Danka P
09.01.06,16:04
Prosím o radu.
Sme s.r.o.-čka zaoberajúca sa predajom vykurovacej techniky. Konateľ a súčastne aj zamestnanec absolvoval kurzy AJ. Prišla fa na s.r.o.-čku na 86.037,-SK z toho 13.737,-Sk je DPH. Ako to mám zaúčtovať ?? Môžem si uplatniť DPH-čku ???
Tweety
09.01.06,15:07
Prosím o radu.
Sme s.r.o.-čka zaoberajúca sa predajom vykurovacej techniky. Konateľ a súčastne aj zamestnanec absolvoval kurzy AJ. Prišla fa na s.r.o.-čku na 86.037,-SK z toho 13.737,-Sk je DPH. Ako to mám zaúčtovať ?? Môžem si uplatniť DPH-čku ???
Ak tie kurzy nesúvisia s dosahovaním zisku, tak náklady na ne sú nedaňovými . ;) Teda pripočítateľná položka k základu dane.;) :o
Denda
09.01.06,15:11
Pripájam pokyn z drsr k uplatňovaniu výdavkov na vzdelávanie:)
alexxandra
09.01.06,15:19
suhlasim s predoslym,ale to plati v pripade,ze anglictinu nepotrebuje. Ak by ste vedeli dokazat,ze anglictinu pri svojej praci potrebuje,tak by to danovo uznatelny vydavok bol. Napr.potrebuje studovat odborne materialy v anglictine,nie je k tej vykurovacej technike daky anglicky navod? Ak su to cisto slovenske vyrobky,tak asi nebude,ale ak to dovazate ... pripadne sa nechystate expandovat do anglicky hovoriacej krajiny? Nie su vasi obchodni partneri anglicky hovoriaci? Ak nie,tak naco potom na ten drahy kurz isiel? :-)

Ja si myslim,ze koli niecomu to asi potreboval a to viete vy. A ked to nieco nie je letna dovolenka,ale suvisi to s pracou,tak sa to uznat da.
Jana Acsová
09.01.06,16:31
Ešte k DPH:
Môžete si uplatniť odpočítanie dane ak preukážete súvislosť s podnikaním a splníte ostatné formálne podmienky (faktúra, dodanie služby, uplatnenie dane atď.)