MILP
19.05.11,08:19
Spolocnost, neplatca DPH, zakupi budovu od fyzickej osoby-nepodnikateľa. Začne s rekonštrukciou budovy, kde mu práce na nej vykonava spoločnost -platca DPH. Po rekonštrukcii preda budovu fyzickej osobe.
Ak si odpočítavala dph zo vstupných dodavok, musi predat budovu s DPH?
Prosím o Vase nazory...Dakujem.
MILP
19.05.11,06:24
pardon, je tam preklep. Zaciatok je: spoločnost, platca DPH.......
Lucia Červenková
19.05.11,06:32
Ako platca DPH musis odviest DPH zo svojich zdanitelnych plneni. Predaj nehnutelnosti je dodanie tovaru podla §8 ods. 1 pism. b zakona o DPH a teda vzdy odvadzas DPH, bez ohladu na to, ci ty si uplatnis DPH z prijatych sluzieb alebo nie (odpocet z prijatych plneni je pravo, nie povinnost)
(tym, ze by si si neuplatnil odpocet by ti nezanikla povinnost odviest DPH, mala som pocit, ze nad tymto si rozmyslal/a)
MILP
19.05.11,06:42
vzdy sa musi skumat aj povod zdan.obchodu. ak by som zakupila nehnutelnost od sukr.osoby a predam ju tiez sukr.osobe, s tym, ze som si nic nedpocitala, tiez ju predavam bez DPH....napriek tomu,ze som platca DPH.
Lucia Červenková
19.05.11,06:52
Aha, v tom pripade sa ospravedlnujem, ze som uviedla mylnu informaciu
MILP
19.05.11,06:54
tak mi bolo poradene od auditora. ale teraz som si neni ista tym, ze ak by zacali s prerabkami a odpocitavaju z nich dph, co pri predaji. Ci predat s DPH alebo ako postupovat.
Lucia Červenková
19.05.11,07:48
Neviem, či ti toto pomôže - oslobodenie od dph pri dodaní stavby rieši § 38 zákona o dph