matisek77
09.01.06,17:30
Ahojte,

pri jednom sportovom podujati sme vyberali "startovne" za ucast druzstva v turnaji. Cely prihlasovaci system bol cez internetovy formular, povinny udaj bolo uviest len mena hracov + telefonne cislo kapitana druzstva pre identifikaciu platby. Platilo sa vyhradne na nas bankovy ucet s variabilnym symbolom - telefonnym cislom kapitana, kvoli identifikacii. Niekolko drusztiev vsak po zaplateni startovneho svoju registraciu zrusilo a vratili sme im startovne, opat cez bankovy ucet. Chcem sa opytat:
1. Kedze nam chodili platby na nas ucet (za startovne), nebolo potrebne vystavit kazdemu druzstvu fakturu? (tento sposob sa mi ale zda proti logike) Ak nebolo potrebne, pytam sa, ako to mam zdovodnit v uctovnictve? Staci iba fotokópia startovej listiny (ktora je potvrdena prislusnym obecnym uradom)?
2. Ak sa druzstvo odhlasilo, a vratili sme startovne, mozem vystavit DOBROPIS na fyzicku osobu?

Vopred dakujem za Vase rady.
matisek77
10.01.06,12:09
Tak nevie mi nikto poradit? Neviem to nikde na internete zistit :mee:
Zuzana210
10.01.06,12:23
Ja som sa s niečím takým ešte nikdy nestretla, ale urobila by som to asi takto: Myslím si, že ak ste prijímali štartovné a nie ste platcami DPH, tak faktúru vystaviť netreba. Pre vás je dostatočným dokladom štartová listina a prihlášky družstiev. Ak ste platcami DPH, tak faktúru vystaviť treba.