p.sabol
20.05.11,09:22
Dobry den

Chcel by som Vas poziadat o radu, ci som povinny zaplatit 14% odvod z podielu na zisku, ktory si vyplatime za rok 2011 ak pracujem v CR a vsetky odvody platim v CR?
Som obcanom Sr.
Ak som stale povinny platit, existuje nejaka moznost aby som sa vyhol plateniu tohto nezmyselneho odvodu? ktory tak velmi podporuje domace podnik prostredie?

Dakujem velmi pekne za odpoved
Tweety
20.05.11,15:06
Dobry den

Chcel by som Vas poziadat o radu, ci som povinny zaplatit 14% odvod z podielu na zisku, ktory si vyplatime za rok 2011 ak pracujem v CR a vsetky odvody platim v CR?
Som obcanom Sr.
Ak som stale povinny platit, existuje nejaka moznost aby som sa vyhol plateniu tohto nezmyselneho odvodu? ktory tak velmi podporuje domace podnik prostredie?

Dakujem velmi pekne za odpoved
Nie, nemáš povinnosť odvodu.
p.sabol
20.05.11,15:26
Tweety

Dakujem velmi pekne za odpoved

Ja som zabudol este napisat ze mam trvaly pobyt na Sr a ani prechodny pobyt nemam v CR

MAm to nejako hlasit poistovni, alebo jednoducho nezaplatim odvody?

diki moc
Mila123
20.05.11,16:29
predpokladám, že máš podiel na zisku mimo územia SR.......vtedy nemáš povinnosť platiť aj do ZP
veronikasad
20.05.11,17:20
Tweety

Dakujem velmi pekne za odpoved

Ja som zabudol este napisat ze mam trvaly pobyt na Sr a ani prechodny pobyt nemam v CR

MAm to nejako hlasit poistovni, alebo jednoducho nezaplatim odvody?

diki moc
podľa % usudzujem, že sa pýtaš na odvvody do ZP. je to tak ?
p.sabol
20.05.11,18:10
Tak opat som to zle vysvetlil ach jaj. prepacte.

Nie ja som spolocnikom vo firme na Slovensku.
Podla noveho zakona musime platit 14% odvod do ZP, a ja som sa pytal ako sa mozem vyhnut plateniu tohto odvodu.

ked zijem a pracujem v CR a platim odvody tam