arderikka
20.05.11,11:42
Dobry den,

potrebujem poradit ake dat vchodove dvere do rodinneho domu.

1, drevene od vyrobcu eurookien (Mirador ),s parametrami: Vchodové dvere rámová konštrukcia 682 - 782:

všetky protikusy jazýčkov a hákových uzáverov sú zafrézované. luft 4mm.

profilovanie dverného krídla a zárubne zabezpečujúce väčšiu odolnosť voči vlámaniu.

hliníkový prah Weser s prerušeným tepelným mostom.

originálne profilovanie krídla a rámu (iné ako v prípade okien) umožňujúce inštaláciu druhého rámového tesnenia (lepšie tepelnoizolačné vlastnosti dverí).

dve celoobvodové tvarovo-špeciálne silikónové tesnenia - krídlové a rámové.

bezpečnostné BAKA závesy, v prípade von otváraných dverí s poistkou proti vysadeniu s možnosťou nastavenia v troch smeroch.

bezpečnostné trojbodové kovanie s dvomi hákmi, prípadne 5-bodové s IS čapmi, v kombinácii s bezpečnostnými kľučkami v prevedení kľučka - kľučka, resp. guľa - kľučka.

hákový zámok ovládaný kľúčom.

pre výrobu rámu dverí sa používa viaclamelový lepený eurohranol hrúbky 68mm, prípadne 78mm (profil je zlepený nie z 3 ks lamiel, ale z cca 8 ks lamiel).

pre vchodové dvere štandardnej výšky s rámovou konštrukciou sa používa na výrobu krídlového rámu sendvičový hranol hrúbky 68mm, prípadne 78mm, ktorý zabezpečuje tvarová stálosť.

výplne: izolačné dvojsklo s Ug=1,1 - číre, ornamentné, protislnečné, PU termoizolačná výplň (hladká, kazetová, drážková) s hliníkovou parozábranou a sklo-textilnou mriežkou proti praskaniu a pre tvarovú stálosť s príslušnou kresbou dreva.

hliníkový prah s prerušeným tepelným mostom.

2, certifikovane bezpecnostne dvere 3 kat. (nedovoluje mi to vlozit cely link)
.vchodove-bezpecnostne-dvere.sk/sk/produkt-bezpecnostne-dvere/sd-102d


Do zahrady vedu z obyvacky balkonove dvere. Ktore mi odporucite?stacia tie drevene alebo si ludia davaju do domu radsej bezpecnostne? Je to novostavba v novobudovanej stvrti.

pekny den
alltracboy
20.05.11,09:55
na barak su bezpecnostne dvere uplne zbytocne, kedze kazde okno je slabsie ako dvere. Dokonca aj mur. Na panelaku uz maju take dvere vyznam
arderikka
22.05.11,21:41
nemaju vyznam aj v pripade ze je na okna pouzite bezpecnostne kovanie MACO+bezpec. sklo? zatial je to malo zastavana stvrt na konci obce tak mam trochu obavy.S bezpecnostnymi dverami by som sa citila lepsie, ale tu hra ulohu aj cenovy rozdiel, drevene by vysli cca o 1000e menej.tak ma zaujima ake dvere si vacsinou ludia davaju do domu.
janvirostko
23.05.11,05:08
Ak sa chces citit bezpecnejsie, tak by som skor dal obycajne okna a dvere a radsej by som zainvestoval do poplasneho zariadenia.
To zlodeja odradi podla mna skor.
Bezpecnostne dvere si ludia do domov nedavaju. Najcastejsie su klasicke plastove (resp. drevene) okna a k nim od rovnakeho vyrobcu aj vchodove plastove (drevene) dvere s mensim podielom skla vo vyplni kridla.
dolfort
23.05.11,22:26
Ber obyčajné drevené + investuj max. do bezpečnostnej vložky triedy 3 al. 4.
Bezpečnostné dvere majú len jeden význam, a to že lupič vojde inokadiaľ.

No za ušetrených 1000 € si kúp kvalitný alarm (možno s IP kamerami) a hlavne zaobstaraj dobrého psa (náš je zadarmo, ale inak je na nezaplatenie).
Indeed
24.05.11,01:32
tento typ psov ja radím medzi "dzignuté"
arderikka
24.05.11,09:19
Dakujem za rady, rozhodli sme sa pre drevene :)