Nonyus
19.05.11,18:58
kúpil som pozemok ku ktorému bol aj projekt domu aj so stavebným povolením, územným rozhodnutím, zo všetkým vlastne, ale dal som si zmeniť projekt a teraz mi dom zasahuj aj do pozemku ktorý nebol určený pre zastavané plochy a nádvoria ale ako záhrada. Musím meniť aj územné rozhodnutie teraz a čo to znamená potom čo všetko musím pobehať?
janvirostko
19.05.11,19:23
Teraz by si mal ist pred kolaudaciou na stavebny urad so ziadostou o zmenu stavby pred jej dokoncenim. K tomu patri projekt zmeny stavby pred jej dokoncenim.
Postavil si uplne iny dom, alebo si len upravil ten, na ktory bolo vydane stavebne povolenie? Ak ano v akom rozsahu?
Nonyus
20.05.11,07:10
úplne iný dom. viem že musím vybaviť zmenu stavby pred dokončením, ale či potrebujem aj zmenu územného rozhodnutia ked sa mi zmenil celý pôdorys a zasahuj do parcely ktorá je vedená ako záhrada a nie zastavané plochy a nádvoria
chandler
20.05.11,07:14
nie, uzemne rozhodnutie sa uz nemeni. bud ti odsuhlasia zmenu stavby pred dokoncenim alebo to budes musiet zburat. to ze je to zahrada ale podla mna nevadi. u rodinnych domoch je vacsinou problem iba ked nedodrzis ulicnu ciaru.
janvirostko
20.05.11,08:23
Myslim, ze netreba strasit s buranim stavby. To, ze si sa dostal na parcelu vedenu ako zahrada je v poriadku. Ono sa to potom upravi na zastavane plochy a nadvoria podla skutocneho vyhotovenia stavby.
Ty si v podstate postavil stavbu na cierno a zbytocne si si to vedome skomplikoval. Teraz zalezi na uradnikoch ako sa k tomu postavia a ci budu robit problemy.
Napojenia na inzinierske siete ostali podla povodneho projektu?
chandler
20.05.11,14:19
ja nikoho nestrasim, len hovorim ze su len dve moznosti. ziadne uzemne konanie a podobne veci uz neprebiahaju.
Nonyus
20.05.11,15:56
pripojenia ostali nezmenené len dom je úplne iný. či nemôžem mám nejaký problém keby sa niekto do toho obul, že ako píšeš staviam vlastne na čierno a aby ma niekto nepokutoval alebo niečo podobné...
janvirostko
20.05.11,17:23
Tak ti odpadnu nove vyjadrenia spravcov sieti. Niekedy sa to v takychto pripadoch vyzaduje.
V tvojom pripade zalezi na uradnikoch, ako sa k danej veci postavia. Riesil som uz taky pripad a vtedy to bolo bez pokuty, len sa dolozil projekt skutocneho vyhotovenia stavby. No podotykam, ze investor bol trosku vyssieho postavenia a zakulisie som nepoznal.
Napis uprimne, ci si do toho isiel vedome uz na zaciatku, alebo si zistil az teraz, ze to treba riesit.
Nonyus
20.05.11,17:50
tak ja som ešte nezačal stavať, preto sa teraz informujem aj na toto lebo chcem začať a aby ma niečo neprekvapilo...
janvirostko
20.05.11,19:53
Ked to budes riesit zmenou stavby pred jej dokoncenim, tak sa vyhnes papierovackam, no priznajme si to, ze je to velmi okate, kedze chces stavat uplne nieco ine.