detektív
09.01.06,10:27
Prosím, do koľko dní sa má vyúčtovať CS. Už som čiatla rôzne príspevky, ale toto som tam nenašla.Asi zle čítam
ďakujem
Zita5
09.01.06,09:45
Ako si firma určí v internej smernici . Podľa môjho názoru určite je dobré najneskôr do konca mesiaca , v ktorom bola vykonaná SC . Ale niektoré SZČO to robia aj za celý rok .;) :rolleyes:
kira
09.01.06,09:55
Ako si firma určí v internej smernici . Podľa môjho názoru určite je dobré najneskôr do konca mesiaca , v ktorom bola vykonaná SC . Ale niektoré SZČO to robia aj za celý rok .;) :rolleyes:
Čo ak SC cesta trvala do 31.12.2005?
Môj názor:interná smernica s dátumom dňa výplaty /najneskôr/.
Ak sa mýlim opravte ma.
Zlata
09.01.06,10:22
Čo ak SC cesta trvala do 31.12.2005?
Môj názor:interná smernica s dátumom dňa výplaty /najneskôr/.
Ak sa mýlim opravte ma.

Určiť dátum v internej smernici deń vyúčtovania.
V JU do výdavkov vtedy, kedy je vyplatené vyúčtovanie. V prípade, že sa cesta konala do 31.12. a vyplatené až nasledujúci rok, tak výdavok nasledujúceho roka.
V PU je to náklad roku, v ktorom je cesta uskutočnená aj keď bola vyúčtovaná v nasledujúcom roku. Účtovať cez 3-ky.
Chobot
09.01.06,10:22
Prosím, do koľko dní sa má vyúčtovať CS. Už som čiatla rôzne príspevky, ale toto som tam nenašla.Asi zle čítam
ďakujem

Pokiaľ ide o zamestnanecký vzťah, tak zamestnanec je povinný podľa zákona 283/2002 § 36 ods. 3 predložiť zamestnávateľovi do 10 pracovných dní doklady potrebné na vyúčtovanie SC a zamestnávateľ je zase povinný (ods. 4) do 10 prac. dní vyplatiť cest. náhrady.

U SZČO to bude stačiť asi v priebehu zdaniteľného obdobia, nie je predpísané kedy. Minulý týždeň tu bolo o tom tiež diskusia:
http://www.porada.sk/t16611-p2-szo-stravn-a-cestovn.html