jadranka111
19.05.11,16:05
:D dám takú "blbú" otázku, až sa hambím:rolleyes:
Účtujem v Alfe, do záväzkov si dám odvody do ZP.
Ukáže sa mi tam tabuľka:
Predmet fakturácie - tam dávam odvody ZP
Slpec peň.denníka - tam dávam odvody do fondov
Číslo daň.dokladu - no tam nedávam nič, lebo neviem čo, keď od ZP mi nechodí každý mesiac žiadna faktúra - takže čo tam mám dať????
Interné číslo - tam mi Alfa hádže DF110010 /to mám tak prednastavené číslovanie na došlé fakt./, len neviem či to môže byť aj na platby do ZP ????
A typ dokladu - tam dávam preddavok, keďže na výber tam sú už len faktúry ???

No tak neviem, či to takto môže ostať?:mee:

A čo ešte s tými dátumami: vystavené dňa, došlo dňa ???
dátum splatnosti je mi jasný - 5.dňa v mesiaci, kedy robím úhradu
rodina1
19.05.11,14:32
:D dám takú "blbú" otázku, až sa hambím:rolleyes:
Účtujem v Alfe, do záväzkov si dám odvody do ZP.
Ukáže sa mi tam tabuľka:
Predmet fakturácie - tam dávam odvody ZP
Slpec peň.denníka - tam dávam odvody do fondov ak ide o poistenie zamestnávateľa, tak áno
Číslo daň.dokladu - no tam nedávam nič, lebo neviem čo, keď od ZP mi nechodí každý mesiac žiadna faktúra - takže čo tam mám dať???? nemusíš tam dať nič
Interné číslo - tam mi Alfa hádže DF110010 /to mám tak prednastavené číslovanie na došlé fakt./, len neviem či to môže byť aj na platby do ZP ???? v číselníku si musíš zmeniť číslovanie na "manuálne", potom si zadať všetky "interné" čísla - teda číselný rad, ktorý budeš používať. Ja som mala: dodávateľské faktúry - DFrryyyy (rr-rok v tvare 11, yyyy - číselný rad - 0001
odberateľské faktúry - OFrryyyy
Poistné (SZČO), či ZP alebo SP - POrryyyy

A typ dokladu - tam dávam preddavok, keďže na výber tam sú už len faktúry ??? typ dokladu - musíš si dať "poistné"

No tak neviem, či to takto môže ostať?:mee:

A čo ešte s tými dátumami: vystavené dňa, došlo dňa ???
dátum splatnosti je mi jasný - 5.dňa v mesiaci, kedy robím úhradu vystavené môžeš dať 5. deň v mesiaci, splatnosť - 8. deň v mesiaci
...
jadranka111
19.05.11,14:39
Slpec peň.denníka - tam dávam odvody do fondov ak ide o poistenie zamestnávateľa, tak áno



- no robím si účt. sama sebej, tak teraz neviem či sú to odvody do fondov, ale iné tam na výber nie je???:rolleyes:
rodina1
19.05.11,14:43
Slpec peň.denníka - tam dávam odvody do fondov ak ide o poistenie zamestnávateľa, tak áno



- no robím si účt. sama sebej, tak teraz neviem či sú to odvody do fondov, ale iné tam na výber nie je???:rolleyes:

Ak si SZČO, tak poistné sa účtuje ako odvody do fondov.
jadranka111
19.05.11,14:45
vďaka rodina1:)
alikam
19.05.11,15:38
Pri nahrávaní do záväzkov používam v Alfe nasledovné:
uvediem príklad za mesiac máj 2011 - dátum vystavenia 1.5.2011, dátum prijatia 1.5.2011, dátum splatnosti 8.6.2011.
číslo dokladu = rodné číslo
typ úhrady = poistné
interné číslo = ZP-0511 (namiesto DF...).