tomyczek
21.05.11,09:25
Prajem pekný deň,mám otázku, na ktorú mi nevedia odpovedať na firme takže sa obraciam na Vás.Takže obchod, v ktorom pracujem je otovrený od DECEMBRA. Všetkydenné uzávierky boli vytlačené, ale nebola ešte kniha pokladnice, takže neboli zapísané. Od januára sme začali lepiť bločky aj zapisovať do knihy. Jediný problém som zistil, že kumulatívny obrat sme zapisovali tak, že sa neprirátaval ale proste sme tam napísali danú tržbu za deň čo je kravina. Chcem sa opýtať keďže nerobíme mesačné uzávierky, a prvý januárový deň keď bola vytlačená denna uzávierka tak kumulatívny obrat bol vlastne obrat za mesiac december + obrat toho dňa, či mám začať písať tu knihu od prvej tržby čo bola v januári alebo klasicky pokračovať? Teda aby to sedelo z bločkom.Ďakujem za odpoveď
VieraPopluharova
21.05.11,07:50
Prajem pekný deň,mám otázku, na ktorú mi nevedia odpovedať na firme takže sa obraciam na Vás.Takže obchod, v ktorom pracujem je otovrený od DECEMBRA. Všetkydenné uzávierky boli vytlačené, ale nebola ešte kniha pokladnice, takže neboli zapísané. Od januára sme začali lepiť bločky aj zapisovať do knihy. Jediný problém som zistil, že kumulatívny obrat sme zapisovali tak, že sa neprirátaval ale proste sme tam napísali danú tržbu za deň čo je kravina. Chcem sa opýtať keďže nerobíme mesačné uzávierky, a prvý januárový deň keď bola vytlačená denna uzávierka tak kumulatívny obrat bol vlastne obrat za mesiac december + obrat toho dňa, či mám začať písať tu knihu od prvej tržby čo bola v januári alebo klasicky pokračovať? Teda aby to sedelo z bločkom.Ďakujem za odpoveď

Odporučam zaviesť novu knihu registračnej pokladnice a nanovo tak ako ma byť v zmysle zakona vedená ju opraviť a bločky vložiť do novej, staru odložiť a priložiť k novej, aby DU vedel , že išlo o chybu, prípadne druha možnosť od 1. juna pokračovať spravne a na stare mesiace vystaviť ID kde budu uvedene opravy a riadne preučtovane.Ja osobne by som si dala tu námahu a knihu založila nanovo.
tomyczek
21.05.11,08:00
Ďakujem za odpoveď... Január a Február je vypísaný celý zle ten kumulatívny obrat... od Marca sme to nepísali ... jasné, ja som tiež hovoril šefovi, že treba založiť novú knihu a spraviť to tak ako hovoríte. Lenže ja som len zamestnanec a rozkazovať šéfovi to asi nejde :) A určite to treba opraviť, pretože to nie je podľa zákonu a určite by stým boli problémy.