ali8
17.05.11,12:17
Dobry den stretavam sa prvykrat v JU pre SZČO s lístkami z vlaku, SZČO bol pracovne vlakom, co stymi listkami teraz ako ich hodit do JU co ktomu prosim vas vsetko treba vypisat, prosim poradte postup, dakujem.
rodina1
17.05.11,10:21
Dobry den stretavam sa prvykrat v JU pre SZČO s lístkami z vlaku, SZČO bol pracovne vlakom, co stymi listkami teraz ako ich hodit do JU co ktomu prosim vas vsetko treba vypisat, prosim poradte postup, dakujem.
Treba vystaviť Cestovný príkaz v zmysle zákona o cestovných náhradách. Podľa dĺžky pracovnej cesty uplatniť aj stravné.
ali8
17.05.11,10:56
Treba vystaviť Cestovný príkaz v zmysle zákona o cestovných náhradách. Podľa dĺžky pracovnej cesty uplatniť aj stravné.

poradili by ste mi kde to hladat ako to vyzera? k cestovnemu prikazu potom dolozit vydavkovy doklad na celu sumu listka?
VERONIKA6
17.05.11,11:07
poradili by ste mi kde to hladat ako to vyzera? k cestovnemu prikazu potom dolozit vydavkovy doklad na celu sumu listka?
Tu si môžeš cestovný príkaz vytlačiť:
http://www.cestovnyprikaz.sk/h1/str1e.html
rodina1
17.05.11,11:12
poradili by ste mi kde to hladat ako to vyzera? k cestovnemu prikazu potom dolozit vydavkovy doklad na celu sumu listka?
Cestovný príkaz vypíšeš (Veronika ti priložila výborné tlačivo). Podľa toho, koľko trvala pracovná cesta, uplatníš aj stravné (to nájdeš v zákone o cestovných náhradách). Celú sumu vyplatíš a k VPD potom priložíš vyplnený cestovný príkaz. Samozrejme, že uplatníš aj cenu lístka.
ali8
18.05.11,06:50
Dakujem pekne za tlacivko, no neviem sa aj tak pohnut mam tupred sebou cestovny listok kde je odchod 14:20 a prichod do druheho mesta 18:54, cize je to 4,5 hodiny , je tam 313km , cize cas trvania prac.cesty mi nespada ani do tych 5az12 hodin co pise v zakone,cena listka tam je 13,34€, a ktomu mam tu dalsi listok hned ten cas co je nejaka miestenka kde suma je 0,66€. Prosim poradte mi moj postup nech nieco pokazim, velmi pekne dakujem vopred.
ali8
18.05.11,06:54
este jedna otazocka mam tu aj cestovne listky z mhd z mesta kde bol na pracovnej ceste , knim co len kludne vypisat vydavkovy doklad? su to listky na cca kazdy 0,50centov.
ego.mc
18.05.11,16:32
Pracovná cesta netrvá od odchodu "z domu" po príchod do cudzieho mesta, ale od odchodu z "domu", po príchod "domov". Takže, ak sa vrátil, povedzme, na druhý deň, pracovná cesta trvala prvý deň cca od 14:00 do 24:00 a druhý deň od 0:00 do ??
Aj lístky z MHD a miestenka patria do vyúčtovania, sú to všetko cestovné výdavky. Výdavkový doklad (ak si výdavky na cestu nechá preplatiť z pokladne) treba vypísať až na kompletné vyúčtovanie (cestovné + stravné + ubytovanie)
ali8
18.05.11,17:14
Dakujem takze na vydavkovom doklade budem mat zratane sumu listka plus listky z mhd a plus sumu stravneho, no nedari sa mi nejak najst ciastku kolko si mozem stravne uplatnit , celkovu ciastku budem mat vycislenu na VPD a ktomu len dolozim ten vypisany cestovny prikaz tak?
ego.mc
18.05.11,17:35
Na tej istej stránke ako cestovný príkaz je aj vyúčtovanie pracovnej cesty (je to vlastne 2. strana príkazu). Tam sa to dá všetko rozpísať a vyčísliť celková čiastka. Toto vyúčtovanie pripneš k VPD.
Čo sa týka stravného, to naozaj závisí od toho, koľko trvala pracovná cesta. Tak ako písala rodina1 v príspevku č. 2.
ali8
18.05.11,17:48
Na tej istej stránke ako cestovný príkaz je aj vyúčtovanie pracovnej cesty (je to vlastne 2. strana príkazu). Tam sa to dá všetko rozpísať a vyčísliť celková čiastka. Toto vyúčtovanie pripneš k VPD.
Čo sa týka stravného, to naozaj závisí od toho, koľko trvala pracovná cesta. Tak ako písala rodina1 v príspevku č. 2.

dakujem, ale je nato stravne nejaka tabulka konkretne sumy neviem sa ktomu dopracovat.
ego.mc
18.05.11,17:56
ali8
18.05.11,18:07
Dakujem velmi pekne este ma napadla jedna vec kedze pozeram na ten cestovmy prikaz, ak ma SZČO vlastne auto ale chce ho pouzit na sluzobne ucely , mam blocek od PHM, to tento blocek mi staci dat do vydavkov celkovu ciastku kedze je natankovane napr. na 50€ alebo takisto musim urobit takyto cestovny prikaz a knemu dolozit ten blocek alebo blocek mi vobec netreba?
Tweety
18.05.11,18:11
Dakujem velmi pekne este ma napadla jedna vec kedze pozeram na ten cestovmy prikaz, ak ma SZČO vlastne auto ale chce ho pouzit na sluzobne ucely , mam blocek od PHM, to tento blocek mi staci dat do vydavkov celkovu ciastku kedze je natankovane napr. na 50€ alebo takisto musim urobit takyto cestovny prikaz a knemu dolozit ten blocek alebo blocek mi vobec netreba?
Ak má súkromné vozidlo, nemôže uplatniť bloček za nákup PHM.
ali8
19.10.11,11:06
chcem sa spytat ak bola sluzobna cesta na sukromnom aute, treba k cestovnemu prikazu dokladovat aj blocky z phm? kedze blocek o tankovani tam mam a blocek o tankovani nazad uz nemam ci staci do cestovneho prikazu len napisat tu predpokladanu ciastku vydavkov a nemusi sa dokladovat blocek phm? a mam tam aj kopiu hoteloveho uctu za ubytovanie to ma m tiez pripnut k tomu cestovnemu prikazu a celu sumu teoho uctu uviest v cestovnom prikaze? a uplatnit si k tomu aj stravne podla zakona? dakujem.
ali8
19.10.11,11:22
este jedna otazka dalsia co sa tyka udaju v cestovnom prikaze je Zaciatok a koniec prac. vykonu /hodina/, co sa tam ma napisat presne hodina odkedy dokedy sa tam pracovalo? alebo takisto zaciatok pracovnej cesty koniec o 24:00 kedze trvala az do druheho dna alebo ako?
ali8
19.10.11,13:34
a moze si SZCO uplatnit normalne obidva listky zvlaku ak snim na pracovnu cestu cestoval este niekto? alebo iba ten svoj? dakujem.
Xanti
19.10.11,15:39
chcem sa spytat ak bola sluzobna cesta na sukromnom aute, treba k cestovnemu prikazu dokladovat aj blocky z phm? kedze blocek o tankovani tam mam a blocek o tankovani nazad uz nemam ci staci do cestovneho prikazu len napisat tu predpokladanu ciastku vydavkov a nemusi sa dokladovat blocek phm? a mam tam aj kopiu hoteloveho uctu za ubytovanie to ma m tiez pripnut k tomu cestovnemu prikazu a celu sumu teoho uctu uviest v cestovnom prikaze? a uplatnit si k tomu aj stravne podla zakona? dakujem. Má szčo, prihlásené vozidlo na DU k dani z motorových vozidiel? Ak nie, nemôže si uplatniť žiadne náklady.


este jedna otazka dalsia co sa tyka udaju v cestovnom prikaze je Zaciatok a koniec prac. vykonu /hodina/, co sa tam ma napisat presne hodina odkedy dokedy sa tam pracovalo? alebo takisto zaciatok pracovnej cesty koniec o 24:00 kedze trvala az do druheho dna alebo ako? Ak išiel na pracovnú cestu príklad :
dňa 2.9.2011 o 4:00 a vrátil sa 3.9.2011 o 17:45
tak cestáť vypíšeš s tými hodinami... za prvý den má nárok na stravné 8,80 eur nakoľko od 4:00 do 24:00 je 20 hodín tj. viac ako 18 hodín ... a za druhý den má nárok na stravné 5,70 eur nakoľko od 00:00 do 17:45 je viac ako 12 hodín ale menej ako 18 hodín ...



a moze si SZCO uplatnit normalne obidva listky zvlaku ak snim na pracovnu cestu cestoval este niekto? alebo iba ten svoj? dakujem. Ak má zamestnanca, tak ten si ten druhý lístok uplatní na seba a vyúčtuje v cestovnom príkaze, ak tam šla s ním jeho frajerka, tak druhý lístok do nákladov si dať nemôže. Lebo sa nemohol zdvojiť aby si kupoval 2 ks lístkov.
ali8
19.10.11,16:31
[QUOTE=Xanti;1874716]Má szčo, prihlásené vozidlo na DU k dani z motorových vozidiel? Ak nie, nemôže si uplatniť žiadne náklady.

SZČO ma prihlasene vozidlo na DU, takze ako mam pokracovat dalej stym prikazom a len s jednym blockom od PHL ked tankoval ale nazad nemam.
ali8
19.10.11,16:34
a este ktomu co stym hotelovym uctom stou kopiou na nej jenapocitane ubytovanie, potom ranajky, parkovne, to celu sumu dat do cestaku ako noclazne? alebo tam musim odpocitat tie ranajky hm? a to pripnut potom k tomu cestovnemu prikazu?