SILVIA54
09.01.06,13:17
Ahojte všetci,chcela by som sa opýtať či mi neviete poradiť.Z čoho počíta program olymp pri PN na nemocenské poistenie?Pozerala som všetkých ktorí boli aj iné mesiace na PN,ale niekto má rovnaký základ(teda na zdravotné,nemocenské,starobné atď.) a niekto zase rovnaký základ okrem nemocenského poistenia(tá suma je nižšia) a neviem podľa čoho to program počíta,keď u niektorých je to rovnaké a u niekoho nie.Neviem na to prísť,tak keď niekto viete tak mi poraďte prosím.Ďakujem.
Kimáková
09.01.06,15:00
Ahojte všetci,chcela by som sa opýtať či mi neviete poradiť.Z čoho počíta program olymp pri PN na nemocenské poistenie?Pozerala som všetkých ktorí boli aj iné mesiace na PN,ale niekto má rovnaký základ(teda na zdravotné,nemocenské,starobné atď.) a niekto zase rovnaký základ okrem nemocenského poistenia(tá suma je nižšia) a neviem podľa čoho to program počíta,keď u niektorých je to rovnaké a u niekoho nie.Neviem na to prísť,tak keď niekto viete tak mi poraďte prosím.Ďakujem.

Odvíja sa to od toho, že nemocenské poistenie má nižší VZ na nemocenské poistenie a garančné poistenie (23.738,-). Starobné, invalidné a poistenie v nezam. má max. (47.475,-). Skús uviesť príklad. Prepočítame.
SILVIA54
10.01.06,06:23
Tak napríklad máme zamestnanca,ktorý bol PN 7 dní,mal aj odmenu v tom mesiaci,ale celá mzda neprekročila 23.738,-Sk.Na nemocenské poistenie mal nižší VZ ako na ostatné poistenia.A aj tento mesiac máme zamestnanca,ktorý bol PN a tiež neprekročil 23.738,- a má na všetky poistenia rovnaký VZ.Tak to neviem,odkiaľ to program má.