mirsafe
17.05.11,19:38
mam jednu otazku......./problem/
s mojou druzkou sme kupili rodinny dom s tym ,ze som zobral uver na 1/2 domu aby sme ho vedeli vyplatit /musel som ho akoze odkupit a zobrat hypoteku za velmi vyhodnych podmienok/ tym padom som sa stal spolumajitelom nehnutelnosti.No a tu je ten problem...... som rozvedeny mam jednu maloletu dceru, s ktorou nemam kontakt:( a byvala?....nekomentujem.... mam ist na sluzobnu cestu, a co v takom pripade ak sa mi nieco stane kto a akym dielom bude dedit z domu.......druzka je ako na ihlach....lebo ani zosobasit nas nechcu pre velmi kratku dobu do mojho odchodu..... vie niekto poradit ,ako v takomto pripade postupovat.....
vopred velmi pekne dakujem.
Tweety
17.05.11,17:48
mam jednu otazku......./problem/
s mojou druzkou sme kupili rodinny dom s tym ,ze som zobral uver na 1/2 domu aby sme ho vedeli vyplatit /musel som ho akoze odkupit a zobrat hypoteku za velmi vyhodnych podmienok/ tym padom som sa stal spolumajitelom nehnutelnosti.No a tu je ten problem...... som rozvedeny mam jednu maloletu dceru, s ktorou nemam kontakt:( a byvala?....nekomentujem.... mam ist na sluzobnu cestu, a co v takom pripade ak sa mi nieco stane kto a akym dielom bude dedit z domu.......druzka je ako na ihlach....lebo ani zosobasit nas nechcu pre velmi kratku dobu do mojho odchodu..... vie niekto poradit ,ako v takomto pripade postupovat.....
vopred velmi pekne dakujem.
Družka dediť nebude v žiadnom prípade, dediť bude len dcéra.
mirsafe
18.05.11,03:33
dakujem za odpoved....
ete jedna otazka,ked budeme uz manzelia tak vtedy sa to deli pol na pol...... vsak? este k tomu dedeniu,vtedy mala dedi nielen polku domu,ale aj cely uver ktory je sestmiestny........../ktovie ci sa jej to oplati.....

a este tolko ze som pocul,ze ak je preukazatelne ze sme s druzkou spolu zili v jednej domacnosti,niekolko rokov.........atd. tak si moze narokovat na dedictstvo.....

a nevies mi nahodou poradit ako ochranit moju druzku aby jej nezobrali to co im nepatri..... /vies lebo aj ten uver plati ona co vie dokazat/
dakujem
Erzebeth
18.05.11,14:40
Bude dediť len dcéra, majetok i dlhy. Družka nebude dediť, keďže máš dieťa.
Mohol by si družke darovať darovacou zmluvou svoj majetok. Ak by si dokázal rýchlo napísať zmluvu a spolu s napísaným návrhom na vklad to môže dať na kataster aj keď odídeš už družka.
doktor23
18.05.11,19:48
Eventuálne, al je už dcéra plnoletá, zanechať závet, ktorým odkážeš svoj majetok družke, ak sa dcéra bude domáhať svojho zákonného podielu, dostane ho. V tom prípade by dedila dcéra 50 % a družka 50 %
Mária27
18.05.11,20:50
Na všeličo som pred služobnými cestami myslela, ale dedenie ma nenapadlo.:)
Neboj sa, na služobkách sa nezomiera častejšie ako doma.;)

Ale vážne, skutočne by bolo najrýchlejšie napísať darovaciu alebo kúpnu zmluvu a dať si úradne osvedčiť podpis. Záväzky zo zmluvy zostanú aj keby sa nestihla dať na kataster.