Dada
09.01.06,12:45
Ahojte, chcem sa s Vami podeliť s mojou skúsenosťou s pánskou bundou HI-TEC Coogee.
Priateľ si kúpil v septembri bundu HI-TEC Coogee, boli výpredaje ešte z minulej zimy, tak sme ju kúpili celkom "výhodne" za 2.400,- Sk. Prišla zima a začal ju nosiť. Samozrejme také bežné nosenie - do práce, nákupy, vonku na prechádzky, proste normálka. Nič sa s ňou nedialo. Ani v nej nezmokol, ani nespadol, ani sme ju ešte neprali, no nič.
Túto sobotu sme boli vonku na prechádzke. Bývame pod Tatrami, tak si možno viete predstaviť tú zimu, bolo niečo viac pod nulou. Asi po hodine vonku sa mu na zadnej časti bundy (na chrbáte) začali objavovať mokré fľaky. Najprv som si myslela, že niečo kvaplo z nejakej strechy na neho, ale nič, tie mokré fľaky sa začali objavovať čoraz viacej. Kým sme prišli domov (cca 2 hodiny sme boli vonku), tak bunda mala mokrý celý chrbát, vpredu hore bola mokrá tiež, rovnako aj ramená. Všetko bolo mokré len zvonkajšej strany, zvnútra nič. Priateľ nebol ani spotený (mal košeľu a sveter pod bundou). Normálne pri prechádzke z nôžky na nôžku sa toto udialo.
Dnes som ju bola reklamovať. Som zhrozená. Vzali mi ju na reklamáciu, že vraj mám na to nárok, že ju pošlú neviem kam, ale že už dopredu ma upozorňujú na to, že asi nič z toho nebude. Že je to normálne, čo sa stalo, že sa pot vyzrážal na vetrovke. Tak som až oči vypleštila, že ako je to možné??? Tak si neviem predstaviť tú vetrovku, keby sa v nej lyžovalo, každú pol hodinu by sme ju žmýkali???
Prikladám fotky, tak si to pozrite a ak máte podobné skúsenosti alebo priam rovnaké dajte mi vedieť, budem rada akejkoľvej informácii.
Martina80
10.01.06,09:10
Aj my sme mali ten problém, vetrovku nám reklamovali a peniažky v pohode vrátili. Toto sa v žiadnom prípade nemôže značkovej vetrovke "stať". Ak je predajňa seriózna, korunky Ti určite vrátia. ;)
Dada
10.01.06,09:13
Aj my sme mali ten problém, vetrovku nám reklamovali a peniažky v pohode vrátili. Toto sa v žiadnom prípade nemôže značkovej vetrovke "stať". Ak je predajňa seriózna, korunky Ti určite vrátia. ;)

Stalo sa ti to pri tejto značke, či pri inej? Ani neviem, kam to z tej predajne posielajú na vyreklamovanie.
Martina80
10.01.06,10:07
Nie, iná značka, ale neviem presne aká to bola, lebo manžel za posledné roky vymenil asi 4 bundy :p , ale už je to OK ;) :)
Dada
07.02.06,10:56
Tak dnes som dostala vyjadrenie v tomto znení: Podľa článku I. reklamačného poriadku za vadu nemožno považovať zmenu tovaru, ktorá vznikla v priebehu záručnej doby v dôsledku jeho použitia. Reklamačná doba sa nedá zamieňať so životnosťou výrobku, t. j. dobou počas ktorej pri správnom používaní a ošetrovaní môže vzhľadom k svojim vlastnostiam, danému účelu a rozdielnosti v intenzite jeho používania vydržať. Podľa reklamačného poriadku sa reklamácia vzťahuje len na závady spôsobené vadou meteriálu, prípadne zlou výrobnou technológiou. Riešenie reklamácie: Vami zakúpená zimná budna je určená pre bežné nosenie, nemá membránu a tým odvod potu nie je zaručený, čím môže dôjsť k prepoteniu. Výrobca pri tejto zimnej bunde nezaručuje vlastnosti, ako pri zimných lyžiarskych bundách vyššej triedy. Chyba nie je spôsobená vadou materiálu ani zlou výrobnou technológiou. Reklamácia sa zamieta z horeuvedeného dôvodu. Naše vyjadrenie je konečné, späť reklamáciu nepríjmame. V prípade nesúhlasu s reklamačným vyjadrením Vám doporučujeme obrátiť sa na súdneho znalca v odbore.
Tweety
07.02.06,11:00
Tak dnes som dostala vyjadrenie v tomto znení: Podľa článku I. reklamačného poriadku za vadu nemožno považovať zmenu tovaru, ktorá vznikla v priebehu záručnej doby v dôsledku jeho použitia. Reklamačná doba sa nedá zamieňať so životnosťou výrobku, t. j. dobou počas ktorej pri správnom používaní a ošetrovaní môže vzhľadom k svojim vlastnostiam, danému účelu a rozdielnosti v intenzite jeho používania vydržať. Podľa reklamačného poriadku sa reklamácia vzťahuje len na závady spôsobené vadou meteriálu, prípadne zlou výrobnou technológiou. Riešenie reklamácie: Vami zakúpená zimná budna je určená pre bežné nosenie, nemá membránu a tým odvod potu nie je zaručený, čím môže dôjsť k prepoteniu. Výrobca pri tejto zimnej bunde nezaručuje vlastnosti, ako pri zimných lyžiarskych bundách vyššej triedy. Chyba nie je spôsobená vadou materiálu ani zlou výrobnou technológiou. Reklamácia sa zamieta z horeuvedeného dôvodu. Naše vyjadrenie je konečné, späť reklamáciu nepríjmame. V prípade nesúhlasu s reklamačným vyjadrením Vám doporučujeme obrátiť sa na súdneho znalca v odbore.
Môžeš prosím napísať, kto dal takúto odpoveď? Mal by výrobca.
Dada
07.02.06,11:06
Môžeš prosím napísať, kto dal takúto odpoveď? Mal by výrobca.

Z predajne to posielali do HI-TEC SPORTS, s.r.o., Čerešňová 32, Banská Bystrica. Oni sú zrejme dovozcovia, lebo na bunde je uvedené Made in China.
Tweety
07.02.06,11:30
Z predajne to posielali do HI-TEC SPORTS, s.r.o., Čerešňová 32, Banská Bystrica. Oni sú zrejme dovozcovia, lebo na bunde je uvedené Made in China.
Ono je to tak, že aj tie najznačkovejšie vecí sa šijú u číňankov a potom to s tou kvalitou aj tak vyzerá, bohužiaľ máš o jednu nepotrebnú skúsenosť viac. Prajem veľa šťastia v hľadaní tej správnej kvality.:)
rosemary
07.02.06,12:42
Doporučujem zn. Aiaiai, n každom malom meste čínský obchod, cena cca 500 - 900 Sk, z takou sa Vám nestane nič, okrem trčania nití.XIXI
rada
07.02.06,12:52
Dávam do pozornosti stránku www.spotrebitelinfo.sk, on-line poradňa. Jednak sa tam dá vzniesť dotaz a jednak tam je už veľa rád ako konať v takomto prípade.
Dada
07.02.06,12:54
Dávam do pozornosti stránku www.spotrebitelinfo.sk (http://www.spotrebitelinfo.sk), on-line poradňa. Jednak sa tam dá vzniesť dotaz a jednak tam je už veľa rád ako konať v takomto prípade.

Poznám túto stránku a je tam uverejnený aj ten môj "problém".
rada
07.02.06,13:22
A poradili ? Možno by stálo za to napísať aj priamo na SOI, majú na svojej stránke e-maily jednotlivých odborov. A tí sú v takýchto veciach najkompetentnejší.
bepo
07.02.06,13:27
SOI napíše - nebol porušený zákon o ochrane spotrebiteľa a ak výrobca-dovozca reklamáciu neuznal treba sa obrátiť na znalca príp súd.
rada
07.02.06,18:19
Súhlasím s príspevvkom od bepo, ale to je to posledné keď človek už musí vyťahovať a dávať ďalšie peniaze keď si nie je vedomý, že by niekde urobil chybu. Tým samozrejme nemyslím porušenie právneho predpisu, lebo zodpovednosť za vady predanej veci v obchode je objektívna a založená na princípe zákonnej záruky.
To Dada : bolo všetko v súlade so zákonom o ochrane spotrebiteľa ? Nedá sa niečo nájsť na predávajúceho ?
Bola bunda označená údajmi o materiálovom zložení ?
Bola označená údajmi o spôsobe použitia a údržby ?
Bola označená symbolmi o spôsobe ošetrenia ?
Bolo to všetko v slovensko jazyku, keďže je to výrobok vyrobený v Číne ?
Ak len niečo chýbalo je to záležitosť pre SOI - ochrana spotrebiteľa.
Aj po neuznanej reklamácii by som možno ešte skúsila kontaktovať vedenie spoločnosti predávajúceho s podrobným popisom a s príslušnými odvolaniami na ust. OZ.
Tá výhovorka na membránu sa mi totižto ani trocha nepáči. Pretože membrána sa na bežné bundy nepoužíva a tie pokiaľ viem sa pohybujú v cenovej relácii od 4 000 do 16 000,- Sk.