arizona
19.05.11,16:18
Mame doma macku ,aj kocura. Chceli sme dat jedneho z nich sterilizovat /kastrovat/.Radili sme sa s veterinarom, u koho by to bolo mensi zasah do organizmu...
Pytali sme sa na mozne negativne nasledky.Ked nam popisal vsetky tie problemy s ladvinami,priberanim a pod. ,tak sme sa zlakli :rolleyes:

Viem, ze vela ludi ma sterilizovane,ci kastrovane zvieratka,prosila by som vas o Vase skusenosti. Nerada by som im takymto zakrokom privodila do buducnosti nejake nezelane zdr.problemy...:mee::rolleyes:
KEJKA
19.05.11,15:36
moja Jesenka absolvovala sterilizáciu, a nepriberá
nezmenila sa jej povaha, je prítulná, následky žiadne.
je to už rok.
Teraz sa objavili možno dôsledky v tom, že má nejaký polyp v močových cestách, zatial ju preliečili antibiotikami, môže a nemusí to byť z dôvodu absolvovanej operácie.
Ale veterinárka povedala, že by bolo vhodné jej dávať špeciálnu potravu pre kastrované mačky, vraj existuje, ale zatiaľ som nič neobjavila. Tak jej potrava je naďalej granule Whiskas
Eulalia
19.05.11,15:40
Čo veterinár, to iný názor.:confused: Ja mám aj kocúra aj mačku a prešli si tým obaja, pretože sú len v byte. Okrem toho ten náš veterinár tvrdí, že ak sa sterilizuje mačička alebo fenka, sú menšie riziká neskorších nádorov.

Čo sa týka diéty, kupujeme granulky u veterinára, špeciálne pre kastrovaných kocúrov, pretože sú náchylnejší na kryštálikovanie moču.
willma
19.05.11,15:44
mám kastrovaného aj kocúra aj mačky - je fakt, že u každého zvieratka je to zásah do organizmu ale priložím ti jeden link. Tento pán doktor je náš dvorný veterinár a idem mu robiť reklamu, ale ver, že si ju zaslúži :) http://www.veterinarkocur.sk/ a presnejšie tento link http://www.veterinarkocur.sk/clanky.html
felix1
20.05.11,21:53
Zober to osobne. Je lepsie zit v zlatej klietke ako kastrat alebo nekastrovany smraďoch v pivnici bez ranajok a vecere??? Nas kocur sa dozil este za sociaizmu bez specialnych granul ako kastrat 16 rokov. Stale ale neviem ako by som sa rozhodol na jeho mieste :)
Ice dive
21.05.11,04:30
bývala kolegyňa chovala angorské mačky... kopec kolegov jej hovorilo, že by chceli byť jej kocúrom, keď počuli o tom ako sa o nich stará... načo im ona vždy povedala, že prvé čo spraví, keď donesie mačku/ kocúra domov dá ho kastrovať:D:D:D

ak má zadávateľ aj mačku a kocúra a rozhoduje sa o tom ktorého kastrovať/sterilizovať, tak by som na jeho mieste dal sterilizovať mačku, nakoľko kastráciou kocúra ešte nie je zaručené, že mačka nepríde s mačiatkami...
willma
21.05.11,17:31
no počkaj, my sme mali dve mačky a kocúra , ale je fakt, že boli držané v byte./napriek tomu sa jednej potvore nejako podarilo - teda nie podarilo - mravčala a bola na noc vykázaná z baráku/ Veterinár doporučil najprv kocúra a následne mačky. Kocúr totižto značkuje teritórium a toho smradu sa potom veľmi ťažko zbavuje.
Ice dive
21.05.11,17:51
no počkaj, my sme mali dve mačky a kocúra , ale je fakt, že boli držané v byte./napriek tomu sa jednej potvore nejako podarilo - teda nie podarilo - mravčala a bola na noc vykázaná z baráku/ Veterinár doporučil najprv kocúra a následne mačky. Kocúr totižto značkuje teritórium a toho smradu sa potom veľmi ťažko zbavuje.
to máš pravdu, že kocúr značkuje teritórium... preto treba kastrovať aj jeho...
ja som to bral z môjho pohľadu u nás sú zvieratá zásadne vonku na dvore, v dome/byte by som zviera ako mačku alebo psa nikdy nedržal...