anomis22
20.05.11,07:51
Vie mi niekto poradiť, čo všetko konkrétne môžem uhradiť z nenormatívneho príspevku na žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia podľa vyhlášky MŠ SR 649/2008 Z.z. ? ďakujem.
GabiZ
20.05.11,06:12
Tu sú niektoré príklady, na čo tieto prostriedky využívajú iní. Niečo z vyhlášky ti nie je jasné?

http://www.porada.sk/t114555-p2-prispevok-ms-sr-na-ziakov-zo-socialne-znevyhodneneho-prostredia.html
anomis22
20.05.11,08:34
U nás je ten príspevok len vo výške 162 €. Plánujeme ho využiť na financovanie výletov a zbytok asi niečo do triedy, ale neviem, čo mám rozumieť pod pojmom kompenzačná pomôcka.
Triedna učiteľka sa ma pýtala, či mu môže kúpiť školskú tašku alebo úbor na telesnú:confused: že pre neho je aj to kompenzačná pomôcka.
Ale vo vyhláške čítam: na vybavenie TRIEDY kompenzačnou pomôckou.
Chápem, čo je kompenzačná pomôcka pre telesne a zrakovo postihnutého, ale pre zdravé dieťa, neviem. Môže to byť aj trebárs kancelársky papier?
GabiZ
20.05.11,09:09
U nás je ten príspevok len vo výške 162 €. Plánujeme ho využiť na financovanie výletov a zbytok asi niečo do triedy, ale neviem, čo mám rozumieť pod pojmom kompenzačná pomôcka.
Triedna učiteľka sa ma pýtala, či mu môže kúpiť školskú tašku alebo úbor na telesnú:confused: že pre neho je aj to kompenzačná pomôcka.
Ale vo vyhláške čítam: na vybavenie TRIEDY kompenzačnou pomôckou.
Chápem, čo je kompenzačná pomôcka pre telesne a zrakovo postihnutého, ale pre zdravé dieťa, neviem. Môže to byť aj trebárs kancelársky papier?


Vybavenie kompenzačnými pomôckami do triedy sa myslí napríklad (diktafóny - prerozprávané učivo učiteľom, počítače - využitie korektúry textu, farebné čítanie, grafické počítačové programy) a pod. Ono vo vyhláške sa myslí na to, že niektoré deti zo sociálne znevýhodneného prostredia majú aj poruchy učenia, nemusia byť všetky úplne zdravé, preto sa tu myslí aj na zakúpenie kompenzačných pomôcok. Zväčša sú to pomôcky pre sociálne ale i zdravotne znevýhodnených žiakov.
anomis22
20.05.11,10:19
ďakujem. takže, čo by si mi poradila z toho zakúpiť, ak sa jedná o zdravé deti?
GabiZ
20.05.11,10:25
No pre zdravé deti môžeš využiť viacmenej § 1 ods. b) písm. 1 a 2, teda nakúpiť didaktickú techniku, prípadne učebné pomôcky.
anomis22
20.05.11,10:34
ďakujem, konečne mi je to jasnéé.