martina6293
20.05.11,21:25
Na budúci rok budem maturovať na gymnáziu a rozmýšľam o štúdiu vo Viedni.Nevedel by mi niekto poradiť alebo poskytnúť nejaké informácie o školách vo Viedni? Mám tú výhodu, že tam mám rodinu, takže ubytovanie riešiť nemusím.Nemčinu sa učím už 10 rokov a dohovorím sa dobre ale bojím sa, že vysokú školu by som po nemecky nezvládala. Rozmýšľala som, že by som najskôr na rok išla do Viedne učiť sa nemčinu a až potom by som išla na vysokú.
osky
21.05.11,15:26
o skolach nemam prehlad,ale je tu uz takato podobna tema.ja ju prilozit neviem,
ale
ked pekne poprosim,arizona nam to tu prilepi,vsak arizona;) ......

ale za to ucenie nemciny by som teda bola.tu malokto hovori cistou nemcinou a na rakusacku hatlaninu si treba zvyknut-pouzivaju ju vsade,aj na skolach.
ja mozem uz konecne prehlasit ze nemecky viem velmi dobre ale napriek tomu si netrufam tvrdit,ze by som tu zvladla studium-prave koli reci.je velmi vela odbornych vyrazov ktore ani v slovnikoch nie su,su to odchylky od zakladnych slov...treba sa do toho dostat.
najlepsie by bolo keby si situ zohnala daku brigadu aspon na par mesiacov a videla by si ako sa to na teba nalepi.
prax ti nic nenahradi ani najlepsi kurz.ale keby ten kurz bol priamo tu,je to zase o niecom inom.ale stoji to vela!!!
Marína
21.05.11,16:19
martina6293
21.05.11,17:12
dakujem :)