mmia
09.01.06,13:08
ahojte,
chcela by som sa opytat ci nahodou neviete poradit...
vyplyvaju zamestnavatelovi nejake povinnosti oznamovat zamestnancom zmenu svojho nazvu ale sidla spolocnosti?? :o
rada
09.01.06,13:39
V prípade, ak došlo len ku zmene názvu spoločnosti a nenastala zmena v osobe zamestnávateľského subjektu, t. j. nedošlo ku prechodu práv a povinností na nový zamestnávateľský subjekt, nevznikajú voči zamestnancom žiadne závažné povinnosti.
V praxi ak sa pre zamestnancov nič nemení, zo strany zamestnávateľa postačuje len písomné oznámenie o zmene názvu firmy, príp. vyhotovenie dodatkov ku pracovným zmluvám, kde bude len dohodnuté, že sa mení názov zamestnávateľa , ale dodatky nemusia byť.
Obdobne by to malo byť pri zmene sídla, ale tu prosím, aby sa vyjadrili aj ostatní poraďáci.
Pekný deň.
Beba
09.01.06,14:01
Ja si myslím, že treba im to oznámiť, urobiť zmenu vo vyhlásení, dodatok k pracovnej zmluve - je to doklad k nákladom firmy, kde musia byť správne údaje, treba informovať DÚ,poisťovne vrátane DSS, banku, leasingovú spoločnosť a pod. Urobiť oznámenie o zmene aj k obchodným a iným zmluvám. Zamestnanec to potrebuje aj pre účely nahlásenia napr. lekárovi na PN,zrážky určené súdom a iné zrážky,pôžičky a pod. Aspoň ja som to tak robila.
alušik
13.04.06,06:03
Poprosila by som Vás, nemáte niekto nejaký vzor ako napísať oznámenie o zmene sídla spoločnosti? Niečo som si napísala, ale bolo by fajn, keby som mohla porovnať.;)
Ku oznámeniu o zmene sídla treba priložiť aj Výpis z Obchodného registra? Zatiaľ nemám riadny výpis, len stiahnutý z internetu - postacovalo by zaslat obchodnym partnerom zatial aj ten?
erybka
13.04.06,06:18
My posielame alebo aj často dostávame oznámenia v takejto podobe.
Treba si tam len doplniť svoje údaje a čo sa vlastne mení:
erybka
13.04.06,06:19
Výpis z OR nám partneri nedávajú, ani to nevyžadujeme. Často nám to len príde mailom.
alušik
13.04.06,06:23
Ďakujem, ja som to napísala rovnako.:)