maminka1
20.05.11,21:03
viete mi niekto priblizne povedat z vlastnych skusenosti kolko stoji realne postavit dom, bungalow s uzitkovou plochou priblizne 120-130 m? aby to malo 4 izby... je mi jasne ze to zalezi od pouziteho materialu, ale povedzme tak priblizne, nejaky stred...
resp ak mi niekto vie povedat, ak si pozeram tie katalogove domy a je tam cena za material, kolko mam pocitat este na cenu prace? byvam v okresnom meste na zapadnomslovensku, mensie mesto...

dakujem za rady
marleau
20.05.11,20:19
Ja keď som spravil cenovú ponuku na dom z katalógu,tak som sa vždy zmestil do odhadovanej ceny aj s montážou.Určite som nenacenil nekvalitné materiály.Ale sú to montované domy z dreva.
Inak otázka je toto dosť ťažká,asi ako opýtať sa na cenu auta,že koľko stojí.
maminka1
20.05.11,20:24
ano neda sa na nu jednoznacne odpovedat, ale snad mi niekto napise svoju skusenost a apson budem mat aku taku predstavu...
aj tvoja odpoved mi nieco povie, takze vdaka marleau
220870
21.05.11,04:31
Sama si dom nepostavíte.Záleží od toho koľko ste si schopný urobiť sami.Do 100 000€ sa zmestíte ak máte pozemok a nestaviate ne kľúč.Do 70 000€ ak si to postavíte sami .
Aj ten jeden parameter ktorý ste zadali 130m2 a 4 izby nejde dokopy ,to by boly mimni izby.
day
21.05.11,05:13
pri dobrej organizacii od 70tis€, vstupuje tam, ale vela faktorov, pozemok, majstri (vsetko svojpomocne nepojde), akcie na material, ... , suma moze kolisat +/- 15%

to je suma bez zariadenia, mame podobne rozmery aj pocet izieb, su ako pisal 220870 mensie
maminka1
21.05.11,06:26
pri dobrej organizacii od 70tis€, vstupuje tam, ale vela faktorov, pozemok, majstri (vsetko svojpomocne nepojde), akcie na material, ... , suma moze kolisat +/- 15%

to je suma bez zariadenia, mame podobne rozmery aj pocet izieb, su ako pisal 220870 mensie

day prosim ta a myslime rovnako, ze 2 x detska izba, 1 x spalna a obyvka s kuchynou spojena? ako velke mas prosim izby?
svojmpomocne toho bude malo, zvacsa najate firmy, majstri...ale nie na kluc.
day
21.05.11,09:47
day prosim ta a myslime rovnako, ze 2 x detska izba, 1 x spalna a obyvka s kuchynou spojena? ako velke mas prosim izby?
svojmpomocne toho bude malo, zvacsa najate firmy, majstri...ale nie na kluc.

ano presne ako hovoris, pozri si v profile foto,nieco podobne ako bravura od apexarch, prerobena podla nasej situacie a potrieb
lienocka001
21.05.11,17:33
my mame taku plochu a mame poschodak a mame 4 izby plus dve kupelne plus technicku plus satnik s pracovnou ... a samozrejme este obyvacko jedalen a kuchynu...

takze to by bolo v pohode izby nie su malicke.. tak akurat... 15 - 16 m2 detske spalna mensia ale staci...

nuz cena zavisi velmi od lokality co viem napr. v SC je cena prace o dost vyssia ak uz stavias napr v inom okrese... 18 km od senca...
ale aj tak si myslim ze tych 80 000 az 100 000 musis ratat.. podla pouzitych materialov...