Veronika Richterová
17.05.11,11:28
Ahojte, chcem sa opýtať tých čo majú už kopec praxe a rokov v účtovníctve na ich názor. Chcem začať s podvojným účtovníctvom, ale ukončenú mám len strednú školu s maturitou so zameraním na obchod. Na strednej som sa učila 3 roky jednoduché účtovníctvo aj na PC a so záverečnou skúškou - ako časť odborného predmetu k maturite. Účtovníctvo ma vždy zaujímalo a bavilo ma. No som zo školy už dva roky a všetky tie informácie a čísla som už pozabúdala. Teraz idem na kurz podvojného účtovníctva, ale je to len 90 hodinový kurz a myslím že je to stále málo aby som ovládala všetky potrebné veci a hľadala zamestnanie na pozíciu účtovníčka v nejakej malej firme. Mám známu účtovníčku, ktorá je ochotná mi v začiatkoch pomôcť a čo to ma aj naučiť. Chcem sa vlastne pustiť do niečoho neznámeho, neviem čo to všetko obnáša. Predsa len školské účtovníctvo z kníh sa nedá zrejme porovnávať s tým skutočným. Preto by som veľmi rada poznala Váš názor, na to aké mám podľa vás šance, čo by som mala ešte spraviť aby som sa naozaj dokázalavžiť sa s účtovníctvom a čoho sa vyvarovať. Ľudia majú aj vysoké školy ekonomické a v tom vidím moju obrovskú nevýhodu. Za každú vašu odpoveď ďakujem:)
liba2
17.05.11,09:55