Chokma
18.05.11,22:19
Ahojte!

Chcela by som si kupit nejaky dobry krem na tvar (denny, popripade aj nocny). Na trhu je vsak tolke mnozstvo, znaciek a kazda tvrdi, ze ten zaruceny recept na krasnu plet ma ona... Rada by som kupila nieco v lekarni.
Urcite zalezi aj na tom, aky typ pleti mam, ale to chcem teraz nechat stranou.
Ake mate vy skusenosti? Co sa vam osvedcilo, s cim ste spokojni?
Lubaba
18.05.11,20:43
Ťažko ti poradiť, veď ako sama píšeš, záleží na tom akú máš pleť /mastnú, suchú, zmiešanú?/ a vek, od toho sa to odvíja, ďalej od toho koľko si ochotná investovať a nepíšeš čo si už vyskúšala a ako ti to pôsobilo na pleť...
Chokma
18.05.11,20:51
Myslim si, ze mam zmiesanu plet, bodlo by tiez uz aj nieco na pripadne jemne vrasky :D Nieco za nejakych 20 Eciek by mohlo byt.
Mam za sebou Niveu, AB, Dermacol, Vichy, taku vsehochut... momentalne som trosku starostlivost o ksicht zanedbala, tzn. ze si nan rano kydnem, co mi prve pride pod ruku a ide sa. Ale chcela by som skusit cosi znovu. :) Nieco, po com moja tvar bude dychat...
Lubaba
18.05.11,20:53
Typy pleti
Aby ste sa mohli správne starať o svoju pleť, musíte poznať svoj typ pleti. Túto dôležitú informáciu môžete zistiť jednoduchým testom. Očistite si tvár vlažnou vodou a toaletným mydlom, aby ste odstránili make-up, prach, pot a maz. Pleť musí zostať celkom čistá. Nepoužívajte žiadne ďalšie prípravky na čistenie alebo tonizáciu pleti. Počkajte 1 - 2 hodiny, kým sa na pokožke znova vytvorí kyslý ochranný plášť. Potom vezmite tenký papier /napr. prieklepový alebo cigaretový/ a dôkladne ho pritlačíme na celú tvár. Keď všade na papieri ostanú mastné škvrny, máte mastnú pleť. Keď sú niektoré časti papiera suché a niektoré mastné, máte zmiešanú pleť. Ťažšie sa určuje suchá pleť, pretože pri tomto type pleti nevidno na testovacom papieri nič. Na základe výsledku síce môžeme predpokladať, že ide o suchú pleť, ale nemožno vylúčiť ani to, že ide o normálnu pleť. Dá sa to však rozlíšiť inak. Ak máte po umytí tváre vodou a mydlom pocit, že sa pokožka po usušení napína, ide o suchú pleť.

Normálna pleť je zriedkavá. Takáto pleť je hladká, čistá, elastická a jemná. Mazové a potné zľazy vylučujú normálne množstvo mazu a potu. Póry sú malé a sotva viditeľné, koža je pružná, vláčna a napnutá, bez nápadných vrások. Farba pleti je jemne ružová.


Znaky normálnej pleti:
rovnorodá štruktúra a pigmentácia
pleť je mäkká, čistá a elastickák
nemá mastný lesk ani suché škvrny
málo alebo žiadne vyrážky
vyvážené vylučovanie kožného tuku a vlahy
malé póry
málo alebo žiadne vrásky
žiadne rozdiely medzi T-zónou a oblasťou líc a očí

Suchá pleť má zníženú schopnosť tvorby kožného mazu a potu, a preto stráca svoju pružnosť. Táto pleť je veľmi citlivá, v mladosti jemná a hladká, ale rýchlo starne a vráskavie. Skoré vrásky sú spôsobené nedostatkom hydratácie a straty prirodzeného mazu. Pri tomto type pleti máte pocit sťahovania a napätia, pokožka je drsná, tenká, bez jasu, na pleti sa tvoria šupinky a vrásky. Pre túto pleť sa odporúčajú výrobky bez alkoholu, s hydratačnými zložkami, ktoré zabraňujú jej vysúšaniu. Taktiež je vhodné používať denný krém s ochranným faktorom, aby sa zabránilo ďalším príznakom predčasného starnutia.

Znaky suchej pleti:
pokožka sa javí napnutá, krehká a bez lesku
čelo je náchylné na tvorbu šupiniek a jemných vrások
viditeľné jemné póry
vyrážky sú zriedkavé
veľa jemných vrások okolo očí a úst

Mastná pleť je hrubá, lesklá a má rozšírené póry. Z nich možno vytlačiť olejovitú hmotu vznikajúcu nadmernou činnosťou mazových žliaz. Často je pokrytá malými lesklými šupinami. Pleť má sklon k uhrovitosti a pôsobí dojmom nepestovanosti. Výhodou tejto pleti je dobrá pružnosť a pomalšie starnutie. Je dôležité používať prípavky určené pre mastnú pleť. Pleťové vody môžu byť s malým obsahom alkoholu s dezinfekčným účinkom alebo adstringentné - sťahujúce. Redukujú tvorbu mazu a podráždená pleť sa ich účinkom upokojí. Denné a nočné krémy by mali byť nemastné, denný krém by mal byť s protislnečnou ochranou. Vhodné je používať prípravky na zmatnenie pleti.

Znaky mastnej pleti:
cez deň máva mastný lesk
viditeľné rozšírené póry, hlavne na nose a brade
vyrážky a uhry sú bežné
v okolí úst a očí je len málo vrások

Zmiešaná pleť sa vyskytuje pomerne často. Je kombináciou mastnej a suchej pleti, pričom niektoré časti tváre sú mastné (spravidla čelo, nos a brada) a ostatné suché (okolie očí a líca). Takáto pleť potrebuje špeciálne ošetrenie pretože má sklon k šupinateniu a kvytváraniu farebných ružových zmien. Odporúčame používať prípravky určené pre zmiešanú pleť, ktoré vyvažujú pleť, t.z. suchú oblasť hydratujú a v mastnej oblasti regulujú tvorbu mazu.

Znaky zmiešanej pleti:
T-zóna je mastná
oči a líca sú suché, miestami sa tvoria šupinky
Citlivá pleť môže byť suchá aj mastná. Rýchlo sa podráždi, pleť svrbí, červená, má sklon k tvorbe vyrážok. Reaguje na kozmetiku, mydlá, parfumy, chemikálie. Taktiež citlivo reaguje na zmeny teploty, slnko, vietor a znečistenie. Pre takúto pleť odporúčame prípravky bez obsahu najbežnejších drádidiel, ako je parfum, alkohol a lanolín. Prípravky by mali byť jemné a mierne, zamerané na upokojenie pleti a ochranu.

Dobrá rada: Pokiaľ si zakúpite nový krém, ktorý chcete použiť prvý krát, nenanášajte si ho hneď na tvár. Aplikujte si ho najprv za ucho, kde sa koža najviac podobá pleti. Pri prípadnom podráždení je toto miesto nenápadné. Po 1 - 2 dňoch: Pokiaľ nás miesto, kde sme naniesli krém, nedráždi, nečervená, nesvrbí, krém môžeme naniesť na tvár. Krém nanesieme na jednu polovicu tváre (druhú si necháme na porovnanie). Takto sa presvedčíme, či naša pleť prípravok znáša alebo nie.
Chokma
19.05.11,08:11
Zmiesana plet, stale to vypada na nu. :)
veronikasad
19.05.11,08:15
Zmiesana plet, stale to vypada na nu. :)
Ešte by bolo dobré "prezradiť" aj vek ...
durisovad
19.05.11,09:07
Citala som o testovani roznych kremov, vyslo z toho, ze najlepsi krem je NIVEA. Ja ju pouzivam uz roky rokuce a som spokojna.
Tatiana
19.05.11,09:26
Nechcem robiť reklamu - Dr. Nona - je síce drahý, ale stojí to za to.
Chokma
19.05.11,13:46
Ešte by bolo dobré "prezradiť" aj vek ...

25+ :---
katalóg
19.05.11,15:17
Ja by som sa možno spýtala - čo na tvár? Nemusí to byť vždy krém.
arizona
19.05.11,15:24
Ja mam dobre skusenosti s mandlovym od AB a s Diadermine ,ale ten kupujem v AT, u nas sa nepredava.
katalóg
19.05.11,15:57
Ja mam dobre skusenosti s mandlovym od AB a s Diadermine ,ale ten kupujem v AT, u nas sa nepredava.
To som rada, že si to spomenula. Moja matka po celý život používala mandľový krém AB Kozmetika a počas úrody uhoriek si nimi obkladala tvár.
Krásna pokožka až do vysokej staroby.
Ale rolu zohrala aj genetika, jej prístup k životu, pozitivita. Striedmosť, dobrá životospráva, pohyb, bez váhových výkyvov.
terezamaria
19.05.11,15:59
katalóg
19.05.11,16:09
Tento je výborný a aj všetky z tejto rady :
http://eshop.finclub.sk/starostlivost-o-tvar/anti-aging-krem-proti-vraskam
Obsahuje aj nejaké iné zložky okrem uvedených v opise výrobku? Vyzerá nádejne.
durisovad
19.05.11,16:17
Ja mam dobre skusenosti s mandlovym od AB a s Diadermine ,ale ten kupujem v AT, u nas sa nepredava.
Na mandlovy krem si aj ja spominam, okrem toho, ze prospieval pleti aj krasne vonal. Aj moja mama ho pouzivala a jeho vona mi vzdy evokovala mamu.
terezamaria
19.05.11,16:35
Obsahuje aj nejaké iné zložky okrem uvedených v opise výrobku? Vyzerá nádejne.

Krém účinne potláča prejavy starnutia pokožky, pôsobí hĺbkovo, zanecháva pokožku jemnú a vláčnu, dlhodobo ju chráni pred voľnými radikálmi. Okrem výťažku z Goji a granátového jablka obsahuje oligopeptidy (podobné čiastočkám molekuly botulotoxínu, uvoľňuje napätie mimických vrások, ktoré sa po aplikácii rýchlo vyhladzujú), kyselinu hyaluronovú (zlepšuje elasticitu a hydratáciu pokožky), vitamíny, Aloe vera (pleť upokojuje a vyživuje), maslo Karité (Shea Butter = bambucké maslo je obľúbeným a osvedčeným prostriedkom pre starostlivosť o pokožku, prírodná ochrana proti UV žiareniu). Aplikujte ráno a večer po vyčistení pokožky na tvár a krk, vmasírujte ľahkými krúživými pohybmi.
adi11
19.05.11,17:02
Ja som objavila v lekarni na suchu plet tento
http://www.mojalekaren.sk/rugard-vitamin-creme-vitaminovy-krem-50ml/
a celkom je dobry, predtym som objednavala z Oriflame
Zita5
19.05.11,17:14
Ja mam dobre skusenosti s mandlovym od AB a s Diadermine ,ale ten kupujem v AT, u nas sa nepredava.

Vyskúšala som rôzne druhy krémov, ale ....................AB Mandlový mám permanentne po ruke a vlastne len tento krém používam.
Ešte som nemala možnosť natrafiť na taký,ktorý by mi ulahodil,tak ako môj obľúbený AB madlový .A to nie som náročná.;):)

Takže aj moje skúsenosti sú dobré s AB madlovým krémom.
DanielaSL
19.05.11,17:26
Ja zase používam značku Eucerin a som s ním maximálne spokojná.
Mária27
20.05.11,07:26
Ja mam dobre skusenosti s mandlovym od AB a s Diadermine ,ale ten kupujem v AT, u nas sa nepredava.
Nedávno som si kúpila mandľový AB, dobre zjemní hlboké vrásky do hodiny, ale nevonia mi - skôr vadí. Predtým býval jeden krém od AB s kolagénom (neviem názov), ten vyhladil vrásky do 20 minút a oveľa viac (takmer úplne).
ZlaticaB
27.05.11,06:36
Zaujala ma vaša diskusia ja zas používam Garnier s výťažkom hrozna a tiež som spokojná. Mám rada krém, ktorý vpije a nezostáva na tvári ako povlak a Garnier je taký.
krokodil28
27.05.11,06:46
hlavne na leto pozerat krem s OF:o)
bozska
06.06.11,13:28
DoraBruschi - ForzaCosmetici
Zita5
09.03.12,19:20
Vyskúšala som rôzne druhy krémov, ale ....................AB Mandlový mám permanentne po ruke a vlastne len tento krém používam.
Ešte som nemala možnosť natrafiť na taký,ktorý by mi ulahodil,tak ako môj obľúbený AB madlový .A to nie som náročná.;):)

Takže aj moje skúsenosti sú dobré s AB madlovým krémom.

V minulom roku som vychválila AB mandlový krém. Nemôžem ho dostať kúpiť asi od decembra .Zrejme bude koniec výroby, alebo možno skončila fabrika .Prosím Vás poraďte nejaký krém podobný AB-čku.Potrebujem mastný krém , nie tie novodobé, čo sa do pokožky vsajú až mám z toho zlý pocit .Ďakujem.
Paula
09.03.12,19:40
Zitka, posielam Ti ho potrubnou poštou. Kúpila som ho v Južných Čechách a hoci mám suchú pleť, neznááááášam psychicky jeho mastnotu :cool:. A ani sa mi nevstrebe koťuha.
pepsikova
09.03.12,20:01
..ja som tiež používala AB na suchú pleť..a prešla som na mastnejší krém, teda s obsahom masla, momentálne mám bio-bambuckú fantáziu,ale musím upozorniť, že krém sa chvíľu drží na pokožke ako film,(pôsobí takým "ťažkým krémom, ale je to len chvíľu) to mi vyhovuje, lebo som často vonku a zima a vietor nie je moc dobrý spoločník na pleť, do ktorej krém hneď vsiakne...som veľmi spokojná...

http://www.vceliakozmetika.sk/prirodna-lekaren/starostlivost-o-ekzematicku-pokozku-a-lupienku/bio-bambucka-fantazia.html
Zita5
09.03.12,20:02
Zitka, posielam Ti ho potrubnou poštou. Kúpila som ho v Južných Čechách a hoci mám suchú pleť, neznááááášam psychicky jeho mastnotu :cool:. A ani sa mi nevstrebe koťuha.

Posielaj potrubnou poštou :D Vidíš, niekomu nevyhovuje a niekomu zasa áno :)
wagner
09.03.12,20:06
V minulom roku som vychválila AB mandlový krém. Nemôžem ho dostať kúpiť asi od decembra .Zrejme bude koniec výroby, alebo možno skončila fabrika .Prosím Vás poraďte nejaký krém podobný AB-čku.Potrebujem mastný krém , nie tie novodobé, čo sa do pokožky vsajú až mám z toho zlý pocit .Ďakujem.
Zitka máš pravdu, fabrika skončila. Ja už roky používam od tejto firmy
http://www.vhc.sk/ tieto krémy: str.č 13, krém č.6, str.č.20 krémy č.2 a 5 . Kedysi som tiež používala mandľový krém, ale už skoro 15 rokov som verná tejto značke. Pozri si tú stránku a uvidíš. Ja doporučujem, ale Ty sa rozhoduješ.
Zita5
09.03.12,20:24
Zdenka veru skončili, teraz som pozerala na nete. No čo ja budem robiť, však to bola ako droga:DPozriem si tie Vaše krémiky sedemnástky moje :))
Marína
09.03.12,20:34
Zitka, a takáto krásna nechceš byť?:) Tajomstvo krásy 80 - ročnej modelky (http://www.pluska.sk/old/zena/pribehy/tajomstvo-krasy-80-rocnej-modelky.html) Ak áno, pozri, čo máš používať.;)
truch
09.03.12,20:48
Evi, tá je úžasná:), hneď zajtra idem vytopiť slaninu a budem sa natierať o dušu spasenú:D Všeličo by ma napadlo, že bude propagovať nejaké špeciálne krémy, ale bravčová masť, by ma ani vo sne nenapadla:D
wagner
09.03.12,20:51
Zitka, a takáto krásna nechceš byť?:) Tajomstvo krásy 80 - ročnej modelky (http://www.pluska.sk/old/zena/pribehy/tajomstvo-krasy-80-rocnej-modelky.html) Ak áno, pozri, čo máš používať.;)
Aj ja používam bravčovú masť, keď sa mi minie krém a nemám kúpený druhý. Nič nové pod slnkom, to isté povedala kedysi dávno jedna herečka v BA že nič iné nepoužíva.
arizona
09.03.12,21:28
Juj, dievcence, ani nehovorte!!!
Tiez pouzivam tento krem, som uz na konci teglika, planovala som kupit dalsi...Asi obehnem drogerie a poskupujem zasoby :-/

Som smutna, ze vsetka dobra, rokmi odskusana a oblubena kozmetika sa nam nenapadne vytraca z pultov...:mee:;):mad:
hubatá
09.03.12,21:42
Nielen kozmetika .......:D
DanielaSL
09.03.12,21:42
dobrá babka....
DanielaSL
09.03.12,21:43
Ten krém používala ešte roky dozadu aj moja babka....
AlaNR
09.03.12,22:30
Ja v zime používam Oriflame Essentials Extra-Comfort Cream - ma veľmi podobné zloženie ako AB mandľový, obsahuje vitamín E aj mandľový olej. Keďže používam aj make-up, je ako podklad pre mňa ideálny. Mám sklon k lišajam. Tento krém má trošku ľahšiu konzistenciu ako mandľovýAB.
V zásobe mám aj mandľovýAB, keď poterbujem pleť dobre premastiť. Prezieravo som si kúpila dve tubičky. Ale keď sa mi minie, tak neviem, lebo sme ho minule darmo v drogériách hľadali...
Zita5
10.03.12,05:51
Vidím, že sa tu bola večer debata v plnom prúde. Ešte vyskúšam nejaký e shop kde ten AB krém ponúkajú a ak skutočne už nedostanem krém , tak idem kúpiť slaninu a vytopím bravčovú masť :D
Dáša_
10.03.12,06:17
Počula som raz rozprávať Evu Večerovú, že ona používa iba bravčovú masť. Aj na odlíčenie, aj na bežnú starostlivosť. Má tuším dva druhy - jeden z nechtíkom a jeden solo iba masť.
Ja som alergická v podstate na všetky krémy, robia mi velký problém na koži. Znesiem iba indulónu. Aj to nie vždy. Občas, keď je situácia už kritická si dám aj obyčajné maslo.
hubatá
10.03.12,06:28
:):):)Ja nedám dopustiť na modrú Indulonu, dúfam že mi ju kapitalisti nestiahnu z obehu ako vám AB krém. A o tej druhej rade 80 ročnej modelky že na mladosť pomáha sex nepochybujem: minule keď som pri umývaní okien spadla zo stoličky, tiež som si mojou hubatou hubou riadne popičiakovala a hneď sa mi obnovila pamäť, lebo som si spomenula že v pivnici mám aj skladací rebrík! Takže indulona a sex, musím si to zapamätať.
Dáša_
10.03.12,06:39
No, už si nespomínam, kto to hovoril, ale pri krémoch natvár povedal, že sina tvár dá iba také veci veci, čo si dá aj do brucha. To jest maslo, masť, smotana, aj spomínaná uhorka...

Niečo sa mi marí, že to bolo spomínané v knihe Druhá jar mimi tulipanovej, ale ruku do ohňa za to nedam :)
Pukluš
10.03.12,06:43
Zdravím Vás, ja používam Garnier, denný, nočný a som spokojná, raz týždenne nejaký peeling alebo masku z morského bahna a vidím zmeny. Mám hladšiu, jemnejšiu pleť, jazvy po akné nezmizli, ale za to si môžem sama.
hubatá
10.03.12,07:00
Inak si myslím, že to má aj logiku: prečo by na ksicht mala ísť chemicky spracovaná uhorka, žihľava, lipa, oliva, harmanček, mesiačik, mandľa ako mandľový, harmančekový krém, alebo šampón so žihľavovým alebo lipovým extraktom. Je to zasa len klamstvo výrobcov, lebo okrem mňa a Pepsíkovej žiadny výrobca kozmetiky na jar nestrihá nožničkami žihľavu, harmanček, mesiačik.
Určite ani v Taliansku žiadny výrobca nelozí po stromoch, nekôstkuje olivy aby mal dosť do krému s olivovým olejom pre slovenské ženy........ heh!
Takže sme trochu blbé že to čo môžme bez chémie použiť a byť tak krásne za lacný peniaz, kupujeme vo forme éčkových parfumovaných krémov.
Stačí teda bravčovú masť pomiešť so žihľavou a tak si to napatlať na ksicht.
Dáša_
10.03.12,07:08
ja sa priznám, poznám a skúšala som iba krém z nechtíka. A vodu na vlasy z koreňov jarnej žihľavy. Ak niekto poznáte nejaké ďalšie recepty, tak by som veru privítala.
Zita5
10.03.12,07:14
hubatá v podstate máš pravdu o tej chémii.My sme napr. v rodine vyskúšali možno všetky šampóny, teraz som sa vrátila k starému klasickému žihľavovému.Uvidíme či je starý klasický , lebo naši sa sťažujú na tie šampóny, jeden má z neho lupiny, druhého strašne hlava svrbí a podobne.Však fakt ani nevieme, čo si kupujeme .
Zita5
10.03.12,07:18
Fú to by bola zo mňa akááá samica :DDD:).Evka hmmm, čo ?
hubatá
10.03.12,07:30
Môj syn ako maličké bábo mal detský ekzém. Decko som mastila všelijakými mastičkami robenými na mieru, smrdelo, biele košieľky s výšivkou boli hneď umastené, všetci sme boli nevyspatí ..... až raz: v ordinácii zastupovala mladú, doktorku s perfektným makeupom stará doktorka na dôchodku. A tá ma vrátila do tejto reality slovami: ak je v kréme čo len o jednu zložku viac akou je napr. vôňa, alebo extrakt z liečivej bylinky už je o to viac krém chemicky upravovaný a teda aj spôsobujúci podráždenie pokožky a alergiu.

A opýtala sa ma či fasujeme v robote modrú pracovnú Indulonu. Všetci vieme že vtedy sa modrá Indulona nekupovala, tú sme všetci fasovali v robote v rámci BOZP. Ale vtedy Indulona nemala takú jemnú krémovú konzistenciu akú má dnes: bola fakt taká ako keby bola vyrobená z bravčovej masti, tuhá, nebola parfémovaná - teda všetky baby si kupovali kozmetiku Dermacol alebo AB.

Záver: syn sa vyliečil a ja odvtedy používam modrú Indulonu. Len škoda že terajší výrobca nepoužíva pôvodnú receptúru ktorú by mu povedal aj vrátnik zo Slovakofarmy Hlohovec, ale ju przní na spôsob západných krémov: už je jemná a navoňaná.
arizona
10.03.12,08:00
Dievcata, trochu som googlila a som prekvapena,kolko zien sa zohana po oblubenom AB kreme.
V eshopoch som nenasla uz ziaden, ale niektore zeny odporucaju DC mandlovy krem, vraj sa najviac podoba byvalemu AB kremiku.

http://www.eshop.prevas.biz/1387-1884-large/dc-mandlovy-vyzivny-krem-50-ml.jpg
majka 62
10.03.12,08:04
na e shope je ešte k dispozícii
danushka
10.03.12,08:05
...veruže aj moje deti boli zamala indulonou vymastené a dnes ju považujem stále za zázračnú na suché ruky, ale aj na zmäknutie kože na nôžkach...
Zita5
10.03.12,08:06
taký som kúpila, avšak to nie je ono
Zita5
10.03.12,08:06
Toto je ten ktorý hľadám
majka 62
10.03.12,08:07
majka 62
10.03.12,08:12
keby ste kontaktovali toho jedného predajcu, či je nejaká šanca, že bude skladom
terezamaria
10.03.12,08:18
Výborná informácia, vďaka....
arizona
10.03.12,08:30
http://www.pricemania.sk/katalog/pletove-kremy/ab-cosmetics/

vo vyhladavaci sice ukaze tuto stranku,ale skladom nie je ani v jednom obchode,mam preklikane vsetko :rolleyes:
arizona
10.03.12,08:39
keby ste kontaktovali toho jedného predajcu, či je nejaká šanca, že bude skladom

Ani len stranka im nefunguje :mad:, takze kontakt ziaden...
"V dôsledku neplnenia si záväzkov voči prevádzkovateľovi web stránky bola stránka spoločnosti AB Cosmetics, s.r.o. vypnutá. Ďakujeme za pochopenie."

Maju sice stranku na FB http://www.facebook.com/pages/AB-Cosmetics/153855827980546?sk=info
ale uvedene kontakty ziadne.

http://www.mafian.sk/2011/04/11/zmluvu-o-ab-cosmetics-si-vraj-kozmeticky-upravili/
majka 62
10.03.12,08:40
je to tak, v žiadnom e shope nie je k dispozícii :(
majka 62
10.03.12,08:42
...ale snažili sme sa pomôcť všetky :) nezostáva nič iné iba popozerať každá vo svojom okolí nejaký zabudnutý obchodík, ktorý môže mať nejaké menšie zásoby tohto krémiku a potom budeme informovať a postupne zasielať ;)
Marína
10.03.12,08:46
Zitka, my už sme sa s Dáškou(truch) dohodli, že ideme na to.:-D
majka 62
10.03.12,08:46
http://www.bugy.sk/static/produkt/8913/AB-Natural-vyzivny-mandlovy-krem-na-plet-nbsp-50g/ ja som mala na mysli tohto predajcu, ktorý je uvedený ako jediný, ktorý má ten krém v ponuke
Zita5
10.03.12,08:47
Ja už som niekde aj čítala , že uvedený krém nemajú v žiadnom e schope.Janka máš inak pravdu, veľa žien sa dopytuje na tento krém .
Zita5
10.03.12,08:48
http://www.bugy.sk/static/produkt/8913/AB-Natural-vyzivny-mandlovy-krem-na-plet-nbsp-50g/ ja som mala na mysli tohto predajcu, ktorý je uvedený ako jediný, ktorý má ten krém v ponuke

Majka si zlatá ďakujem. Ale tam je uvedené
Nie je skladom
Marína
10.03.12,08:49
:-)))))))
majka 62
10.03.12,09:00
zrejme dlhšie neaktualizovali a takto zbytočne zavádzajú
Marína
10.03.12,09:04
ja sa priznám, poznám a skúšala som iba krém z nechtíka. A vodu na vlasy z koreňov jarnej žihľavy. Ak niekto poznáte nejaké ďalšie recepty, tak by som veru privítala.
Moja švagriná okrem nechtíkovej masti robí aj rozmarínovú, tiež nakladá do liehu listy z bielej ľalie, na ďalšie si teraz nespomínam. Tú rozmarínovú masť používa po masáži(je rehabilit.sestra), výborne prehreje chrbát a tým uvolní aj svalstvo.
Maruška54
10.03.12,09:08
príležitostne pozriem na ten krém v Malackách
Zita5
10.03.12,09:12
Ja si myslím a som teda presvedčená, že nezavádzajú.Firma skončila a čo som sa dočítala na nete, tak dosť pofiderným spôsobom
Dáša_
10.03.12,09:15
Moja švagriná okrem nechtíkovej masti robí aj rozmarínovú, tiež nakladá do liehu listy z bielej ľalie, na ďalšie si teraz nespomínam. Tú rozmarínovú masť používa po masáži(je rehabilit.sestra), výborne prehreje chrbát a tým uvolní aj svalstvo.

a nevieš aspoň orientačne postup?

Tú nechtíkovú robím tak, že do rozpálenej masti dávam čerstvo natrhané úbory, nechám chviľu na plameni, potom to odpočíva do druhého dňa. Zahrejem, aby bolo tekuté, prefiltrujem a uložím.
Zita5
10.03.12,09:17
Legendárny pleťový krém s mandľovým olejom


od

Publikované 1.3.2012 11:13

Možno aj vy patríte medzi ženy, ktoré boli roky verné svojmu mandľovému krému od českej kozmetickej spoločnosti AB Cosmetics. I mne sa vybavuje spomienka z detstva, kedy som trávila prázdniny u starej mamy a sledovala ju každý večer, ako si pred zrkadlom češe vlasy a na tvár si nanáša krém s nádhernou mandľovou vôňou. Ten istý som potom videla aj na toaletnom stolíku mojej mamy.

Po tomto voňavom fenoméne, ktorý si v celých kartónoch dávali zo Slovenska dovážať dokonca ženy z Rakúska, sa však pred pár mesiacmi zľahla zem. Darmo som obchádzala drogériu za drogériou a zháňala ho pre moju mamu s ubolenými nohami. Márne. Všade mi povedali, že spoločnosť ukončila svoju činnosť a krém sa už nevyrába.

Pred dvomi týždňami ma známa upozornila, že tento voňavý zázrak je opäť na svete. Licenciu údajne zakúpila Kozmetika Regina a predáva ho pod svojou hlavičkou ako Mandľový krém Originál na suchú pleť. A je to skutočne on! Tá istá vôňa aj textúra. Pleť ošetrí a zároveň nádherne prevonia. Pre svoju mamu som zakúpila hneď niekoľko balení a zajtra jej ho veziem.

Má tento hviezdny krém miesto aj na Vašom toaletnom stolíku či na kúpeľňovej poličke? Ak nie tento, ktorý je ten "váš"?

Zdroj http://www.seniorklub.sk/content.php?r=336-Legendárnyplťový-krém-s-mandľovým-olejom
Zita5
10.03.12,09:22
Marína
10.03.12,09:25
a nevieš aspoň orientačne postup?

Tú nechtíkovú robím tak, že do rozpálenej masti dávam čerstvo natrhané úbory, nechám chviľu na plameni, potom to odpočíva do druhého dňa. Zahrejem, aby bolo tekuté, prefiltrujem a uložím.
Dáši, opýtam sa švagrinej, potom napíšem.
Paula
10.03.12,09:33
Aha, tomu, ktorý máš v potrubnej pošte, chýbajú namaľované mandle :). Asi navštívil chirurga, xi.
Marína
10.03.12,12:57
Tak s mojou švagrinou je to ťažké, vraj primerane.:D Nikdy neváži. Po vysvetlení som pochopila, že to závisí od toho, koľko má bylín a od toho sa odvíja čas, ako dlho masť robí. Mladé výhonky rozmarínu posekať, ešte lepšie podrviť, aby sa lepšie v masti vylúhovali. Ak pridá menej bylín, necháva ich v masti viac dní s tým, že každý deň má masť mierne ohriatu vo vodnom kúpeli a takto s občasným zamiešaním ju nechá hodinu, ba aj viac hodín. Z toho vyplýva, že aj z menej bylín môžeš mať "silnejšiu" masť, ak ju dlhšie robíš. Ak sa do masti pridá ozaj veľa bylín, stačí robiť aj hodinu - dve, častejšie však miešať. Z koreňov, semien alebo kôry dlhšie.
Okrem čistej bravčovej masti sa dá použiť lanolín alebo vazelína, mali by ju mať v lekárni. Najprv sa urobí výluh z rozdrvených bylín, najlepšie vo veľmi malom množstve olivového oleja, len tak, aby boli bylinky ponorené. Môže sa to mierne ohriať vo vodnom kúpi, tým sa proces lúhovania urýchli. O deň až dva sa precedí cez plátno, poriadne to plátno vymačkať, ak sa precedia aj drobné časti bylín, tak ešte raz a výluh zmiešať s rozpustenou vazelínou a pod.
Lepšie je lúhovať v oleji ako v liehu alebo vode, pretože lieh a voda sa veľmi zle viaže s tukmi.
DanielaSL
10.03.12,14:52
Presne také spomienky na moju babku mám aj ja...
AlaNR
02.04.12,15:33
Dievčence, ak ste ten Reginový mandľový niekde v Nitre zohnali, pošlite mi SS, kde ho majú. Svekruša mi dala úkol ho zohnať.
Hľadala som v Mlynoch aj v Tescu a nič... Ani v lekárni :(
Ďakujem!
Estetic
03.04.12,18:34
Tak s mojou švagrinou je to ťažké, vraj primerane.:D Nikdy neváži. Po vysvetlení som pochopila, že to závisí od toho, koľko má bylín a od toho sa odvíja čas, ako dlho masť robí. Mladé výhonky rozmarínu posekať, ešte lepšie podrviť, aby sa lepšie v masti vylúhovali. Ak pridá menej bylín, necháva ich v masti viac dní s tým, že každý deň má masť mierne ohriatu vo vodnom kúpeli a takto s občasným zamiešaním ju nechá hodinu, ba aj viac hodín. Z toho vyplýva, že aj z menej bylín môžeš mať "silnejšiu" masť, ak ju dlhšie robíš. Ak sa do masti pridá ozaj veľa bylín, stačí robiť aj hodinu - dve, častejšie však miešať. Z koreňov, semien alebo kôry dlhšie.
Okrem čistej bravčovej masti sa dá použiť lanolín alebo vazelína, mali by ju mať v lekárni. Najprv sa urobí výluh z rozdrvených bylín, najlepšie vo veľmi malom množstve olivového oleja, len tak, aby boli bylinky ponorené. Môže sa to mierne ohriať vo vodnom kúpi, tým sa proces lúhovania urýchli. O deň až dva sa precedí cez plátno, poriadne to plátno vymačkať, ak sa precedia aj drobné časti bylín, tak ešte raz a výluh zmiešať s rozpustenou vazelínou a pod.
Lepšie je lúhovať v oleji ako v liehu alebo vode, pretože lieh a voda sa veľmi zle viaže s tukmi.
Možno by to bolo príjemnejšie spraviť do Excipialu,bol by to príjemnejší masťový základ a dlhšie vydrží.
jb0863
08.05.12,07:59
Roky rokúce som používala niveu, potom som si začala kupovať garnier , ale tento krém na moju pokožku nebol tým vhodným. Vyskúšala som už hocijaké krémiky , ale mne sa momentálne najviac osvedčila stará klasická modrá indulona . Túto používam každý deň na ruky a tvár a celkom príjemne mi vonia , ľahko sa roztiera . ;)
goldfishsk
13.05.12,09:47
http://www.ewg.org/skindeep/

takze tu je pravda pre kozmeticke firmy ...bohuzial ...
Zita5
18.05.12,09:15
Dievčence, ak ste ten Reginový mandľový niekde v Nitre zohnali, pošlite mi SS, kde ho majú. Svekruša mi dala úkol ho zohnať.
Hľadala som v Mlynoch aj v Tescu a nič... Ani v lekárni :(
Ďakujem!

Alenka práve mi dorazila dobierka ...no môžem povedať , že vôňa a kvalita je originál ....len má iné balenie a .Objednali sme ho v stredu večer a už dnes nám ho poštárka priniesla na dobierku. Veľmi sa teším :)
Dcéra si všimla, že ho mali asi aj v DM drogérii, len zostalo po ňom prázdne miesto, len cenovka tam bola .

neviem či môžem uviesť firmu , kde som ho dostala.Nechcem robiť reklamu. Pošlem cez SS.

Ale som si to rozmyslela , tak toto je stránka kde sme objednali .Tu je krém a je to náš bývalý Mandlový ...... taká maličkosť a akú radosť mi to spravilo :)

http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-od-a-po-z/mandlovy-krem-original-pre-suchu-plet-45g/
Katy a R
18.05.12,09:37
.. Evka, na tú bravčovú masť, alebo na to "iné" ???
arizona
18.05.12,09:45
Diky Zitka :)
msa
18.05.12,09:56
používam roky rokúce modrú niveu v plechovici, kupujem tú 400g, a dokonca je dobrá aj pre moje dcéry, ktoré keď si dajú na tvár niečo iné, hneď majú všade červené fľaky. Raz mi dokonca kožná dala pre tú malú vzorku nejakej francúzskej kozmetiky vraj na prírodnej báze, ale po vyskúšaní sme okamžite umývali tvár , lebo tie fľaky sme videli ako sa vytvárajú, tak francúzska vzorka putovala do koša a zostali sme pri našej starej dobrej modrej nivee.
Paula
18.05.12,11:18
Dík, hneď som preposlala kamoške, ktorá tiež len tento rada -:)
Zita5
18.05.12,11:38
Teraz som zistila , že krémik majú aj v jednej maličkej súkromnej drogérii na Klokočine Nitra vedľa bydliska jednej našej poraďáčky .
lujza.j
18.05.12,16:11
mimotemydievčatá sa máte ked môžte takúto obyč. kozmetiku používať....:(
Zita5
18.05.12,17:20
Dievčatá tak po skúške krémiku sa mi zdá, že ten pôvodný bol mastnejší ...viac oleja tam bolo :rolleyes:, alebo za dobu 6 mesiacov nepoužívania si už konzistenciu nepamätám:)
Zita5
18.05.12,17:20
mimotemydievčatá sa máte ked môžte takúto obyč. kozmetiku používať....:(

Prezraď aký používaš....:D
Tweety
18.05.12,17:21
Zituš, treba šetriť
lujza.j
18.05.12,17:24
Prezraď aký používaš....:D
mám mastnú až zmiešanú + pigmentové škvrny:( teraz som si kúpila tento
http://www.parfums.sk/FotoCache/detail/2/CLKEBTW_KFSR20.jpg
Tweety
18.05.12,17:26
mám mastnú až zmiešanú + pigmentové škvrny:( teraz som si kúpila tento
http://www.parfums.sk/FotoCache/detail/2/CLKEBTW_KFSR20.jpg
LUji, ten som na škvrny mala, ale úspech som nebadala. Cena je dosť vysoká na to, že mi nepomohol. Čakala som od neho viac.
Zita5
18.05.12,17:32
Tak ja ako 17-stka :D potrebujem niečo mastnejšie , ja mám zasa suchú pleť .
Zita5
18.05.12,17:34
Majka aôe až tak zasa nie :DDcére som povedala, že si ho zriedim s Olivovým olejom , skoro sa ušúlala :D
Katy a R
18.05.12,17:42
Tak ja ako 17-stka :D potrebujem niečo mastnejšie , ja mám zasa suchú pleť .
.. a veď vytápať slaninu si plánovala :D .. a eštik to "druhé" keď sa pridá ;)
hubatá
18.05.12,17:45
eeee, čo to?
hubatá
18.05.12,17:50
A o čo som ja horšia ako Mimi Tulipánová, aj ja chcem aspoň jednu jar. Tak si nakydám na noc Indulony.... a všade!!!
lujza.j
18.05.12,17:52
LUji, ten som na škvrny mala, ale úspech som nebadala. Cena je dosť vysoká na to, že mi nepomohol. Čakala som od neho viac.
škvŕn sa nezbavím viem...neočakávam nič... ked mi bude aspoň trochu redukovať tvorbu "lesku" na ksichte budem rada. škvrny sú o tom, že by som nemohla vôbec na slnko...čo je nemožné, jedine že by som si švacla sombréro....:D minulý rok Bioderma s 50-tvkou faktorom tiež nič...cez zimu sú menej viditeľné čo je logické . mám aj make-up od nich na prekrytie škvrn+ púder na "lesk". cena...kupujem z netu...mám nejaké limity čo som ochotná dať za krémy....to je asi jediné načo nie som žgrgloš :D
Zita5
18.05.12,18:23
.. a veď vytápať slaninu si plánovala :D .. a eštik to "druhé" keď sa pridá ;)

...z bravčovej masti som potom veľmi krásna...tak už nevytápam :D
AlaNR
18.05.12,18:33
Alenka práve mi dorazila dobierka ...no môžem povedať , že vôňa a kvalita je originál ....len má iné balenie a .Objednali sme ho v stredu večer a už dnes nám ho poštárka priniesla na dobierku. Veľmi sa teším :)
Dcéra si všimla, že ho mali asi aj v DM drogérii, len zostalo po ňom prázdne miesto, len cenovka tam bola .

neviem či môžem uviesť firmu , kde som ho dostala.Nechcem robiť reklamu. Pošlem cez SS.

Ale som si to rozmyslela , tak toto je stránka kde sme objednali .Tu je krém a je to náš bývalý Mandlový ...... taká maličkosť a akú radosť mi to spravilo :)

http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-od-a-po-z/mandlovy-krem-original-pre-suchu-plet-45g/

Zitka, presne na tento istý som konečne natrafila v lekárni za hlavnou poštou, za vojenskou ubytovňou - na rohu oproti CSOB. Tam ho mali za 4 a niečo.
Tweety
24.08.12,07:14
Pre Zituš a ostatné, ktoré majú suchú pleť, toto je skoro identický madľový krém. Kedže pôvodná firma je v konkurze, nastúpila konkurencia. Tento krém nie je síce to pôvodné, ale skoropôvodné. Vyskúšaný, povedala by som, že na suchú pleť ako stvorený. http://www.vivaco.cz/ew_handler/ew_images/image_of_object?ObjectIdentifier=pli:19f16447-8372-4454-939c-fc3ba1a516f0&Filter=e14fc483-eb9c-4d0d-a766-25a2592d3e75&ImageIndex=0&FailImage=c3201adc-4944-4a22-ab84-02340c4fc1e6
http://www.vivaco.cz/sk/homepage
Helik3
24.08.12,07:22
super super musím to kuk a objednať svojej svokre no. 1 :D
lujza.j
24.08.12,16:22
andeZA
01.02.13,20:53
Ja mozem odporucit Original ATOK. Cisto prirodna kozmetika, pouzivam od nich rozne pripravky, dokonca si uz aj skusam miesat vlastne. Z kremov mozem odporucit ruzovy krem,je fakt priemny, ziaden mastny povlak, zlozenie jedna basen :) A vona je tiez priemna. Treba si ale vyskusat, komu co sadne, ja mam na zatial vybrate :---