zuzik311
17.05.11,12:57
ahojte, v decembri 2010 som mala nehodu - rozbila som auto. Dostala som šmyk bolo to nahlásené policajtom prišli na miesto a spísal sa zápis o
dopravnej nehode. Neboli poškodené iné vozidlá ani zranení iba ja som mala rozbité auto.
Poistky - havarijnú aj PZP sme mali v jednej nemenovanej poistovni, poisťovna to uznala ako totalnu škodu.
prišlo aj vyplatenie poistného plnenia. proste uzavrete, vrak odpredaný.
Auto bolo pisane na manzela, ktorý bol v tejto poistovni nahlásiť nehodu hned po nehode - ja som to aj volala z miesta
nehody ale to nemali zaevidované, očividne v tom majú bordel.
V poistovni vyplnil papiere a boli sme v tom, že je vyplnené všetko
a správne. jediná škoda vznikla na zvodidlách - cca 400 eur.
Včera nám prišiel list že 11.5.2011 si poškodený uplatnil nárok na
náhradu škody - a že my sme to nenahlásili. Manžel tam bol ale osobne a nahlásil to tak sme rátali že je to vybavené všetko a nie že teraz ti baba čo tam robí povie že nám to robila druhá kolegyňa a že tam je každú chvíľu iná tak to asi zabudla. V kolónke pri nás jej tam svietil "regres" čo podľa mňa znamená že si to budú spätne vymáhať od nás.
dá sa proti tomu odvolat? lebo urcite to nemienim platiť. Keby sme mali 2 rôzne poisťovne tak
to pochopím ale keď je to v jednej a stane sa ttoto tak je to na
hlavu..
máte skúsenosti? da sa proti tomu odvolať? ked nam havarijne poistenie uz vyplatili?
Stina
17.05.11,11:02
mimotemy nie je to koop... ?
zuzik311
17.05.11,11:04
mimotemy nie je to koop... ?
čo znamena mimo temy? nevedela som kam to dat a je to surne.. ako vies kto to je?
Stina
17.05.11,11:16
mimo témy je označenie pre moju otázku
bubkoch
17.05.11,11:17
ahojte, v decembri 2010 som mala nehodu - rozbila som auto. Dostala som šmyk bolo to nahlásené policajtom prišli na miesto a spísal sa zápis o
dopravnej nehode. Neboli poškodené iné vozidlá ani zranení iba ja som mala rozbité auto.
Poistky - havarijnú aj PZP sme mali v jednej nemenovanej poistovni, poisťovna to uznala ako totalnu škodu.
prišlo aj vyplatenie poistného plnenia. proste uzavrete, vrak odpredaný.
Auto bolo pisane na manzela, ktorý bol v tejto poistovni nahlásiť nehodu hned po nehode - ja som to aj volala z miesta
nehody ale to nemali zaevidované, očividne v tom majú bordel.
V poistovni vyplnil papiere a boli sme v tom, že je vyplnené všetko
a správne. jediná škoda vznikla na zvodidlách - cca 400 eur.
Včera nám prišiel list že 11.5.2011 si poškodený uplatnil nárok na
náhradu škody - a že my sme to nenahlásili. Manžel tam bol ale osobne a nahlásil to tak sme rátali že je to vybavené všetko a nie že teraz ti baba čo tam robí povie že nám to robila druhá kolegyňa a že tam je každú chvíľu iná tak to asi zabudla. V kolónke pri nás jej tam svietil "regres" čo podľa mňa znamená že si to budú spätne vymáhať od nás.
dá sa proti tomu odvolat? lebo urcite to nemienim platiť. Keby sme mali 2 rôzne poisťovne tak
to pochopím ale keď je to v jednej a stane sa ttoto tak je to na
hlavu..
máte skúsenosti? da sa proti tomu odvolať? ked nam havarijne poistenie uz vyplatili?

pokial si udalost nahlasila len na havarijnu poistku a nenahlasila samostatne aj z PZP tak mas smolu ... su to totiz dve rozne na sebe nezavisle poistenia, z PZP nahlasujes to ze si niekto iny bude voci tebe uplatnovat nahradu skody, ak si nahlasila len poskodenie svojho auta (vyplatene z HP), poistovna nema ako vediet ze si inemu sposobila skodu hradenu z PZP ... nahlasuje sa to samostatne, ak si si nesplnila zakonnu povinnost, poistovna ma pravo od teba vymahat to čo plnila poskodenemu
bubkoch
17.05.11,11:24
mozno sa ti to zda nelogicke ale predstav si situaciu: mas v tej istej poistovni uzavrete poistenie nehnutelnosti a urazove poistenie ...
spadne na teba mur a zlomi ti nohu ...
ty nahlasis poistnu udalost na urazove poistenie, dostanes plnenie za uraz a zacnes sa stazovat ze preco ti poistovna nevyplatila aj plnenie z poistenia nehnutelnosti ("vsak to musela vediet", ked si v nahlaseni urazu pisala ze ti spadol mur na nohu) ... no nevyplatila, lebo spadnuty mur hradeny z poistenia nehnutelnosti (alias sposobenu skodu inemu hradenu z PZP) si nenahlasila

a nakoniec, z toho ze si nahlasila poskodenie svojho auta z HP, poistovna nijako nemohla vydedukovat, ze ty si vinnik a teda ze zodpovedas za poskodene zvodidla ...
kludne mohol byt vinnik niekto iny a poistovna nemala ziaden dovod ta upozornovat či nutit na nahlasenie udalosti aj z PZP ... je to len a len na tebe
Stanislav 1975
17.05.11,11:24
pokial si udalost nahlasila len na havarijnu poistku a nenahlasila samostatne aj z PZP tak mas smolu ... su to totiz dve rozne na sebe nezavisle poistenia, z PZP nahlasujes to ze si niekto iny bude voci tebe uplatnovat nahradu skody, ak si nahlasila len poskodenie svojho auta (vyplatene z HP), poistovna nema ako vediet ze si inemu sposobila skodu hradenu z PZP ... nahlasuje sa to samostatne, ak si si nesplnila zakonnu povinnost, poistovna ma pravo od teba vymahat to čo plnila poskodenemu

Veru tak, ak si nebola istá ,či to bude chcieť poškodený riešiť niekedy v budúcnosti-tak to mala nahlásiť a napísať do hlásenia- hlásené z opatrnosti...
Stanislav 1975
18.05.11,13:06
Veru tak, ak si nebola istá ,či to bude chcieť poškodený riešiť niekedy v budúcnosti-tak to mala nahlásiť a napísať do hlásenia- hlásené z opatrnosti...

Počúvaj Zuzik, ty si inak vymletá :eek::eek::eek:-tak ja ti napíšem, čo si mala urobiť a ako sa to robí v praxi a ty dáš mimo témy? Ja mám dosť z takej masky...- troška sa spamataj dievča...