petmich
19.05.11,12:31
Dobrý deň, včera, tj 18.5.2011 som dostal výpoveď podľa paragrafu 63 ods. 1 písm. b) Zákonníka práce, s priznaným odstupným a výpovednou dobou 3 mesiace. Chcem sa spýtať, či je v súčasnosti možné z mojej strany podať písomný súhlas s výpoveďou a skončiť PP napr. k 31.5.2011 a či nestratím nárok na odstupné. Ďakujem za odpoveď
veronikasad
19.05.11,10:41
Dobrý deň, včera, tj 18.5.2011 som dostal výpoveď podľa paragrafu 63 ods. 1 písm. b) Zákonníka práce, s priznaným odstupným a výpovednou dobou 3 mesiace. Chcem sa spýtať, či je v súčasnosti možné z mojej strany podať písomný súhlas s výpoveďou a skončiť PP napr. k 31.5.2011 a či nestratím nárok na odstupné. Ďakujem za odpoveď
Môžeš požiadať o skončenie pracovného pomeru dohodou v rámci plynutia výpovednej doby. Ak s tým zamestnávatel bude súhlasiť, nestrácaš nárok na odstupné (povinnosť zamestnávatela vyhovieť tvojej žiadosti vznikná až po schválení novely ZP - predpokl. od 1.9.2011)
petmich
19.05.11,11:54
Vďaka za odpoveď. Ešte by som sa chcel spýtať, ako by mala tá žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou v rámci plynutia výpovednej doby vyzerať a či o ňu môžem požiadať aj pred začatím plynutia výpovednej doby. Dík
Tweety
19.05.11,12:24
Vďaka za odpoveď. Ešte by som sa chcel spýtať, ako by mala tá žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou v rámci plynutia výpovednej doby vyzerať a či o ňu môžem požiadať aj pred začatím plynutia výpovednej doby. Dík
NA skončeni PP dohodou sa musíte obidve strany najprv dohodnúť, potom zamestnáv. napíše skončenie PP dohodou z organiz. dôvodov, a PP sa k dohodnutému dátumu skončí. Dohodu je možné uzatvoriť kedykoľvek, aj pred alebo počas VD.
petmich
19.05.11,15:22
No veľmi ste ma nepotešili, ale veľmi pekne vám ďakujem za odpovede.
Tweety
19.05.11,16:29
No veľmi ste ma nepotešili, ale veľmi pekne vám ďakujem za odpovede.
Prečo nepotešili? Veď ak sa dohodnete, skončíš skôr, ako uplynie VD a nárok na odstupné ostane zachovaný.
petmich
19.05.11,18:10
Ale ja mám takého "tušáka", že sa asi nedohodneme, skôr by mi vyhovovala tá možnosť - "povinnosť zamestnávatela vyhovieť tvojej žiadosti vznikná až po schválení novely ZP - predpokl. od 1.9.2011"
Tweety
19.05.11,18:15
Ale ja mám takého "tušáka", že sa asi nedohodneme, skôr by mi vyhovovala tá možnosť - "povinnosť zamestnávatela vyhovieť tvojej žiadosti vznikná až po schválení novely ZP - predpokl. od 1.9.2011"
Veď sa s ním seriózne porozprávaj, on ušetrí na tvojej mzde za VD, resp. jej časť a ty budeš skôr von z firmy.
petmich
20.05.11,05:32
Vyskúšam, dík:-))