matej37
21.05.11,13:14
Chcem sa spytat, mam znameho v Nemecku a chcel by som brať na moje IČO výrobky a posielal by mi ztadiaľ sem na Slovensko. Je to možné nejako urobiť s ním dohodu a že by on nakupoval do mojej firmy na moje IČO a ja by som mu posielal peniaze na jeho účet,aby zaplatil za tie výrobky a či sa to dá aj zahrnúť do účtovníctva u iného čelnského štátu nakupovanie?


DIKY
KEJKA
21.05.11,11:28
on by ti zabezpečoval servis? nákupil by a následne by ti to posielal na Slovensko a ty by si to tu predával?
Bude potrebovať splnomocnenie a pravdepodobne bude nakupovať s nemeckou DPH.
Bude treba sledovať objem nákupov za kalendárny rok - ak by sa mal prešvihnúť v objeme viac ako 13 tis. EUR, prichádza do úvahy tvoja registrácia k DPH na Slovensku - §4, alebo minimálne §7
matej37
21.05.11,15:21
Aké splnomocnenie? Cez notárku treba overiť? Alebo práca na dohodu treba s ním uzavrieť?

DIKY
Nokerla
21.05.11,15:55
Pokial by nakupoval za Teba, tak nie je problem. Dotycna firma vyfakturuje na tvoje ICO. Pokial mu doverujes, tak niet sa coho bat. Mozno bude potrebne splnomocnenie, ze moze konat v Tvojom mene.
Ak chces nakupovat bez DPH, tak musis byt registrovany na DU ako platca DPH a nemusis splnat podmienku na obrat 13.000€.
Pri registracii asi budu chcet vediet dovod, ale im povies, ze chces predavat tieto vyrobky dalej na SK.
KEJKA
21.05.11,16:05
PLATITEĽ, nie platca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nokerla
21.05.11,16:16
Vyznam je ten isty ci?
KEJKA
21.05.11,16:25
na Slovensku po slovensky, či?
Nokerla
21.05.11,16:32
Aha, takze ked nemame argument k danej teme, tak ako nahradne riesenie je pravopis a pod......
KEJKA
21.05.11,17:28
bola to len poznámka,. mimotémy. Bojujem za čistotu slovenčiny, načo čechizmy? Inak som súhlasila, dávam ešte raz súhlas na tvoju odpoved aby neboli pochybnosti - s výnimkou toho platcu.
Nokerla
21.05.11,17:52
1,bolo tam niekolko vykricnikov, co znaci, ze mi to zdoraznujes (alebo kricis)
2,kazdy pochopil vyznam
3,slovo platca nie je čechizmus
4,Ty bojujes za pravopis, ale ze si mimo temy Ti nevadi
5, Ak ma na nieco chces upozornit, tak vyuzi SS
KEJKA
21.05.11,18:02
len pokračuj.
preto verejne, lebo nie je to žiadna výnimka, takže zdôrazňujem aj s výkričníkmi a aj pre ostatných.
Je to čechizmus.
Nokerla
21.05.11,18:28
Evidentne si tym ukajas svoje ego. Mozno sa to da aj liecit.
Nikoho nezaujima, ci je tam slovo platca alebo platitel. Vyznam slova je ten isty (ano pre Teba to neplati)
Ked tu kazdeho napominas na pravopis, tak to mas co robit.
Kludne sa hraj na dolezitu a opat mi nieco "mudre" odpis, ale zadavatel temy by asi viac ocenil ak by si prispela niecim co mu pomoze.
blavaciko
21.05.11,18:48
kejka si uvedomuje ze je mimo temy, preto pri odpovedi zaskrtla toto policko a jej prispevky sa aj podla toho zobrazuju, z mnohych prispevkov sa da jednoducho uvedomit ze je to inteligentna zena, ktora ma v mnohych veciach prehlad a preto jej treba obcasne gramaticke a pravopisne vrtochy ospravedlnit :)
Nokerla
21.05.11,18:54
To co je za argument, ze ,,v mohych veciach ma prehlad a preto jej treba obcasne gramatcike a pravopisne vrtochy ospravedlnit ???

Ano aj ja som si myslel, ze je to scitana osoba, ale tymto to "zabila"
blavaciko
21.05.11,19:02
sčítaní sme už snáď všetci na tom našom slovensku :)
ano, kejka celkom casto poukazuje na gramaticke chyby, co je tak trosku v rozpore s netiketou, no na druhej strane patri k aktivnym prispievatelom a v mnohych (aspon mnou sledovanych) temach velmi zadavatelom pomaha... ja na priklad nechapem co ta tak rozohnilo na tom, ze ta opravila :)
Nokerla
21.05.11,19:05
neMna rozohnilo to, ze ma naapomina na uplne nepodstatnu vec s 20 vykricnikmi.
Nedalo mi, tak som hladal nete a nasiel som, ze je to slovenske slovo.

4., doplnené a upravené vydanie. Redigovali: J. Kačala – M. Pisárčiková – M. Považaj. Bratislava: Veda 2003. Úvod k tlačenej verzii (PDF).

platca -u mn. -ovia m. platiteľ

Takze nakoniec ani nemala pravdu.
matej37
22.05.11,11:43
Aké má byť to splnomocnenie, myslím aký vzor, napr. splnomocnenie na kúpu tovarov? A mám to spísať u notára alebo u právnika?

DÍKY
Nokerla
23.05.11,06:07
Skus napisat do Google ,,splnomocnenie" a tam budes mat kopec vzorov.
Splnomocnenie by malo obsahovat na co vsetko splnomocnujes osobu. Ale ked to bude pouzivat v zahranici, tak to treba mat aj v danom jazyku.
Overenie staci u notara, alebo na matrike.


Kejka,
oznacit prispevok za ,,zabavny" ktory poukazuje na to, ze si nemala pravdu je typicke pre ludi, ktori nemaju ziadnu sebakritiku a su "dokonali"