EMKAESKA
18.05.11,09:17
dobrý deň, aké tlačivo používate pri vyplácaní pôžičky spoločníka? :) ďakujem
veronikasad
18.05.11,07:18
žeby zmluvu o pôžičke a výdavkový pokladničný doklad ?
EMKAESKA
18.05.11,07:24
ďakujem za "odpoveď", ktorá ma mi naozaj "pomohla" :) zmulvu o pôžičke samozrejme mám a potrebujem tlačivo na vyplatenie a nie na prijatie pôžičky...
veronikasad
18.05.11,07:39
KEJKA
18.05.11,08:13
ďakujem za "odpoveď", ktorá ma mi naozaj "pomohla" :) zmulvu o pôžičke samozrejme mám a potrebujem tlačivo na vyplatenie a nie na prijatie pôžičky...
vyplatenie komu?
podľa mňa si odpoveď dostala správne.

sro prijme pôžičku a vyplatí ju ...VPD, alebo prevod na BU spoločníka
sro poskytne pôžičku a jej vrátenie bude PPD alebo kredit na BU sro

prečo vždy hľadá niekto tlačivo. Vrátenie pôžičky predsa má vyplývať zo zmluvy, ktorú priložím k banke alebo VPD/PPD zvýrazňovačom označím príslušné ustanovenie, ak sa suma líši, dopíšem "čiastočne".alebo rozdelím sumu na istinu a úrok..............
Paula
18.05.11,08:19
dobrý deň, aké tlačivo používate pri vyplácaní pôžičky spoločníka? :) ďakujem


Zmätočné je zadanie. Netušíme, či "od spoločníka" alebo "spoločníkovi".
Prísp.č. 3 je prinajmenšom nesympatický.
srska
18.05.11,08:21
vyplatenie komu?
podľa mňa si odpoveď dostala správne.

sro prijme pôžičku a vyplatí ju ...VPD, alebo prevod na BU spoločníka
sro poskytne pôžičku a jej vrátenie bude PPD alebo kredit na BU sro

prečo vždy hľadá niekto tlačivo. Vrátenie pôžičky predsa má vyplývať zo zmluvy, ktorú priložím k banke alebo VPD/PPD zvýrazňovačom označím príslušné ustanovenie, ak sa suma líši, dopíšem "čiastočne".alebo rozdelím sumu na istinu a úrok..............
tiež nechápem. v zmluve text:
....Dlžník sa zaväzuje zaplatiť svoj dlh maximálne v xx pravidelných mesačných splátkach po
xxx,x EUR. Celková čiastka vrátená dlžníkom veriteľovi bude predstavovať sumu xxxx,- EUR,
slovami xxxxxxxxxxxxxxxxx EUR. Splátka musí byť dlžníkom poukázaná do 10. dňa príslušného
mesiaca na bankový účet veriteľa č.: 1234567890/xxxx vedený v xxxxxxxxxxxxx, a.s. . .....
KEJKA
18.05.11,08:37
tiež nechápem. v zmluve text:
....Dlžník sa zaväzuje zaplatiť svoj dlh maximálne v xx pravidelných mesačných splátkach po
xxx,x EUR. Celková čiastka vrátená dlžníkom veriteľovi bude predstavovať sumu xxxx,- EUR,
slovami xxxxxxxxxxxxxxxxx EUR. Splátka musí byť dlžníkom poukázaná do 10. dňa príslušného
mesiaca na bankový účet veriteľa č.: 1234567890/xxxx vedený v xxxxxxxxxxxxx, a.s. . .....
ja zasa nechápem, čo je na tom nepochopiteľné.
Pôžička sa spláca na splátky a ak xx krát xxx,x je rovné dlžnej čiastke, tak niet problém, ak je vyššia, tak sú tam zahrnuté úroky.
veronikasad
18.05.11,09:05
tiež nechápem. v zmluve text:
....Dlžník sa zaväzuje zaplatiť svoj dlh maximálne v xx pravidelných mesačných splátkach po
xxx,x EUR. Celková čiastka vrátená dlžníkom veriteľovi bude predstavovať sumu xxxx,- EUR,
slovami xxxxxxxxxxxxxxxxx EUR. Splátka musí byť dlžníkom poukázaná do 10. dňa príslušného
mesiaca na bankový účet veriteľa č.: 1234567890/xxxx vedený v xxxxxxxxxxxxx, a.s. . .....
srska, to je vzor dohody, ktorý si môže prispôsobiť podla svojich potrieb.

Až teraz som si všimla, že ten príspevok č. 3 je písaný v ironickom tone. Zo zadania otázky naozaj nie je jasné, či sa pýta ako firma, ktorá pôžičku poskytuje, alebo spoločník, ktorý pôžičku vracia.
srska
18.05.11,09:12
srska, to je vzor dohody, ktorý si môže prispôsobiť podla svojich potrieb.

Až teraz som si všimla, že ten príspevok č. 3 je písaný v ironickom tone. Zo zadania otázky naozaj nie je jasné, či sa pýta ako firma, ktorá pôžičku poskytuje, alebo spoločník, ktorý pôžičku vracia.
reagoval som na kejku - lebo tiež nechápem prečo každý hľadá nejaké tlačivo. ďalší text som dal zo svojej zmluvy o pôžičke a tým som myslel len to, že ak je zmluva, tak tam stačia dve vety o spôsobe splácania dlhu veriteľovi a je po probléme.
EMKAESKA
18.05.11,10:23
ĎAKUJEEEEM :)