gepi
21.05.11,13:07
Na podnikatelsky ucet FO- podnikatela mi boli prevedene peniaze od otca z jeho sukromneho uctu. Tieto peniaze boli darom pre mna ako FO na kupu auta. Peniaze som vybral a kupil auto pisane na mna ako FO.
Ako mam tuto transakciu oznacit v uctovnictve, kedze sa jednalo o financie netykajuce sa podnikania?
Prijem ako dar a vydavok ako osobnu spotrebu? Bolo by to takto v poriadku a neovplyvnilo to danovu povinnost?
Dakujem
marjankaj
21.05.11,11:43
Na podnikatelsky ucet FO- podnikatela mi boli prevedene peniaze od otca z jeho sukromneho uctu. Tieto peniaze boli darom pre mna ako FO na kupu auta. Peniaze som vybral a kupil auto pisane na mna ako FO.
Ako mam tuto transakciu oznacit v uctovnictve, kedze sa jednalo o financie netykajuce sa podnikania?
Prijem ako dar a vydavok ako osobnu spotrebu? Bolo by to takto v poriadku a neovplyvnilo to danovu povinnost?
Dakujem

A prečo sa pýtaš až teraz?:confused: To si sa mal pýtať predtým.
Máš nejaký doklad, že išlo o dar? Ak áno tak ho daj do účtovníctva.
DanielaSL
21.05.11,12:03
Ja by som to dala ako osobný vklad a príjem neovplyvňujúci základ dane.
marjankaj
21.05.11,12:06
Ja by som to dala ako osobný vklad a príjem neovplyvňujúci základ dane.

Ale treba na to aj doklad.
To by som si potom mohol dať všetky príjmy ako osobný vklad.:confused:
gepi
21.05.11,12:19
Pytam sa teraz, pretoze som mal uprimne v uctovnictve mierny neporiadok a podnikatelsky ucet som pouzival aj na bezne veci a teraz sa to snazim nejako upratat.
Takze darovacia zmluva napr. by to riesila?
Pri osobnom vklade nieje problem, ze peniaze prisli od inej osoby?
Musim to vobec nejako zauctovavat, ked sa jednalo o sukromne peniaze, i ked na podnikatelskom ucte?
Inak si vediem len jednoduchu evidenciu (pausalne vydavky), nie jednoduche ci podvojne uctovnictvo.
DanielaSL
21.05.11,12:23
Nie si sám , kto takto s podnikateľským účtom narába.....
gepi
23.05.11,09:35
Takze ked uz to mam takto dokaslane, ale mam doklad, ze peniaze mi boli darovane vyslovne na sukromne pouzitie, tak by to malo byt obhajitelne, ci?