dadda77
17.05.11,10:49
Poprosím niekoho o radu ohľadom účtovania cestovného, alebo dopravného na faktúre? Napr. fa za tovar a pod tovarom je uvedené cestovné. Ďakujem za info!!!
Tweety
17.05.11,08:52
Poprosím niekoho o radu ohľadom účtovania cestovného, alebo dopravného na faktúre? Napr. fa za tovar a pod tovarom je uvedené cestovné. Ďakujem za info!!!
Dopravné je súčasťou ceny tovaru.
dadda77
17.05.11,09:20
Ďakujem! Takže to mám dať ako 504.../321, rovnako ako tovar?
Tweety
17.05.11,09:28
Ďakujem! Takže to mám dať ako 504.../321, rovnako ako tovar?
Áno, ak účtuješ nákup priamo do nákladov, tak na 504.
jess
17.05.11,09:30
Len si chcem potvrdiť. Ak je faktúra sólo na prepravu tovaru od inej (prepravnej) firmy, tiež sa to účtuje na 131. Však ?
Tweety
17.05.11,09:31
Len si chcem potvrdiť. Ak je faktúra sólo na prepravu tovaru od inej (prepravnej) firmy, tiež sa to účtuje na 131. Však ?
Áno.
dadda77
17.05.11,09:47
Ďakujem Tweety, si super!!!
LUBY
17.05.11,09:51
Áno.


Len doplním, aj clo, spotrebné dane a iné vedľajšie náklady týkajúce sa nakupovaného tovaru vstupujú do obstarania...
JANULA999
23.05.11,12:55
Prosím, Vás potrebujem súrne vedieť - ak si účtujeme práce ktoré sú od m2 a dohodli sme sa s objednávateľom že dopravné (cestovné, prepravné) - na miesto práce. On chce vyfaktúrovať zvlášť prácu a zvlášť cestu. Ako to mám dať na faktúru? Môžem faktúrovať cestu aj keď nemáme na to živnosť? Prosím poradíte mi? Moc - moc - moc ďakujem.:mee:
Tweety
23.05.11,12:59
Prosím, Vás potrebujem súrne vedieť - ak si účtujeme práce ktoré sú od m2 a dohodli sme sa s objednávateľom že dopravné (cestovné, prepravné) - na miesto práce. On chce vyfaktúrovať zvlášť prácu a zvlášť cestu. Ako to mám dať na faktúru? Môžem faktúrovať cestu aj keď nemáme na to živnosť? Prosím poradíte mi? Moc - moc - moc ďakujem.:mee:
ÁNo, môžeš fakturovať dopravu. A ako? 1. Fakturujeme vám na základe obj, zmluvy práce...., 2. dopravné..... Spolu......
betka
23.05.11,19:27
Prosím, Vás potrebujem súrne vedieť - ak si účtujeme práce ktoré sú od m2 a dohodli sme sa s objednávateľom že dopravné (cestovné, prepravné) - na miesto práce. On chce vyfaktúrovať zvlášť prácu a zvlášť cestu. Ako to mám dať na faktúru? Môžem faktúrovať cestu aj keď nemáme na to živnosť? Prosím poradíte mi? Moc - moc - moc ďakujem.:mee:

Často rozmýšlam, prečo to tak chcú odberatelia :confused:

Hoďte si tam nie položku cestovné (to navádza na cestovný príkaz) hoďte tam cenu za 1 km a počet km.