MirkaPoz
09.01.06,13:43
Prosím Vás, vie mi niekto poradiť, dá sa ešte niečo robiť s pokutami z DÚ, vo výške 2.OOO,-Sk, napr. za neskoršie odovzdanie priznania? Má význam odvolať sa? Prišlo mi naraz 5 pokút, do 15 dní to mám zaplatiť. Má niekto s týmto skúsenosť? Ďakujem za radu
ilona
09.01.06,12:46
Ja som tiež v r.2005 obdržala pokutu na 215,-sk,ale nakoľko najmenšia pokuta je 2000,-,musela som ju zaplatiť,nepomohlo ani odvolanie.Možno iný DU,tak aj iný systém,uvidíš,čo poradia ostatní.
Monika Kováčová
09.01.06,12:47
Moc toho nenarobíš. Veľa sa tu o tom už popísalo.
pozri napr. http://www.porada.sk/showthread.php?t=16183&highlight=pokuta
Monika Kováčová
09.01.06,12:49
Ja som mala vyčíslenú pokutu 43,- Sk a zaplatili sme 2000,- lebo to je najmenšia pokuta.
V zákone o správe daní a poplatkov sa jednoznačne píše:
Správca dane vyrubí pokutu, nie môže vyrubiť. Takže na DÚ to robia povinne aj keď nechcú tak musia, sú kontrolovaní, či pokutu za každý neskorý dátum udelia.
rada
09.01.06,13:03
Ja som mala tiež to "šťastie", že som dostala 2000,- Sk. Odvolala som sa a nepomohlo. Tak som jednoducho požiadala o odpustenie a súčasne som priložila 500,- Sk kolok - za prejednanie v správnom konaní. Do dnešného dňa, je to už dva mesiace sa mi neozvali, takže predpokladám (aj keď si myslím, že my mali zaslať nejakú odpoveď), že mi pokutu odpustili.
Pepa
09.01.06,13:08
Ja som mala tiež to "šťastie", že som dostala 2000,- Sk. Odvolala som sa a nepomohlo. Tak som jednoducho požiadala o odpustenie a súčasne som priložila 500,- Sk kolok - za prejednanie v správnom konaní. Do dnešného dňa, je to už dva mesiace sa mi neozvali, takže predpokladám (aj keď si myslím, že my mali zaslať nejakú odpoveď), že mi pokutu odpustili.
Je dobre byť optimistom:D No ja veľmi silne pochybujem, že ti niečo odpustia. Takéto veci je dobre riešiť so správkyňou dane - mne sa to podarilo /asi 5 x/ ale to som vedela, že niečo porušujem a že ma "niečo" čaká - teda v predstihu /pred vyrubením pokuty/.
KEJKA
09.01.06,17:41
viac optimizmu, treba skúsiť. Ja som sa odvolala, išlo to bez kolku, za krátko som dostala kladné rozhodnutie. Daniari si plnia svoju povinnosť, lebo sú kontrolovaní, ale zasa odpustia, lebo na základe odvolania odpustiť môžu.
Len neprešvihni termín na odvolanie. Tomá aj odkladný účinok, takže je to otázka poštoného - ušetriť 2000 Sk, za to pár korún na poštovnom stojí, nie?
Prečítaj si link vyššie uvedený, pod heslom POKUTY tu nájdeš viacero tém a množstvo príspevkov.
ajobs
09.01.06,17:45
Treba skúsiť žiadosť o odpustenie pokuty, niekedy môže byť človek úspešný.
rada
11.01.06,08:53
Moja najčerstvejšia správa. Práve som prevzala rozhodnutie DÚ, ktorým mi oznamuje, že na základe mojej žiadosti zo dňa 10.10.2005 mi odpúšťa pokutu za nesplnenie registračnej povinnosti.
Pepa
11.01.06,09:23
Moja najčerstvejšia správa. Práve som prevzala rozhodnutie DÚ, ktorým mi oznamuje, že na základe mojej žiadosti zo dňa 10.10.2005 mi odpúšťa pokutu za nesplnenie registračnej povinnosti.
Super - blahoželám:D U nás to chodí tak - ak to ide oficiálnou cestou - neprejde to:mee:
rada
11.01.06,10:25
Ďakujem. Bola to zdĺhavá cesta, ale s dobrým koncom. Nepríjemné rozhodnutie z DÚ- moje odvolanie na DR - potvrdenie DR rozhodnutia z DÚ-moja žiadosť o odpustenie-prerušenie správneho konania DÚ-príjemné rozhodnutie DÚ o odpustení.
Pekný deň všetkým.
ajobs
11.01.06,15:05
Ďakujem. Bola to zdĺhavá cesta, ale s dobrým koncom. Nepríjemné rozhodnutie z DÚ- moje odvolanie na DR - potvrdenie DR rozhodnutia z DÚ-moja žiadosť o odpustenie-prerušenie správneho konania DÚ-príjemné rozhodnutie DÚ o odpustení.
Pekný deň všetkým.

Gratulujem, oplatilo sa zabojovať.:)
rada
17.01.06,07:18
Chcem sa s Vami podeliť o prekvapenie a nadväzujem na svoju radosť keď mi DÚ odpustil pokutu vo výške 2000,- Sk za nesplnenie registračnej povinnosti v lehote. Práve mi prišlo rozhodnutie ktorým mi vracajú mnou zaplatený správny poplatok 500,- Sk za odvolanie proti vyššie uvedenej pokute. Dobré nie ?
Tweety
17.01.06,07:22
Chcem sa s Vami podeliť o prekvapenie a nadväzujem na svoju radosť keď mi DÚ odpustil pokutu vo výške 2000,- Sk za nesplnenie registračnej povinnosti v lehote. Práve mi prišlo rozhodnutie ktorým mi vracajú mnou zaplatený správny poplatok 500,- Sk za odvolanie proti vyššie uvedenej pokute. Dobré nie ?
Gratulujem, je to úspech, ktorý nie je častý. ;)
hana 10
23.05.06,06:57
Chcem sa s Vami podeliť o prekvapenie a nadväzujem na svoju radosť keď mi DÚ odpustil pokutu vo výške 2000,- Sk za nesplnenie registračnej povinnosti v lehote. Práve mi prišlo rozhodnutie ktorým mi vracajú mnou zaplatený správny poplatok 500,- Sk za odvolanie proti vyššie uvedenej pokute. Dobré nie ?
chcem sa ta spytat, udavala si nejaky dovod v ziadosti o odpustenie pokuty? tiez ma to caka, mne to vychadza az na 10tisic, rozhodnutie z DU mi este neprislo.