alexxandra
09.01.06,17:10
Dobry den,

chcem sa opytat takuto vec:

Jeden klient ma zlatnictvo a stal sa platcom DPH. V ramci svojej cinnosti
vykupuje zlato od obcanov, co ide mimo DPH, uctujem to ako nakup materialu od neplatcu. Dufam,ze to je tak spravne :-)

Obcas vsak kupuje zlate zlomky aj v zalozni. Minule ma zarazilo,ze podla dokladu je zalozna platca DPH - mali tam cislo SK - ale DPH na doklade vycislene nebolo. Dokonac - bol to doklad z reg.pokladne - to bolo vytlacene tak,ze na doklade ma dve sadzby 0% a 19% a nakup bol po sadzbou 0%. Mohlo by to byt preto,ze postupuje ako pri predaji pouziteho tovaru? Jedna sa o dost vysoku sumu a DPH z toho by pomohla.

Ma prosim niekto s tymto skusenosti? Dakujem.
adam
09.01.06,17:07
Platcom DPH môže byť aj záložňa. Ak prekročí sumu 1.500.000,-Sk povinný platca. Je to však pre ňu nevýhodné. DPH si na vstupe nemá aké uplatniť
( občan, od kt.berie tovar je neplatca ), stále len odvádza DPH na výstupe.....Preto sa záložne bránia byť platcami. S predajom použitého tovaru to nemá, podľa mňa, nič spoločné.
Pekný večer......:)
Jana Acsová
09.01.06,17:14
Podľa mňa má ... záložňa ak splní podmienky podľa § 66 môže uplatniť osobitnú úpravu obchodníka s použitým tovarom.
Podmienkou však pre ňu je, že by na doklade mala použitie osobitnej úpravy uviesť (§ 71 ods. 7 ZDPH).
alexxandra
10.01.06,08:14
Ta zalozna JE platcom DPH, ma pekny dokladik z reg kasy a ma tam normalne IC pre DPH SKxxx.. Len nerozumiem,ako moze predavat pod 0% sadzbou. Je to len doklad,ktory sa mi dostal do ruky. Kupoval to klient.Ide mi o to,ci zalozna ma alebo nema pravo to davat pod O% sadzbu.Ze by som tam toho mojho klienta poslala sa pohadat,aby mu to rozpisali ;-) ale asi to maju nejako osetrene ... :-) Tak dik
alexxandra
10.01.06,08:16
lebo podla osobitnej uprav,ak sa nemylim,co je mozne ;-), by mali DPH odvadzat iba z prirazky.No a z toho dokladu nebolo vobec zrejme,co je vlastne prirazka,cele to bolo v 0% sadzbe.Este som rozmyslala,ci nema ZLATO nejaky specialny rezim,ale to maju iba zlate rezervy, toto iste nie.Takze tomu nerozumiem. Prajem pekny den :-)