svivanka
17.05.11,20:25
Dobrý večer/deň. Chcela by som vedieť, aké môžu byť dôvody, aby právne uspeli, na odvolanie riaditeľa ZŠ? Viem, že musí hlasovať rada školy, ale musí tam dať aj dôvody? ďakujem
day
17.05.11,18:44
dovody by ste mali mat a ked ich mate tak nevidim dovod ich nezverejnit

preco ho/ju chcete odvolat?
lujza.j
17.05.11,18:46
svivanka
17.05.11,18:46
my máme: mobing na pracovisku, nekometentnosť v rozhodovaní, vybavovanie súkromných vecí počas prac. času, je toho veľa, len neviem, či to nevyznie tak, že učitelia sa chcú pomstiť cez radu školy
svivanka
17.05.11,18:47
tu nie je to, čo potrebujem...
charonme
17.05.11,19:32
preco ho/ju chcete odvolat? z toho, co bolo napisane pred touto otazkou vobec este nevyplyvalo, ze ho/ju chce odvolat prave zadavatelka otazky. To sme sa dozvedeli az po jej druhom poste. Inak to kludne mohlo byt aj nejak inak, netreba si hned domyslat.
day
18.05.11,19:14
pri kazdom prepusteni z prace musi byt dovod na prepustenie, socialne istoty u nas zial nie su na vysokej urovni a zmena zamestnania nie je jednoducha, pripadna strata zam. moze mat katastrofalne nasledky

preto moja otazka, nikoho nechcem urazit, pripadne sa dotknut
Sabadka
19.05.11,04:30
Dobrý večer/deň. Chcela by som vedieť, aké môžu byť dôvody, aby právne uspeli, na odvolanie riaditeľa ZŠ? Viem, že musí hlasovať rada školy, ale musí tam dať aj dôvody? ďakujem

Riaditeľa školy môže odvolať len zriaďovateľ školy, podmienky za akých môže byť riaditeľ odvolaný nájdeš v zákone 596/2003 § 3 ods. 7, 8 a 9, potom nájdeš v tom istom zákone v § 24 ods. 5 písm. c postup rady školy pri odvolávaní riaditeľa. Ale jednoznačne bez udania dôvodu na odvolanie sa z miesta nepohnete. Rada školy môže dať zriaďovateľovi podnet na odvolanie riaditeľa a musí uviesť dôvody na odvolanie.
stefania71
16.02.12,08:18
Dobrý deň. Nie som zbehlá v tejto téme, preto prosím o vaše rady.
1. Keď rada školy odhlasuje odvolanie riaditeľky je to pre zriaďovateľa záväzné /ide o MŠ bez právnej subjektivity/
2. V prípade odvolania ako je to s pracovnou zmluvou, uvedená riaditeľka má uzatvorenú PZ od vymenovania do funkcie, v PZ
nemá uvedenú dobu určitú, ale zároveň jej bolo vydané rozhodnutie o vymenovaní na dobu 5 rokov, keď ju v takomto
prípade odvolajú, jej pracovný pomer bude ďalej trvať? Problémom je aj to, že je to jediná pedagogická pracovná sila v MŠ.
3. Ak bude odvolaná ako je to s vyrovnaním, bude jej patriť odstupné.
V skratke asi na začiatok toľko, a ďakujem.
Sabadka
16.02.12,11:51
Dobrý deň. Nie som zbehlá v tejto téme, preto prosím o vaše rady.
1. Keď rada školy odhlasuje odvolanie riaditeľky je to pre zriaďovateľa záväzné /ide o MŠ bez právnej subjektivity/
2. V prípade odvolania ako je to s pracovnou zmluvou, uvedená riaditeľka má uzatvorenú PZ od vymenovania do funkcie, v PZ
nemá uvedenú dobu určitú, ale zároveň jej bolo vydané rozhodnutie o vymenovaní na dobu 5 rokov, keď ju v takomto
prípade odvolajú, jej pracovný pomer bude ďalej trvať? Problémom je aj to, že je to jediná pedagogická pracovná sila v MŠ.
3. Ak bude odvolaná ako je to s vyrovnaním, bude jej patriť odstupné.
V skratke asi na začiatok toľko, a ďakujem.

Zriaďovateľ musí akceptovať ak rada školy dala návrh na odvolanie riaditeľa. (Samozrejme, ak rada školy odovolala riaditeľa v zmysle so zákonom). Po odvolaní z funkcie riaditeľky školy ostane naďalej obyčajným radovým zamestnancom. Na odstupné nárok nemá.
stefania71
17.09.12,17:53
Ohľadne tejto témy by som sa chcela spýtať, čo v prípade, ak uvedená odvolaná riaditeľka je jedinou pedagogickou pracovnou silou /je to malá MŠ/, a obec po odvolaní jej nevie zabezpečiť pracovné miesto obyčajnej učiteľky. Aký je ďalší možný postup, treba dať jej výpoveď/?/, načo bude mať odvolaná riaditeľka nárok, ak je zároveň aj starobnou dôchodkyňou. Je to trošku zložitejší problém, keby sa niekto našiel a poradil ako postupovať. Ďakuejm
EUROVKA
18.02.15,06:56
my sme mali podobny problem, rada skoly podala navrh na odvolanie riaditelky za hrube porusenie prac,discipliny, no starosta to vobec neriesil, jednoducho zamietol pod koberec, navrh rady skoly nerespektoval!!!....teraz prebehlo konecne nove vyberove konanie, kde ona aj tak neuspela a teraz sa zrejme caka ako zacne vystrajat...uz jej na polroka dal poverenie zastupovanim...od 1.1.2015 sme vlastne bez riaditelky, cim starosta porusuje zakon, mal do vymenovania novej, poverit zastupovanim inu, co neurobil...