spire011
19.05.11,09:59
Zdravim. Chcel by som sa spytat, ako je to povolenim na vyrub topolov, resp. donutenim niekoho na tento vyrub. Prednedavnom sme kupili byt v blizkosti sukromneho arealu a nejako sme si neuvedomili, ze cely pozemok ohranicuju z ich strany povacsinou topole. Teraz v maji nemozeme ani otvorit okno, vyvesit von pradlo, ani vyjst von zadnym vchodom. Je tam doslova zaplava bielych chumacov v takom rozsahu, ze sa da kludne porovnat zo zimnou burkou. Existuje nejaky paragraf, ktory by prinutil majitela pozemku tieto topole zlikvidovat? Pre alergikov je to samozrejme este vacsia pohroma. Potreboval by som nejaku peticiu podpisanu obyvatelmi bytovky, alebo? A kam sa s tym obratit? Dakujem.
legolas
19.05.11,11:28
..a čo s tým chceš teraz robiť? mal si si to všimnúť hneď.., myslím si, že s tým neurobíš nič, lebo ak doteraz to nikto neriešil, tak prečo sa ty k tomu staviaš takto?? a prečo píšeš na poradu o tej petícii? my ti ju máme podporiť? veď choď za tými čo tam bývajú... a ešte , stromy sa rúbu až koncom jesene, keď sú v stave relatívneho kľudu...
Halli
19.05.11,11:52
..a čo s tým chceš teraz robiť? mal si si to všimnúť hneď.., myslím si, že s tým neurobíš nič, lebo ak doteraz to nikto neriešil, tak prečo sa ty k tomu staviaš takto?? a prečo píšeš na poradu o tej petícii? my ti ju máme podporiť? veď choď za tými čo tam bývajú... a ešte , stromy sa rúbu až koncom jesene, keď sú v stave relatívneho kľudu...

Ale veď nebuď na neho taký zlý...;) Mne tiež lezú topole na nervy a to nehovorím, že som roky rokúce alergička...Z topoľov nie je úžitok,treba ich nahradiť novými stromčekmi... máme ich za garažami, okrem toho, že je tam a aj pri paneláku kopu bordelu z nich, rastú im korene popod garaže a mnohí majú už praskliny krížom celych garáží...Treba spísať žiadosť a odniesť ju na životné prostredie. Samozrejme výrub ...ak ho schvália sa deje v čase vegetačného kľudu, takže je namieste, aby ste žiadosť dali teraz...lebo potom už bude neskoro. U nás to riešia, ale veľmi pomaly...ale predsa postupne...ako vždy chýbajú na to prachy na meste:rolleyes:
spire011
19.05.11,12:58
..a čo s tým chceš teraz robiť? mal si si to všimnúť hneď.., myslím si, že s tým neurobíš nič, lebo ak doteraz to nikto neriešil, tak prečo sa ty k tomu staviaš takto?? a prečo píšeš na poradu o tej petícii? my ti ju máme podporiť? veď choď za tými čo tam bývajú... a ešte , stromy sa rúbu až koncom jesene, keď sú v stave relatívneho kľudu...

takze ak sa nieco nehybe uz 10 rokov, podla teba to treba nechat tak.. akakolvek aktivita je hlupost ze? ved nech nam tu vsetko padne na hlavu, ked bude kazdy so vsetkym spokojny a nikto sa neozve...prave pre takych, ktori si povedia, ze PRECO by som mal nieco riesit, ked to neriesia ani ostatni, potom vsetko vyzera tak, ako vyzera. Co sa tyka peticie, bola to iba otazka, ze ci potrebujem nejake podpisy aj od ostatnych obyvatelov bytovky, slovo peticia som pouzil nevhodne, priznavam.
arizona
19.05.11,13:48
Tiez som byvala dlhe roky na sidlisku blizko topolovej aleje. Obdobie ,ktore lietalo paperie sme vzdy nejako vydrzali,ved to netrvalo dlho...

Ked na opacnej strane vzniklo nove sidlisko,tak sa to pristahovanym nepacilo,spisovali peticie,vybavovali ma mest.urade, na ziv.prostredi atd., aby sa topole odstranili.Bojovali asi 3 roky,obiehali vsetky institucie,ale nepreslo to a topole tam stoja dodnes.
Nielenze to neschvalili urady,ale nasli sa aj ludia,ktori o tu zelen bojovali a boli proti odstraneniu...

Ja osobne nevidim velku sancu na vyhru,aj preto, ze tie topole su na sukr.pozemku. Ziaden zakon neprikazuje,ake stromy sa smu a ake nesmu pestovat.

Alergikov je dnes vela,alergenov su stovky...vsetko zelene, ci kvitnuce sa vykynozit neda ;)

Ja som alergicka na pokosenu travu / nie som sama/. Nemohla som prejst po sidlisku bez mokrej vreckovky na nose,lebo ma dusilo...
Tiez ma nikdy nenapadlo,aby som bojovala za zrusenie travnikov,bol by to vopred prehraty boj...:rolleyes::)
Chobot
19.05.11,14:00
Zdravim. Chcel by som sa spytat, ako je to povolenim na vyrub topolov, resp. donutenim niekoho na tento vyrub. Prednedavnom sme kupili byt v blizkosti sukromneho arealu a nejako sme si neuvedomili, ze cely pozemok ohranicuju z ich strany povacsinou topole. Teraz v maji nemozeme ani otvorit okno, vyvesit von pradlo, ani vyjst von zadnym vchodom. Je tam doslova zaplava bielych chumacov v takom rozsahu, ze sa da kludne porovnat zo zimnou burkou. Existuje nejaky paragraf, ktory by prinutil majitela pozemku tieto topole zlikvidovat? Pre alergikov je to samozrejme este vacsia pohroma. Potreboval by som nejaku peticiu podpisanu obyvatelmi bytovky, alebo? A kam sa s tym obratit? Dakujem.

Teraz ti vadia topole, tak ich chceš vyrúbať. Potom ti bude vadiť zápach z pokosenej trávy, tak budeš chcieť zrušiť trávnaté plochy a vybetónovať ich. Potom ti budú vadiť vrabce a holuby na streche, tak iniciuješ ich vystrieľanie. V blizkom jazere budú kvákať žaby, tak ich pochytáš a ....


Čo ti bude vadiť potom...?

Tak si namontuj sieťky na okná a nebudeš to mať v byte. Topole lietajú len pár týždňov (2-3) a kvôli tomu chceš rúbať?
spire011
19.05.11,14:31
Teraz ti vadia topole, tak ich chceš vyrúbať. Potom ti bude vadiť zápach z pokosenej trávy, tak budeš chcieť zrušiť trávnaté plochy a vybetónovať ich. Potom ti budú vadiť vrabce a holuby na streche, tak iniciuješ ich vystrieľanie. V blizkom jazere budú kvákať žaby, tak ich pochytáš a ....


Čo ti bude vadiť potom...?

Tak si namontuj sieťky na okná a nebudeš to mať v byte. Topole lietajú len pár týždňov (2-3) a kvôli tomu chceš rúbať?

Ale prosim ta, je vseobecne zname, ze prave topole su vyslovene neziaducim stromom a poznam vela sidlisk, kde proti nim uspesne bojovali a zacali ich nahradzat inymi stromami, ktore o par rokov budu plnit rovnaku funkciu a nebudu sucasne ohrozovat coraz viac alergickych pacientov. Okolo VSETKYCH skol v nasom meste ich vyrubali.. preco asi?? Z dlhej chvile?? Asi si trocha zaspal dobu, inak by si taku blbost s porovnanim travy alebo ziab nenapisal. Kvakanie ziab nikomu zdravotny stav nezhorsi, tiez trava sa ti nepcha do nosa, ust, bytu, nikde nepoletuje...je to uplne neporovnatelne. A co sa toho tyka, minuly rok to u nas lietalo cele leto, urcite nie dva tyzdne. Nechapem ludi ako ty, co vsetko dokazu obratit na zlo a nevedia normalne diskutovat.
jar88
19.05.11,15:43
Ale prosim ta, je vseobecne zname, ze prave topole su vyslovene neziaducim stromom a poznam vela sidlisk, kde proti nim uspesne bojovali a zacali ich nahradzat inymi stromami, ktore o par rokov budu plnit rovnaku funkciu a nebudu sucasne ohrozovat coraz viac alergickych pacientov. Okolo VSETKYCH skol v nasom meste ich vyrubali.. preco asi?? Z dlhej chvile?? Asi si trocha zaspal dobu, inak by si taku blbost s porovnanim travy alebo ziab nenapisal. Kvakanie ziab nikomu zdravotny stav nezhorsi, tiez trava sa ti nepcha do nosa, ust, bytu, nikde nepoletuje...je to uplne neporovnatelne. A co sa toho tyka, minuly rok to u nas lietalo cele leto, urcite nie dva tyzdne. Nechapem ludi ako ty, co vsetko dokazu obratit na zlo a nevedia normalne diskutovat.
No ale tak či tak, zle uvažuješ.
Napísal si to tak, ako keby si sa niekam prisťahoval a rovno začal robiť poriadky. Vadia ti topole, tak vyrúbať a neskôr ti začne vadiť, že tie topole nikto nenahradil.
---------------------------------------------------
Čo tak zabehnúť na obecný úrad a navrhnúť riešenie?
Niečo si naštudovať a nájsť to správne riešenie. Pravdepodobne by bolo vhodné tie topole najskôr niečim nahradiť, následne postupne skrátiť a orezať a tak ďalej. Jasné že to bude niečo stáť, určite nejaké peniaze a aj nejaký ten čas, ale nič nejde samo.
----------------------------------------------------
Ja žijem vo Vrakuni, páperie tu lieta tak, ako keby snežilo, ale okná máme otvorené dokorán. Tiež sa mi tie topole nepáčia a radšej by som bol za nejaké iné dreviny. Napríklad by sa mi páčili lipy, javory, ale aj brezy a duby. No nebudem sa predsa sťažovať na to, že som sa nepostaral o svoje prostredie a dávať to za vinu iným. To by som si pripadal, ako arogantný hlupák.
Halli
19.05.11,16:13
Neviem, prečo sa do neho tak navážate, však topole sa riešia po celom Slovensku a nikto nepovedal, že chce zmasakrovať prírodu. Už som napísala, že ich treba nahradiť inými vhodnejšími stromčekmi, mám rada stromy , celé detstvo som sa prehrala v sade a v lese. Lenže staré, obrovské 10-15 a viac metrové topole sa pri vetre ľahko lámu a narobia okrem spomínaného viac škody ako osohu. Nehovorím už ako som videla, keď zletel konár priamo na dieťa...
Je more krásnych rýchlorastúcich drevín, ktorými ich treba postupne nahradiť. Ja som pri mojom paneláku sama už niekoľko vysadila a ani som sa nenazdala a sú už cez meter vysoké....tak ak mu nechcete inak poradiť, nerobte z neho odporcu prírody a stromov.
spire011
19.05.11,17:23
Ale ved samozrejme, okrem panelaku mam rodicovsky dom, kde mam plno stromov a staram sa o ne, posedim, porelaxujem.. rozhodne nemam voci prirode odpor. A co sa tyka toho, ze "robim poriadky", tak da sa to aj tak chapat. Ja zato nemozem, ze tu byva 80% ludi, ktorí cely den sedia doma a ked sa stretneme vonku, tak nadavaju na topole, vraj sa kvoli nim neda sediet vonku, ist sem na detske ihrisko atd.. ale nikto nic neurobi. Prave preto som sa chcel iba informovat, na koho sa treba obratit.. ci na mestsky urad, alebo na zivotne prostredie... myslel som, ze niekto uz nieco podobne riesil, thats all.
legolas
19.05.11,17:25
..predpokladám, že tie topole nemajú ani rok ani 10, ale možno aj 30, takže ja si neviem predstaviť, aby pre jedného človeka, ktorý sa tam nasťahuje a vadia mu ich vyrúbali.., daj si na okná sieťku ako ti to navrhoval ..chobot.., a nechoď zadným vchodom, ale predným ako normálni ľudia no a tak ti tie topole nebudú biť do očí..

..tak ak by si mal k prírode vzťah, potom by si ju mal chrániť a nie okamžite kde prídeš tak ju pripomienkovať.., choď relaxovať do rodného domu..:rolleye

..môj rodný dom, bol starým šindľom krytý, stál v tôni belostného topoľa:):)
no povedz.., nie sú krásne?.. sú ako by ich jedná mater mala:):)

http://www.eprojekty.cz/weby/demo/_app/Repository/yy2009/mm10/dd15/3405.jpg
Halli
19.05.11,18:35
Áno sú krásne, tam kde sú a tam kde patria..vo voľnej prírode, kde sa nádherne vynímajú, sú obrovské a majú z nich všetci radosť...nie na sídlisku...škoda , že mám doma len malý monitor, zajtra si tie tvoje Legolas pozriem v práci, tam mám 23ku širokouhlú :D, vačšie sa nedalo ? :D

no toto mi nerob, kým som prišla do práce si mi to zmenšil:)
spire011
20.05.11,05:50
Sorry, ale ak by ti to rastlo 15 metrov od domu, mal by si urcite iny nazor, tomu ver. Nechodim zadnym vchodom ako zlodej, ale je tam velke detske ihrisko, ktore ziva prazdnotou, kedze sa tam neda vydrzat ani minutu. Ja na oknach sietky mam, lutujem toho, kto ich nema. A ako hovorim, stazuju sa vsetci, len skoda ze ked treba konat, hraju mrtveho chrobaka.
Martasch
20.05.11,06:34
Sorry, ale ak by ti to rastlo 15 metrov od domu, mal by si urcite iny nazor, tomu ver. Nechodim zadnym vchodom ako zlodej, ale je tam velke detske ihrisko, ktore ziva prazdnotou, kedze sa tam neda vydrzat ani minutu. Ja na oknach sietky mam, lutujem toho, kto ich nema. A ako hovorim, stazuju sa vsetci, len skoda ze ked treba konat, hraju mrtveho chrobaka.

Ja mám topole 100 m od činžiaka, a keďže moje rodné mesto aj pôsobisko sú TOPOĽčany, topole k nášmu mestu asi patria. Tiež boli petície a výrub neprešiel.
Na cintoríne sú vysadené lipy /pochováva sa tu od roku 1900 a predpokladám, že aj tieto stromy budú zhruba rovnako staré/ a ľuďom vadí, že na hroby padajú uschnuté kvety.

Na sídlisku máme krásne brezy - ale začnú poletovať semienka a zase sa hundre.

Vždy sa dá nájsť riešenie. Možno by sa dali postupne zredukovať, veď keď sa povytínajú, zostane tam holá pláň a strom za rok ani dva nenarastie.
A k úplnej neužitočnosti topoľov - pokiaľ viem topoľové aleje slúžili ako vetrolamy.
jar88
25.05.11,09:46
Prešlo doslova pár dní a je po poletujúcom páperí.
Trvalo to vlastne len od cca 16 mája do 26 mája a to je celkom len 10 dní. Oplatilo by sa pre tých 10 dní nepohody, ich vyrúbať?
dalid
25.05.11,10:28
Neda mi neragovat, kedze z otazke je dost zavazny blud !!!


... Pre alergikov je to samozrejme este vacsia pohroma.

Pokial by si si pozrel hocijaku ucebnicu o drevinach, docital by si sa, ze topol je jednodoma rastlina. To znamena, ze rastu samostatne samcie a samicie stromy. Alergikov trapi pel - teda produkt samcich stromov. Preto je postacujuce eliminovat (vyrubat) samcie (alergenne) stromy... Topol sa NERADI medzi silne alergeny, ovela horsie robi alergikom napr. jelsa, lieska, hrab, travy. A to ze alergiou vyhradne na topol trpi iba zanedbatelne percento alergikov, pravdepodobne tiez nevies...:D

Co sa tyka "chumacikov" - to su dozrete semena za samicich stromov, ktoré NIE SU ALERGENNE!!!

Takze tvoja ciastocna argumentacia tykajuca sa alergikov je scestna...

Ak budem ironicky, tak mozem povedat, ze aspon budes donuteny castejsie si doma utierat prach pocas mesiaca maj, kedy dochadza k uvolnovaniu semien.. ;)
misoft
25.05.11,14:47
Co sa tyka "chumacikov" - to su dozrete semena za samicich stromov, ktoré NIE SU ALERGENNE!!! Sú však (suché) VYSOKO horľavé! Stačí mať na zemi slušnú vrstvu, nedopatrením hodiť horiacu zápalku a okamžite sa začne šíriť plamenná vlna.
Už aj z hľadiska protipožiarneho - mali by sa odstrániť, ako potenciálny zdroj nebezpečenstva požiaru.
dalid
25.05.11,15:55
Mas pravdu. Ale statisticky je toto nepravdepodobne.. :) Mame tu podstatne viacej uplne zbytocnych poziarov kvoli vypalovaniu travy ako zo zapalenej vrstvy semien.. ;)
Luky89
26.05.11,08:44
Neda mi neragovat, kedze z otazke je dost zavazny blud !!!



Pokial by si si pozrel hocijaku ucebnicu o drevinach, docital by si sa, ze topol je jednodoma rastlina. To znamena, ze rastu samostatne samcie a samicie stromy. Alergikov trapi pel - teda produkt samcich stromov. Preto je postacujuce eliminovat (vyrubat) samcie (alergenne) stromy... Topol sa NERADI medzi silne alergeny, ovela horsie robi alergikom napr. jelsa, lieska, hrab, travy. A to ze alergiou vyhradne na topol trpi iba zanedbatelne percento alergikov, pravdepodobne tiez nevies...:D

Co sa tyka "chumacikov" - to su dozrete semena za samicich stromov, ktoré NIE SU ALERGENNE!!!

Takze tvoja ciastocna argumentacia tykajuca sa alergikov je scestna...

Ak budem ironicky, tak mozem povedat, ze aspon budes donuteny castejsie si doma utierat prach pocas mesiaca maj, kedy dochadza k uvolnovaniu semien.. ;)

a okrem toho nie každý starý strom musí hneď spadnúť ako si myslia naši učený odborníci. Keď je strom v dobrej kondicii môže mať aj 50 m a nespadne. Topole sú výborné vetrolamy, znižujú hlučnosť ktorej je už aj tak v naších mestách dosť. A na dôvažok alergikom neškodia ale POMÁHAJU ako tu bolo spomenuté dané chmáčiky nie su peľ ale semeno ktoré vo vzduchu funguje ako filter.
tom_i
26.05.11,14:49
Nech žije asfalt a betón - všetko vyrúbať, vysekať a zaliať - žiadna príroda - žiaden problém. Až na jeden - človek - dnes nám vadí už aj to že sused dýcha rovnaký vzduch ako ja - akým právom. To že mi si naše okolie znečisťujeme viac ako to 14 dňové poletovania páperia - to nikomu nevadí.
beba13
01.06.11,19:43
..neviem či by ste tak ospevovali topole keby vám takto každý rok padali do záhrady,alebo nebodaj vam spadli na auto alebo dokonca na dom:rolleyes:
..nemám proti topolom nič slúžia výborne ako vetrolamy,ale maju svoje roky a už majú korene a kmene práchnivé,kedže topol je mäkký,a bolo by ich treba nahradiť
expeert
01.06.11,20:23
..neviem či by ste tak ospevovali topole keby vám takto každý rok padali do záhrady,alebo nebodaj vam spadli na auto alebo dokonca na dom:rolleyes:
..nemám proti topolom nič slúžia výborne ako vetrolamy,ale maju svoje roky a už majú korene a kmene práchnivé,kedže topol je mäkký,a bolo by ich treba nahradiť

Pokiaľ sú stromy staré a spráchnivené, tak vtedy je jasné že ich treba vyrúbať, už len kvôli bezpečnosti aby nepadli niekomu na hlavu. Ale ak sú zdravé, tak nie je dôvod.
Ajk&
01.06.11,20:58
Mňa by tak zaujímalo, či ste niekedy aj pozametali na tom detskom ihrisku ten topoľový odpad alebo ho tam máte odvtedy čo sú tam topole a ihrisko. Keď to páperie sa premiesi s pieskom a špinou, nahrnie sa to do kútov a veľmi dobre sa to dá pozametať. Skúste to túto sobotu aby sa tam deti mohli hrať.
beba13
02.06.11,06:10
Pokiaľ sú stromy staré a spráchnivené, tak vtedy je jasné že ich treba vyrúbať, už len kvôli bezpečnosti aby nepadli niekomu na hlavu. Ale ak sú zdravé, tak nie je dôvod.
..samozrejme aj já som zato,aby tam zostali, lenže asi je na našom území vela tých starých,ved boli vysadené pred mnohými rokmi,najhoršie je že do toho stromu nevidíš,ved bol uplne normálny zvonka vyzeral zdravo a až po vyvrátení sme videli že stredom bol práchnivý,oni by sa zišli vypíliť asi už postupne všetky len mám obavu,že po ich vyrubaní,tam zostane prázdno,služia ako vetrolamy a to by tu chýbalo,dneska nemá záujem nikto vysádzať stromy, a pilovať a ničiť skoro každý,
legolas
03.06.11,05:24
..prdlajs vieš o topoľoch, tak sa do toho nemontuj..
arizona
04.06.11,23:01
Ľubomír
05.06.11,06:25
..neviem či by ste tak ospevovali topole keby vám takto každý rok padali do záhrady,alebo nebodaj vam spadli na auto alebo dokonca na dom:rolleyes:
..nemám proti topolom nič slúžia výborne ako vetrolamy,ale maju svoje roky a už majú korene a kmene práchnivé,kedže topol je mäkký,a bolo by ich treba nahradiť

Súhlasím s tebou. Keď stromy začnú ohrozovať životy a majetok ľudí treba ich nahradiť mladými stromkami. Mám rád prírodu, ale niekedy príroda musí ostúpiť ľuďom. Je lepšie keď sa vyrúbe starý strom, ako ísť niekomu z rodiny na pohreb.
Gina Er
05.06.11,06:38
Neviem, prečo sa do neho tak navážate, však topole sa riešia po celom Slovensku a nikto nepovedal, že chce zmasakrovať prírodu. Už som napísala, že ich treba nahradiť inými vhodnejšími stromčekmi, mám rada stromy , celé detstvo som sa prehrala v sade a v lese. Lenže staré, obrovské 10-15 a viac metrové topole sa pri vetre ľahko lámu a narobia okrem spomínaného viac škody ako osohu. Nehovorím už ako som videla, keď zletel konár priamo na dieťa...
Je more krásnych rýchlorastúcich drevín, ktorými ich treba postupne nahradiť. Ja som pri mojom paneláku sama už niekoľko vysadila a ani som sa nenazdala a sú už cez meter vysoké....tak ak mu nechcete inak poradiť, nerobte z neho odporcu prírody a stromov.
vysádzanie drevín v meste občanmi je zakázané :D
Halli
09.06.11,06:48
vysádzanie drevín v meste občanmi je zakázané :D

no nech:---
masinka
25.03.12,16:56
My mame topole 5 m od domu su vysoke 20 m, neviem si spomenut kedy ich cirkev zrezala naposledy. Ked je veterno stale padaju ususene konare, na jesen mame tony listia, ktore davame do vlastnych kontajnerov, alebo ich vozim do zberneho dvora. Inak je tu z toho maglajz smyklavy ked zacne prsat od marca, cez leto az do oktobra z nich pada naskor zlty pel potom cez leto a jesen biely prasok. Idete von a ako keby prsalo, vsetko mame zajdene. Moja mama po dvoj tyzdnovej doolenke ked auto stalo u nas zaparkovane pod stromom ma rozozrany lak na streche. Moje auto v mensom rozsahu tiez.
Denno denne zametam terasu, na jesen denne listie pred domom, ja uz si pripadam ako otrok. Vazne ma to nadmieru otravuje, obtazuje, oni nepridu vycistit ulicu nikdy. To by sa vam pacilo namiesto bicyklovania kazdy den dret, lebo mate pred rodinnym domov 8 topolov? Minuly rok asi 200 m od nas na sidlisku taky topol padol na 2 auta. No a ja zacinam kaslat od jari nehovoriac o tom, ze ma rezu oci, to sa super robi na PC. Neviete niekto poradit ako docielit aspon omladenie nech ich zrezu, su strasne vysoke. Pripadne znalca krajinneho treba oslovit? Preco niekoho sukromny majetok moze nicit zivot inym a in pre to nic nerobi?
AlaNR
25.03.12,17:01
Masinka, daj podnet na obecný úrad alebo mesto, či sú tie topole vôbec zdravé.
U nás teraz vypilovali topoľovú alej, cca 20 topolov tam bolo, možno aj viac. Aj okolo futbalového ihriska ich vypílili. Zvnútra boli úplne práchnivé, mohli sa kedykoľvek zlomiť. Boli už životu nebezpečné...
masinka
26.03.12,12:44
Dakujem AlaNR, skusim ist na miestny urad na zivotne prostredie, co poradia, asi to bude na dlhe lakte ale treba pre to nieco urobit. :) Pekny den prajem
TomasHC
26.03.12,13:04
U nás topole tiež postupne likvidujú, cez cestu som mal dva, dal som žiadosť o skrátenie (pri silnom vetre sa odlamovali konáre) - vyhoveli, mesto zabezpečilo skrátenie o viac ako polovinu.
masinka
30.03.12,14:06
Hm, U nas je problem, ze to nieje mestsky pozemok ale sukromny, cirkvy.