zuzana
30.08.04,06:58
Ak uzatvoria so mnou vedl.pracovn.pomer, mám aj hlavný prac.pomer aké odvodové povinnosti mi zo zmluvy na vedl.pracovný pomer vyplývajú?Aké sú povinnosti pre zamestnávateľa a mňa zamestnanca?Platí sa aj z tohoto riadne do poisťovní?
ivab
30.08.04,09:29
tým VPP myslíš pracovný pomer na kratší pracovný časna základe pracovnej zmluvy? Ak áno, tak máš ty i zamestnávateľ odvodové povinnosti do výšky maximálneho VZ do jednotlivých fondov /po novom NP,GP 21.548,-- a ostatné do SP 40.095 a do ZP 32.000/. Ak by si mala uzavretú dohodu o vykonaní práce, tak platíš len 19% daň a zamestnávateľ odvod do úrazového poistenia.
Katty
30.08.04,09:52
ivab

max.VZ pre "ostatné" je 43.095,-
ivab
30.08.04,10:08
Katty máš pravdu a opravujem svoje tvrdenie na 43.095,-. To mám zato, že to po sebe už poriadne neprečítam, polepším sa!!! ;)
tibor
30.08.04,10:36
neviem ako Vy - ale ja to robím trochu inak (mám to síce uľahčené o to, že u jedného zamestnávateľa už sú max. vym. základy) - hlavný pomer je ten, kde vyšší vymeriavací základ - teda mzda - tam odvádza zamestnávateľ odvody v pohode a nič ho nezaujíma, teda či má či nie nejaký vedľajší pracovný pomer - u druhého zamestnávateľa už treba sledovať u zamestnanca, či v súčte neprevyšuje max. vymeriavacie základy - myslím, že ak by si si dala námahu - nájdeš to tu v histórii niekde pod vyhľadávaním.
ak sa mýlim - sorry...