constantin
19.05.11,16:48
Ahojte v apríli tohto roku som pracovala na dohodu.No ked som chcela ukončit dohodu lebo ma prijali do zamestnania nastal problém.Môj šéf mi nič nevyplatil.Bola som za ním už dva krát a stále sa vyhovara ,že nemá peniaze.Na papier pre úrad práce mi napísal sumu 255 eur v hrubom.Takže ma asi vyradia aj z evidencie.Nerozumiem dost dobre tým hodinám 300 hodín do roka čiže môžem ich odrobiť aj za jeden mesiac ??????Čo mam urobiť ?????Poradí mi niekto??????:confused:
rodina1
19.05.11,14:55
Ahojte v apríli tohto roku som pracovala na dohodu.No ked som chcela ukončit dohodu lebo ma prijali do zamestnania nastal problém.Môj šéf mi nič nevyplatil.Bola som za ním už dva krát a stále sa vyhovara ,že nemá peniaze.Na papier pre úrad práce mi napísal sumu 255 eur v hrubom.Takže ma asi vyradia aj z evidencie.Nerozumiem dost dobre tým hodinám 300 hodín do roka čiže môžem ich odrobiť aj za jeden mesiac ??????Čo mam urobiť ?????Poradí mi niekto??????:confused:

Máš nejaký doklad, že si peniaze prevzala? Ak nie, písomne ho vyzvy, aby ti vyplatil peniaze, ktoré podľa dohody máš dostať.
To, že ťa vyradia z evidencie, už pre teba nie je dôležité, vyradili by ťa aj tak, nakoľko už máš zamestnanie.
Tých 300 hodín do mesiaca je ťažké odpracovať.
Pohroz mu, že ak ti nevyplatí peniaze, obrátiš sa na inšpektorát práce.
constantin
19.05.11,15:04
Tu ide iba o jeho ego je urazený že som mu nedala vedieť dva týždne dopredu, že končím. Nemám žiadny doklad ,že mi peniaze vyplatil (ved mi ich ani nevyplatil )Mám len papier na urad prace ale aj ten je neplatný ked mi tam ešte nenapísal datum prevzatia peňazí.Takže ho mám vyzvať písomne ????Akou formou ????Nemohla by som napísať splnomocnenie niekomu kto by mi peniaze prevzal ?????
rodina1
19.05.11,15:21
Tu ide iba o jeho ego je urazený že som mu nedala vedieť dva týždne dopredu, že končím. Nemám žiadny doklad ,že mi peniaze vyplatil (ved mi ich ani nevyplatil )Mám len papier na urad prace ale aj ten je neplatný ked mi tam ešte nenapísal datum prevzatia peňazí.Takže ho mám vyzvať písomne ????Akou formou ????Nemohla by som napísať splnomocnenie niekomu kto by mi peniaze prevzal ?????
Zrejme na splnomocnenie by peniaze nevydal (keď ich nechce vyplatiť ani tebe).
Napíš mu list do vlastných rúk (aby si mala doklad), že v dohode, ktorú ste uzatvorili dňa .... je určený výplatný termín ... Nakoľko si do dnešného dňa peniaze neobdržala, žiadaš ho, aby ti ich vyplatil do 15 dní od prevzatia listu. Ak tak neurobí, dáš ho na súd.

Aj tak by som v každom prípade podala podnet na inšpektorát práce.
constantin
19.05.11,15:56
V dohode nebolo písané kedy mi peniaze vyplatí !!!!!Ked som čítala zákon o dohode tak tam bolo písané ,že to tam musí byť uvedené aj suma na ktorej sme sa dohodli.Takže za mesiac ktorý som pracovala na dohodu a bola evidovaná na urade prace ma spätne nevyradia ???????
IvetaH
19.05.11,16:56
To, že dohoda neobsahuje predpísané náležitosti neznamená jej neplatnosť, bude to jeho problém, že nevie ani len dohodu napísať. Dôležité je, že si odrobila mesiac a za vykonanú prácu nemáš zaplatené. Inšpektorát práce mu vysvetlí aj zákonník práce, je to drahé školenie ale zapamätá si ho navždy, len mu pekne napíš a nečakaj.
constantin
19.05.11,18:06
Ďakujem vám veľmi pekne všetkým ,ktorý ste mi pomohli.Hned zajtra mu posielam dopis.