Wotan
18.05.11,15:08
Dnes som zistil, ze mam prasknute sklo na jednej prednej hmlovke. Hmlovka svieti, ziadny problem, len je to prasknute.

Neviem vsak vobec kedy a ako sa to stalo - nie som si vedomy toho, ze by som to bol poskodil sam, auto je relativne nove, este platim leasing.

Neviem ci to niekto zamerne poskodil, alebo to mohol sposobit nejaky kamen od vozidiel na cestach predo mnou. To uz zial neviem zistit, nakolko len uplne nahodou som to dnes zistil. Iste je, ze k poskodeniu doslo niekedy v poslednych 3 dnoch, kedze predtym nebol ziadny problem.

Chcem sa len spytat na vas nazor - auto mam riadne poistene, aj havarijku - mozem sa obratit na poistovnu s tymto poskodenim, alebo si to musim zacvakat sam?
Stanislav 1975
18.05.11,13:10
Dnes som zistil, ze mam prasknute sklo na jednej prednej hmlovke. Hmlovka svieti, ziadny problem, len je to prasknute.

Neviem vsak vobec kedy a ako sa to stalo - nie som si vedomy toho, ze by som to bol poskodil sam, auto je relativne nove, este platim leasing.

Neviem ci to niekto zamerne poskodil, alebo to mohol sposobit nejaky kamen od vozidiel na cestach predo mnou. To uz zial neviem zistit, nakolko len uplne nahodou som to dnes zistil. Iste je, ze k poskodeniu doslo niekedy v poslednych 3 dnoch, kedze predtym nebol ziadny problem.

Chcem sa len spytat na vas nazor - auto mam riadne poistene, aj havarijku - mozem sa obratit na poistovnu s tymto poskodenim, alebo si to musim zacvakat sam?

No však na to je havarijná poistečka- možeš to nahlásiť z nej a pekne sa ti vyplatia bubáčiky po odrátaní spoluúčasti...
bubkoch
18.05.11,13:43
nechapem co nad tym lamentujes ... ak ti to vadi, musis si ju zacvakat sam, vsak cena celej prednej hmlovky cca 40€ je mensia ako spoluucast (minimalne 66€, vacsinou vsak viac) :)
Wotan
07.06.11,06:52
takze zistil som, ze hmlovka bola s najvacsou pravdepodobnostou poskodena odlietnutym kamenom pri koseni travy kosackou v tesnej blizkosti mojho zaparkovaneho auta pracovnikmi technickych sluzieb mesta. Zial dokazat to uz nie je mozne,

A nelamentujem nad tym, len ma stve, ze i ked je to mozno len 50EUR, preco to mam platit ja ked to zavinil niekto iny..

S tou spoluucastou je mi to jasne.

A keby mi skodu sposobilo druhe auto, nemala by byt skoda hradena z poistenia vinnika ? Ak teda ma aj vinnik spoluucast na poistnom, tak by mi mal zaplatit z vlastnych penazi za sposobenu skodu. Hoci aj tych 50 EUR. Samozrejme za riadne dokazatelnych skutocnosti, co zial v mojom pripade neplati, teda nezostava mi nic ine len si to zacvakat sam...
osky
08.06.11,21:41
mam podobny problem.zistili sme dnes,ze na prednom skle,vpravo,je mala puklinka od kamena.rozmer len cca 0.5 cm v priemere.neda sa to nahmatat,je to hladke,ale je vidiet bublinku v skle.
viem ze sa to da nejako vzhladit,len neviem kam s tym mame ist a kolko to asi stoji.poistku uplatnit asi nemozeme,pretoze auto je rakuske,na slovensku sme len na navsteve u rodicov.
vie mi niekto poradit?
adi11
08.06.11,22:09
osky
v nasom cinziaku to robi jedna rodina, vidim castokrat pred vchodom zaparkuje auto a susedia vybehnu s kufrikom a zakaznik to ma hotove za chvilu na pockanie..este ked boli koruny, videla som platili 500,-sk, ale urcite je to od velkosti poskodenia..mozno sa da aj cez poistovnu, akoze cez znameho a potom vy mu to vratite..ved to nebude nikto zistovat
220870
09.06.11,03:42
Pokiaľ viem tak sú dve možnosti opravy buď sa tam pod vysokým tlakom natlačí silikón alebo ak je to maličké tak sa to odvrta a zaleje silikonom.Opravuju to v autoservisoch a stojí to cca 30 - 50€.Ak je to v zornom poli vodiča (pritom nezáleží na velkosti)tak je nutná výmena skla.
Milli30
09.06.11,05:18
dohodni sa s niekym..