MilanKNM
20.05.11,13:45
Máme úplne novú práčku ZANUSSI ZWQ 5120, problém ale je, že táto práčka robí počas prania strašný hluk a pri odstreďovaní cestuje po kúpeľni.Niekedy mám pocit, že sa prebúra k susedom:confused:.Mám zato,že bude problém s jej vyvážením, respektíve závažie vo vnútri práčky je asi ľahké. Má niekto podobný problém a podarilo sa mu ho už odstrániť?Vopred ďakujem za každú radu.
mildo1
22.05.11,16:56
Zdravím, a odstránili ste tie uchytenia pracieho bubna. Sú tam kôli doprave, aby bubon fixovali.
Bastian
22.05.11,17:17
Máme úplne novú práčku ZANUSSI ZWQ 5120, problém ale je, že táto práčka robí počas prania strašný hluk a pri odstreďovaní cestuje po kúpeľni.Niekedy mám pocit, že sa prebúra k susedom:confused:.Mám zato,že bude problém s jej vyvážením, respektíve závažie vo vnútri práčky je asi ľahké. Má niekto podobný problém a podarilo sa mu ho už odstrániť?Vopred ďakujem za každú radu.

Práčka musí stáť stabilne (možno treba nastaviť nožičky). Prípadne skús dať pod práčku podložku, myslím že IKEA ju má v ponuke.
video1983
22.05.11,17:36
a mozno su zle tlmice
misoft
22.05.11,17:41
Každá práčka (nová) má od výroby (po expedícii z výrobnej linky) na spodnej strane (niektoré typy aj vzadu, alebo len vzadu) upevnenú "prepravnú" podložku, ktorou sa zamedzuje pri preprave pohyb bubna v skrini práčky. Túto podložku je potrebné po nainštalovaní práčky (pred prvým spustením) odstrániť, pretože sa potom všetky vibrácie, vznikajúce rotáciou bubna pri praní a odstreďovaní prenášajú rovno na skriňu (rám) práčky a preto sa nekontrolovateľne pohybuje ("cestuje"). V tomto prípade (neodstránenie prepravnej podložky) úplne vyradí z činnosti tlmiace prvky práčky (pružné uchytenie bubna + elektromotora).
Skontrolovať podľa návodu, či táto podložka je odstránená. Ak by sa to i naďalej vyskytovalo, skontrolovať vyváženie (vodorovnosť), prípadne viď Bastian.
suzika1979
22.05.11,18:12
ahoj, na nasej novej pracke sme odstranili ten dlhy srob,co drzal bubon a este par mensich srobikov a taky kus plechu...no a este aj potom tancovala.v navode ale zabudli pridat jednu vec. ked bol muz v praci, tolko som skumala tu pracku,ze som odhalila pricinu :) bola tam este taka dlha plastova tycka,ktoru som zlomila/som sa bala ze ma muz zabije,ze som to pokazila/ a dala tu kratku plastovu "zatku naspat" a akoby zazrakom,pracka odvtedy fachci ako ma :) tak skus kuknut,ci vzadu nemas taku dlhu plastovu zatku,tycku
MilanKNM
23.05.11,14:07
ďakujem Vám všetkým za cenné rady, pozriem sa na to.