Daduš K
18.05.11,11:04
Dobrý deň.

Môj priateľ by si chcel dať tvalý pobyt k mojím rodičom, nakoľko prišiel o dom a nemá trvalý pobyt platný iba prechodný, ktorý má u mňa nahlásený. Ku mne si trvalý pobyt nemôže dať, nakoľko spolumajiteľom je aj môj exmanžel, a ten by nesúhlasil. Má nejaký dopat súhlas mojich rodičov, aby mal trvalý pobyt u nich na majetok?
Ďakujem:)
dykeer
18.05.11,09:10
Trvaly pobyt nema dopyt na majetok. Ak ziada o trvaly pobyt, staci mat suhlas vlastnika nehnutelnosti. Z trvaleho pobytu nevznikaju ziadne majetkove naroky
Daduš K
18.05.11,09:50
A keby sa rozhodli rodičia byt predať, nie je s tým problém?
KEJKA
18.05.11,10:00
nie, vlastník môže osobne kedykoľvek TP zrušiť, ak sa tak rozhodne.
Daduš K
18.05.11,10:04
Ďakujem za odpovede. Som veľmi rada, že ste mi pomohli. Len sa opýtam ak môžem či vyplýva to pre rodičov prihlasiť ho aj na bytovom družstve - spravuje družstvo.
KEJKA
18.05.11,10:22
áno, ved TP značí o jednu osobu viac- takže sa zmení predpis aj vyúčtovanie. Mal by sa dohodnúť a refundovať im rozdiel.
Daduš K
18.05.11,10:37
Veľmi Vám ďakujem.
mlisa
18.05.11,11:28
áno, ved TP značí o jednu osobu viac- takže sa zmení predpis aj vyúčtovanie. Mal by sa dohodnúť a refundovať im rozdiel.
naozaj sa predpis aj vyuctovanie meni len podla TP, aj ked sa tam clovek fyzicky cely rok ani neukaze? to sa mi nezda... vzdy som bola presvedcena ze podla poctu osob, ktore tam byvaju, TP ma vplyv jedine na poplatok za smeti, nie?
KEJKA
18.05.11,14:20
nuž - ak sa tak dohodnete a nikto nebude namietať........