lubocka
17.05.11,09:05
Prosím o informáciu, či sa odsúhlasujú vzťahy do KB aj za dotácie z MPSVaR na podporu soc. služieb na BV /bežné výdavkyú aj KV /kapitáloé výdavky/, lebo po telef. dotaze na MPSaR mi povedali, že dotácia sa neodsúhlasuje, iba prípadný výnos /úrok/ z nej. Ale mi to nie je jasné, lebo aj účet 693 a 694 patrí do vzájomných vzťahov. Ak nie je to vzájomný vzťah, potom mi nepôjde KB /konsolidovaný balík/, lebo na účte 693 je aj dotácia z UPSVaR za zamestnávanie znevýhodnených úchádzačov, ktorá patrí do vzájomných vťahov a keď ju tam zadám /do tabuľk 19.2 - vzájomné vzťahy-ýnosy ,tak rozdiel z účtu 693 ktorým je dotácia z MPVaR mi v KB vykazuje ako chybný /rozdiel na VZaS/. Vie mi niekto v tomto poradiť.
Ďakujem všetkým, ktorý už majú KB za sebou.
eva7
17.05.11,16:39
Ja som sa na to pýtala na MF SR a bolo mi povedané, že dotácie zo štátu od hocijakého ministerstva sa budú konsolidovať s Ministerstvom financií SR. Takže u dotácií u mňa napr. na stravu a škol. potreby pre deti v HN, príspevok pre predškolákov atď., ktoré som účtovala na účte 693 aj 548, som vykázala ako partnera MF SR - IČO 151742.