Megi11
17.05.11,20:39
dobry den, neviete mi niekto poradit? predala som cez bazos notebook, bol v 100% stave, este som si to u kupujucej overovala, ci jej dosiel v poriadku. Vravela ze ano vsetko slape. a po dvoch tyzdnoch mi zavola, ze jej nejde wifi, ze od zaciatku jej to neslo a samozrejme chce vratit peniaze. Chcem vediet ci je mozne aby to malo nejaku pravnu dohru, ci je mozne aby som jej musela vratit peniaze. ten pocitac bol naozaj vporiadku, ja tiez nemam istotu co ona robila s tym notebookom, ci jej niekde nespadol. vopred dakujem za vase skore reakcie. velmi by mi to pomohlo
Fero11
17.05.11,19:04
Pokial je v zaruke, tak nech ho da reklamovat a ak nie je a kupovala to v tom duchu, ze vsetko co jej odijde nie je v zaruke a opravit si to musi dat na svoje naklady.
Ak tebe wifi skutocne islo, tak by som jej peniaze nevracal, ale ak si to zatajila, tak by som jej ich vratil.
Je tu este aj taka alternativa, ze napr. si nevie wifi zapnut a pod ...
Megi11
17.05.11,19:20
Je v zaruke, ona to vie, aj tak nalieha, ze chce peniaze spat.Mna to mrzi na jednej strane, lebo nie som nejaka klamarka, keby mi nejde wifi tak to vyreklamujem sama, lebo by mi to vadilo kedze mam doma wifi ruter. Tiez si myslim, ze si to nevie zapnut, alebo mozno nastavit. Myslite si, ze je mozne, aby ma udala alebo nieco podobne?
Vlado40
17.05.11,20:12
Ani v obchode by jej po dvoch týždňoch nevrátili peniaze.Ak je problém ,tak nech reklamuje ,ak je v záruke.Na softwérove chyby,ktoré si spôsobi zákazník sám neodborným použivaním ,možno si odinštalovala ovládače,poškodila windows ,alebo zavírila PC ...sa ani záruka nevzťahuje.
Juraj Tlach
18.05.11,11:52
Nevracaj.
jojom
18.05.11,13:05
este som si to u kupujucej overovala, ci jej dosiel v poriadku. Vravela ze ano vsetko slape.

Od Teba odišiel v poriadku, nech si to rieši ona.
Možno jej niekto známy povedal: " jéééj Ty si hlúpa ja Ti predám lacnejšie", a snaží sa dostať s5 peniaze. Alebo sa notebooku nabažila a už sa jej nepáči. Mala rozmýšlať pred kúpou.
Ja by som nevrátil.
misoft
18.05.11,17:31
Záruka sa môže vzťahovať len na hardware (po našom - železo, komponenty) a jeho funkcie. Nevzťahuje sa na OS (pridávaním odoberaním súčastí OS ho prispôsobuje). Ak sťažovateľka niečo nainštalovala, upravovala, nastavovala, mohla zle nastaviť parametre - na toto sa už záruka nevzťahuje.
Ak by sa opäť ozvala, len jej pripomenúť, že PC bol funkčný, pokiaľ však niečo sama robila, je to na jej triko.
sonic99
26.05.11,10:17
No a to je výhoda (nevýhoda) kúpno-predajných zmlúv. Do zmluvy by si napísala že PC je v poriadku ona by to podpisala a potom by už na Teba mohla zavolať aj Ally McBeallovú a nič by nezmohla.... :D
Luky89
27.05.11,05:29
Keď WIFI bolo u teba v poriadku tak:
1, buď je ona taká hlúpa že ho nevie zapnúť alebo sa pripojiť
2, omrzel ju
3, WIFI nefunguje kvôli jej pričineniu a vie že keby to reklamovala ta záruka by sa nesťahovala na opravu čiže by musela platiť tak ho radšej vráti a kúpi druhý (veď to je nezmysel keď niečo nejde tak sa hneď sťažujem nie o 2 týždne)
newmi
29.05.11,14:17
cha a to sme, ze vratit peniaze? Pekne nech to da na reklamaciu ak je to v zaruke. Ak sa zdraha, tak pravdepodobne daco ona pokazila a vie, ze by jej to nevyreklamovali.
PotPalo
30.05.11,19:40
Vrátiť iba ak by ste sa tak dohodli, že sa dá vrátiť do X dní. Ak je v záruke, tak nech rieši tam. Pri kúpe na inzerát sa záruka neposkytuje (pokiaľ ste sa nedohodli inak), ak by jej aj prišiel rozbitý, je to jej strata.
Podľa mňa to WiFi iba nevie nastaviť. Treba ho zapnúť klávesovou skratkou FN+niečo, potom niektoré WiFi majú vlastnú utilitu, ktorou sa pripája, vtedy to cez Windows hlási chybu a nepripojí. Treba ísť cez ten program čo je k WiFi. Tiež odstrániť tvoje nastavenie WiFi siete a pripojiť sa na vlastnú. Navrhujem odporučiť milú pani na nejakého odborníka na WiFi nech jej to nastaví, WiFi sa len tak samo od seba (alebo prepravou) nepokazí.

P.S: "právnu dohru", to teda počujem pri kupovaní na inzerát prvý krát. Ty tvrdíš že to išlo (máš svedkov), ona tvrdí že to nejde (asi má tiež svedkov). To je tvrdenie proti tvrdeniu. Ak sa aj pokazil prepravou, alebo až u nej doma, tak to teda neviem ako by sa riešilo.
misoft
30.05.11,20:00
bol v 100% stave, este som si to u kupujucej overovala, ci jej dosiel v poriadku. Vravela ze ano vsetko slape. a po dvoch tyzdnoch mi zavola, ze jej nejde wifi
Prevzatím a týmto tvrdením dala kupujúca najavo, že sa oboznámila so stavom tovaru a že nemá závady. Ak po dvoch týždňoch zavolá, že jej to nejde - je to chyba kupujúcej (nie je isté, že chyba bola už v čase predaja, ale je 100% isté, že ju spôsobila svojou neodbornou manipuláciou) a v takom prípade nemá absolútne žiadny právny nárok na nejaké kompenzácie, alebo vrátenie peňazí.