APorubska
17.05.11,10:04
Dobrý deň, prosím o radu .
Syn pracoval ako šofér a spôsobil dopravnú nehodu na lízingovom aute .
Auto bolo opravené a teraz si majiteľ nárokuje náhradu škody vo výške
1700 € formou mimosúdneho pokonania .
Ako sa ma zachovat , má bývalý zamestnávateľ právo si nárokovať takúto výšku škody ?
Jeho mzda bola minimálna , a nemal podpísanú hmotnú zodpovednosť . Veď škoda išla zo zákonnej poistky lízingového auta .
Máme sedem dní na odpoveď na pokonávku , inak postúpi vec súdu a vyhráža sa exekúciou .
Zdá sa mi to ako vyhrážanie , alebo skúša koľko vytiahne z mladého chalana ?
daskka
17.05.11,17:34
Syn sposobil skodu? On bol vinnik?
Ak ano, tak skoda sa zo zakonnej poistky preplacala tomu, ktoremu sa sposobila skoda, nie vinnikovi.
Ale ked je auto lizovane, to znamena, ze musi mat havarijnu poistku a to znamena, ze opravu za auto by mala preplatit tato poistka, jedine, co by si mohol vymahat je spoluucast, ale zas pochybujem, ze by bola taka vysoka.....
Neviem, ci som poradila, ale nahlas som takto uvazovala....
Treba sa nakontaktovat na zamestnavatela a poinformovat sa o co ide.
Neviem fundovane poradit, ci si to moze vymahat alebo nema na to narok, ale ja by som ihned volala byvalemu sefovi a pytala sa o co ide?????? :mad:
preboha
01.07.11,16:30
auto muselo mať havarijnú poistku, bolo by dobré zistiť, v ktorej poisťovni, a či zamestnávateľ dostal plnenie od poistovne. Možno skúsiť získať info v tomto smere aj v opravovni. Ak dostal peniaze od poistovne, a pýta ich ešte raz od syna, tak nie je možné hovoriť o náhrade škody - tá už mu bola uhradená poisťovňou
ivka70
01.07.11,17:10
Kazdopadne ak syn nemal podpisanu hmotnu zodpovednost, zamestnavatel moze od neho vymahat skodu max, do vysky 4x priemerna mzda, co je pri minimalnej mzde urcite menej ako 1700 EUR.