MIKRA66
19.05.11,06:37
Chcem Vás poprosiť o radu.
Máme zamestnanca, ktorému končí skúšobná doba. Zamestnávateľ by s ním ukončil pracovný pomer v skúšobnej lehote, no chce mu poskytnúť prácu ešte na tri mesiace (pracovný pomer bol inak uzatvorený na neurčito).
Môžem vystaviť Ukončenie pracovného pomeru Dohodou §60 ZP, v ktorom bude definované, že zamestnanec sa so zamestnávateľom dohodli na skončení pracovného pomeru ku dňu 31.08.2011. Dohodu mu chceme dať podpísať ešte počas skúšobnej lehoty. Alebo je niekde definované, kedy môže byť uzatvorená Dohoda §60 ZP (napríklad až po uplynutí šiestich mesiacov....)

Vopred ďakujem za radu.
VERONIKA6
19.05.11,04:46
Chcem Vás poprosiť o radu.
Máme zamestnanca, ktorému končí skúšobná doba. Zamestnávateľ by s ním ukončil pracovný pomer v skúšobnej lehote, no chce mu poskytnúť prácu ešte na tri mesiace (pracovný pomer bol inak uzatvorený na neurčito).
Môžem vystaviť Ukončenie pracovného pomeru Dohodou §60 ZP, v ktorom bude definované, že zamestnanec sa so zamestnávateľom dohodli na skončení pracovného pomeru ku dňu 31.08.2011. Dohodu mu chceme dať podpísať ešte počas skúšobnej lehoty. Alebo je niekde definované, kedy môže byť uzatvorená Dohoda §60 ZP (napríklad až po uplynutí šiestich mesiacov....)

Vopred ďakujem za radu.
Všetko záleží od dohody zamestnanca a zamestnávateľa. Pokiaľ má uzatvorený pracovný pomer, nemôžete s ním uzatvoriť dohodu o vykonaní práce na tú istú činnosť. Po skončení pracovného pomeru môžete uzatvoriť na tú istú činnosť. Nezabudnite ho však znovu prihlásiť do soc. poisťovne.
kn-alka
19.05.11,04:52
Ja som pochopila otázku tak, že zamestnancovi konči skúšobná doba, pracovný pomer má však na dobu neurčitú. Ak mu zamestnávateľ naďalej vie poskytovať prácu, nepíšeš žiadnu dohodu podľa §60. Aspoň nie teraz. Pracovný pomer normálne pokračuje ďalej, až potom ku dňu 31.8.2011 skončite pracovný pomer podľa dohody §60.
MIKRA66
19.05.11,04:59
Asi som to zle napísala. Dohodu o pracovnej činnosti nechceme vôbec uzatvárať. Chceme ukončiť pracovný pomer podľa §60 ZP čiže Dohodou. Problém je len v tom či to môžeme spraviť ešte počas skúšobnej doby (s tým že po ukončení sk.doby by pracovný pomer trval ešte tri mesiace) Nechcela by som, aby sme mali neplatne skončený pracovný pomer.
VERONIKA6
19.05.11,05:01
Asi som to zle napísala. Dohodu o pracovnej činnosti nechceme vôbec uzatvárať. Chceme ukončiť pracovný pomer podľa §60 ZP čiže Dohodou. Problém je len v tom či to môžeme spraviť ešte počas skúšobnej doby (s tým že po ukončení sk.doby by pracovný pomer trval ešte tri mesiace) Nechcela by som, aby sme mali neplatne skončený pracovný pomer.
Nemusíte ukončovať dohodou, stačí oznámiť pracovníkovi, že s ním ukončíte pracovný pomer v skúšobnej dobe v zmysle § 72 ZP. Ako ho chcete nechať ešte 3 mesiace, musí potom súhlasiť aj zamestnanec s ukončením dohodou. Najjednoduchšie to bude ukončiť v skúšobnej dobe.
MIKRA66
19.05.11,05:06
pre kn-alka
Ja by som to tiež tak spravila, no ak by sme mu to dávali podpisovať až 31.08.2011 nemusel by to už podpísať (má predsa zmluvu na neurčito a ak sa so zamestnávateľom nedohodnú, zamestnávateľ nemôže len tak rozviazať pracovný pomer) Ak mu to však dám na podpis teraz a nebude to chcieť podpísať, stále môžem ukončiť pracovný pomer v skúšobnej lehote.
Alebo mám ukončiť radšej PP v tej skúšobnej lehote a spraviť novú zmluvu do 31.08.2011?
vieraaaa
19.05.11,05:09
Vy s ním môžete ukončiť PP napr. aj v posledný deň skúšobnej doby tak, ako píše "VERONIKA6" a od nasledujúceho dňa s ním uzatvoriť PP na dobu určitú, alebo to riešiť počas trvania PP -skúšobnej doby "dohodou o zmene pracovných podmienok" t.j. "dodatkom" k súčasne platnej pracovnej zmluve, kde mu zmeníte PP na dobu neurčitú na dobu určitú.
VERONIKA6
19.05.11,05:14
Tiež by som to tak riešila, pokiaľ už pracovník nemal pracovnú zmuvu na dobu určitú v predchádzajúcich dvoch rokoch. Pokiaľ tam bol pracovný pomer iba na dobu neurčitú so skúšobnou dobou 3 mesiace, tak potom urobte iba dodatok na dobu určitú.
kn-alka
19.05.11,05:15
ak sa bojíte, že by neskôr dohodu nepodpísal, riešte to tou zmenou pracovných podmienok, to je asi najjednoduchšie