sebasti23
20.05.11,21:25
Chceme si zobrať s partnerom hypotekárny úver je šanca že to zistia a nám to neschvália
Chobot
20.05.11,20:42
Chceme si zobrať s partnerom hypotekárny úver je šanca že to zistia a nám to neschvália

A čo má spoločné HC s hypotekárnym úverom? Nesplácate úver od HC?

Ak máš len úver z HC a splácaš ho riadne, tak to nie je dôvod na neposkytnutie úveru od banky.
mizu24
21.05.11,12:03
No dosť veľa, keď sme brali hypotéku my, museli sme porušiť všetky debetné karty a aj tie, ktoré sme mali z podobných spoločností ako HC, Cetelem, NAY atď. Pracovník banky nám tvrdil, že budeme vedený v úverovom registri, aj keď nemáme cez ne žiadny úver a potom nám hypotéku neschvália. Dosť ma to zarazilo, lebo som ani netušila kde všade tie karty mám a ktoré sú aktivované a ktoré nie. Ja som žiadne karty od nich nežiadala, poslali mi ich sami a potom také opletačky. Ale vraj sa dá nejako zistiť, či ste v úverovom registri vedený alebo nie. Stačí vraj poslať žiadosť, zaplatiť poplatok cca. 3 eura a do mesiaca Vám pošlú výpis. Neviem, či to ešte platí, ale nám to vtedy ponúkli, len sme nemali toľko času, tak som to radšej riešila takto.
Chobot
21.05.11,19:47
No dosť veľa, keď sme brali hypotéku my, museli sme porušiť všetky debetné karty a aj tie, ktoré sme mali z podobných spoločností ako HC, Cetelem, NAY atď. Pracovník banky nám tvrdil, že budeme vedený v úverovom registri, aj keď nemáme cez ne žiadny úver a potom nám hypotéku neschvália. Dosť ma to zarazilo, lebo som ani netušila kde všade tie karty mám a ktoré sú aktivované a ktoré nie. Ja som žiadne karty od nich nežiadala, poslali mi ich sami a potom také opletačky. Ale vraj sa dá nejako zistiť, či ste v úverovom registri vedený alebo nie. Stačí vraj poslať žiadosť, zaplatiť poplatok cca. 3 eura a do mesiaca Vám pošlú výpis. Neviem, či to ešte platí, ale nám to vtedy ponúkli, len sme nemali toľko času, tak som to radšej riešila takto.

Podľa mojich informácií do úverového registra zadávajú údaje len banky a taktiež len banky môžu dostať z neho informácie. Občan môže požiadať úverový register o výpis, ako uvádzaš. Taktiež môže požiadať o opravu údajov, ak sú nepravdivé. Treba si pozorne prečítať, čo píšu na stránke úverového registra:

http://www.sbcb.sk/otazky.html
mizu24
22.05.11,11:30
Podľa mojich informácií do úverového registra zadávajú údaje len banky a taktiež len banky môžu dostať z neho informácie. Občan môže požiadať úverový register o výpis, ako uvádzaš. Taktiež môže požiadať o opravu údajov, ak sú nepravdivé. Treba si pozorne prečítať, čo píšu na stránke úverového registra:

http://www.sbcb.sk/otazky.html

Nám na prvý krát hypotéku neschválili a to práve preto, lebo vraj v úverovom registri svietila nejaká aktívna debetná karta a oni to brali ako keby sme mali úver, aj keď sme ho nečerpali. Bola to Nay karta, ktorou sa mohol zaplatiť tovar a peniaze by som vrátila až do 40 dní. Bol tam limit 9000 sk a oni nám to zarátali do výdavkov.
arion92
22.05.11,12:20
Nám na prvý krát hypotéku neschválili a to práve preto, lebo vraj v úverovom registri svietila nejaká aktívna debetná karta a oni to brali ako keby sme mali úver, aj keď sme ho nečerpali. Bola to Nay karta, ktorou sa mohol zaplatiť tovar a peniaze by som vrátila až do 40 dní. Bol tam limit 9000 sk a oni nám to zarátali do výdavkov.
Urcite neslo o debetnu kartu, lebo tu by ste v uverovom registri urcite nemali evidovanu. ;)
Nay karta je kreditna karta vydavana prostrednictvom VUB banky, preto bol v uverovom registri o tom zaznam.
mizu24
22.05.11,19:04
aha, dík za info, pre istotu som vtedy všetko porušila. už nechcem žiadnu ani vidieť...:D
220870
22.05.11,19:30
Nechcem vám do toho kecať ale všetky banky ponúkajú zázračne nízke úroky.To nieje pre to ,že by vám chceli pomôcť ,ale preto ,že v nabližšej dobe príde k k rapídnemu zvýšeniu úrokov.Zrejme to bude nejako súvisieť s Gréckom.Dajte si pozor a trikát merajte.....Oni vedia ,že Gécko padne a aj kedy.
Stanislav 1975
22.05.11,19:34
Nechcem vám do toho kecať ale všetky banky ponúkajú zázračne nízke úroky.To nieje pre to ,že by vám chceli pomôcť ,ale preto ,že v nabližšej dobe príde k k rapídnemu zvýšeniu úrokov.Zrejme to bude nejako súvisieť s Gréckom.Dajte si pozor a trikát merajte.....Oni vedia ,že Gécko padne a aj kedy.

súhlasím- banky ponúkaju akože 3,7% úrok a pod., ale to je iba taký chyták na blbých-po skončení fixu to bude 8% a je vymalovano...
Indeed
22.05.11,20:00
Nechcem vám do toho kecať ale všetky banky ponúkajú zázračne nízke úroky.To nieje pre to ,že by vám chceli pomôcť ,ale preto ,že v nabližšej dobe príde k k rapídnemu zvýšeniu úrokov.Zrejme to bude nejako súvisieť s Gréckom.Dajte si pozor a trikát merajte.....Oni vedia ,že Gécko padne a aj kedy.

Padne aj euro ?
Indeed
22.05.11,20:02
aha, dík za info, pre istotu som vtedy všetko porušila. už nechcem žiadnu ani vidieť...:D

To nebolo veĺmi rozumné,

si myslím.

zatiaľ najväčšiu ochotu požičiavať peniaze má predsa len banka

skus si požičiať od niekoho z rodiny trebars 5 000 euro, čo Ti povie na to
peterknazeje
22.05.11,20:39
Chceme si zobrať s partnerom hypotekárny úver je šanca že to zistia a nám to neschvália
Ano, mozu to zistit. Uverovy register nie je iba jeden, je viacero velkych registrov dlznikov, za ktorymi stoja banky, splatkove spolocnosti, ci telekomunikacni operatori (bankovy register SBCD, nebankovy register SOLUS a podobne). Samotna spolocnost Home Credit je clenom registra dlznikov SOLUS.
220870
22.05.11,20:53
Padne aj euro ?
..si myslím že nie,ale je to len môj subjektívny dojem.Najviac na eure zarábajú Nemci a Francúzi,tý sa ho budú snažiť udržať,ale je to laikom ťažko predvídateľné keď napr Merkelová (strana v ktorej pôsobí sa rúti dolu kopcom zvolitelnosti).
peter977
02.06.11,11:34
Chceme si zobrať s partnerom hypotekárny úver je šanca že to zistia a nám to neschvália
V bankovom registri (zatiaľ) nefigurujú nebankové subjekty.

Keďže HomeCredit patrí pod spoločnosť Consumer Finance Holding, a. s. a túto spoločnosť odkúpila v minulosti VUB banka tak to vo VUB zohľadňujú.

Oficiálne nemôže banka zamietnuť úver kvôli nesplácaniu nebankových úverov. A to z toho dôvodu, že nemá relevantný dôkaz (bankový register).

Za mojej praxe som sa stretol s tým, že VUB o týchto výdavkoch vie, takže buď zhorší úrokovú sadzbu alebo schvália menšiu výšku úveru. Každopádne ak chcete vyskúšať VUB , tak si dajte schváliť úver naraz minimálne v 2 bankách. Ak by Vám vo VUB zamietli úver, aby ste mali "otvorené dvere" v inej banke.

Každé zamietnutie úveru je evidované automaticky v bankovom registry.