Tmk
20.05.11,17:56
Zdravím, rád by som sa opýtal skúsenejších ako mám postupovať - dnes som mal autonehodu, nedobrzdil som a nebúral som do auta predo mnou. Nebudem písať prečo, čo a jak, ale nakoniec sme to urobili tak, že vina je z jeho strany a nahlási to na poisťovňu. Na aute mám rozbitý celý predok, motor a ostatné časti sú pravdepodobne OK nakoľko som na tom odjazdil cez 10km, auto sa neprehrievalo, len akurát prevodovka nešla vždy riadne zaradiť (asi raz zo 50 zaradení). Ale ide mi o to, že som nabúral pri výkonne práce. Som študent a som v agentúre na dohodu. Išiel som vtedy na dohodnuté stretnutie a bral som aj šéfa z agentúry. V ten deň som bol aj v Brne, potom som šiel domov sa prezliecť, na agentúru a potom na to stretnutie. Otázka je či som nejak poistený v tejto situácií a či môžem žiadať niečo od agentúry? Resp. aké mám práva ako študent na dohodu? Žiadal som aj nejaké poistenie keď idem do CZ ale nestihla to šéfka vybaviť, nemal som žiadne potvrdenie o tom, že môžem ísť na takúto cestu, resp. nič... Mám nejaké možnosti? Mám nárok na nejaké diety/náhrady/vreckové ak som v CZ bol do 5 hodín? Čo môžem robiť, auto asi bude na totálku, je ročník 1999, bez havarijnej poistky. Ďakujem moc krát za pomoc !
veronikasad
20.05.11,16:52
Máš so zamestnávatelom písomne dohodnuté používanie súkromného mot.vozidla na pracovné účely ? (V DoBPŠ)
Tmk
20.05.11,21:40
No odovzdával som nejaké dokumenty o autách , neviem či ale o tomto aute. Viem, že na mojom starom aute som dával.