Ema1
17.05.11,19:21
Dobrý večer, vie mi niekto poradiť, keď sa v platobnom rozkaze uvádza suma na zaplatenie sumy s úrokom 9,75% ročne z dlžnej sumy z omeškania a trovami 158. Mám uhradiť sumu
suma + trovy 158, a úrok si mám sama vypočítať?
Ďakujem
bubkoch
17.05.11,18:08
ano
Ema1
18.05.11,14:59
Keď podám odpor proti platobnému príkazu, ďalej to bude pokračovať súdnym pojednávaním. Neviete mi povedať, či budú úroky na danú sumu narastať, alebo súd určí pri rozhodnutí od kedy sa započítajú úroky. Pri vyžiadaní splátkového kalendára sa ako úročí dlžná suma?
Ďakujem
TinaL
18.05.11,15:19
Keď podám odpor proti platobnému príkazu, ďalej to bude pokračovať súdnym pojednávaním. Neviete mi povedať, či budú úroky na danú sumu narastať, alebo súd určí pri rozhodnutí od kedy sa započítajú úroky. Pri vyžiadaní splátkového kalendára sa ako úročí dlžná suma?
Ďakujem
Môžem sa spýtať, či idete podávať odôvodnený odpor? Za odpor sa platí tiež súdny poplatok. Čím si teda zvýšite náklady. Ak oprávnený správne vyčíslil úroky z omeškania a aj dátum odkedy ich platiť, tak ako ich máte na platobnom rozkaze, tak ich budete mať aj platiť. Príklad ak bola vystavená faktúra so splatnosťou napr. 14.05.2010, úroky sa rátajú od 15.05.2010.
Pri splátkovom kalendári sa splátka odratáva od istiny a úroky sa počítajú napr.:
zaplatili ste 16.06.2010 sumu 50 € (istina bola 500 €)
potom úrok sa počíta zo sumy 500 € od 14.05.2010 do 15.06.2010
zo sumy 450 € od 16.06.2010 do zaplatenia ďalšej platby
a potom sa spláca splátkami príslušenstvo, t. j. úrok z omeškania, súdny poplatok, trovy právneho zastúpenia
TinaL
18.05.11,19:03
môžem vedieť, prečo ste mi dali bod za mimotémy? Človek Vám chce pomôcť a vysvetľuje a ... ďakujem.
Ema1
19.05.11,14:18
Veľmi sa ospravedlňujem, ale ten bod mimo témy bol stisnutý nedopatrením na telefóne z priestorového dôvodu tlačidiel a všimla som si to až dnes keď som si našla Vašu otázku. Ešte raz Vám ďakujem za Vašu snahu, že sa mi snažíte pomôcť, jednotlivé veci vysvetliť. Prosím, prepáčte moje nešikovné prsty.
TinaL
19.05.11,14:23
Nič sa nedeje, len mi zostalo ľúto, že ste ma ohodnotili, že je to mimo témy. :)
Ema1
19.05.11,14:23
Ak mi viete poradiť ako ten nešťastný bod mimo témy zlikvidujem, napíšte mi návod. Bojím sa tam kliknúť aby z jedného bodu neboli dva.

dakujem
Ema1
19.05.11,14:24
Mrzí ma to, mám problémy a veľmi si vážim všetkých ľudí, ktorí mi pomáhajú skvelými radami. Pekný deň.
TinaL
19.05.11,15:50
Ak mi viete poradiť ako ten nešťastný bod mimo témy zlikvidujem, napíšte mi návod. Bojím sa tam kliknúť aby z jedného bodu neboli dva.

dakujem
Nechajte to tak, ani ja neviem ako sa to ruší. Radšej vyriešte otázku Vášho platobného rozkazu, ktorý máte zaplatiť.
trisestri
30.05.11,09:42
súd my poslal predvolanie svedka bez toho aby my doručil rozhodnutie o zrušení platobného rozkazu a nariadení pojednavania-býva to obvyklé?
Ak poverím zastupovaním právnika plnou mocou,musím sa zúčastnit pojednávania,v prípade ak ma súd predvolal ako svedka?
Ak bol zrušený platobný rozkaz a vezmem spät žalobu,budem musiet hradit trovy podania za odpor voči platobnému rozkazu? -žalovaná strana si ho uplatnuje prostredníctvom pravného zástupcu.vdaka za odpovede
twe
01.06.11,10:32
súd my poslal predvolanie svedka bez toho aby my doručil rozhodnutie o zrušení platobného rozkazu a nariadení pojednavania-býva to obvyklé?
Ak poverím zastupovaním právnika plnou mocou,musím sa zúčastnit pojednávania,v prípade ak ma súd predvolal ako svedka?
Ak bol zrušený platobný rozkaz a vezmem spät žalobu,budem musiet hradit trovy podania za odpor voči platobnému rozkazu? -žalovaná strana si ho uplatnuje prostredníctvom pravného zástupcu.vdaka za odpovede

Sud Vas moze predvolat bud ako svedka - vtedy musite prist osobne, resp. sa vcas ospravedlnit (choroba, odcestovany...), alebo Vas moze predvolat ako ucastnika konania a vtedy staci, ak pojde Vas pravny zastupca alebo mozete prist aj osobne. Pravny zastupca vsak nieco stoji.

Zalezi, ci ste na platobnom rozkaze uvedeny ako ucastnik konania - v tomto pripade odporca/zalovany. Ak ano, tak nie ste svedok. Trovy bude hradit strana, ktora prehra.