ninkabinka
17.05.11,09:03
Dobry den,
mam trojrocne dieta, ktore je permanentne chore, cize nemoze chodit do skolky, a na zaklade odporucania imunologicky a aleroglogicky, nie je vhodne aby isty cas chodilo do predskolskeho zariadenia. Chcem sa spytat ci mam narok na prispevok na opatrovanie , kedze ja pracujem a dcerka je momentalne u opatrovatelky, kedze nemoze chodit do skolky. Mam narok na nejaky prispevok na opatrovanie ? aby som jednoducho mohla vykrit naklady suvisiace s tymto opatrovanim? alebo sa musim rozlucit s mojou pracou a vybavit si predlzenu matersku dovolenku?
dakujem za odpoved..jana
veronikasad
17.05.11,07:07
Dobry den,
mam trojrocne dieta, ktore je permanentne chore, cize nemoze chodit do skolky, a na zaklade odporucania imunologicky a aleroglogicky, nie je vhodne aby isty cas chodilo do predskolskeho zariadenia. Chcem sa spytat ci mam narok na prispevok na opatrovanie , kedze ja pracujem a dcerka je momentalne u opatrovatelky, kedze nemoze chodit do skolky. Mam narok na nejaky prispevok na opatrovanie ? aby som jednoducho mohla vykrit naklady suvisiace s tymto opatrovanim? alebo sa musim rozlucit s mojou pracou a vybavit si predlzenu matersku dovolenku?
dakujem za odpoved..jana
Požiadala si UPSVaR o rodičovský príspevok do 6 rokov veku dieťaťa pre dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdr.stavom ?
ninkabinka
17.05.11,07:34
este nie, ved prave- neviem ci mam narok na taky prispevok a mozem popri tom aj pracovat- to by som chcela vediet...
tie peniazky by som pouzila na zaplatenie opatrovatelky.
Cize, je mozne poberat prispevok a aj pracovat?
Chobot
17.05.11,13:01
este nie, ved prave- neviem ci mam narok na taky prispevok a mozem popri tom aj pracovat- to by som chcela vediet...
tie peniazky by som pouzila na zaplatenie opatrovatelky.
Cize, je mozne poberat prispevok a aj pracovat?

Je to možné. Ale najprv ti musia schváliť predĺženú RD. Schvaľuje to Úrad práce soc. vecí a rodiny na základe žiadosti, kde sa musí vyjadriť odborný lekár, resp. musí byť popísaný zdravotný stav, pre ktorý sa žiada predĺžená RD.