mondzo
19.05.11,13:51
Dobry den,

otvorili sme predajnu nahradnych dielov, kupili sme program na vedenie skladu, vystavenie faktur MRP spolu aj s napojenim na fiskalny modul, dokupili sme fiskalnu tlaciaren s modulom. Program MRP sme kupovali len na sklad a vystavenie potrebnych faktur, uctovnictvo bude robit osobitne.

No a tu prichadza problem a neviem ako a co pokracovat. Fisklana tlaciaren tlaci ok, sklad v MRP sme nahodili, skladove karty, prijem na sklad vsetko OK. Avsak k fiskalnej tlaciarni sme dokupili aj penaznu zasuvku. Ide mi vsak o toto, do pokladnicnej zasuvky sme vlozili na zaciatok 200eur, aby bolo z coho vydavat atd. Treba aj tieto peniaze nejak nahodit do fiskalneho modulu? alebo nie? Dalsia vec, mame dodavatelov momentalne cca troch. Od jedneho dostavame 1x tyzdenne fakturu za tovar, ktory sme pocas tyzdna objednali. Od dalsich 2 to este bezi systemom, ze sa zaplati priamo pri dodavke tovaru. Ako toto riesit? Prvy pripad, ok, mame podnikatelsky ucet, faktura sa zaplati z uctu podla doby splatnosti. CO vsak ostany dvaja? Mozem im vyplatit za dodavku tak, ze otvorim klucom pokladnicnu zasuvku a vyplatim ich z penazi v zasuvke? Treba toto nejak tiez zaznacit do Fiskalu ako Prijem/Vydaj (taka moznost pri MRP Fiskalny modul je). Alebo nie? Ked chcem vybrat peniaze z pokladnicnej zasuvky napr. na nakup niecoho potrebneho do firmy, ako na to? Uplne tomuto nerozumiem ako na to, co sa musi do fiskalneho modulu znacit, co nie... Treba robit kazdy den dennu uzavierku, sme v zaciatkoch a niekedy za den mame predaj=0, treba robit dennu uzavierku aj vtedy? treba robit mesacnu uzavierku? osobne som si myslel, ze pri novom fiskalnom modulu tieto veci uz robit netreba, ale som sa mylil. Prosim o radu ako pokracovat. Sme sro, momentalne platcami DPH nie sme.
Ak vystavime fakturu cez MRP a zakaznik ju pride vyplatit v hotovosti, ako na to? Cez moznosti fiskalneho modulu -> Zaplatit fakturu v hotovosti?
Poprosil by som Vas o rady, zaciname a ja by som chcel mat jasno a hlavne poriadok vo vsetkom od zaciatku, aby sme sa nastratili hned teraz a netiahlo sa to s nami a nenarobili si zbytocne problemy.
Dakujem
mondzo
20.05.11,13:41
nikto nema skusenosti a nevie poradit ako teda pokracovat v danej situacii? pripadne cenne rady ako to riesite VY? bol by som velmi vdacny...