misoft
27.04.13,22:09
Odkaz funguje, len v adresnom riadku musí zmazať :mad: a odoslať
ivuliatko
27.04.13,20:11
ivuliatko
27.04.13,20:13
ani tak nefunguje, keď na to kliknem, píše HTTP/1.1 404 Object Not Found
avalik
27.04.13,20:18
vymaz vsetko za html
avalik
27.04.13,20:19
misoft
27.04.13,20:28
ivuliatko
27.04.13,20:40
děkuji Ti, dobrá vílo
wagner
28.04.13,06:59
http://www.aktuality.sk/clanok/227652/video-toto-je-hamburger-objaveny-po-14-rokoch/ prajem dobrú chemickú chuť všetkým, ktorí majú radi hamburgery:D
220870
28.04.13,10:05
trisestri
28.04.13,10:31
arizona
29.04.13,17:28
Pre tych, ktory chodia nakupovat za hranice, do AT a maju radi domace vyrobky z bravcoveho masa odporucam masiarstvo v Edelstale /tlacenky, tocene salamy,speciality na sposob nasej zabijacky a vynikajuca slanina/ :

Najlepsie je ist na konci tyzdna
Familie Steger- Ab Hof Verkauf
Spezialitäten vom Schwein

Hauptstraße 86 -/ hlavna ulica /
A-2413 Edelstal http://edelstal.gv.at/lage-anfahrt/
lujza.j
30.04.13,07:22
lujza.j
30.04.13,07:27
boze urcite tam netrafim...
arizona
30.04.13,07:39
od Bergu to je za par minut, to zmaknes
pavol54
30.04.13,13:59
korela
30.04.13,17:34
http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000653/1347299/Toto-je-zoznam-ovocia-a-zeleniny-s-najnizsim-obsahom-pesticidov
Na 1. mieste bezpečnosti je kukurica. Podľa toho aké všetky kritériá má spľňať.
Maďari ak zistia, že zasiali kukuricu GMO, okamžite ju zaorávajú. A zrejme aj ostatné plodiny. Majú recht. Dopriala by som im, aby si udržali bezpečné produkty, nech vytvoria ostrov možno jediný na svete.
pavol54
30.04.13,17:49
http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000653/1347299/Toto-je-zoznam-ovocia-a-zeleniny-s-najnizsim-obsahom-pesticidov
Na 1. mieste bezpečnosti je kukurica. Podľa toho aké všetky kritériá má spľňať.
Maďari ak zistia, že zasiali kukuricu GMO, okamžite ju zaorávajú. A zrejme aj ostatné plodiny. Majú recht. Dopriala by som im, aby si udržali bezpečné produkty, nech vytvoria ostrov možno jediný na svete. Inak Slováci GMO kukuricu ani nemôžu zaorať lebo ju ani omylom nezasejú tá firma čo by ju sem doviezla by skončila ako distribútor osív ale keď sa dá bravčové prefarbiť na hovädzie, keď kôň rozpráva cudzím jazykom( kravským) tak ma už nič neprekvapí.
korela
30.04.13,18:04
Čo som čítala, tak oni si tiež kontrolujú osivo. A stalo sa.
korela
30.04.13,18:06
A ako je to u nás s GMO? A semená do záhradiek, sú na obaloch nejaké údaje čo sa tohto týka?
Viem iba o biosemenách, ale v normálnom predaji som si zatiaľ tieto údaje nevšimla nikdy.
pavol54
30.04.13,18:53
A ako je to u nás s GMO? A semená do záhradiek, sú na obaloch nejaké údaje čo sa tohto týka?
Viem iba o biosemenách, ale v normálnom predaji som si zatiaľ tieto údaje nevšimla nikdy. U nás nie je dovolené GMO, napríklad Boleráz najväčší spracovateľ kukurice na potravinárske účely, má veľmi tvrdé podmienky okrem skúšok pri odbere údajne kontrolujú aj porasty. čo chceš vedieť o údajoch na vrecúšku?
Tweety
03.05.13,05:14
220870
03.05.13,07:51
A ako je to u nás s GMO? A semená do záhradiek, sú na obaloch nejaké údaje čo sa tohto týka?
Viem iba o biosemenách, ale v normálnom predaji som si zatiaľ tieto údaje nevšimla nikdy. U nás nie je dovolené GMO, napríklad Boleráz najväčší spracovateľ kukurice na potravinárske účely, má veľmi tvrdé podmienky okrem skúšok pri odbere údajne kontrolujú aj porasty. čo chceš vedieť o údajoch na vrecúšku?
U nás na Slovensku sa pestujú plodiny GMO.
asedma
03.05.13,08:46
pavol54
03.05.13,09:16
A ako je to u nás s GMO? A semená do záhradiek, sú na obaloch nejaké údaje čo sa tohto týka?
Viem iba o biosemenách, ale v normálnom predaji som si zatiaľ tieto údaje nevšimla nikdy. U nás nie je dovolené GMO, napríklad Boleráz najväčší spracovateľ kukurice na potravinárske účely, má veľmi tvrdé podmienky okrem skúšok pri odbere údajne kontrolujú aj porasty. čo chceš vedieť o údajoch na vrecúšku?
U nás na Slovensku sa pestujú plodiny GMO.
Kde sa u nás pestujú? pokiaľ viem prebiehajú len poľné pokusy v rámci výskumu, kde je veškerá manipulácia pod prísnou kontrolou, ale ak sa mýlim oprav
220870
03.05.13,11:39
Ak budem mať čas nájdem mapu .Tuším do 5% plodín je u nás GMO.Podobne u našich susedov .Okrem Maďarska .Tam je tu úplne zakázané.
Sionel
03.05.13,13:13
Citala som, ze do EU sa dovaza 90% krmnej GMO soje. Ten, kto konzumuje maso z obchodou konzumuje aj GMO.

Inac komercne sa pestuje, ale novinarom to MZP do uzavierky clanku nepovedali:
27.4.2013, http://aktualne.atlas.sk/kde-vsade-sa-na-slovensku-pestuju-geneticky-menene-plodiny-nevieme/slovensko/spolocnost/
Má Slovensko k dispozícii oficiálnu mapu, kde by si odsledovalo, kde sa pestujú všetky GMO?
"O mapke neviem," hovorí Katarína Hrčková z Výskumného ústavu rastlinnej výroby v Piešťanoch. "Taká mapa neexistuje," tvrdí i Lucia Szabová, hovorkyňa Greenpeace.


Kde sú komerčné GMO?
Inak je to s údajmi o komerčne pestovaných GM rastlínách. O tých má verejnosť k dispozícii len súhrnné plochy. Informuje o nich napríklad web rezortu pôdohospodárstva.

"O komerčných lokalitách sa nedozviete vôbec, kde sú. My si myslíme, že by mali byť zverejnené a niekoľkokrát sme na to upozorňovali. Občania majú mať právo vedieť, kde sa také polia nachádzajú a to najmä farmári. Nepochodili sme," skonštatovala Szabová (Greenpeace).
Prax z iných krajín hovorí, že lokality s GMO sú bežne zverejňované na internete. Na Slovensku sa momentálne z GM rastlín podľa Hrčkovej pestuje kukurica a zemiak so zvýšeným obsahom amylopektínu.
pavol54
03.05.13,13:32
Všetky odrody musia byť povolené v rámci EU zoznam povolených odrôd a zoznam predajcov je verejný, ak niekto s nimi nakladá tak by to malo byť v súlade so zákonom akosi mi nevychádza legislatívne že maďari majú 0 GMO ak to zákon umožňuje, kým sme neboli v EÚ tak sa každá odroda mohla pestovať až po schválení UKSUP-om.
bettylou
06.05.13,10:57
ked uz sa tolko serká s údajmi o obsahu výrobku, tak by sa mohlo uvádzať aj zloženie obalov, nakoľko sú v nich potravinny uložené často nie krátku dobu.cc
avalik
06.05.13,11:25
komu sa chce studovat, tu su nejake linky

Geneticky modifikované potraviny (http://www.euroinfo.gov.sk/geneticky-upravene-potraviny/)

151/2002 Z. z.Zákon o používaní genetických technológií a geneticky modifikovaných organizmov (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2002-151)

Stranka MZP k GMO ... su tam aj linky na ine stranky venujuce sa GMO http://www.minzp.sk/postupy-ziadosti/geneticky-modifikovane-organizmy/pravne-predpisy/

Platné rozhodnutia na pokusné pestovanie GM rastlín v roku 2013 (rtf, 88 kB) (http://www.minzp.sk/files/oblasti/gmo/2013-platne-zzp.rtf)
Dáša_
06.05.13,12:22
najviac ma zaujalo, alebo pobavilo, že firma monsanto slovakia ma sídlo na kukuričnej ulici :) Ina, okrem kukurice už skúšajú aj cukrovú repu :(
korela
06.05.13,15:11
Hlavne pre Erika 555:
http://reality.etrend.sk/komercne-nehnutelnosti/nakupny-park-v-kittsee-otvori-po-slovensky.html
Nepomôžeš si. Ani ja. Západ z nás bude ťažiť, kým to pôjde.
pavol54
06.05.13,17:05
v roku 1993 som mal predajný stánok zo zeleninou v jednom meste na severe, dobrá kvalita, dobré ceny, len trochu mimo hlavného smeru pohybu nakupujúcich más. Reakcia "Škoda už som nakúpil(a) ale máte pekný tovar, dobré ceny" po dvoch mesiacoch som ho zatvoril a predával do veľkoskladov s poznaním :Slováci sa ako stádo ženú tam kam iní.
buchač
06.05.13,17:26
...a Hypernova je už predaná ...
Noví majitelia budú bačovať ....
Starí doteraz premiestňovali - kumulovali funkcie , len aby zamestnanci vypadli na vlastnú žiadosť - samozrejme bez pocty ( čítaj bez odstupného ....)....
lujza.j
06.05.13,17:48
Hlavne pre Erika 555:
http://reality.etrend.sk/komercne-nehnutelnosti/nakupny-park-v-kittsee-otvori-po-slovensky.html
Nepomôžeš si. Ani ja. Západ z nás bude ťažiť, kým to pôjde.
ešte to bolo len vo výstavbe som vedela,že to stavajú pre nás, ved pre koho iného....dobre vedia aké humusácke mega markety tu sú včetne tesca......a iných....pár rokov do zadu si tu SPAR zaregistroval značku, kde sú markety...nikde a asi nebudú...napr. v De si na trh Tesco nepustili...lebo vedia čo za bordel sa tam predáva.....spojil sa Kaufland tuším s Aldom a blokli to.....asi tak ako kedysi ked sme mohli mať my tretieho operátora...a G sa spojil E...a bolo...
Antea
07.05.13,16:13
Musím sa pochváliť, podarilo sa mi prenajať malú záhradku.Ani som nevedela, že mám také svaly čo ma bolia, ale nevadí aspoň budem mať vlastné paradajkýýýýýýýý .Verím, že bude aj niečo ostatné lebo už je pokročilý agrotechnický termín -:)
bjuty smis
07.05.13,16:28
agrotechnický termín máš ešte dobrý, neboj sa...
erik555
07.05.13,16:32
Hlavne pre Erika 555:
http://reality.etrend.sk/komercne-nehnutelnosti/nakupny-park-v-kittsee-otvori-po-slovensky.html
Nepomôžeš si. Ani ja. Západ z nás bude ťažiť, kým to pôjde.

Jj...preto to Slovensko tak vyzera. S vysokou nezamestnanostou!!! Zial, slovaci su ako celok dost ubohi, nic si sami nevyrobime, nevymyslime atd. Slovensko nie je iba Bratislava a okolie popri rakuskych hranic. Zial Slovensko je aj Roznava, ci Svidnik! A na to v BA vrchnost zabuda...
Antea
07.05.13,16:36
agrotechnický termín máš ešte dobrý, neboj sa...
kým povyberám ten pýr čo tam je, aj bude prešvihnutý
korela
07.05.13,21:33
Hlavne pre Erika 555:
http://reality.etrend.sk/komercne-nehnutelnosti/nakupny-park-v-kittsee-otvori-po-slovensky.html
Nepomôžeš si. Ani ja. Západ z nás bude ťažiť, kým to pôjde.

Jj...preto to Slovensko tak vyzera. S vysokou nezamestnanostou!!! Zial, slovaci su ako celok dost ubohi, nic si sami nevyrobime, nevymyslime atd. Slovensko nie je iba Bratislava a okolie popri rakuskych hranic. Zial Slovensko je aj Roznava, ci Svidnik! A na to v BA vrchnost zabuda...
Toto nebude odpoveď vhodná práve do Potraviny. Uvedom si, koľko ľudí prešlo, alebo ešte je vo vrcholovej politike Slovenska z východu? A keď mu skončilo volebné obdobie alebo funkcia, koľko z nich sa vrátilo do svojho rodiska? A čo urobil keď bol vo funkcii pre vlastný región?
Opakuje sa to presne tak , ako kedysi Slováci čo odišli zastupovať Slovensko do Prahy, mnohí veľmi rýchlo pozabúdali, kde prvýkrát otvorili svoje oči príchodom na tento svet. Tam hľadaj odpovede, a neobviňuj stále celé Slovensko za zodpovednosť za východ.
A čo sa týka "vymýšľania", asi netušíš koľko patentov, vynálezov a pod. na Slovensku vzniklo. Nie je to až také zlé.
Začni už konečne písať Slováci s veľkým "S". Ďakujem.

A ešte nezabudni, že je tu veľa ústredných orgánov, inštitúcií, ministerstiev a pod., keď sa to spriemeruje, vyskočí vyšší priemer, bežný človek zarába rovnako ako na východe, brigádnik tiež, dôchodcovia majú dôchodky vyrátavané rovnako, a všetko je tu oveľa drahšie. Tí majú najväčší pech.
Koľko zaplatí penzista u vás v mestskej hrom. doprave?
korela
07.05.13,22:07
v roku 1993 som mal predajný stánok zo zeleninou v jednom meste na severe, dobrá kvalita, dobré ceny, len trochu mimo hlavného smeru pohybu nakupujúcich más. Reakcia "Škoda už som nakúpil(a) ale máte pekný tovar, dobré ceny" po dvoch mesiacoch som ho zatvoril a predával do veľkoskladov s poznaním :Slováci sa ako stádo ženú tam kam iní.
Mohamed chodí predsa k hore.
A prečo si sa nepostavil čelom k masám?
Pre istotu rozvediem:
Kedysi na nástupisku MHD pred vchodom do Slovnaftu, ktoré je zastrešené, tak v jednej polovici bol medzi nástupiskami vytvorený trh. Fungoval roky pred revolúciou, niekoľko rokov aj po. Nebolo človeka, najmä ženy, ktoré by cestou z práce nenakúpili. To bolo tak výhodné pre obe strany. Teraz tam zíva prázdny priestor. Keď vychádzali ľudia zo smien, využili čas namiesto únavného čakania na bus. Je fakt, že sa znížil podstatne stav zamestnancov, ale zrušiť sa to nemuselo.
To boli zlaté časy pre teba a tebe podobných.
erik555
08.05.13,08:58
Toto nebude odpoveď vhodná práve do Potraviny. Uvedom si, koľko ľudí prešlo, alebo ešte je vo vrcholovej politike Slovenska z východu? A keď mu skončilo volebné obdobie alebo funkcia, koľko z nich sa vrátilo do svojho rodiska? A čo urobil keď bol vo funkcii pre vlastný región?
Opakuje sa to presne tak , ako kedysi Slováci čo odišli zastupovať Slovensko do Prahy, mnohí veľmi rýchlo pozabúdali, kde prvýkrát otvorili svoje oči príchodom na tento svet. Tam hľadaj odpovede, a neobviňuj stále celé Slovensko za zodpovednosť za východ.
A čo sa týka "vymýšľania", asi netušíš koľko patentov, vynálezov a pod. na Slovensku vzniklo. Nie je to až také zlé.
Začni už konečne písať Slováci s veľkým "S". Ďakujem.

A ešte nezabudni, že je tu veľa ústredných orgánov, inštitúcií, ministerstiev a pod., keď sa to spriemeruje, vyskočí vyšší priemer, bežný človek zarába rovnako ako na východe, brigádnik tiež, dôchodcovia majú dôchodky vyrátavané rovnako, a všetko je tu oveľa drahšie. Tí majú najväčší pech.
Koľko zaplatí penzista u vás v mestskej hrom. doprave?
Mna nezaujima nic taketo...mna zaujima, ako si ziju ludia na Slovensku...a nielen v BA s nakupovanim "kvalitnych" potravin v Rakusku! Ano, bol ten moj prispevok trosku mimo, ale predsa aj v niecom blizko ;) To ako vyzera situacia okolo potravin u nas, tak by bolo dobre aj pre ostatnu cast Slovenska zabezpecit "nakupovanie" rakuskych "kvalitnych" potravin :)
arizona
08.05.13,09:01
Toto nebude odpoveď vhodná práve do Potraviny. Uvedom si, koľko ľudí prešlo, alebo ešte je vo vrcholovej politike Slovenska z východu? A keď mu skončilo volebné obdobie alebo funkcia, koľko z nich sa vrátilo do svojho rodiska? A čo urobil keď bol vo funkcii pre vlastný región?
Opakuje sa to presne tak , ako kedysi Slováci čo odišli zastupovať Slovensko do Prahy, mnohí veľmi rýchlo pozabúdali, kde prvýkrát otvorili svoje oči príchodom na tento svet. Tam hľadaj odpovede, a neobviňuj stále celé Slovensko za zodpovednosť za východ.
A čo sa týka "vymýšľania", asi netušíš koľko patentov, vynálezov a pod. na Slovensku vzniklo. Nie je to až také zlé.
Začni už konečne písať Slováci s veľkým "S". Ďakujem.

A ešte nezabudni, že je tu veľa ústredných orgánov, inštitúcií, ministerstiev a pod., keď sa to spriemeruje, vyskočí vyšší priemer, bežný človek zarába rovnako ako na východe, brigádnik tiež, dôchodcovia majú dôchodky vyrátavané rovnako, a všetko je tu oveľa drahšie. Tí majú najväčší pech.
Koľko zaplatí penzista u vás v mestskej hrom. doprave?
Mna nezaujima nic taketo...mna zaujima, ako si ziju ludia na Slovensku...a nielen v BA s nakupovanim "kvalitnych" potravin v Rakusku! Ano, bol ten moj prispevok trosku mimo, ale predsa aj v niecom blizko ;) To ako vyzera situacia okolo potravin u nas, tak by bolo dobre aj pre ostatnu cast Slovenska zabezpecit "nakupovanie" rakuskych "kvalitnych" potravin :)
Kto by ti to mal zabezpecit???
Tak ako ludia zo severu SK chodia na nakupy do Polska, tak ludia z juhu chodia na nakupy do AT,alebo do HU.
trisestri
08.05.13,09:31
Hlavne pre Erika 555:
http://reality.etrend.sk/komercne-nehnutelnosti/nakupny-park-v-kittsee-otvori-po-slovensky.html
Nepomôžeš si. Ani ja. Západ z nás bude ťažiť, kým to pôjde.

Jj...preto to Slovensko tak vyzera. S vysokou nezamestnanostou!!! Zial, slovaci su ako celok dost ubohi, nic si sami nevyrobime, nevymyslime atd. Slovensko nie je iba Bratislava a okolie popri rakuskych hranic. Zial Slovensko je aj Roznava, ci Svidnik! A na to v BA vrchnost zabuda...
Toto nebude odpoveď vhodná práve do Potraviny. Uvedom si, koľko ľudí prešlo, alebo ešte je vo vrcholovej politike Slovenska z východu? A keď mu skončilo volebné obdobie alebo funkcia, koľko z nich sa vrátilo do svojho rodiska? A čo urobil keď bol vo funkcii pre vlastný región?
Opakuje sa to presne tak , ako kedysi Slováci čo odišli zastupovať Slovensko do Prahy, mnohí veľmi rýchlo pozabúdali, kde prvýkrát otvorili svoje oči príchodom na tento svet. Tam hľadaj odpovede, a neobviňuj stále celé Slovensko za zodpovednosť za východ.
A čo sa týka "vymýšľania", asi netušíš koľko patentov, vynálezov a pod. na Slovensku vzniklo. Nie je to až také zlé.
Začni už konečne písať Slováci s veľkým "S". Ďakujem.

A ešte nezabudni, že je tu veľa ústredných orgánov, inštitúcií, ministerstiev a pod., keď sa to spriemeruje, vyskočí vyšší priemer, bežný človek zarába rovnako ako na východe, brigádnik tiež, dôchodcovia majú dôchodky vyrátavané rovnako, a všetko je tu oveľa drahšie. Tí majú najväčší pech.
Koľko zaplatí penzista u vás v mestskej hrom. doprave?

tak s tymi cenami si dost mimo,az na trhoviska je v Bratislave lacnejsi ako na vychode,takisto pozeram zalohove platby a energie su o nieco nizsie ako nie pausalne,ale nie je vynimkou,ze pri rovnakej rozlohe a parametroch platia na vychode viac,takisto za vodu.V Bratislave asi drahsie restiky a niektore sluzby,cena nehnutelnosti a prenajmu,ale v globale je to z cenami na stejno,takze je to blud ze ake vysoke ceny v Blave oproti vychodu,to potvrdi nejeden inteligentny student co ma moznost porovnavat.Prave zakladne denne potreby a ich ceny su na velmi podobnej urovni.
A cestovanie dochodcov a hendicepovanych-ved jedine v Bratislave neplatia drzitelia preukazu ztp nic v mestkej doprave./samozrejme je to aj zasluhovou toho ze to samy vybojovali./
Mzdy,nuz beriem ze mozu uvedene faktory skreslovat ich statisticke porovnanie-nuz objektivne je ich porovnat v ramci rovnakych pozicii.
Pausalizacia nie je nikdy realny fakt a objektivny pre invidualny stav,ale vsetky ukazovatele ukazuju za vacsina Bratislavy sa ma omnoho lepsie ako vacsina vychodniarov,ale mensinovo to moze byt ze su pripady kedy je to opacne,cize tak ako v Bratislave sa najdu chudobny,tak na vychode sa najdu bohaty.
lujza.j
08.05.13,09:36
Toto nebude odpoveď vhodná práve do Potraviny. Uvedom si, koľko ľudí prešlo, alebo ešte je vo vrcholovej politike Slovenska z východu? A keď mu skončilo volebné obdobie alebo funkcia, koľko z nich sa vrátilo do svojho rodiska? A čo urobil keď bol vo funkcii pre vlastný región?
Opakuje sa to presne tak , ako kedysi Slováci čo odišli zastupovať Slovensko do Prahy, mnohí veľmi rýchlo pozabúdali, kde prvýkrát otvorili svoje oči príchodom na tento svet. Tam hľadaj odpovede, a neobviňuj stále celé Slovensko za zodpovednosť za východ.
A čo sa týka "vymýšľania", asi netušíš koľko patentov, vynálezov a pod. na Slovensku vzniklo. Nie je to až také zlé.
Začni už konečne písať Slováci s veľkým "S". Ďakujem.

A ešte nezabudni, že je tu veľa ústredných orgánov, inštitúcií, ministerstiev a pod., keď sa to spriemeruje, vyskočí vyšší priemer, bežný človek zarába rovnako ako na východe, brigádnik tiež, dôchodcovia majú dôchodky vyrátavané rovnako, a všetko je tu oveľa drahšie. Tí majú najväčší pech.
Koľko zaplatí penzista u vás v mestskej hrom. doprave?
...júj ako krásne si to napísala...
.....zo 150 poslancov je minimálne polovica ked nie viac z východu....
trisestri
08.05.13,09:43
co ked su z vychodu?
za komancov sa hovorilo ze Slovak prekroci hranicu z Ceskom a uz rika-nuz konekoncom vladnu nam Slovaci a nikto by cudzi nezhumploval tak krajinu ako to dokazali vlastny.
a napokon Slovensko je tak jedno velkomesto poctom obyvatelov,ale edelime sa ako by sme boli Cina./rez vychod-Blava,katolici verzus evanjelici,Trnavcania verzus Bratislavaci,lavy verzus pravy a mnohe ine-nuz radost pre tych co uplatnuju stare dobre zname rozdeluj a panuj./
pavol54
08.05.13,09:47
Toto nebude odpoveď vhodná práve do Potraviny. Uvedom si, koľko ľudí prešlo, alebo ešte je vo vrcholovej politike Slovenska z východu? A keď mu skončilo volebné obdobie alebo funkcia, koľko z nich sa vrátilo do svojho rodiska? A čo urobil keď bol vo funkcii pre vlastný región?
Opakuje sa to presne tak , ako kedysi Slováci čo odišli zastupovať Slovensko do Prahy, mnohí veľmi rýchlo pozabúdali, kde prvýkrát otvorili svoje oči príchodom na tento svet. Tam hľadaj odpovede, a neobviňuj stále celé Slovensko za zodpovednosť za východ.
A čo sa týka "vymýšľania", asi netušíš koľko patentov, vynálezov a pod. na Slovensku vzniklo. Nie je to až také zlé.
Začni už konečne písať Slováci s veľkým "S". Ďakujem.

A ešte nezabudni, že je tu veľa ústredných orgánov, inštitúcií, ministerstiev a pod., keď sa to spriemeruje, vyskočí vyšší priemer, bežný človek zarába rovnako ako na východe, brigádnik tiež, dôchodcovia majú dôchodky vyrátavané rovnako, a všetko je tu oveľa drahšie. Tí majú najväčší pech.
Koľko zaplatí penzista u vás v mestskej hrom. doprave?
Mna nezaujima nic taketo...mna zaujima, ako si ziju ludia na Slovensku...a nielen v BA s nakupovanim "kvalitnych" potravin v Rakusku! Ano, bol ten moj prispevok trosku mimo, ale predsa aj v niecom blizko ;) To ako vyzera situacia okolo potravin u nas, tak by bolo dobre aj pre ostatnu cast Slovenska zabezpecit "nakupovanie" rakuskych "kvalitnych" potravin :)
Kto by ti to mal zabezpecit???
Tak ako ludia zo severu SK chodia na nakupy do Polska, tak ludia z juhu chodia na nakupy do AT,alebo do HU.
Prečo sú tam vonku v tých istých sieťach lacnejšie potraviny?
lujza.j
08.05.13,09:49
co ked su z vychodu?
za komancov sa hovorilo ze Slovak prekroci hranicu z Ceskom a uz rika-nuz konekoncom vladnu nam Slovaci a nikto by cudzi nezhumploval tak krajinu ako to dokazali vlastny.
a napokon Slovensko je tak jedno velkomesto poctom obyvatelov,ale edelime sa ako by sme boli Cina./rez vychod-Blava,katolici verzus evanjelici,Trnavcania verzus Bratislavaci,lavy verzus pravy a mnohe ine-nuz radost pre tych co uplatnuju stare dobre zname rozdeluj a panuj./
...nič....len som reagovala nato čo korela napísala erik555....že čo pre svoj region vybojovali-presadili vrcholní politici ....ale nikto nič...lebo ked už je tam je im šuma-fuk, čo je u nich doma oni sú už v "sieni bohov" to je pre nich najdôležitejšie zubami nechtami sa tam dostať proste za každú cenu...to je jedno kto z akej strany....
arizona
08.05.13,09:52
Ludkovia, nezvrtime zas tuto temu o potravinach na temu o politike /aj ked to urcite spolu suvisi/
avalik
08.05.13,10:03
korela
08.05.13,10:19
Naposledy trochu o politike, je tam súvis.
Ešte pre Erik555
Mikloš je v politike od jeho 26-27? rokov? Stále sa venuje financiám, bol ministrom, sedí v parlamente, mal veľkú možnosť zveľadiť východ aj s cestami. Pre mňa je ten človek taký najvýraznejší z tohto pohľadu.
To slovenskí Maďari majú väčšiu guráž a výdrž, aby si niečo pre seba vydupali. Tak sa to robí, nech sú príkladom aj pre ostatných.
Som z BA, nechodíme nakupovať potraviny do Rakúska, keď, tak deti idú na handry do Pandorfu. Alebo do prírody. Ani tam netankujú. Nepýtam sa prečo.
Ku kvalitným potravinám sa môže dostať dnes už takmer každý, je dosť eshopov.
Najmä v každom pohraničí chodia ľudia nakupovať za hranice, východ na UA, juh do HU, sever do PL, tu dolu do AT, západ na Moravu, Česi do DE a AT, asi aj PL, čo s tým chceš, prosím ťa, narobiť dnes. Nič, iba rešpektovať. Ja ťa inak chápem, ale to nedosiahneš.
Nie je bluf o živ. podmienkach východ verzus západ. Zdroj- sociológ. To by ti mohlo stačiť Je jedno kde žiješ. Vyjde ťa to rovnako.
Manžel s deťmi pred pár rokmi prešiel celé SK, BA cez juh po Veľké Kapušany, cez sever späť a potom niekoľko výjazdov krížom-krážom brali stred SK. Diplomovka.
Najhorší dojem bol z okolia Kapušian. Tam mám chuť podporiť niekoho cez starostu.
marfuška11
08.05.13,16:50
ak aj bolo to kura vychované na Slovensku,ako môžme vedieť,či nie je vykrmené poľským sajrajtom
buchač
08.05.13,17:07
Manžel s deťmi pred pár rokmi prešiel celé SK, BA cez juh po Veľké Kapušany, cez sever späť a potom niekoľko výjazdov krížom-krážom brali stred SK. Diplomovka.
Najhorší dojem bol z okolia Kapušian. Tam mám chuť podporiť niekoho cez starostu.
Vychádzky a či výlety s deťmi sú o ničom ...
Diplomka ???....neverím ,skôr len také ukončenie základnej školy...

Svojho času som bol zamestnaný u ČSD ...naša organizácia sa starala o tie mosty ...
Prešiel som za tých pár rokov celé Československo ...Slovensko ale viac ...
Za jeden mesiac som som mal tie diéty cca 600 Kčs , čiže aj 20 dní vonku na cestách ...
Aj tak si dovolím tvrdiť , že som iba maturitu zrobil ....určite nie diplomku ...

Nejdem sa ďalej rozpisovať o tých podmienkach života tu , alebo tam ...niekto by sa určite urazil , hlavne ak by som spomenul tie vlastnosti ( samozrejme vo všeobecnosti myslené ) ľudí jednotlivých regiónov ...
korela
08.05.13,22:34
Manžel s deťmi pred pár rokmi prešiel celé SK, BA cez juh po Veľké Kapušany, cez sever späť a potom niekoľko výjazdov krížom-krážom brali stred SK. Diplomovka.
Najhorší dojem bol z okolia Kapušian. Tam mám chuť podporiť niekoho cez starostu.
Vychádzky a či výlety s deťmi sú o ničom ...
Diplomka ???....neverím ,skôr len také ukončenie základnej školy...

Svojho času som bol zamestnaný u ČSD ...naša organizácia sa starala o tie mosty ...
Prešiel som za tých pár rokov celé Československo ...Slovensko ale viac ...
Za jeden mesiac som som mal tie diéty cca 600 Kčs , čiže aj 20 dní vonku na cestách ...
Aj tak si dovolím tvrdiť , že som iba maturitu zrobil ....určite nie diplomku ...

Nejdem sa ďalej rozpisovať o tých podmienkach života tu , alebo tam ...niekto by sa určite urazil , hlavne ak by som spomenul tie vlastnosti ( samozrejme vo všeobecnosti myslené ) ľudí jednotlivých regiónov ...
Je evidentné, že ti univerzitné humanitné odbory štúdia absolútne nič nehovoria.
Odpúšťam ti.
buchač
09.05.13,04:22
Manžel s deťmi pred pár rokmi v rámci diplomovky prešiel celé SK, BA cez juh po Veľké Kapušany, cez sever späť a potom niekoľko výjazdov krížom-krážom brali stred SK. Diplomovka.


Je evidentné, že ti univerzitné humanitné odbory štúdia absolútne nič nehovoria.
Odpúšťam ti.
...v súvislosti s vyššie uvedenou vetou sa to dá chápať aj tak , ako som ja pochopil ...
Druhý krát píš ako manželka vyštudovaného na univerzite smeru humanitných viet ...
Oveľa lepšie by vyznelo , ak by veta mala iný slovosled ...viď zvýraznené ...

Ospravedlnenie príjaté ...

Poznámka :
...za svojim si aj tak stojím ...
Diplomka sa na výletoch , dokonca s deckami nerobí ...výsledok je potom aj adekvátny ...
erik555
09.05.13,09:37
ak aj bolo to kura vychované na Slovensku,ako môžme vedieť,či nie je vykrmené poľským sajrajtom
tak co navrhujes??? :D
220870
09.05.13,11:52
ak aj bolo to kura vychované na Slovensku,ako môžme vedieť,či nie je vykrmené poľským sajrajtom
tak co navrhujes??? :D
To nevieme.Ale tie kurence majú úplne inú chuť ako tie neslovenské.
arizona
10.05.13,18:46
EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


Čítajte viac: http://dolezite.sk/EU_chce_regulovat_pestovani_VESKEREHO_ovoce_a_zele niny__4.html#ixzz2Sv9tcA9K
buchač
10.05.13,19:05
EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


Čítajte viac: http://dolezite.sk/EU_chce_regulovat_pestovani_VESKEREHO_ovoce_a_zele niny__4.html#ixzz2Sv9tcA9K
Hentústránku nemám v obľube ....

Ale keď už čítať , tak poriadne ......a až dokonca ....


Poznámka editora

Nemám rád tyhle alarmistické a aktivistické články. Ne, že by nikdy neměli aktivisté pravdu, oni ji mnohdy mají, ale často je to jen půlpravda. Nezkoumal jsem podrobně tuto regulaci, takže nevím, zda opravdu po jejím zavedení bude policie EU zběsile vytrhávat z řádku kedlubny z neposvěcené setby, dost o tom pochybuji. Článek obsahuje odkazy na aktivistické kampaně a petice (přeskočil jsem je), ale nikoliv odkaz na samotnou regulaci. Co si myslet o tomto přehlédnuti? Jako kdyby mi někdo podsouval hotový názor. Podobně jsme kdysi odsuzovali Chartu, kterou nám ale neukázali.
Dáša_
10.05.13,19:19
ak by mal niekto silu študovať návrh tohto nariadenia aj v slovenčine, tak tu je http://www.ipex.eu/IPEXL-WEB/dossier/document/COM20130262.do

priznam sa, že ja tých viac ako 100 nezvládnem tak, aby som tomu porozumela :(
arizona
10.05.13,19:27
Ide z toho az hroza,pripada mi to ako sci fi,ale ako sa vravi, bez vetra sa ani listok nepohne :-(

a este nieco http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2100-evropska-komise-kriminalizuje-skoro-vsechna-semena-a-rostliny-bez-vladni-registrace
pavol54
11.05.13,03:42
EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


Čítajte viac: http://dolezite.sk/EU_chce_regulovat_pestovani_VESKEREHO_ovoce_a_zele niny__4.html#ixzz2Sv9tcA9K
Tu ani nejde o obmedzovanie malých pestovateľov ale o likvidáciu " ŠMEJDOV" v distribúcii osív a naša ochrana pred nedovoleným šírením odrôd. Koľkokrát sa stalo že sme si kúpili v obchode osivo a vyšlo niečo iné čo bolo deklarované. Alebo od idei cez predzákladné osivo až po certifikované, je potrebná časová os cca 15 rokov a v závere po uvedení na trh ho nejaká šmejdácka firma ukradne a začne z neho množiť tony. Zober si napríklad že by niekto začal maľovať vo veľkom obrazy monalízy a predával by ich ako originály a nikto by nemal šancu overiť či je originál. To isté je to napríklad firma vyrobí hrášok napr GLORIOSA a niekto okrem majiteľa odrody ho začne sám pestovať a vyrábať a predávať z neho osivo (čo je dnes celkom bežné) Ako šľachtieľská firma hovorím KONEČNE
Antea
11.05.13,16:24
EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


Čítajte viac: http://dolezite.sk/EU_chce_regulovat_pestovani_VESKEREHO_ovoce_a_zele niny__4.html#ixzz2Sv9tcA9K
Tu ani nejde o obmedzovanie malých pestovateľov ale o likvidáciu " ŠMEJDOV" v distribúcii osív a naša ochrana pred nedovoleným šírením odrôd. Koľkokrát sa stalo že sme si kúpili v obchode osivo a vyšlo niečo iné čo bolo deklarované. Alebo od idei cez predzákladné osivo až po certifikované, je potrebná časová os cca 15 rokov a v závere po uvedení na trh ho nejaká šmejdácka firma ukradne a začne z neho množiť tony. Zober si napríklad že by niekto začal maľovať vo veľkom obrazy monalízy a predával by ich ako originály a nikto by nemal šancu overiť či je originál. To isté je to napríklad firma vyrobí hrášok napr GLORIOSA a niekto okrem majiteľa odrody ho začne sám pestovať a vyrábať a predávať z neho osivo (čo je dnes celkom bežné) Ako šľachtieľská firma hovorím KONEČNE
Súhlasím len čiastočne, lebo "cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami"
arizona
11.05.13,17:48
EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


Čítajte viac: http://dolezite.sk/EU_chce_regulovat_pestovani_VESKEREHO_ovoce_a_zele niny__4.html#ixzz2Sv9tcA9K
Tu ani nejde o obmedzovanie malých pestovateľov ale o likvidáciu " ŠMEJDOV" v distribúcii osív a naša ochrana pred nedovoleným šírením odrôd. Koľkokrát sa stalo že sme si kúpili v obchode osivo a vyšlo niečo iné čo bolo deklarované. Alebo od idei cez predzákladné osivo až po certifikované, je potrebná časová os cca 15 rokov a v závere po uvedení na trh ho nejaká šmejdácka firma ukradne a začne z neho množiť tony. Zober si napríklad že by niekto začal maľovať vo veľkom obrazy monalízy a predával by ich ako originály a nikto by nemal šancu overiť či je originál. To isté je to napríklad firma vyrobí hrášok napr GLORIOSA a niekto okrem majiteľa odrody ho začne sám pestovať a vyrábať a predávať z neho osivo (čo je dnes celkom bežné) Ako šľachtieľská firma hovorím KONEČNE
Porovnavat obraz ktory namaloval clovek s niecim, co vytvorila priroda sa neda!!!!

Odkial zobrali slachtitelia /hlavne ti prvi/ semiacka? Dostali ich ZDARMA od prirody, nie? To, ze ich zacali pretvarat na svoj obraz s vidinou zisku, to im dava pravo na to aby si kazdy MUSEL kupit iba tie vyslachtene?
Povodne druhy boli odolne,zdrave,nepotrebovali chemiu a kila hnojiv. Ale tie novodobe vyslachtence su pravy opak...Ale asi maju vyssiu vynosnost na hektar, takze zase sme pri prachoch. Biznis je biznis ...
wagner
11.05.13,19:40
Menia sa názory?
Blíži sa koniec rýchlo výkrmových brojlerových kurčiat v drobnochovoch?Biele brojlery, ako ich poznáme z obchodov a supermarketov nám už veľa rokov zabezpečujú relatívne lacnú výživu ľudstva na celom svete.

Dnes je už všeobecne známa skutočnosť, že tieto kurčatá sú vykŕmené za 28-36 dní vo veľkokapacitných halách s hustotou obsadenia 16-20 ks na m2. Vykrmovanie je na úrovni vysokej chemicko - výživárskej vedy, ktorá má za úlohu vyprodukovať také kŕmne zmesi, ktoré za čo najkratší čas dodajú do tela kurčaťa všetko to, čo potrebuje na svoju maximálnu výnosnosť a ziskovosť za čo najkratší čas.

Myslíte si, že obsahom rôznych prídavných látok, ktoré kurčatá skonzumujú, si zákazník prilepší zdraviu svojmu i svojich blízkych? Myslíte si, že ľudia ktorí nazvali s trochou irónie tento výrobok „najrýchlejšie rastúci nádor“ sú presvedčení o zdravom hydinovom mäse? Myslíte si, že by sa tomu ešte malo hovoriť kurča?
Trendy vo svete ukazujú, že obrovské množstvo ľudí sa opäť vracia k vlastným prídomovým chovom - v skratke povedané – domáce je domáce. Vzniká pomerne veľa malých rodinných fariem, ktoré začínajú predávať z dvora.
Áno, mäso aby bolo mäsom z kurčaťa a mohli sme mu povedať - mäso z kurčaťa, potrebuje rásť niekoľko mesiacov, aby prirodzene vyzrelo. Ako kedysi , keď sa nám na jar vyliahli kuriatka, tak kohútikov sme jedli niekedy koncom leta a v zime. To bolo mäso. Kuričky nám ostali do budúceho roka ako mladé nosničky. Najstaršie sliepky sa priebežne použili na kvalitné vývary a polievky, ktoré mali veľa krát aj priam liečivé účinku pre ľudí.
Ako čítate tento článok, tak si začínate uvedomovať, že čoraz viac bude aj pre vás potrebné zamerať sa na inú alternatívu zaobstarania si kvalitného mäsa či vajec z hydiny.
Budúcnosť ukáže, že momentálne preferovaný rýchlo výkrm hydiny a výroba vajec v umelých podmienkach, nebola najšťastnejšou voľbou s ohľadom na zdravie ľudí.
pavol54
12.05.13,03:45
EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


Čítajte viac: http://dolezite.sk/EU_chce_regulovat_pestovani_VESKEREHO_ovoce_a_zele niny__4.html#ixzz2Sv9tcA9K
Tu ani nejde o obmedzovanie malých pestovateľov ale o likvidáciu " ŠMEJDOV" v distribúcii osív a naša ochrana pred nedovoleným šírením odrôd. Koľkokrát sa stalo že sme si kúpili v obchode osivo a vyšlo niečo iné čo bolo deklarované. Alebo od idei cez predzákladné osivo až po certifikované, je potrebná časová os cca 15 rokov a v závere po uvedení na trh ho nejaká šmejdácka firma ukradne a začne z neho množiť tony. Zober si napríklad že by niekto začal maľovať vo veľkom obrazy monalízy a predával by ich ako originály a nikto by nemal šancu overiť či je originál. To isté je to napríklad firma vyrobí hrášok napr GLORIOSA a niekto okrem majiteľa odrody ho začne sám pestovať a vyrábať a predávať z neho osivo (čo je dnes celkom bežné) Ako šľachtieľská firma hovorím KONEČNE
Porovnavat obraz ktory namaloval clovek s niecim, co vytvorila priroda sa neda!!!!

Odkial zobrali slachtitelia /hlavne ti prvi/ semiacka? Dostali ich ZDARMA od prirody, nie? To, ze ich zacali pretvarat na svoj obraz s vidinou zisku, to im dava pravo na to aby si kazdy MUSEL kupit iba tie vyslachtene?
Povodne druhy boli odolne,zdrave,nepotrebovali chemiu a kila hnojiv. Ale tie novodobe vyslachtence su pravy opak...Ale asi maju vyssiu vynosnost na hektar, takze zase sme pri prachoch. Biznis je biznis ...
Pravdu máš pôvodne všetko nám tu pôvodne bolo dané zdarma, ja tomu hovorím Boží dar, len si to potom premenili všetci akosi na biznis. Myslím si že by si pôvodné odrody ani nepestovala pretože mali akosi iné vlastnosti pre ktoré by sme ich "nemuseli"
pavol54
12.05.13,04:29
Menia sa názory?
Blíži sa koniec rýchlo výkrmových brojlerových kurčiat v drobnochovoch?Biele brojlery, ako ich poznáme z obchodov a supermarketov nám už veľa rokov zabezpečujú relatívne lacnú výživu ľudstva na celom svete.

Dnes je už všeobecne známa skutočnosť, že tieto kurčatá sú vykŕmené za 28-36 dní vo veľkokapacitných halách s hustotou obsadenia 16-20 ks na m2. Vykrmovanie je na úrovni vysokej chemicko - výživárskej vedy, ktorá má za úlohu vyprodukovať také kŕmne zmesi, ktoré za čo najkratší čas dodajú do tela kurčaťa všetko to, čo potrebuje na svoju maximálnu výnosnosť a ziskovosť za čo najkratší čas.

Myslíte si, že obsahom rôznych prídavných látok, ktoré kurčatá skonzumujú, si zákazník prilepší zdraviu svojmu i svojich blízkych? Myslíte si, že ľudia ktorí nazvali s trochou irónie tento výrobok „najrýchlejšie rastúci nádor“ sú presvedčení o zdravom hydinovom mäse? Myslíte si, že by sa tomu ešte malo hovoriť kurča?
Trendy vo svete ukazujú, že obrovské množstvo ľudí sa opäť vracia k vlastným prídomovým chovom - v skratke povedané – domáce je domáce. Vzniká pomerne veľa malých rodinných fariem, ktoré začínajú predávať z dvora.
Áno, mäso aby bolo mäsom z kurčaťa a mohli sme mu povedať - mäso z kurčaťa, potrebuje rásť niekoľko mesiacov, aby prirodzene vyzrelo. Ako kedysi , keď sa nám na jar vyliahli kuriatka, tak kohútikov sme jedli niekedy koncom leta a v zime. To bolo mäso. Kuričky nám ostali do budúceho roka ako mladé nosničky. Najstaršie sliepky sa priebežne použili na kvalitné vývary a polievky, ktoré mali veľa krát aj priam liečivé účinku pre ľudí.
Ako čítate tento článok, tak si začínate uvedomovať, že čoraz viac bude aj pre vás potrebné zamerať sa na inú alternatívu zaobstarania si kvalitného mäsa či vajec z hydiny.
Budúcnosť ukáže, že momentálne preferovaný rýchlo výkrm hydiny a výroba vajec v umelých podmienkach, nebola najšťastnejšou voľbou s ohľadom na zdravie ľudí.
A to už autor nehovorí o umelom mäse ktoré myslím že v Holandsku vyrobili ako potenciálnu potravu pre ľudstvo v budúcnosti a to si povieme: "kde sú klasické brojleri". Moji predkovia jedli kurence niekedy od konca júna a prežili to, raz som doniesol na objednávku jednej Bratislavčanke takéto domáce kurča tak pozrela na mňa ako na debila, lebo dnešná predstava konzumenta je aby mal tovar bio kvalitu, ale mal parametre toho 36 dňového brojlera
wagner
12.05.13,13:55
A to už autor nehovorí o umelom mäse ktoré myslím že v Holandsku vyrobili ako potenciálnu potravu pre ľudstvo v budúcnosti a to si povieme: "kde sú klasické brojleri". Moji predkovia jedli kurence niekedy od konca júna a prežili to, raz som doniesol na objednávku jednej Bratislavčanke takéto domáce kurča tak pozrela na mňa ako na debila, lebo dnešná predstava konzumenta je aby mal tovar bio kvalitu, ale mal parametre toho 36 dňového brojlera

A to domáce kurča nebolo v bio kvalite? Nechce sa mi veriť. Ja mám všetky sliepky v bio - žiadna smeska na krmenie. Sliepky sa pasú vo výbehu, chovám ich tak, ako kedysi chovali moji rodičia. A ak si niekto myslí, že v bio kvalite bude mať za 36 dní, tak je praštený.. Mäso je vtedy mäso, keď zviera(sliepka, prasa.....) rastú normálne, prirodzene. Tak nech sa napcháva tými 36 dňovými nádormi. To som už pekne dávno nejedla. Keď som po dlhej dobe začala chovať sliepky(predtým som nejedla slepačie mäso asi tri-štyri roky) a začala som jesť, tak som sa nevedela dojesť toho chutného mäsa.
pavol54
12.05.13,14:03
A to už autor nehovorí o umelom mäse ktoré myslím že v Holandsku vyrobili ako potenciálnu potravu pre ľudstvo v budúcnosti a to si povieme: "kde sú klasické brojleri". Moji predkovia jedli kurence niekedy od konca júna a prežili to, raz som doniesol na objednávku jednej Bratislavčanke takéto domáce kurča tak pozrela na mňa ako na debila, lebo dnešná predstava konzumenta je aby mal tovar bio kvalitu, ale mal parametre toho 36 dňového brojlera

A to domáce kurča nebolo v bio kvalite? Nechce sa mi veriť. Ja mám všetky sliepky v bio - žiadna smeska na krmenie. Sliepky sa pasú vo výbehu, chovám ich tak, ako kedysi chovali moji rodičia. A ak si niekto myslí, že v bio kvalite bude mať za 36 dní, tak je praštený.. Mäso je vtedy mäso, keď zviera(sliepka, prasa.....) rastú normálne, prirodzene. Tak nech sa napcháva tými 36 dňovými nádormi. To som už pekne dávno nejedla. Keď som po dlhej dobe začala chovať sliepky(predtým som nejedla slepačie mäso asi tri-štyri roky) a začala som jesť, tak som sa nevedela dojesť toho chutného mäsa.
Ale tie predstavy o tom ako má vyzerať kurča sú odlišné, to vieš samá noha, žiadne mohutné prsia...
Tweety
13.05.13,10:44
Jurino
13.05.13,17:47
Prosím Vás mám takú otázku:
V čom je iné kurča s názvom "Úprimné kurča" úprimnejšie ako tie ostatné v regály?
buchač
13.05.13,17:57
Prosím Vás mám takú otázku:
V čom je iné kurča s názvom "Úprimné kurča" úprimnejšie ako tie ostatné v regály?
Úprimnejšie vie klamať .....

Niečo ako naša vláda...kotkodáka celý kurník a kohút k tomu ešte kikiríka ...
wagner
13.05.13,18:43
Ale tie predstavy o tom ako má vyzerať kurča sú odlišné, to vieš samá noha, žiadne mohutné prsia...
No jasné, predajci by chceli aby sme chovali kurence s desiatimi nohami, aby boli čo najväčšie zisky.
220870
14.05.13,03:54
asedma
14.05.13,05:50
korela
14.05.13,11:21
Prosím Vás mám takú otázku:
V čom je iné kurča s názvom "Úprimné kurča" úprimnejšie ako tie ostatné v regály?
http://www.uprimnekurca.sk/
Dáša_
15.05.13,04:12
no keď som si prečítala toto http://www.topky.sk/cl/11/1349433/Byvaly-sef-Nestle-sokuje--Chce-privatizaciu-98---vsetkej-vody-sveta- tak som úplne stratila reč. Jediné, čo ma napadá je, že viem, ktoré výrobky už nebudem kupovať...
220870
15.05.13,05:03
220870
15.05.13,05:05
no keď som si prečítala toto http://www.topky.sk/cl/11/1349433/Byvaly-sef-Nestle-sokuje--Chce-privatizaciu-98---vsetkej-vody-sveta- tak som úplne stratila reč. Jediné, čo ma napadá je, že viem, ktoré výrobky už nebudem kupovať...
Obesiť za gule do prievanu.Bojkotujte Nestlé.Nekupujte ich výrobky!Ja to oddnes tak budem robiť.
osky
15.05.13,12:12
on tam spochybnuje prirodu-vraj nie je pre nas dobra....taki co spochybnuju prirodu,spochybnuju vlastne aj nas.patrime do nej.ci nie? a hlavne spochybnuju aj Boha,ktory tu prirodu stvoril,takze nema vyznam sa k tomu vyjadrovat.su to hieny nenazrane.neverim ze mu ide o dobro ludstva....to je len taka zasterka,tie golfove ihriska.
pavol54
15.05.13,12:22
no keď som si prečítala toto http://www.topky.sk/cl/11/1349433/Byvaly-sef-Nestle-sokuje--Chce-privatizaciu-98---vsetkej-vody-sveta- tak som úplne stratila reč. Jediné, čo ma napadá je, že viem, ktoré výrobky už nebudem kupovať...
Obesiť za gule do prievanu.Bojkotujte Nestlé.Nekupujte ich výrobky!Ja to oddnes tak budem robiť.
matka debila porodila že ho nepriľahla úplne, len trocha
arizona
16.05.13,14:47
pavol54
16.05.13,15:36
Antea
20.05.13,16:42
http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/386-usa-za-drobne-pestitelstvi-do-vezeni-za-prechovavani-semen-tezke-tresty.aspx
Míľovými krokmi sa blížime k Absurdistanu, kto ste ten film nevideli, vrele doporučujem.
korela
20.05.13,20:39
petersna
20.05.13,23:08
davajte si pozor na polske potraviny !!!
petersna
20.05.13,23:09
Pochod v BA 25.5. o 14 hod. proti Monsantu, keď sa nedá, bolo by vhodné rozšíriť aspoň informáciu
http://nwoo.org/view.php?nazevclanku=celosvetovy-pochod-proti-monsantu-bratislava-25-5-2013&cisloclanku=2013050075

http://www.youtube.com/watch?v=aWvQMR8cuK0&feature=youtu.be


pekny link :)
arizona
21.05.13,00:10
lujza.j
22.05.13,07:38
Su musli tycinky zdrave? http://www.viescojes.sk/magazin/testovali-sme/testovali-sme-pozor-na-nekvalitne-musli-tycinky-nicite-si-zdravie/
Uz roky nekupujem.....zas cisty marketing....ked sa nieco tvári zdravo a dietne....opak je pravdou.....ak tak ....tak si doma upiect...
kukučka
25.05.13,15:38
no dávno ma nič tak nepotešilo, ako teraz predseda, ktorý ukazuje na STV1 svoje družstvo, nezachytila som kde to je, niekto to za mňa doplní
Dáša_
25.05.13,17:23
no dávno ma nič tak nepotešilo, ako teraz predseda, ktorý ukazuje na STV1 svoje družstvo, nezachytila som kde to je, niekto to za mňa doplní
Becík - len teda neviem, čo to bol priamo bývalý minister alebo nejaký jeho príbuzný.

Aj mne sa to veľmi, veľmi páčilo
pavol54
26.05.13,03:37
no dávno ma nič tak nepotešilo, ako teraz predseda, ktorý ukazuje na STV1 svoje družstvo, nezachytila som kde to je, niekto to za mňa doplní
Becík - len teda neviem, čo to bol priamo bývalý minister alebo nejaký jeho príbuzný.

Aj mne sa to veľmi, veľmi páčilo
Tam kde sú peniaza a styky tak je aj rozum na to ako si to všetko ukážkovo spraviť.
Dáša_
26.05.13,05:26
no dávno ma nič tak nepotešilo, ako teraz predseda, ktorý ukazuje na STV1 svoje družstvo, nezachytila som kde to je, niekto to za mňa doplní
myslím, že to bolo toto http://peniaze.pravda.sk/spotrebitel/clanok/76286-gazdovsky-dvor-ako-protivaha-supermarketu/
Dáša_
26.05.13,06:16
ešte pridám, keď niekto chce mrknúť aj reláciu s receptami http://www.nebickovpapulke.sk/epizoda/epizoda-182013-gazdovsky-dvor
buchač
26.05.13,06:20
ešte pridám, keď niekto chce mrknúť aj reláciu s receptami http://www.nebickovpapulke.sk/epizoda/epizoda-182013-gazdovsky-dvor
...ako si uhádla ...že NECHCEM ....
Mi idú na nerv tí kuchári ...a tie všeliaké relácie ani nespomínam ......
Dáša_
26.05.13,06:33
ešte pridám, keď niekto chce mrknúť aj reláciu s receptami http://www.nebickovpapulke.sk/epizoda/epizoda-182013-gazdovsky-dvor
...ako si uhádla ...že NECHCEM ....
Mi idú na nerv tí kuchári ...a tie všeliaké relácie ani nespomínam ......

samozrejme je to tvoja voľba, len recepty a varenie tam boli podružná časť, ktorá sa dá ľahko preskočiť. O tie vôbec nešlo, ale o ten hospodársky dvor
trisestri
26.05.13,07:34
ten hospodarsky dvor bol ukazkovy,bodaj takych bolo ovela viacej-recepty od toho kuchara nemusim a podla vyrazu niektorych ucinkujucich v relacii nie som sam,Zidek vela slavy,ale z jeho varenia som sklamany,vyprazat mazanec a ine ,,kulinarske skvosty,, to pre mna urcite nie je inspirujuce,ovela lepsie varia tetky,alebo iny hostia relacie a navyse by som od takej relacie ocakaval aj trochu propagacie zdraveho varenia.
pavol54
26.05.13,09:42
ten hospodarsky dvor bol ukazkovy,bodaj takych bolo ovela viacej-recepty od toho kuchara nemusim a podla vyrazu niektorych ucinkujucich v relacii nie som sam,Zidek vela slavy,ale z jeho varenia som sklamany,vyprazat mazanec a ine ,,kulinarske skvosty,, to pre mna urcite nie je inspirujuce,ovela lepsie varia tetky,alebo iny hostia relacie a navyse by som od takej relacie ocakaval aj trochu propagacie zdraveho varenia.
Hej lenže Becík vlastní pol okresu NZ a LV tak to je pre neho toľko čo pre teba vláčiková stavebnica na stôl
Antea
26.05.13,15:15
Becík je sedliak telom a dušou. Počas prvej Ficovej vlády si užil aj trochu ministrovania, ale keď Mečiar zbadal, že jeho ministrovanie smeruje na podporu poľnohospodárstva hneď ho odvolal. Potom bol tieňovým ministrom, no poľnohospodári dostali strojára a jemu bol ponúkaný post štátneho tajomníka, to je politika v SR. Ale toto všetko vám je určite známe.
Tak sa mu nečudujem, že sa doslova vyžíva v tom čo robí, aj keď nie je tam sám. Myslím si, že viacej osohu urobí takto ako keby úradníčil.
Aj pri Nitre je Devio, tiež má schopného predsedu a darí sa im.Keď bude takýchto viac tak sa to hádam niekde aj pohne.
A nech radšej vlastnia pôdu Slováci ako Dáni, lebo koho pôda toho štát!
pavol54
26.05.13,16:28
Becík je sedliak telom a dušou. Počas prvej Ficovej vlády si užil aj trochu ministrovania, ale keď Mečiar zbadal, že jeho ministrovanie smeruje na podporu poľnohospodárstva hneď ho odvolal. Potom bol tieňovým ministrom, no poľnohospodári dostali strojára a jemu bol ponúkaný post štátneho tajomníka, to je politika v SR. Ale toto všetko vám je určite známe.
Tak sa mu nečudujem, že sa doslova vyžíva v tom čo robí, aj keď nie je tam sám. Myslím si, že viacej osohu urobí takto ako keby úradníčil.
Aj pri Nitre je Devio, tiež má schopného predsedu a darí sa im.Keď bude takýchto viac tak sa to hádam niekde aj pohne.
A nech radšej vlastnia pôdu Slováci ako Dáni, lebo koho pôda toho štát!
Ale to ti nikto neberie Lenže za socializmu bolo JRD Dvory Ekvivalent JZD Slušovice takže tam štát vtedy narval čo mohol ( Kádrové sily, materiálne prostriedky) Už potom len záležalo kto to uchopil po prevrate. Poznám družstvo kde si len vedenie mastilo kapsu a tak aj dopadlo nakoniec za pár miliónov korún predali Dánom živočíšny dvor a tí ho zbúrali aby nemali konkurenciu
Antea
26.05.13,17:16
Becík je sedliak telom a dušou. Počas prvej Ficovej vlády si užil aj trochu ministrovania, ale keď Mečiar zbadal, že jeho ministrovanie smeruje na podporu poľnohospodárstva hneď ho odvolal. Potom bol tieňovým ministrom, no poľnohospodári dostali strojára a jemu bol ponúkaný post štátneho tajomníka, to je politika v SR. Ale toto všetko vám je určite známe.
Tak sa mu nečudujem, že sa doslova vyžíva v tom čo robí, aj keď nie je tam sám. Myslím si, že viacej osohu urobí takto ako keby úradníčil.
Aj pri Nitre je Devio, tiež má schopného predsedu a darí sa im.Keď bude takýchto viac tak sa to hádam niekde aj pohne.
A nech radšej vlastnia pôdu Slováci ako Dáni, lebo koho pôda toho štát!
Ale to ti nikto neberie Lenže za socializmu bolo JRD Dvory Ekvivalent JZD Slušovice takže tam štát vtedy narval čo mohol ( Kádrové sily, materiálne prostriedky) Už potom len záležalo kto to uchopil po prevrate. Poznám družstvo kde si len vedenie mastilo kapsu a tak aj dopadlo nakoniec za pár miliónov korún predali Dánom živočíšny dvor a tí ho zbúrali aby nemali konkurenciu
Hej aj v Kalnej a Loku bašujú už Dáni, vrchnosť sa tiež nabalila. Už začali skupovať aj pozemky. Keď som povedala bývalej kolegyni či musela predať, či nestačil prenájom tak sme sa skoro povadili, že do družstva to bolo zobrané viacmenej nasilu.
Ale medzi znárodňovaním a privatizáciou je jeden veľký rozdiel, a to že s poľom mu zostala v družstve aj robota. Alebo keď brali živnosti napr. autiaky do ČSAD tak dotyčný išiel s ním, robotu nestratili. Teraz sa sprivatizuje a zamestnanci šup na ulicu.
pavol54
26.05.13,17:44
Becík je sedliak telom a dušou. Počas prvej Ficovej vlády si užil aj trochu ministrovania, ale keď Mečiar zbadal, že jeho ministrovanie smeruje na podporu poľnohospodárstva hneď ho odvolal. Potom bol tieňovým ministrom, no poľnohospodári dostali strojára a jemu bol ponúkaný post štátneho tajomníka, to je politika v SR. Ale toto všetko vám je určite známe.
Tak sa mu nečudujem, že sa doslova vyžíva v tom čo robí, aj keď nie je tam sám. Myslím si, že viacej osohu urobí takto ako keby úradníčil.
Aj pri Nitre je Devio, tiež má schopného predsedu a darí sa im.Keď bude takýchto viac tak sa to hádam niekde aj pohne.
A nech radšej vlastnia pôdu Slováci ako Dáni, lebo koho pôda toho štát!
Ale to ti nikto neberie Lenže za socializmu bolo JRD Dvory Ekvivalent JZD Slušovice takže tam štát vtedy narval čo mohol ( Kádrové sily, materiálne prostriedky) Už potom len záležalo kto to uchopil po prevrate. Poznám družstvo kde si len vedenie mastilo kapsu a tak aj dopadlo nakoniec za pár miliónov korún predali Dánom živočíšny dvor a tí ho zbúrali aby nemali konkurenciu
Hej aj v Kalnej a Loku bašujú už Dáni, vrchnosť sa tiež nabalila. Už začali skupovať aj pozemky. Keď som povedala bývalej kolegyni či musela predať, či nestačil prenájom tak sme sa skoro povadili, že do družstva to bolo zobrané viacmenej nasilu.
Ale medzi znárodňovaním a privatizáciou je jeden veľký rozdiel, a to že s poľom mu zostala v družstve aj robota. Alebo keď brali živnosti napr. autiaky do ČSAD tak dotyčný išiel s ním, robotu nestratili. Teraz sa sprivatizuje a zamestnanci šup na ulicu.
A keď dostanem 240€ na hektár, tak si tu všetci o poľnohospodárov obtierajú svoju nevymáchané papule ale to že ten Dán sem prišiel už s poskytnutým dlhodobým úverom zo svojej domácej banky , a že polovička PRV 2007-2013 bola nastavená tak že ju mohli splniť takpovediac len zahraniční to nikoho nesere.
korela
26.05.13,22:50
ked uz sa tolko serká s údajmi o obsahu výrobku, tak by sa mohlo uvádzať aj zloženie obalov, nakoľko sú v nich potravinny uložené často nie krátku dobu.cc
Keď sme kedysi počúvali záškodnícke stanice, tak Američania v 70-tych rokoch nemohli baliť mäso do vreciek z PVC, čo u ešte nás bežalo. Aby sa aspoň eliminovala plocha tohto materiálu na čerstvé mäso, tak v CZ sa balili surové kurčatá do sieťky ako teraz pomaranče napr. Volali sa kura v tričku.
Máš pravdu s obalmi.
jar88
27.05.13,04:24
Becík je sedliak telom a dušou. Počas prvej Ficovej vlády si užil aj trochu ministrovania, ale keď Mečiar zbadal, že jeho ministrovanie smeruje na podporu poľnohospodárstva hneď ho odvolal. Potom bol tieňovým ministrom, no poľnohospodári dostali strojára a jemu bol ponúkaný post štátneho tajomníka, to je politika v SR. Ale toto všetko vám je určite známe.
Tak sa mu nečudujem, že sa doslova vyžíva v tom čo robí, aj keď nie je tam sám. Myslím si, že viacej osohu urobí takto ako keby úradníčil.
Aj pri Nitre je Devio, tiež má schopného predsedu a darí sa im.Keď bude takýchto viac tak sa to hádam niekde aj pohne.
A nech radšej vlastnia pôdu Slováci ako Dáni, lebo koho pôda toho štát!
Čo takého pri jeho ministrovaní smerovalo k podpore poľnohospodárstva? A ešte taká perla, že radšej nech pôdu vlastnia Slováci, ako Dáni. Veď to nieje dôležité, dôležité je, aký je hospodár.
arizona
27.05.13,11:58
http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000653/1347299/Toto-je-zoznam-ovocia-a-zeleniny-s-najnizsim-obsahom-pesticidov
Na 1. mieste bezpečnosti je kukurica. Podľa toho aké všetky kritériá má spľňať.
Maďari ak zistia, že zasiali kukuricu GMO, okamžite ju zaorávajú. A zrejme aj ostatné plodiny. Majú recht. Dopriala by som im, aby si udržali bezpečné produkty, nech vytvoria ostrov možno jediný na svete.
Zaorat GMO osivo do zeme? Nuz, neeem dobry napad :rolleyes: A co dalej s tou podou???
trisestri
27.05.13,12:43
no stvu ma podvodnici co smejdy vydavaju za zdravy produkt
Antea
27.05.13,14:42
Becík je sedliak telom a dušou. Počas prvej Ficovej vlády si užil aj trochu ministrovania, ale keď Mečiar zbadal, že jeho ministrovanie smeruje na podporu poľnohospodárstva hneď ho odvolal. Potom bol tieňovým ministrom, no poľnohospodári dostali strojára a jemu bol ponúkaný post štátneho tajomníka, to je politika v SR. Ale toto všetko vám je určite známe.
Tak sa mu nečudujem, že sa doslova vyžíva v tom čo robí, aj keď nie je tam sám. Myslím si, že viacej osohu urobí takto ako keby úradníčil.
Aj pri Nitre je Devio, tiež má schopného predsedu a darí sa im.Keď bude takýchto viac tak sa to hádam niekde aj pohne.
A nech radšej vlastnia pôdu Slováci ako Dáni, lebo koho pôda toho štát!
Ale to ti nikto neberie Lenže za socializmu bolo JRD Dvory Ekvivalent JZD Slušovice takže tam štát vtedy narval čo mohol ( Kádrové sily, materiálne prostriedky) Už potom len záležalo kto to uchopil po prevrate. Poznám družstvo kde si len vedenie mastilo kapsu a tak aj dopadlo nakoniec za pár miliónov korún predali Dánom živočíšny dvor a tí ho zbúrali aby nemali konkurenciu
Hej aj v Kalnej a Loku bašujú už Dáni, vrchnosť sa tiež nabalila. Už začali skupovať aj pozemky. Keď som povedala bývalej kolegyni či musela predať, či nestačil prenájom tak sme sa skoro povadili, že do družstva to bolo zobrané viacmenej nasilu.
Ale medzi znárodňovaním a privatizáciou je jeden veľký rozdiel, a to že s poľom mu zostala v družstve aj robota. Alebo keď brali živnosti napr. autiaky do ČSAD tak dotyčný išiel s ním, robotu nestratili. Teraz sa sprivatizuje a zamestnanci šup na ulicu.
A keď dostanem 240€ na hektár, tak si tu všetci o poľnohospodárov obtierajú svoju nevymáchané papule ale to že ten Dán sem prišiel už s poskytnutým dlhodobým úverom zo svojej domácej banky , a že polovička PRV 2007-2013 bola nastavená tak že ju mohli splniť takpovediac len zahraniční to nikoho nesere.
A keď tak porovnáš priame platby iných štátov EÚ, a k tomu ešte nepriamu podporu štátu tak sa naozaj dvíha adrenalín.
Antea
27.05.13,14:47
Becík je sedliak telom a dušou. Počas prvej Ficovej vlády si užil aj trochu ministrovania, ale keď Mečiar zbadal, že jeho ministrovanie smeruje na podporu poľnohospodárstva hneď ho odvolal. Potom bol tieňovým ministrom, no poľnohospodári dostali strojára a jemu bol ponúkaný post štátneho tajomníka, to je politika v SR. Ale toto všetko vám je určite známe.
Tak sa mu nečudujem, že sa doslova vyžíva v tom čo robí, aj keď nie je tam sám. Myslím si, že viacej osohu urobí takto ako keby úradníčil.
Aj pri Nitre je Devio, tiež má schopného predsedu a darí sa im.Keď bude takýchto viac tak sa to hádam niekde aj pohne.
A nech radšej vlastnia pôdu Slováci ako Dáni, lebo koho pôda toho štát!
Čo takého pri jeho ministrovaní smerovalo k podpore poľnohospodárstva? A ešte taká perla, že radšej nech pôdu vlastnia Slováci, ako Dáni. Veď to nieje dôležité, dôležité je, aký je hospodár.
Keď iné nie, tak aspoň zníženie DPH na predaj z dvora. A tiež podmienenie dotácií na VDJ, nie aby všelijaký odkundesi prenajali lúky, pokosili ich a potom žiadali veľké penize a pritom tú lúku ani nevideli nieto ešte niečo chovali.
korela
27.05.13,19:35
http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000653/1347299/Toto-je-zoznam-ovocia-a-zeleniny-s-najnizsim-obsahom-pesticidov
Na 1. mieste bezpečnosti je kukurica. Podľa toho aké všetky kritériá má spľňať.
Maďari ak zistia, že zasiali kukuricu GMO, okamžite ju zaorávajú. A zrejme aj ostatné plodiny. Majú recht. Dopriala by som im, aby si udržali bezpečné produkty, nech vytvoria ostrov možno jediný na svete.
Zaorat GMO osivo do zeme? Nuz, neeem dobry napad :rolleyes: A co dalej s tou podou???
Tak ja neviem, ale asi vedia čo robia. Im záleží, aby si tam to nenatiahli do krajiny.
Ak som dobre zachytila v správach, tak iba FR,IT, PL a HU sú čisté z hľadiska GMO v Európe.
korela
28.05.13,14:32
Pred chvíľou som sa dozvedela zo správ, že existuje http://www.mliecnyexpres.sk/.
Dozvedela som sa všetko, okrem ceny mlieka. Kupujete ho niekto aj v BA? Skúsenosti?
osky
28.05.13,18:49
zboznujem tieto reklamy bez cien....nechapem coho sa boja.
lujza.j
28.05.13,19:02
Pred chvíľou som sa dozvedela zo správ, že existuje http://www.mliecnyexpres.sk/.
Dozvedela som sa všetko, okrem ceny mlieka. Kupujete ho niekto aj v BA? Skúsenosti?
mne to príde reklama na auto, ktoré robí rozvoz mlieka....
avalik
28.05.13,19:11
Pred chvíľou som sa dozvedela zo správ, že existuje http://www.mliecnyexpres.sk/.
Dozvedela som sa všetko, okrem ceny mlieka. Kupujete ho niekto aj v BA? Skúsenosti?
mne to príde reklama na auto, ktoré robí rozvoz mlieka....

suhlas - je tam Mobilny predaj su tam kontakty, staci googlit alebo zavolat
korela
28.05.13,21:06
Pred chvíľou som sa dozvedela zo správ, že existuje http://www.mliecnyexpres.sk/.
Dozvedela som sa všetko, okrem ceny mlieka. Kupujete ho niekto aj v BA? Skúsenosti?
mne to príde reklama na auto, ktoré robí rozvoz mlieka....

suhlas - je tam Mobilny predaj su tam kontakty, staci googlit alebo zavolat

Firma beží, sú v každom kraji, zdá sa. V príspevku ukazovali rozvoz na Spiši v niektorej dedine, auto malo ŠPZ "KK" a ľudia si pochvaľovali, že dobré mlieko, majú aj na smotanu. Brali do mliečnych klasických kanví, alebo veľkých zaváracích pohárov.
Mapka rozvozu http://www.mliecnyexpres.sk/mobilny_predaj
V BA do Lamača chodí každé tri až štyri dni, dobre je na tom Rača s Vajnormi, v dvojke iba v sobotu na 2 hod na Centrálnom trhovisku. Staré meste nič.
Keď má niekto svoj web a predáva tovar, mal by mať uvedenúé ceny. Prečo by som mala strácať svoj čas googlením pre ich nedostatok. Ešte aj telefonovať za vlastné? Aspoň jeden dôvod mi uveď.
Nekupujem diamanty ani zbrane. Je to tovar dennej potreby.
KoxXxo
28.05.13,21:56
avalik
28.05.13,21:58
Pred chvíľou som sa dozvedela zo správ, že existuje http://www.mliecnyexpres.sk/.
Dozvedela som sa všetko, okrem ceny mlieka. Kupujete ho niekto aj v BA? Skúsenosti?
mne to príde reklama na auto, ktoré robí rozvoz mlieka....

suhlas - je tam Mobilny predaj su tam kontakty, staci googlit alebo zavolat

Firma beží, sú v každom kraji, zdá sa. V príspevku ukazovali rozvoz na Spiši v niektorej dedine, auto malo ŠPZ "KK" a ľudia si pochvaľovali, že dobré mlieko, majú aj na smotanu. Brali do mliečnych klasických kanví, alebo veľkých zaváracích pohárov.
Mapka rozvozu http://www.mliecnyexpres.sk/mobilny_predaj
V BA do Lamača chodí každé tri až štyri dni, dobre je na tom Rača s Vajnormi, v dvojke iba v sobotu na 2 hod na Centrálnom trhovisku. Staré meste nič.
Keď má niekto svoj web a predáva tovar, mal by mať uvedenúé ceny. Prečo by som mala strácať svoj čas googlením pre ich nedostatok. Ešte aj telefonovať za vlastné? Aspoň jeden dôvod mi uveď.
Nekupujem diamanty ani zbrane. Je to tovar dennej potreby.

asi si si nevsimla podstatnu vec, je to internetova stranka predajcu vozidiel - mliecnych automatov - nie je to internetovy predaj mlieka ... takze ceny mlieka vobec nemusia mat publikovane na webe

obchodne retazce tiez maju web stranky a predsa ceny zistis az priamo v predajni

PS: za ten cas co si pisala tvoj podrazdeny prispevok si si mohla tu cenu zistit ... firma co to mlieko rozvaza ma cenu na svojej stranke uvedenu ;)
kukučka
28.05.13,22:08
Pretože chceš mlieko. ;) U nás stojí asi 0,60 €, dlho som nekupovala, mám od kamarátky. V obchode je drahšie a nechce ho ani pes. :--- Tak ako písala Lujza, to je stránka firmy, ktorá ponúka autá - mliekomaty. A možno sa ceny líšia. Ani mne sa nechce gúgliť, ale naše malé mestečko som tam nenašla a to tu chodia už veľmi dlho, majú tri, či štyri zastávky a neprehliadnuteľnú zvučku.
Určite sa oplatí po všetkých stránkach. Oplatí sa odrazu väčšie množstvo najmä kvôli smotane, máš ju vlastne "zadarmo" a poctivú, žiadna pochúťková. :D
Dáša_
29.05.13,17:24
kukučka
29.05.13,19:44
Som šťastný "človák", môžem jesť mäso z ročného býčka, ktorý má vo všetkých kolónkach SK - adresa 4 km odo mňa. Čerstvé, božské, cena 5,50 € za kg. Už dvihnutá, kosti na polievku ako prídavok.
Dáša_
30.05.13,05:30
Som šťastný "človák", môžem jesť mäso z ročného býčka, ktorý má vo všetkých kolónkach SK - adresa 4 km odo mňa. Čerstvé, božské, cena 5,50 € za kg. Už dvihnutá, kosti na polievku ako prídavok.
ja mám tiež také objednané, už sa teším :)
korela
30.05.13,11:09
pavol54
30.05.13,13:12
http://peniaze.pravda.sk/spotrebitel/clanok/280530-kriza-zacala-priat-vode-z-vodovodu/
Ja by som dal vodu zadarmo(tá je aj na WC) len by som účtoval umytie poháru.
jar88
30.05.13,20:41
http://peniaze.pravda.sk/spotrebitel/clanok/280530-kriza-zacala-priat-vode-z-vodovodu/
Ja by som dal vodu zadarmo(tá je aj na WC) len by som účtoval umytie poháru.
Konečne ti začína svitať. Ale aby si to dokonale pochopil, napoviem ti, že to umytie pohára je takzvaná služba. Samozrejme že nie zadarmo a jasné že s patričným ziskom.
-------------------------------
Reštaurácia ako taká je vlastne o službe zákazníkom a nie o cene podávaných poživatín. Rovnako aj všetko podnikanie je službou zákazníkom. Tak to už na tom svete chodí palinko s malým pé.
buchač
31.05.13,15:23
Na poslednej výstave " POTRAVINY 2013 "
v oblasti nátierok bolo poradie nasledujúce :

3. miesto - Pali
2. miesto - Hydinová nátierka a Pečeňovka
1. miesto - Hovno
erik555
31.05.13,15:44
Som šťastný "človák", môžem jesť mäso z ročného býčka, ktorý má vo všetkých kolónkach SK - adresa 4 km odo mňa. Čerstvé, božské, cena 5,50 € za kg. Už dvihnutá, kosti na polievku ako prídavok.
ja mám tiež také objednané, už sa teším :)
No fuj...jedla z mrtvol? :D
pavol54
31.05.13,17:00
Som šťastný "človák", môžem jesť mäso z ročného býčka, ktorý má vo všetkých kolónkach SK - adresa 4 km odo mňa. Čerstvé, božské, cena 5,50 € za kg. Už dvihnutá, kosti na polievku ako prídavok.
ja mám tiež také objednané, už sa teším :)
No fuj...jedla z mrtvol? :D
čo ty vari do živého hryzieš to len levy a kozy sa živím živia a vtáci
wagner
31.05.13,19:37
[QUOTE="pavol54"
čo ty vari do živého hryzieš to len levy a kozy sa živím živia a vtáci[/QUOTE]
Kozy nežerú živú zver. A nečuduj sa, jednoducho neje mäso. Preto sa vyjadruje v tom štýle, že mrtvoly neje.
pavol54
31.05.13,20:02
[QUOTE="pavol54"
čo ty vari do živého hryzieš to len levy a kozy sa živím živia a vtáci
Kozy nežerú živú zver. A nečuduj sa, jednoducho neje mäso. Preto sa vyjadruje v tom štýle, že mrtvoly neje.[/QUOTE]
Ak odtrhneš karfiol a potom ho zješ je mrtvola, ten musíš do neho zahrýzať priamo na koreni len vtedy je ješ živý organizmus.Alebo drozd takú dážďovku zje zaživa. Alebo vari je neživá vec? minule som čítal že keď sa ku kvetom prihováraš inak rastú alebo som videl ako reagujú na hudbu a to môže len živý organizmus. Môj menovec pred dvetisíc rokmi v liste korintským (alebo iným) písal že nemáme súdiť tých čo môžu jesť všetko ani tých čo jedia len zeleninu.
pavol54
01.06.13,04:46
http://peniaze.pravda.sk/spotrebitel/clanok/280530-kriza-zacala-priat-vode-z-vodovodu/
Ja by som dal vodu zadarmo(tá je aj na WC) len by som účtoval umytie poháru.
Konečne ti začína svitať. Ale aby si to dokonale pochopil, napoviem ti, že to umytie pohára je takzvaná služba. Samozrejme že nie zadarmo a jasné že s patričným ziskom.
-------------------------------
Reštaurácia ako taká je vlastne o službe zákazníkom a nie o cene podávaných poživatín. Rovnako aj všetko podnikanie je službou zákazníkom. Tak to už na tom svete chodí palinko s malým pé.
Ako tak čítam tvoje " vždy najlepšie a najrozumnejšie" argumentácie na všetko máš to najlepšie riešenie, tak tvoji zamestnanci sa musia mať u teba nadštandardne s priemerným platom nad priemerom EÚ, Alebo nemáš žiadnych? tak takým by som umožnil aby cez daňový systém podporovali tých čo nemajú prácu aby vyrábali potraviny u takých čo sú ochotní to robiť. Podobne ako je to so zamestnávaním invalidov kto ich nezamestnáva platí dodatočné odvody
jar88
01.06.13,06:51
http://peniaze.pravda.sk/spotrebitel/clanok/280530-kriza-zacala-priat-vode-z-vodovodu/
Ja by som dal vodu zadarmo(tá je aj na WC) len by som účtoval umytie poháru.
Konečne ti začína svitať. Ale aby si to dokonale pochopil, napoviem ti, že to umytie pohára je takzvaná služba. Samozrejme že nie zadarmo a jasné že s patričným ziskom.
-------------------------------
Reštaurácia ako taká je vlastne o službe zákazníkom a nie o cene podávaných poživatín. Rovnako aj všetko podnikanie je službou zákazníkom. Tak to už na tom svete chodí palinko s malým pé.
Ako tak čítam tvoje " vždy najlepšie a najrozumnejšie" argumentácie na všetko máš to najlepšie riešenie, tak tvoji zamestnanci sa musia mať u teba nadštandardne s priemerným platom nad priemerom EÚ, Alebo nemáš žiadnych? tak takým by som umožnil aby cez daňový systém podporovali tých čo nemajú prácu aby vyrábali potraviny u takých čo sú ochotní to robiť. Podobne ako je to so zamestnávaním invalidov kto ich nezamestnáva platí dodatočné odvody
Máš zaujímavé duševné pochody, len čo je pravda.
Píšeš, že si "ochotný" a rád by si robil kvalitné potraviny. Čo ti v tom vlastne bráni? Čo nemáš ruky? Alebo to treba chápať tak, že ty by si to rád robil, ale rukami iných a nemáš na ich zaplatenie? Vlastne by si rád niekoho vykorisťoval, ale nevieš ako na to, čo?
pavol54
01.06.13,07:22
http://peniaze.pravda.sk/spotrebitel/clanok/280530-kriza-zacala-priat-vode-z-vodovodu/
Ja by som dal vodu zadarmo(tá je aj na WC) len by som účtoval umytie poháru.
Konečne ti začína svitať. Ale aby si to dokonale pochopil, napoviem ti, že to umytie pohára je takzvaná služba. Samozrejme že nie zadarmo a jasné že s patričným ziskom.
-------------------------------
Reštaurácia ako taká je vlastne o službe zákazníkom a nie o cene podávaných poživatín. Rovnako aj všetko podnikanie je službou zákazníkom. Tak to už na tom svete chodí palinko s malým pé.
Ako tak čítam tvoje " vždy najlepšie a najrozumnejšie" argumentácie na všetko máš to najlepšie riešenie, tak tvoji zamestnanci sa musia mať u teba nadštandardne s priemerným platom nad priemerom EÚ, Alebo nemáš žiadnych? tak takým by som umožnil aby cez daňový systém podporovali tých čo nemajú prácu aby vyrábali potraviny u takých čo sú ochotní to robiť. Podobne ako je to so zamestnávaním invalidov kto ich nezamestnáva platí dodatočné odvody
Máš zaujímavé duševné pochody, len čo je pravda.
Píšeš, že si "ochotný" a rád by si robil kvalitné potraviny. Čo ti v tom vlastne bráni? Čo nemáš ruky? Alebo to treba chápať tak, že ty by si to rád robil, ale rukami iných a nemáš na ich zaplatenie? Vlastne by si rád niekoho vykorisťoval, ale nevieš ako na to, čo?
Ale viem treba priškrtiť zisk takým ako ty a bude pokoj. No čo vlastne vyrábaš? Myslím že pre jedenkrát by sa mohla porušiť etika porady, a koľko ľudí z toho tvojho zisku platíš ako zamestnancov? Ty asi na to nemáš lebo ti tiekla voda zo zubov pri výplate
jar88
01.06.13,08:14
http://peniaze.pravda.sk/spotrebitel/clanok/280530-kriza-zacala-priat-vode-z-vodovodu/
Ja by som dal vodu zadarmo(tá je aj na WC) len by som účtoval umytie poháru.
Konečne ti začína svitať. Ale aby si to dokonale pochopil, napoviem ti, že to umytie pohára je takzvaná služba. Samozrejme že nie zadarmo a jasné že s patričným ziskom.
-------------------------------
Reštaurácia ako taká je vlastne o službe zákazníkom a nie o cene podávaných poživatín. Rovnako aj všetko podnikanie je službou zákazníkom. Tak to už na tom svete chodí palinko s malým pé.
Ako tak čítam tvoje " vždy najlepšie a najrozumnejšie" argumentácie na všetko máš to najlepšie riešenie, tak tvoji zamestnanci sa musia mať u teba nadštandardne s priemerným platom nad priemerom EÚ, Alebo nemáš žiadnych? tak takým by som umožnil aby cez daňový systém podporovali tých čo nemajú prácu aby vyrábali potraviny u takých čo sú ochotní to robiť. Podobne ako je to so zamestnávaním invalidov kto ich nezamestnáva platí dodatočné odvody
Máš zaujímavé duševné pochody, len čo je pravda.
Píšeš, že si "ochotný" a rád by si robil kvalitné potraviny. Čo ti v tom vlastne bráni? Čo nemáš ruky? Alebo to treba chápať tak, že ty by si to rád robil, ale rukami iných a nemáš na ich zaplatenie? Vlastne by si rád niekoho vykorisťoval, ale nevieš ako na to, čo?
Ale viem treba priškrtiť zisk takým ako ty a bude pokoj. No čo vlastne vyrábaš? Myslím že pre jedenkrát by sa mohla porušiť etika porady, a koľko ľudí z toho tvojho zisku platíš ako zamestnancov? Ty asi na to nemáš lebo ti tiekla voda zo zubov pri výplate
Ja viem, že ty by si veľmi rád škrtil cudzí zisk, ale na to, aby si si to mohol dovoliť, aj niečo potrebuješ. Nemyslíš?
-------------------------------------------
Neviem či si si to všimol, alebo či o tom vieš, ale je fakt, že je tu určitá časť spoločnosti, ktorej sa aj počas krízy ďalej dobre darí. Sú to hlavne podnikaví a mysliaci slobodní ľudia, ako napríklad ja. Ďalej sú to aj ľudia, ktorí nemajú chrbtovú kosť a jasné, že zároveň sú napojení aj na štátny cecek, ako napríklad pár mojich známych. Tieto dve odlišné triedy, napodiv žijú v akejsi vzájomnej spolupatričnosti. Majú odlišné, ale aj spoločné záujmy a vlastný slobodný trh, ktorého sa kríza napodiv nijako nedotkla. Funguje na základe potrieb a možností zúčastnených a že sú tie ich potreby a možnosti riadne, to ti je snáď jasné.
pavol54
01.06.13,08:27
http://peniaze.pravda.sk/spotrebitel/clanok/280530-kriza-zacala-priat-vode-z-vodovodu/
Ja by som dal vodu zadarmo(tá je aj na WC) len by som účtoval umytie poháru.
Konečne ti začína svitať. Ale aby si to dokonale pochopil, napoviem ti, že to umytie pohára je takzvaná služba. Samozrejme že nie zadarmo a jasné že s patričným ziskom.
-------------------------------
Reštaurácia ako taká je vlastne o službe zákazníkom a nie o cene podávaných poživatín. Rovnako aj všetko podnikanie je službou zákazníkom. Tak to už na tom svete chodí palinko s malým pé.
Ako tak čítam tvoje " vždy najlepšie a najrozumnejšie" argumentácie na všetko máš to najlepšie riešenie, tak tvoji zamestnanci sa musia mať u teba nadštandardne s priemerným platom nad priemerom EÚ, Alebo nemáš žiadnych? tak takým by som umožnil aby cez daňový systém podporovali tých čo nemajú prácu aby vyrábali potraviny u takých čo sú ochotní to robiť. Podobne ako je to so zamestnávaním invalidov kto ich nezamestnáva platí dodatočné odvody
Máš zaujímavé duševné pochody, len čo je pravda.
Píšeš, že si "ochotný" a rád by si robil kvalitné potraviny. Čo ti v tom vlastne bráni? Čo nemáš ruky? Alebo to treba chápať tak, že ty by si to rád robil, ale rukami iných a nemáš na ich zaplatenie? Vlastne by si rád niekoho vykorisťoval, ale nevieš ako na to, čo?
Ale viem treba priškrtiť zisk takým ako ty a bude pokoj. No čo vlastne vyrábaš? Myslím že pre jedenkrát by sa mohla porušiť etika porady, a koľko ľudí z toho tvojho zisku platíš ako zamestnancov? Ty asi na to nemáš lebo ti tiekla voda zo zubov pri výplate
Ja viem, že ty by si veľmi rád škrtil cudzí zisk, ale na to, aby si si to mohol dovoliť, aj niečo potrebuješ. Nemyslíš?
-------------------------------------------
Neviem či si si to všimol, alebo či o tom vieš, ale je fakt, že je tu určitá časť spoločnosti, ktorej sa aj počas krízy ďalej dobre darí. Sú to hlavne podnikaví a mysliaci slobodní ľudia, ako napríklad ja. Ďalej sú to aj ľudia, ktorí nemajú chrbtovú kosť a jasné, že zároveň sú napojení aj na štátny cecek, ako napríklad pár mojich známych. Tieto dve odlišné triedy, napodiv žijú v akejsi vzájomnej spolupatričnosti. Majú odlišné, ale aj spoločné záujmy a vlastný slobodný trh, ktorého sa kríza napodiv nijako nedotkla. Funguje na základe potrieb a možností zúčastnených a že sú tie ich potreby a možnosti riadne, to ti je snáď jasné.
Ty máš dar nepovedať nič len kľučkovať tak koľko ľudí zamestnávaš keď si taký podnikavý a keď sa ti tak darí? A kde môžem kúpiť tvoj výrobok?
jar88
01.06.13,09:04
Nuž čo s tebou päťdesiaty štvrtý pavol, ty máš zase dar nič nechápať. Nie raz som tu napísal, že som zavesil podnikanie na klinec. Už ma nebavilo platiť a platiť socanstvo zo svojho. Som totiž toho názoru, že ak chce niekto po socansky žiť, nech si to aj zaplatí. Ja chcem trh a tak budem žiť na trhu. Je mi srdečne jedno, kto na tom trhu nakupuje, ako socansky myslí, kde a ako zobral peniaze, ktorými mi platí. Pre mňa je dôležité, že má o moje služby záujem a že ich vie správne oceniť.
--------------------------------------
Musím však uznať, že som sa pred pár rokmi mýlil, keď som si myslel, že socani zlikvidujú slobodný trh. Oni ho totiž nelikvidujú, oni ho len zmenšujú a vytláčajú z neho tých skutočných, zadubených socanov. Tým v konečnom dôsledku zostane už len riadená výroba a sociálny prídelový systém.
---------------------------------------
Naozaj je už načase zamyslieť sa a konečne pochopiť.
pavol54
01.06.13,09:26
Nuž čo s tebou päťdesiaty štvrtý pavol, ty máš zase dar nič nechápať. Nie raz som tu napísal, že som zavesil podnikanie na klinec. Už ma nebavilo platiť a platiť socanstvo zo svojho. Som totiž toho názoru, že ak chce niekto po socansky žiť, nech si to aj zaplatí. Ja chcem trh a tak budem žiť na trhu. Je mi srdečne jedno, kto na tom trhu nakupuje, ako socansky myslí, kde a ako zobral peniaze, ktorými mi platí. Pre mňa je dôležité, že má o moje služby záujem a že ich vie správne oceniť.
--------------------------------------
Musím však uznať, že som sa pred pár rokmi mýlil, keď som si myslel, že socani zlikvidujú slobodný trh. Oni ho totiž nelikvidujú, oni ho len zmenšujú a vytláčajú z neho tých skutočných, zadubených socanov. Tým v konečnom dôsledku zostane už len riadená výroba a sociálny prídelový systém.
---------------------------------------
Naozaj je už načase zamyslieť sa a konečne pochopiť.
no sú niektorí ktorí dosť nakradli aby nemuseli robiť a tým nedelím nikoho na pravičiarov alebo pseudosocialistov. Zlodej je zlodejom bez ohľadu na farbu trička a vlastné názory
jar88
02.06.13,04:19
Nuž čo s tebou päťdesiaty štvrtý pavol, ty máš zase dar nič nechápať. Nie raz som tu napísal, že som zavesil podnikanie na klinec. Už ma nebavilo platiť a platiť socanstvo zo svojho. Som totiž toho názoru, že ak chce niekto po socansky žiť, nech si to aj zaplatí. Ja chcem trh a tak budem žiť na trhu. Je mi srdečne jedno, kto na tom trhu nakupuje, ako socansky myslí, kde a ako zobral peniaze, ktorými mi platí. Pre mňa je dôležité, že má o moje služby záujem a že ich vie správne oceniť.
--------------------------------------
Musím však uznať, že som sa pred pár rokmi mýlil, keď som si myslel, že socani zlikvidujú slobodný trh. Oni ho totiž nelikvidujú, oni ho len zmenšujú a vytláčajú z neho tých skutočných, zadubených socanov. Tým v konečnom dôsledku zostane už len riadená výroba a sociálny prídelový systém.
---------------------------------------
Naozaj je už načase zamyslieť sa a konečne pochopiť.
no sú niektorí ktorí dosť nakradli aby nemuseli robiť a tým nedelím nikoho na pravičiarov alebo pseudosocialistov. Zlodej je zlodejom bez ohľadu na farbu trička a vlastné názory
Tu máš pravdu, zlodej je zlodej bez ohľadu na názor, ale čo je podľa môjho názoru zlodejina, to ty považuješ za normálne.
V tom je to socanské zlodejstvo.
pavol54
02.06.13,04:26
Nuž čo s tebou päťdesiaty štvrtý pavol, ty máš zase dar nič nechápať. Nie raz som tu napísal, že som zavesil podnikanie na klinec. Už ma nebavilo platiť a platiť socanstvo zo svojho. Som totiž toho názoru, že ak chce niekto po socansky žiť, nech si to aj zaplatí. Ja chcem trh a tak budem žiť na trhu. Je mi srdečne jedno, kto na tom trhu nakupuje, ako socansky myslí, kde a ako zobral peniaze, ktorými mi platí. Pre mňa je dôležité, že má o moje služby záujem a že ich vie správne oceniť.
--------------------------------------
Musím však uznať, že som sa pred pár rokmi mýlil, keď som si myslel, že socani zlikvidujú slobodný trh. Oni ho totiž nelikvidujú, oni ho len zmenšujú a vytláčajú z neho tých skutočných, zadubených socanov. Tým v konečnom dôsledku zostane už len riadená výroba a sociálny prídelový systém.
---------------------------------------
Naozaj je už načase zamyslieť sa a konečne pochopiť.
no sú niektorí ktorí dosť nakradli aby nemuseli robiť a tým nedelím nikoho na pravičiarov alebo pseudosocialistov. Zlodej je zlodejom bez ohľadu na farbu trička a vlastné názory
Tu máš pravdu, zlodej je zlodej bez ohľadu na názor, ale čo je podľa môjho názoru zlodejina, to ty považuješ za normálne.
V tom je to socanské zlodejstvo.
Takže Mikloš a Dzurinda boli socani lebo to boli najväčší zlodeji
jar88
02.06.13,05:04
Ty si už zabudol na Mečiarov kapitalizmus?
jar88
02.06.13,05:10
Už si zabudol v mene čoho, ste tu kradli a zbíjali? Ty si nepamätáš v akom srabe bolo Slovensko, keď sa dostal Dzurinda ku kormidlu. Že tu už nebolo čo riadiť a nie tak ešte kradnúť?
jar88
02.06.13,05:17
Už si zabudol, ako ste mu čapkali aj s babkami demokratkami? To vy ste znehodnotili pojem pracovať, podnikať a starať sa o rodinu. Veď aj načo, veď normálny človek nemá ako doskákať až na konečnú, veď bez štátu by určite skapal v biede.
pavol54
02.06.13,05:50
Už si zabudol v mene čoho, ste tu kradli a zbíjali? Ty si nepamätáš v akom srabe bolo Slovensko, keď sa dostal Dzurinda ku kormidlu. Že tu už nebolo čo riadiť a nie tak ešte kradnúť?
Ja som kradol ty debil pripečený videl si ma?
jar88
02.06.13,06:43
Už si zabudol v mene čoho, ste tu kradli a zbíjali? Ty si nepamätáš v akom srabe bolo Slovensko, keď sa dostal Dzurinda ku kormidlu. Že tu už nebolo čo riadiť a nie tak ešte kradnúť?
Ja som kradol ty debil pripečený videl si ma?
Už sa dostávaš do iného levelu, len čo je pravda.
Prečo používaš minulý čas, keď kradnete stále. Denno denne to vidím na vlastné oči. Vy totiž nič iné ani neviete a pritom to už ani nepovažujete za kradnutie. Pre vás je to totiž už normálne, brať iným, čo vám jednoducho nepatrí.
--------------------------------------
No a na toho debila sa ti môžem tak akurát vytentovať. Nedokážeš sa ovládať ani nad klávesnicou, tak čo už s tebou? Si aký si a si to čo si. Sám si za to môžeš.
pavol54
02.06.13,06:56
Už si zabudol v mene čoho, ste tu kradli a zbíjali? Ty si nepamätáš v akom srabe bolo Slovensko, keď sa dostal Dzurinda ku kormidlu. Že tu už nebolo čo riadiť a nie tak ešte kradnúť?
Ja som kradol ty debil pripečený videl si ma?
Už sa dostávaš do iného levelu, len čo je pravda.
Prečo používaš minulý čas, keď kradnete stále. Denno denne to vidím na vlastné oči. Vy totiž nič iné ani neviete a pritom to už ani nepovažujete za kradnutie. Pre vás je to totiž už normálne, brať iným, čo vám jednoducho nepatrí.
--------------------------------------
No a na toho debila sa ti môžem tak akurát vytentovať. Nedokážeš sa ovládať ani nad klávesnicou, tak čo už s tebou? Si aký si a si to čo si. Sám si za to môžeš.
zdravotný stav je daný ten sa dá liečiť dostaneš sa z toho ale vyprosujem si aby si ma tu obviňoval verejne z toho že som niečo ukradol alebo si privlastnil alebo zo spojenia s pravicou , pseodosocanmi alebo inými politickými garnitúrami alebo ekonomickými štruktúrami, môžem to chápať aj inak
jar88
02.06.13,07:06
Ty si trúfaš niečo vyprosovať? Veď si po sebe prečítaj a potom si vyprosuj. To čo tu predvádzaš, si možno dovolíš len doma v robote a tu. Medzi normálnymi ľuďmi si to dovoliť nemôžeš.
Dáša_
03.06.13,16:18
avalik
05.06.13,11:25
avalik
06.06.13,20:56
test - jahodove dzemy
http://tn.nova.cz/zpravy/testy/velky-test-marmelad-ktera-chutna-jako-od-babicky.html
na stranke su aj dalsie zaujimave testy
korela
06.06.13,21:27
Ja by som pri všetkej skromnosti zaradila ku kvalitným džemom, čo tu boli uvedené, ešte napr. aj z Lidla. Tri roky som ich ich síce nekupovala, dúfam, že sa nezmenila ich kvalita. Ale je toľko kvalitných džemov dnes už na trhu, že sa mi zdá tá vzorka pomerne nízka pre udanie najkvalitnejšieho produktu .
korela
08.06.13,19:19
Tesco:
König Ludwig Bavorský chlieb kráľa Ludwiga ražno špaldovo sladový chlieb 500 g
1,69 €
(3,38 €/Kg)
Popis produktu
Marketing produktu
Chlieb špeciálny, vyrobené z hlbokozmrazeného polotovaru.
Zloženie
Pitná voda, ražná múka (28 %), chlebová zmes König Ludwig (28 %) (špaldová múka, sušený ražný kvas, špaldová sladová múka, celozrnná špaldová drť a múka, pšeničné bielkoviny, soľ jedlá, ražná sladová múka, sušená srvátka, zahusťovadlo (E421), cukor, sladový výťažok jačmenný, pšeničné otruby, emulgátor (E471), hroznový koncentrát, látka na zlepšenie vlastností múky (E300), enzýmy), droždie, priemyselný kvas (prírodný kvas ražný, regulátor kyslosti (E 270, E 260), pšeničné otruby, ražná múka, soľ jedlá, emulgátor (E322), sladový extrakt ražný, koreniny)
Zdravie a životný štýl
Alergény – ďalší text
Lepok, sója, mlieko
korela
08.06.13,19:25
Tiež Tesco
Bene Fit Enerjoy chlieb 405 g
2,29 €
(5,65 €/Kg)

Popis produktu
Marketing produktu

Chlieb celozrnný, vyrobené z hlbokozmrazeného polotovaru.

Zloženie
Zmes na výrobu chleba 58 % (ražná celozrnná múka, pšeničná celozrnná múka, špaldová celozrnná múka, sójový šrot, sušený cmar, sušený ražný kvas, glutén, soľ, cukor, zmes vitamínov a minerálnych látok ( fosforečnan vápnika, fosforečnan horčíka, amid kyseliny nikotínovej - vitamín B3, pantotenát vápnika, vitamín B6, B2, B1), jačmenný sladový extrakt, korenie), pitná voda, droždie, Posyp: tekvicové semienka, ovsené vločky
Zdravie a životný štýl
Alergény – ďalší text

Lepok, sója, mlieko
korela
08.06.13,19:32
Bageta špaldová 120 g
0,69 €
(5,75 €/Kg)

Popis produktu
Marketing produktu
Tukové pečivo, vyrobené z hlbokozmrazeného polotovaru.

Zloženie
Pšeničná múka, pitná voda, špaldová zmes 30 % (špaldová múka, ľanové semeno, celozrnná špaldová krupica, krupica z vlčieho bôbu, jodidovaná jedlá soľ, špaldové vločky, sladová múka špaldová, rastlinný tuk, zahusťovadlo (E412), cukor, koreniny, protihrudkové činidlá (E450, E341), emulgátor (E472e), regulátor kyslosti (E 262), látka na zlepšenie vlastností múky: (E300), enzýmy), droždie, margarín (rastlinné oleje a tuky, pitná voda, emulgátor (E322 a E471), jedlá soľ, chemická konzervačná látka (E200), kyselina (E330), maslová aróma, farbivo (E160a)), jedlá soľ, pekárenský prípravok (zahusťovadlo: guarová guma (E412), dextróza, pšeničná sladová múka, maltodextrín, pšeničná múka, emulgátor (E472e, sójový lecitín E322), protihrudkové činidlá (E450, E341), sušená srvátka, sušený pšeničný kvas, sladový výťažok, zemiakový škrob, rastlinný olej, látka na zlepšenie vlastnostní múky (kyselina askorbová E 300), enzýmy), cukor
Zdravie a životný štýl
Alergény – ďalší text

Lepok, sója, mlieko, vlčí bôb
avalik
08.06.13,19:36
korela, nestaci dat jedno + link? ... alebo o co ide?
korela
08.06.13,19:52
Vybrala som iba dva druhy chlebov, najdrahších, nebalených. Niektoré so prepásané papierovou páskou s etiketou.
Nemajú to však všetky chleby a pečivá už vôbec nie.
Väčšina pečív je z hlbokovomrazaných polotovarov. Tie dva som uviedla ako príklady, z akého množstva prísad sú tieto múčne výrobky zložené, a ako to musí podľa mňa zložito organizmus rozkladať. Vrátane umelých tukov, a pri rastlinných by ma zaujímala ich kvalita.
Kto si chce pozrieť viac druhov, nech sa zaregistruje na http://potravinydomov.itesco.sk/sk-SK, prepracuje sa k jednotlivým zloženiam.
A čo je v Tescu, to samé sa predáva aj v iných reťazcoch.
Dáša_
08.06.13,20:08
Dáša_
12.06.13,05:54
lujza.j
12.06.13,06:40
http://doma.nova.cz/clanek/zdravi/velky-test-detskych-piticek-v-jedne-lahvicce-je-az-20-kostek-cukru.html
Nemaju hanbu predavat detsku cukrovu vodu....kedysi sme boli na čaji od mamy,alebo na vode z vodovodu,ale to uz pre vela deciek nie je in....
Dáša_
12.06.13,07:59
http://doma.nova.cz/clanek/zdravi/velky-test-detskych-piticek-v-jedne-lahvicce-je-az-20-kostek-cukru.html
Nemaju hanbu predavat detsku cukrovu vodu....kedysi sme boli na čaji od mamy,alebo na vode z vodovodu,ale to uz pre vela deciek nie je in....

a najhoršie je, že si ešte pod dojmom reklamy myslíme, ako robíme našim deťom dobre....
lujza.j
12.06.13,09:21
http://doma.nova.cz/clanek/zdravi/velky-test-detskych-piticek-v-jedne-lahvicce-je-az-20-kostek-cukru.html
Nemaju hanbu predavat detsku cukrovu vodu....kedysi sme boli na čaji od mamy,alebo na vode z vodovodu,ale to uz pre vela deciek nie je in....

a najhoršie je, že si ešte pod dojmom reklamy myslíme, ako robíme našim deťom dobre....
Hnusny marketing,to uz ani neriesim....umyselne zvolene obaly flias....snazim sa nepodlahnut reklame aj ked nie vzdy sa to podari....vali sa z kazdej strany,ale deti to nasaju nevedia ignorovat.....reklama mi vo vseobecnosti vadi,ale reklama ktora je priamo,alebo nepriamo pre deti,tak to je podla mna vchol....
pavol54
12.06.13,11:10
http://doma.nova.cz/clanek/zdravi/velky-test-detskych-piticek-v-jedne-lahvicce-je-az-20-kostek-cukru.html
Sprostej krave nebeskej vadí pomerne zdravý cukor, ale to že je tam antioxidant kyselina askorbová a že plasty obsahujú ftalát jej je jedno vidieť že potravinová gramotnosť na úrovni ošklbaného hojdacieho koníka.
Dáša_
17.06.13,18:48
avalik
20.06.13,07:19
lujza.j
20.06.13,11:59
Antea
20.06.13,15:50
Dnes som kupovala bryndzu. Otázka predavačky, "tradičnú alebo ovčiu"?, mám dosť, vždy som si myslela, že tradičná je 100% ovčia, no bola som milostivo poučená, že tá pol na pol je tradičná, tak som kúpila radšej balenú tradičnú 100% ovčiu a pridala som aj svoj komentár.
avalik
21.06.13,08:14
wagner
21.06.13,10:28
220870
23.06.13,16:20
Tweety
25.06.13,06:19
lujza.j
25.06.13,07:32
Fuj....stale to iste dookola.....uz tu nekupujem ani maso,aj ked si v At za neho priplatim kaslem nato!.....uz mi ostalo len to maso co konzumujem v robote.....a kedze nerobim v spickovych hviezdckovych Ba hoteloch,kde vsetko z At......tak mam trochu tohto Pl humusu....
220870
25.06.13,10:58
pavol54
25.06.13,14:06
http://orgo-net.blogspot.cz/2012/09/sokujici-studie-gmo-kukurice-roundup.html
Nič šokujúce však Amerika, a koľko mladých je nezamestnaných prečo sa nehlásia alebo nemusia povinne nastúpiť do poľnohospodárskych podnikov za minimálnu mzdu vytrhávať burinu alebo okopávať lebo roundop je glyfosát to = sú všetky totálne herbicídy( všetko zelené zabíjajú ) aha radšej budú dýchať ftaláty a iné látky v priemyselnej výrobe
jar88
26.06.13,10:31
http://orgo-net.blogspot.cz/2012/09/sokujici-studie-gmo-kukurice-roundup.html
Nič šokujúce však Amerika, a koľko mladých je nezamestnaných prečo sa nehlásia alebo nemusia povinne nastúpiť do poľnohospodárskych podnikov za minimálnu mzdu vytrhávať burinu alebo okopávať lebo roundop je glyfosát to = sú všetky totálne herbicídy( všetko zelené zabíjajú ) aha radšej budú dýchať ftaláty a iné látky v priemyselnej výrobe
To nevieš?
Lebo aj keď je mladý, aj keď je nezamestnaný, stále zostáva "človekom" a aj občanom. Slobodným občanom a nie nevoľníkom, ktorého by chcel každý buran využívať na plantážach.
Milý 54-palko, tu nieje Amerika s čiernymi otrokmi. Tá už nieje ani za oceánom a dokonca už aj tí otrokári vymreli.
pavol54
26.06.13,13:48
http://orgo-net.blogspot.cz/2012/09/sokujici-studie-gmo-kukurice-roundup.html
Nič šokujúce však Amerika, a koľko mladých je nezamestnaných prečo sa nehlásia alebo nemusia povinne nastúpiť do poľnohospodárskych podnikov za minimálnu mzdu vytrhávať burinu alebo okopávať lebo roundop je glyfosát to = sú všetky totálne herbicídy( všetko zelené zabíjajú ) aha radšej budú dýchať ftaláty a iné látky v priemyselnej výrobe
To nevieš?
Lebo aj keď je mladý, aj keď je nezamestnaný, stále zostáva "človekom" a aj občanom. Slobodným občanom a nie nevoľníkom, ktorého by chcel každý buran využívať na plantážach.
Milý 54-palko, tu nieje Amerika s čiernymi otrokmi. Tá už nieje ani za oceánom a dokonca už aj tí otrokári vymreli.
burani sú všetci ktorí využívajú iných a pritom hrabú pre seba maximálny zisk a to je jedno aj keď sa budeš chváliť s tým ako ti druhí museli zarobiť 500 000,- ak si im nedal primeraný podiel a vypchal si im oči 1 2% -tami tak sa naozaj chovajú burani a raz im niekto rozkope okolie kruhového svalu.
Tweety
08.07.13,15:58
MisheliQ
09.07.13,10:03
o kontrole kvality a bezpečnosti potravín a o výsledku cielenej kontroly bryndze

http://www.ta3.com/clanok/1021940/tb-l-jahnatka-a-j-biresa-o-kontrole-kvality-a-bezpecnosti-potravin.html
Letko
11.07.13,03:59
erik555
11.07.13,09:35
Kupujeme reďkovky z Číny a mrkvu z Ukrajiny

http://presov.korzar.sme.sk/c/6864836/kupujeme-redkovky-z-ciny-a-mrkvu-z-ukrajiny.html
Nie je sa comu cudovat, ked na Slovensku skapal polnohospodarsky sektor! Ked skapal, tak sa musi dovazat! Logicky...
misoft
11.07.13,16:06
Jáááj! Tu na Slovensku toho skapalo omnoho viacej, nielen poľnohospodársky sektor - človek má dojem, že tu skapalo všetko.

Pýta sa cigán na stavbe majstra:
"Majstre, to je jaka tota atomova bomba?"
"Ta taka, že kec buchne, šicko zmizňe!"
"A tota vodikova?"
"Ta tota kec buchne, ta šicke ľudze zmizňu!
"Ta majstre, jaka potom bomba tu buchla?"
"Čomu še pitaš?"
"Ta mi šicke tu, ľem materialu nit!"
wagner
11.07.13,18:26
erik555
12.07.13,09:22
Jáááj! Tu na Slovensku toho skapalo omnoho viacej, nielen poľnohospodársky sektor - človek má dojem, že tu skapalo všetko.

No prave...potom take podobne clanky nie je nic, co by sme uz davnejsie nepoznali :D
asedma
13.07.13,10:45
wagner
14.07.13,19:33
http://aktualne.atlas.sk/viete-co-mate-na-tanieri-vase-maso-moze-byt-plne-gmo-krmiv/slovensko/spolocnost/ neoplatí sa už pomaly nič kupovať a jesť iba to, čo si dorobíme doma. Tak ako kedysi naši starí rodičia si všetko dopestovali a čo predali, peniaze použili napríklad na kúpu obuvi a pod.
erik555
14.07.13,19:35
Niekde ludstvo urobilo chybu a uz sa z tych slamastik nikdy nedostane...vsetko je krizom krazom a uz sa ani neda vystopovat, odkial ze je to a to.
220870
16.07.13,18:10
arizona
17.07.13,20:47
Llívia
18.07.13,04:50
http://zivot.azet.sk/clanok/13981/klamstva-o-potravinach-krmia-nas-hnusom-tvrdi-clovek-z-brandze.html

Citát z článku: A informácia nečitateľná. Mňa ako zákazníka uráža, že údaje o zložení výrobku sú napísané trištvrtemilimetrovým písmom, kým odporúčanie na servírovanie zaberá tretinu obalu.
EÚ, keď sa už stará do všetkého, mohla by sa začať starať aj do tohto a určiť minimálnu veľkosť písma pre popis zloženia výrobkov a návody na použitie.
pavol54
18.07.13,11:03
http://zivot.azet.sk/clanok/13981/klamstva-o-potravinach-krmia-nas-hnusom-tvrdi-clovek-z-brandze.html

Citát z článku: A informácia nečitateľná. Mňa ako zákazníka uráža, že údaje o zložení výrobku sú napísané trištvrtemilimetrovým písmom, kým odporúčanie na servírovanie zaberá tretinu obalu.
EÚ, keď sa už stará do všetkého, mohla by sa začať starať aj do tohto a určiť minimálnu veľkosť písma pre popis zloženia výrobkov a návody na použitie.
potom by niektoré výrobky museli mať samostatný list s obsahom priložený vedľa
Llívia
18.07.13,11:24
potom by niektoré výrobky museli mať samostatný list s obsahom priložený vedľa
Aj to je riešenie :)
asedma
18.07.13,11:55
potom by niektoré výrobky museli mať samostatný list s obsahom priložený vedľa
Aj to je riešenie :)
najlepsie je chodit nakupovat s lupou
pavol54
18.07.13,12:10
potom by niektoré výrobky museli mať samostatný list s obsahom priložený vedľa
Aj to je riešenie :)
V jednote na každý mäsový výrobok je vypracovaný list k nahliadnutiu
jar88
19.07.13,05:43
Kupujeme reďkovky z Číny a mrkvu z Ukrajiny

http://presov.korzar.sme.sk/c/6864836/kupujeme-redkovky-z-ciny-a-mrkvu-z-ukrajiny.html
Nie je sa comu cudovat, ked na Slovensku skapal polnohospodarsky sektor! Ked skapal, tak sa musi dovazat! Logicky...
Super zamyslenie, niet sa čomu čudovať, musí sa dovážať, lebo skapal poľnohospodársky sektor.
-------------------------------------
Je to jednoduché a logické.
Nájdem zlý následok a logicky sa pýtam po príčine, ktorá ho vyvolala.
-------------------------------------
Teraz by si mal pokračovať a za zlý následok by si si mal dosadiť zakapané poľnohospodárstvo a hľadať príčinu, prečo zakapalo.
-----
-----
Ak budeš vytrvalý a budeš klásť dostatočne dlho otázky, nakoniec určite vypátraš kde sa stala chyba a prečo musíš kupovať to čo kupuješ.
jar88
19.07.13,05:54
Niekde ludstvo urobilo chybu a uz sa z tych slamastik nikdy nedostane...vsetko je krizom krazom a uz sa ani neda vystopovat, odkial ze je to a to.
Nuž tu je to to isté. Tu si tiež môžeš začať klásť otázky, ale musíš ich správne formulovať.
Nie celé ľudstvo niekde urobilo chybu. Len určitá časť ľudstva a len určitú chybu. Nuž ale následky, znáša podstatná časť populácie a aj tá časť, ktorá sa žiadnej chyby nedopustila a ani nemala možnosť, dopustiť sa slobodne svojej vlastnej chyby. Chyby, za ktorú by následky znášala sama a iných by do nich neťahala.
wagner
19.07.13,19:22
erik555
19.07.13,20:18
http://www.topky.sk/cl/13/1355860/Humus-nas-kazdodenny--Potkanie-chlpy-ci-analne-sekrety-jeme-vsetci- dobrú chuť :mee:
Co places?! Vo svete su kulinarske recepty z potkanov, hadov a podobne...tak aky humus? :D
arizona
20.07.13,09:29
mimotemy
UPOZORNENIE PRE : jar88 a erik555

Drzte sa zadanej temy! Vulgarne oslovovania a napadania ostatych clenov sa na Porade netoleruju. Nevhodne prispevky som vymazala a nebudem ich ani v buducnosti tolerovat!

Ak mate potrebu si nadavat,robte tak v sukromnych spravach,nezahlcujte zbytocne temu.
erik555
20.07.13,09:45
Niekde ludstvo urobilo chybu a uz sa z tych slamastik nikdy nedostane...vsetko je krizom krazom a uz sa ani neda vystopovat, odkial ze je to a to.
Nuž tu je to to isté. Tu si tiež môžeš začať klásť otázky, ale musíš ich správne formulovať.
Nie celé ľudstvo niekde urobilo chybu. Len určitá časť ľudstva a len určitú chybu. Nuž ale následky, znáša podstatná časť populácie a aj tá časť, ktorá sa žiadnej chyby nedopustila a ani nemala možnosť, dopustiť sa slobodne svojej vlastnej chyby. Chyby, za ktorú by následky znášala sama a iných by do nich neťahala.
Tak to uz s politikmi a uradnikmi chodi...na zivot s nimi si musime zvyknut.
erik555
20.07.13,10:00
Niekde ludstvo urobilo chybu a uz sa z tych slamastik nikdy nedostane...vsetko je krizom krazom a uz sa ani neda vystopovat, odkial ze je to a to.
Nuž tu je to to isté. Tu si tiež môžeš začať klásť otázky, ale musíš ich správne formulovať.
Nie celé ľudstvo niekde urobilo chybu. Len určitá časť ľudstva a len určitú chybu. Nuž ale následky, znáša podstatná časť populácie a aj tá časť, ktorá sa žiadnej chyby nedopustila a ani nemala možnosť, dopustiť sa slobodne svojej vlastnej chyby. Chyby, za ktorú by následky znášala sama a iných by do nich neťahala.
Politika vykapala na Slovensku polnohospodarsky sektor. Ci ta slovenska, alebo aj europska. Preto sa musi na Slovensko dovazat. Takze pricinu davno vieme, ja som iba konstatoval...ja som si tam nestazoval!
Keby nieco, tak sa aspon budeme vozit na autach, aj ked s prazdnymi zaludkami.
220870
20.07.13,16:26
pavol54
20.07.13,18:58
http://svetkolemnas.info/novinky/kontroverzni-realita/45-jak-se-dostala-bojova-latka-aspartam-e-951-do-naseho-jidelnicku
Prečo spotrebitelia kúpia radšej výrobok(o niečo lacnejší) s umelým sladidlom ako s cukrom? pomer sladidla a cukru 1kg:(460-600)kg, pomer ceny sladidla a cukru (60-80)€ :690€, vstupy so sladidlom sú len 1/10 oproti vstupom s cukrom
taiko
22.07.13,09:17
Priatelia, veľa sa dnes hovorí o farmárskych trhoch a predaji z dvora. Je to alternatíva k supermarketom? Dá sa tomu veriť? Môže to niekoho uživiť? Bolo by to prínosom pre obyvateľstvo? Pre ekonomiku? Pomohlo by nám to stravovať sa zdravšie, či lacnejšie? Otázok je veľa.
Zachytil som na túto tému rôzne názory. Preto som sa rozhodol vykonať malú anketu, ktorú chápem ako môj a hlavne Váš príspevok do debaty.
Výsledky možno pomôžu tým, ktorí sa predaju z dvora venujú, chcú venovať a možno aj tým, ktorí ho využívajú, chcú využívať, či využívali. Ak si nájdete niekoľko sekúnd, šibnite na www.jedloakopriatel.sk a zapojte sa prosím do tejto ankety.
Nandrolon
23.07.13,05:19
stránka, na ktorej admin uverejní článok so slovíčkom SYRUP má u mňa asi takú informačnú dôveru ako zlatá retiazka kúpená na ulici od cigáňa...
erik555
24.07.13,08:21
jar88
24.07.13,10:57
mimotemy
UPOZORNENIE PRE : jar88 a erik555

Drzte sa zadanej temy! Vulgarne oslovovania a napadania ostatych clenov sa na Porade netoleruju. Nevhodne prispevky som vymazala a nebudem ich ani v buducnosti tolerovat!

Ak mate potrebu si nadavat,robte tak v sukromnych spravach,nezahlcujte zbytocne temu.

Ďakujem za upozornenie na moju vulgárnosť a napádanie ostatných členov Porady. Bol by som ti vďačný, keby si mi ukázala, kde som bol podľa teba vulgárny a ak to nájdeš, tak si popátraj, kto bol iniciátorom. Dúfam, že to urobíš verejne rovnako ako napomenutie a nie cez SS.
220870
31.07.13,03:01
jar88
31.07.13,03:57
http://hnporadna.hnonline.sk/c1-60342540-par-kilometrov-a-ta-ista-zmrzlina-chuti-inak
Ty s tým článkom súhlasíš?
------------------------------------
Prečo ?
-----------------
Myslíš si, že ak niečo predávam v Rakúsku, to isté musím predávať aj na Slovensku a v Maďarsku? Teba nenapadne, že ten podnikateľ je slobodný a že nikto mu nemôže kafrať do toho, ako a s čím bude podnikať?
Ak budem mať pár zmrzlinární na pár uliciach a v každej iné zloženie zmrzliny a za inú cenu, tiež ti to bude vadiť?
Čo myslíš, môžem dať každej prevádzke inú značku (každú označiť iným menom podnikateľa), lebo usúdim, že rovnaké meno podnikateľa môže v zákazníkoch vzbudzovať dojem, že ich klamem, alebo zavádzam kvalitou, cenou, zložením a podobne?
-------------------------
Myslím, že tí novinári len zneužívajú zadubenosť niektorých ľudí a píšu pre nich sprostosti, aby sa ich plátok čítal a kupoval.
buchač
31.07.13,04:11
http://hnporadna.hnonline.sk/c1-60342540-par-kilometrov-a-ta-ista-zmrzlina-chuti-inak
Ty s tým článkom súhlasíš?
------------------------------------
Prečo ?
-----------------
Myslíš si, že ak niečo predávam v Rakúsku, to isté musím predávať aj na Slovensku a v Maďarsku? Teba nenapadne, že ten podnikateľ je slobodný a že nikto mu nemôže kafrať do toho, ako a s čím bude podnikať?
Ak budem mať pár zmrzlinární na pár uliciach a v každej iné zloženie zmrzliny a za inú cenu, tiež ti to bude vadiť?
Čo myslíš, môžem dať každej prevádzke inú značku (každú označiť iným menom podnikateľa), lebo usúdim, že rovnaké meno podnikateľa môže v zákazníkoch vzbudzovať dojem, že ich klamem, alebo zavádzam kvalitou, cenou, zložením a podobne?
-------------------------
Myslím, že tí novinári len zneužívajú zadubenosť niektorých ľudí a píšu pre nich sprostosti, aby sa ich plátok čítal a kupoval.
Ja áno - súhlasím .
----------------------------
Preto !
----------------------------
Nie nemyslím si ...
No článok vraví o ROVNAKEJ ZNAČKE zmrzliny , no o inej kvalite - hlavne pre našinca ...
Podnikateľ na Slovensku je odrbovák - ešte aj vodu je schopný vodou riediť ...
----------------------------
Poniektorí novinári možno ...
Ibaže Hospodárske noviny si ešte ten svoj kredit drží .
jar88
31.07.13,05:20
http://hnporadna.hnonline.sk/c1-60342540-par-kilometrov-a-ta-ista-zmrzlina-chuti-inak
Ty s tým článkom súhlasíš?
------------------------------------
Prečo ?
-----------------
Myslíš si, že ak niečo predávam v Rakúsku, to isté musím predávať aj na Slovensku a v Maďarsku? Teba nenapadne, že ten podnikateľ je slobodný a že nikto mu nemôže kafrať do toho, ako a s čím bude podnikať?
Ak budem mať pár zmrzlinární na pár uliciach a v každej iné zloženie zmrzliny a za inú cenu, tiež ti to bude vadiť?
Čo myslíš, môžem dať každej prevádzke inú značku (každú označiť iným menom podnikateľa), lebo usúdim, že rovnaké meno podnikateľa môže v zákazníkoch vzbudzovať dojem, že ich klamem, alebo zavádzam kvalitou, cenou, zložením a podobne?
-------------------------
Myslím, že tí novinári len zneužívajú zadubenosť niektorých ľudí a píšu pre nich sprostosti, aby sa ich plátok čítal a kupoval.
Ja áno - súhlasím .
----------------------------
Preto !
----------------------------
Nie nemyslím si ...
No článok vraví o ROVNAKEJ ZNAČKE zmrzliny , no o inej kvalite - hlavne pre našinca ...
Podnikateľ na Slovensku je odrbovák - ešte aj vodu je schopný vodou riediť ...
----------------------------
Poniektorí novinári možno ...
Ibaže Hospodárske noviny si ešte ten svoj kredit drží .
Ako u koho, u mňa ho stratili dávno, pradávno. Hlavne preto, že sa zaoberajú viac sprostosťami, ako hospodárstvom (ekonomikou). Písať tendenčne a nekorektne sa stalo skôr pravidlom, ako výnimkou. Hold, sme v EU a je to cítiť.
------------------------------------
Prečo by som nemohol Slováka nakŕmiť grcom, keď mu nevadí a platí.?
Prečo by som nemohol predávať na jednej ulici Jahodovú z vody za Euro a na druhej ulici tiež jahodovú, ale z mlieka za 80 centov a na tretej ulici jahodovú zo smotany za 70 centov??
-------------------------------------------------
Ty si myslíš, že som povinný udávať aj receptúru, alebo písať jahodová zmrzlina vodová, jahodová zmrzlina mliečna, jahodová zmrzlina smotanová?
Smotanová, miešaná, chladená, jahodová zmrzlina?
Smotanová jahodová, čerstvá, miešaná v porceláne, chladená s lesnými jahodami, bez éčok, sladidiel a bio?:D
-------------------------------------------------
Určite je len na podnikateľovi čo ti ponúkne, čo prezentuje, čo zamlčí a čo zapýta. Na tebe je len to, či to berieš a či si ochotný to platiť. Nič viac a nič menej.
buchač
31.07.13,07:37
Preto !
----------------------------
Nie nemyslím si ...
No článok vraví o ROVNAKEJ ZNAČKE zmrzliny , no o inej kvalite - hlavne pre našinca ...
Podnikateľ na Slovensku je odrbovák - ešte aj vodu je schopný vodou riediť ...

Prečo by som nemohol predávať na jednej ulici Jahodovú z vody za Euro a na druhej ulici tiež jahodovú, ale z mlieka za 80 centov a na tretej ulici jahodovú zo smotany za 70 centov??
-------------------------------------------------
Ty si myslíš, že som povinný udávať aj receptúru, alebo písať jahodová zmrzlina vodová, jahodová zmrzlina mliečna, jahodová zmrzlina smotanová?
Smotanová, miešaná, chladená, jahodová zmrzlina?
Smotanová jahodová, čerstvá, miešaná v porceláne, chladená s lesnými jahodami, bez éčok, sladidiel a bio?:D
-------------------------------------------------

Ja si nič nemyslím - JA VIEM ...

Čítaj najprv , ako zareaguješ ...

Vravíme síce o zmrzline ako takej ...proste vo všeobecnosti ...
Ibaže ten článok v Hospodárskych novinách , zaoberajúcimi sa " sprostosťami " , má nadpis :

Testovali sme nanuky kúpené u nás a v Rakúsku. Napriek tej istej značke mali rôzne zloženie.
Dám ešte raz link http://hnporadna.hnonline.sk/c1-60342540-par-kilometrov-a-ta-ista-zmrzlina-chuti-inak

Takže v konečnom dôsledku nejde o nejakého zmrzlinára jugoša ( ten dá mlieko ) alebo turka ( ten poctivú smotanu pridá ) a či " podnikateľa slovenského typu ( zadrie vodu do produktu ) ...
Ide o tie veľké spoločnosti , ktoré ovládajú trhy a na každom obale od nanuku je aj to zloženie .
Takže u nás je zloženie úplne iné , ako za hranicami všedných dní .
Toto sa netýka iba nanukov alebo zmrzky v tých plastových obaloch , toto sa týka skoro v celom potravinovom reťazci ...počnúc soľou a končiac hovädovým mäskom ...
jar88
31.07.13,08:15
Preto !
----------------------------
Nie nemyslím si ...
No článok vraví o ROVNAKEJ ZNAČKE zmrzliny , no o inej kvalite - hlavne pre našinca ...
Podnikateľ na Slovensku je odrbovák - ešte aj vodu je schopný vodou riediť ...

Prečo by som nemohol predávať na jednej ulici Jahodovú z vody za Euro a na druhej ulici tiež jahodovú, ale z mlieka za 80 centov a na tretej ulici jahodovú zo smotany za 70 centov??
-------------------------------------------------
Ty si myslíš, že som povinný udávať aj receptúru, alebo písať jahodová zmrzlina vodová, jahodová zmrzlina mliečna, jahodová zmrzlina smotanová?
Smotanová, miešaná, chladená, jahodová zmrzlina?
Smotanová jahodová, čerstvá, miešaná v porceláne, chladená s lesnými jahodami, bez éčok, sladidiel a bio?:D
-------------------------------------------------

Ja si nič nemyslím - JA VIEM ...

Čítaj najprv , ako zareaguješ ...

Vravíme síce o zmrzline ako takej ...proste vo všeobecnosti ...
Ibaže ten článok v Hospodárskych novinách , zaoberajúcimi sa " sprostosťami " , má nadpis :

Testovali sme nanuky kúpené u nás a v Rakúsku. Napriek tej istej značke mali rôzne zloženie.
Dám ešte raz link http://hnporadna.hnonline.sk/c1-60342540-par-kilometrov-a-ta-ista-zmrzlina-chuti-inak

Takže v konečnom dôsledku nejde o nejakého zmrzlinára jugoša ( ten dá mlieko ) alebo turka ( ten poctivú smotanu pridá ) a či " podnikateľa slovenského typu ( zadrie vodu do produktu ) ...
Ide o tie veľké spoločnosti , ktoré ovládajú trhy a na každom obale od nanuku je aj to zloženie .
Takže u nás je zloženie úplne iné , ako za hranicami všedných dní .
Toto sa netýka iba nanukov alebo zmrzky v tých plastových obaloch , toto sa týka skoro v celom potravinovom reťazci ...počnúc soľou a končiac hovädovým mäskom ...
No jasné a chyba je v značke (vo veľkej spoločnosti) a nie v jej spotrebiteľovi.
Ja som napísal, že zmrzlinár (to môže byť aj veľká spoločnosť) ti môže ponúkať čokoľvek, čo uzná za vhodné. Je naozaj len na jej rozhodnutí, akým spôsobom sa rozhodne od zákazika vymámiť peniaze. Zákazník naopak má možnosť nenechať zo seba vymámiť peniaze za žiadnych okolností a nemusí sa zároveň žiadnym spôsobom spoločnosti spovedať, prečo a z akých dôvodov mu prvotriedna smotanová zmrzlina nevyhovuje.
PS - tvoj príspevok som čítal a naviac aj pochopil.:)
Píšu, že "testovali" sme nanuky a ja sa pýtam, prečo nepíšu čím tie nanuky testovali. Jazykom, okom a či v labáku. Domýšľam si, že si prečítali zloženie na obale a pritom píšu tak, aby navodili v čitateľoch dojem, že skutočne testovali obsah a zloženie výrobkov. To je prinajmenšom neseriózne zavádzanie a naháňanie si bodov od zaujatých neandrtálcov.
bjuty smis
31.07.13,09:04
Preto !
----------------------------
Nie nemyslím si ...
No článok vraví o ROVNAKEJ ZNAČKE zmrzliny , no o inej kvalite - hlavne pre našinca ...
Podnikateľ na Slovensku je odrbovák - ešte aj vodu je schopný vodou riediť ...

Prečo by som nemohol predávať na jednej ulici Jahodovú z vody za Euro a na druhej ulici tiež jahodovú, ale z mlieka za 80 centov a na tretej ulici jahodovú zo smotany za 70 centov??
-------------------------------------------------
Ty si myslíš, že som povinný udávať aj receptúru, alebo písať jahodová zmrzlina vodová, jahodová zmrzlina mliečna, jahodová zmrzlina smotanová?
Smotanová, miešaná, chladená, jahodová zmrzlina?
Smotanová jahodová, čerstvá, miešaná v porceláne, chladená s lesnými jahodami, bez éčok, sladidiel a bio?:D
-------------------------------------------------

Ja si nič nemyslím - JA VIEM ...

Čítaj najprv , ako zareaguješ ...

Vravíme síce o zmrzline ako takej ...proste vo všeobecnosti ...
Ibaže ten článok v Hospodárskych novinách , zaoberajúcimi sa " sprostosťami " , má nadpis :

Testovali sme nanuky kúpené u nás a v Rakúsku. Napriek tej istej značke mali rôzne zloženie.
Dám ešte raz link http://hnporadna.hnonline.sk/c1-60342540-par-kilometrov-a-ta-ista-zmrzlina-chuti-inak

Takže v konečnom dôsledku nejde o nejakého zmrzlinára jugoša ( ten dá mlieko ) alebo turka ( ten poctivú smotanu pridá ) a či " podnikateľa slovenského typu ( zadrie vodu do produktu ) ...
Ide o tie veľké spoločnosti , ktoré ovládajú trhy a na každom obale od nanuku je aj to zloženie .
Takže u nás je zloženie úplne iné , ako za hranicami všedných dní .
Toto sa netýka iba nanukov alebo zmrzky v tých plastových obaloch , toto sa týka skoro v celom potravinovom reťazci ...počnúc soľou a končiac hovädovým mäskom ...
No jasné a chyba je v značke (vo veľkej spoločnosti) a nie v jej spotrebiteľovi.
Ja som napísal, že zmrzlinár (to môže byť aj veľká spoločnosť) ti môže ponúkať čokoľvek, čo uzná za vhodné. Je naozaj len na jej rozhodnutí, akým spôsobom sa rozhodne od zákazika vymámiť peniaze. Zákazník naopak má možnosť nenechať zo seba vymámiť peniaze za žiadnych okolností a nemusí sa zároveň žiadnym spôsobom spoločnosti spovedať, prečo a z akých dôvodov mu prvotriedna smotanová zmrzlina nevyhovuje.
PS - tvoj príspevok som čítal a naviac aj pochopil.:)
Píšu, že "testovali" sme nanuky a ja sa pýtam, prečo nepíšu čím tie nanuky testovali. Jazykom, okom a či v labáku. Domýšľam si, že si prečítali zloženie na obale a pritom píšu tak, aby navodili v čitateľoch dojem, že skutočne testovali obsah a zloženie výrobkov. To je prinajmenšom neseriózne zavádzanie a naháňanie si bodov od zaujatých neandrtálcov.

jar, ty môžeš predávať pod označením jahodová zmrzlina jar 88 aj kýbel sračiek...
pokial to splna slovenské - alebo eú normy...
ja na zákaznikovy, či to kúpi...potial ok.


ale nemôžeš pod názvom jahodová zmrzlina jar88 predávať na jednej ulici smotanovú zo 60% jahôd a na vedlajšej pod tou istou značkou ten kýbel ......

z toho tvojho príspevku dokonca vyplýva, že by bolo ok týžden predávať tú smotanovú a ked naláka zákazníkov kludne môže ten kýbel sračiek, pod tou istou značkou....

a ten tvoj záver o neuvedení spôsobu testovania a následné domýšlanie a hned aj na základe domienky odsúdenie novinárov a nadávanie niekomu do neaándrtálcov je nehodné niekoho, koho príspevku majú obyčajne hlavu aj pätu....
buchač
31.07.13,09:16
PS - tvoj príspevok som čítal a naviac aj pochopil.:)

Pochopil - nepochopil ....
------------------------------------------------------------------------------
Na všetko máš odpoveď ... jak v tej Haberovej pesničke ...
To som pochopil už dávno ....
------------------------------------------------------------------------------
Idem si domýšľať radšej niečo iné ....
jar88
31.07.13,13:52
Preto !
----------------------------
Nie nemyslím si ...
No článok vraví o ROVNAKEJ ZNAČKE zmrzliny , no o inej kvalite - hlavne pre našinca ...
Podnikateľ na Slovensku je odrbovák - ešte aj vodu je schopný vodou riediť ...

Prečo by som nemohol predávať na jednej ulici Jahodovú z vody za Euro a na druhej ulici tiež jahodovú, ale z mlieka za 80 centov a na tretej ulici jahodovú zo smotany za 70 centov??
-------------------------------------------------
Ty si myslíš, že som povinný udávať aj receptúru, alebo písať jahodová zmrzlina vodová, jahodová zmrzlina mliečna, jahodová zmrzlina smotanová?
Smotanová, miešaná, chladená, jahodová zmrzlina?
Smotanová jahodová, čerstvá, miešaná v porceláne, chladená s lesnými jahodami, bez éčok, sladidiel a bio?:D
-------------------------------------------------

Ja si nič nemyslím - JA VIEM ...

Čítaj najprv , ako zareaguješ ...

Vravíme síce o zmrzline ako takej ...proste vo všeobecnosti ...
Ibaže ten článok v Hospodárskych novinách , zaoberajúcimi sa " sprostosťami " , má nadpis :

Testovali sme nanuky kúpené u nás a v Rakúsku. Napriek tej istej značke mali rôzne zloženie.
Dám ešte raz link http://hnporadna.hnonline.sk/c1-60342540-par-kilometrov-a-ta-ista-zmrzlina-chuti-inak

Takže v konečnom dôsledku nejde o nejakého zmrzlinára jugoša ( ten dá mlieko ) alebo turka ( ten poctivú smotanu pridá ) a či " podnikateľa slovenského typu ( zadrie vodu do produktu ) ...
Ide o tie veľké spoločnosti , ktoré ovládajú trhy a na každom obale od nanuku je aj to zloženie .
Takže u nás je zloženie úplne iné , ako za hranicami všedných dní .
Toto sa netýka iba nanukov alebo zmrzky v tých plastových obaloch , toto sa týka skoro v celom potravinovom reťazci ...počnúc soľou a končiac hovädovým mäskom ...
No jasné a chyba je v značke (vo veľkej spoločnosti) a nie v jej spotrebiteľovi.
Ja som napísal, že zmrzlinár (to môže byť aj veľká spoločnosť) ti môže ponúkať čokoľvek, čo uzná za vhodné. Je naozaj len na jej rozhodnutí, akým spôsobom sa rozhodne od zákazika vymámiť peniaze. Zákazník naopak má možnosť nenechať zo seba vymámiť peniaze za žiadnych okolností a nemusí sa zároveň žiadnym spôsobom spoločnosti spovedať, prečo a z akých dôvodov mu prvotriedna smotanová zmrzlina nevyhovuje.
PS - tvoj príspevok som čítal a naviac aj pochopil.:)
Píšu, že "testovali" sme nanuky a ja sa pýtam, prečo nepíšu čím tie nanuky testovali. Jazykom, okom a či v labáku. Domýšľam si, že si prečítali zloženie na obale a pritom píšu tak, aby navodili v čitateľoch dojem, že skutočne testovali obsah a zloženie výrobkov. To je prinajmenšom neseriózne zavádzanie a naháňanie si bodov od zaujatých neandrtálcov.

jar, ty môžeš predávať pod označením jahodová zmrzlina jar 88 aj kýbel sračiek...
pokial to splna slovenské - alebo eú normy...
ja na zákaznikovy, či to kúpi...potial ok.


ale nemôžeš pod názvom jahodová zmrzlina jar88 predávať na jednej ulici smotanovú zo 60% jahôd a na vedlajšej pod tou istou značkou ten kýbel ......

z toho tvojho príspevku dokonca vyplýva, že by bolo ok týžden predávať tú smotanovú a ked naláka zákazníkov kludne môže ten kýbel sračiek, pod tou istou značkou....

a ten tvoj záver o neuvedení spôsobu testovania a následné domýšlanie a hned aj na základe domienky odsúdenie novinárov a nadávanie niekomu do neaándrtálcov je nehodné niekoho, koho príspevku majú obyčajne hlavu aj pätu....
Píšeš, že obyčajne majú hlavu a pätu, ale teraz už asi nie. Nuž beriem, ale dosť dobre nechápem. Už mi tu chýba len hrozba "ignoru" a budem mať dojem, že som čítal reakciu od iného. Ten si tiež domyslí, že mu z môjho textu vyplýva niečo iné.
----------------
Takže ešte raz:
Ja som písal, že na jednej ulici budem predávať (doplním ako jar88 - povinné označenie každej z prevádzok) jahodovú zmrzlinu z vody (vodovú) za Euro a na inej prevádzke jahodovú (smotanovú) za 70 centov, pritom nikde v názve jahodovej zmrzliny nemusím uvádzať smotanová, vodová a podobne a ani nebudem uvádzať, nikto ma nemá právo osočovať zo zavádzania zákazníkov, alebo z nekorektného podnikania. Tiež si nikto nemôže vyvodzovať zo skúsenosti so smotanovou zmrzlinou z jednej prevádzky, moju povinnosť ponúkať mu smotanovú aj na inej prevádzke. Tiež nemôže požadovať menšiu cenu za vodovú, lebo na inej prevádzke je smotanová ešte lacnejšia smotanová.
--------
To sú veci o ktorých rozhoduje výlučne podnikateľ a zákazník rozhoduje o tom, či mu dá zarobiť, alebo nie.
-------------
Samozrejme, že podnikateľ vie, že tradičná chuť, kvalita a cena je plus a tak určite nebude predávať raz tak a inokedy zas inak. Určite to nefunguje tak, že nalákam na kvalitu a malú cenu a následne zarobím na malej kvalite za veľkú cenu. Tak tradícia určite nefunguje.
bjuty smis
31.07.13,14:05
ale z článku vyplýva a aj z tvojho prvšieho príspevku som pochopil, že tu nejde -v úvodzovkách - o prevádzku jar 88, alo o konkrétnu zmrzlinu jar 88...
a tá by mala byť všade rovnaká...či ju kupíš tam, či tam...
jar88
31.07.13,14:37
Zabudol som spomenúť tých novinárov a tak sa im povenujem samostatne.
Bjuty smis, náročky som napísal "domýšľam si", že netestovali v labáku, lebo ak by niečo náhodou testovali v labáku, určite by to napísali.
-------------------
Neviem či by si bol schopný nazvať porovnávanie textov na obale testovaním a zároveň to považovať za hodné korektných novín. To je predsa ukážkovo bulvárne ohováranie.
-------------------
To čo sa tu na našom trhu deje, je výhradnou zásluhou kupujúcich, ktorí nemajú šajn o trhu, lebo ich stále niekto masíruje.
Dám príklad zo života: v roku 1991 až 1992 som tu hneď za hranicami v Rakúsku, narazil u domácich roľníkov na triedenie mrkvy. Bola to vlastne príprava tovaru na predaj veľkoobchodníkom. Asi jedna tretina mrkvy bola vytriedená pre predaj a dve tretiny vyradené. Tamojší roľníci boli radi, že tú vyradenú mrkvu sa im podarilo predať za 8 šilingov paletu (800 kg) pre kone. Keď som im ponúkol 100 šilingov za paletu tej vyradenej a nabalenej po dve kilá, nechápali. Pozerali na mňa ako na sprostého a nechali si zaplatiť vopred. Oni totiž nechápali, ako môžem byť tak hlúpy a nevedieť, že to žiadny zákazník nikde nekúpi. Ja som to obratom predal za 6 Kčs/kg (12 Kčs/balenie) praná, nerovnako veľká, sem tam nejaká prasknutá. Jednoducho socanská prvá trieda.
Skús teraz ísť do Rakúska a ponúknuť tým roľníkom 10 € za 800 kg mrkvy s tým, že kvalita a štandard nepožaduješ. Vysmejú ťa, lebo majú dostatočne veľký záujem od obchodníkov, ktorí to exportujú na menej náročné trhy. Nuž a kde asi sú tie menej náročné trhy? (že by Nemecko, Holandsko, alebo severania? či skôr Maďarsko, Slovensko a podobne?)
jar88
31.07.13,14:47
ale z článku vyplýva a aj z tvojho prvšieho príspevku som pochopil, že tu nejde -v úvodzovkách - o prevádzku jar 88, alo o konkrétnu zmrzlinu jar 88...
a tá by mala byť všade rovnaká...či ju kupíš tam, či tam...
A z čoho ti to vyplýva. Máme na to nejakú záväznú výrobnú normu, či dokonca zákon, alebo odporúčanie EU? Máme aspoň nejaké verejné prehlásenie výrobcu o jeho štandardách, či nejakých výrobných tradíciách. ?
Nie nemáme nič, máme len spomienky na socialistickú veľkovýrobu. Tá skutočne musela dodržiavať to, na čom sa zhodla strana a štatistický úrad. Ľudia majú vžité, že o kvalite a ponuke rozhoduje niekto za nich. Oni aj svoje deti ďalej učia, že rozhodujú tí hore a nie oni sami.
jar88
31.07.13,15:34
Ten neskutočný bordel do trhu, nepriniesla EU, to priniesli socialisti do EU.
EU mala byť zóna voľného pohybu tovarov, služieb, práce a kapitálu. No a na to bolo podľa Nemcov potrebné vytvoriť normy, určité štandardy. Samozrejme, že je to logický úsudok, lebo bez presného opisu nejakého výrobku, je naozaj veľmi komplikované urobiť dobrý a rýchly obchod. Preto sa začali v EU zjednocovať normy a dávať odporúčania o ich prijímaní.
Najskôr sa začalo s tým, že normovaný výrobok nieje nutné preverovať štátnou skúšobňou a bol automaticky prepustený do voľného obehu. Poznali sme to pod označením "certifikované výrobky". Ostatné (nenormované) museli podstúpiť preverenie o nezávadnosti. Vlastne ten istý postup a to vylúčilo z trhu tých malých, ktorí vlastne vytvárajú konkurenciu. Jasné že za poplatok a urýchľovací úplatok. Tieto predpisy sa tvorili za účelom ochrany vlastného trhu, ale pod rúškou ochrany nevinných, bezbranných spotrebiteľov.
Kam to dospelo vidíme sami a žiadne nadávanie nám nič nepomôže. Môžete sa sťažovať kde chcete a aj tak vám nič nepomôže. Má to predsa certifikát, alebo aspoň prehlásenie o zhode s certifikátom. Veď úradník vie lepšie zhodnotiť vami požadovanú kvalitu a formu. Čo už vy môžete vedieť o vajciach, hydine, zelenine a o potravinách ako takých. Veď vy ste len spotrebitelia, vy nemáte právo niečo hodnotiť. Vy si máte prečítať povinnú informáciu výrobcu a jednoducho to skonzumovať, veď je to podľa normy EU.:)
bjuty smis
31.07.13,16:33
ale z článku vyplýva a aj z tvojho prvšieho príspevku som pochopil, že tu nejde -v úvodzovkách - o prevádzku jar 88, alo o konkrétnu zmrzlinu jar 88...
a tá by mala byť všade rovnaká...či ju kupíš tam, či tam...
A z čoho ti to vyplýva. Máme na to nejakú záväznú výrobnú normu, či dokonca zákon, alebo odporúčanie EU? Máme aspoň nejaké verejné prehlásenie výrobcu o jeho štandardách, či nejakých výrobných tradíciách. ?
Nie nemáme nič, máme len spomienky na socialistickú veľkovýrobu. Tá skutočne musela dodržiavať to, na čom sa zhodla strana a štatistický úrad. Ľudia majú vžité, že o kvalite a ponuke rozhoduje niekto za nich. Oni aj svoje deti ďalej učia, že rozhodujú tí hore a nie oni sami.


z čoho mi to vyplýva ...,
no pravdupovediac neviem, nesledujem a ani ma nezaujíma ma, či je na to nejaká norma, alebo zákon.

je to moja osobná požiadavka a podmienka, aby som tú potravinu kupoval..

ked chcem mať prekvapenie, tak sú kúpim na kolotoči mačku vo vreci...
jar88
31.07.13,16:55
ale z článku vyplýva a aj z tvojho prvšieho príspevku som pochopil, že tu nejde -v úvodzovkách - o prevádzku jar 88, alo o konkrétnu zmrzlinu jar 88...
a tá by mala byť všade rovnaká...či ju kupíš tam, či tam...
A z čoho ti to vyplýva. Máme na to nejakú záväznú výrobnú normu, či dokonca zákon, alebo odporúčanie EU? Máme aspoň nejaké verejné prehlásenie výrobcu o jeho štandardách, či nejakých výrobných tradíciách. ?
Nie nemáme nič, máme len spomienky na socialistickú veľkovýrobu. Tá skutočne musela dodržiavať to, na čom sa zhodla strana a štatistický úrad. Ľudia majú vžité, že o kvalite a ponuke rozhoduje niekto za nich. Oni aj svoje deti ďalej učia, že rozhodujú tí hore a nie oni sami.


z čoho mi to vyplýva ...,
no pravdupovediac neviem, nesledujem a ani ma nezaujíma ma, či je na to nejaká norma, alebo zákon.

je to moja osobná požiadavka a podmienka, aby som tú potravinu kupoval..

ked chcem mať prekvapenie, tak sú kúpim na kolotoči mačku vo vreci...
Tak že konečne sme doma a máme v tom jasno.
Keďže nič konkrétne od výrobcu, alebo predajcu nepožaduješ, logicky ti ponúkne to, čo on považuje za vhodné ti ponúknuť. No a on samozrejme považuje za najvhodnejšie to, čo ľahko zrealizuje a zároveň na tom čo najlepšie zarobí. On sa totiž rovnako správa v Rakúsku, ako na Slovensku a že konečný výsledok je iný, je zásluhou prostredia v ktorom operuje. No a že to jeho prostredie vytvárajú hlavne kupujúci, to je snáď naozaj nesporné. Alebo sa zase mýlim?
erik555
31.07.13,17:19
On sa totiž rovnako správa v Rakúsku, ako na Slovensku a že konečný výsledok je iný, je zásluhou prostredia v ktorom operuje. No a že to jeho prostredie vytvárajú hlavne kupujúci, to je snáď naozaj nesporné. Alebo sa zase mýlim?
Necital som to tu dopodrobna, ale je rec o tych istych vyrobkoch, len s tym rozdielom, ze na Slovensku sa to "odrbkava" oproti Rakusku? To odrbkavanie pri tej istej znacek, pri tom istom vyrobku sa clovek dozvie iba s podobnych testov, inak nema sancu to porovnavat. A slovak je v domneni, ze ten "znackovy" vyrobok, ktory poznal davno za hranicami, je v tej svojej kvalite, ako na zapade. Tak ho nema preco nekupovat!!!
kukučka
31.07.13,17:29
No veď kúpi, zje a čo ďalej? Ja by som druhýkrát nekúpila a ty?
220870
31.07.13,17:39
bjuty smis
31.07.13,17:40
ale z článku vyplýva a aj z tvojho prvšieho príspevku som pochopil, že tu nejde -v úvodzovkách - o prevádzku jar 88, alo o konkrétnu zmrzlinu jar 88...
a tá by mala byť všade rovnaká...či ju kupíš tam, či tam...
A z čoho ti to vyplýva. Máme na to nejakú záväznú výrobnú normu, či dokonca zákon, alebo odporúčanie EU? Máme aspoň nejaké verejné prehlásenie výrobcu o jeho štandardách, či nejakých výrobných tradíciách. ?
Nie nemáme nič, máme len spomienky na socialistickú veľkovýrobu. Tá skutočne musela dodržiavať to, na čom sa zhodla strana a štatistický úrad. Ľudia majú vžité, že o kvalite a ponuke rozhoduje niekto za nich. Oni aj svoje deti ďalej učia, že rozhodujú tí hore a nie oni sami.


z čoho mi to vyplýva ...,
no pravdupovediac neviem, nesledujem a ani ma nezaujíma ma, či je na to nejaká norma, alebo zákon.

je to moja osobná požiadavka a podmienka, aby som tú potravinu kupoval..

ked chcem mať prekvapenie, tak sú kúpim na kolotoči mačku vo vreci...
Tak že konečne sme doma a máme v tom jasno.
Keďže nič konkrétne od výrobcu, alebo predajcu nepožaduješ, logicky ti ponúkne to, čo on považuje za vhodné ti ponúknuť. No a on samozrejme považuje za najvhodnejšie to, čo ľahko zrealizuje a zároveň na tom čo najlepšie zarobí. On sa totiž rovnako správa v Rakúsku, ako na Slovensku a že konečný výsledok je iný, je zásluhou prostredia v ktorom operuje. No a že to jeho prostredie vytvárajú hlavne kupujúci, to je snáď naozaj nesporné. Alebo sa zase mýlim?

no to zas nie...

ja požadujem určitú kvalitu, za ktorú som ochotný dať určitú sumu...
a požadujem, aby tá kvalita bola dodržaná vždy, ked si daný výrobok kúpim.

je v poriadku, ak výrobca ponúkne napr. zmrzlinu od šmejdu za 10 centov po čistú smotanu za 1 evri...
ale nech tam je to, čo deklaruje..

v tom závere sa určite nemýliš...
erik555
31.07.13,17:46
No veď kúpi, zje a čo ďalej? Ja by som druhýkrát nekúpila a ty?
A co dalej? To ze je to znackove (zo zapadu) a drahsie, tak to bude kupovat dalej, pretoze si nebude kupovat lacnejsie, podradnejsie :D Ale, ze to ma trosku pozmenene suroviny, nez to maju na zapade, tak o tom nevie! :D
Neviem, o ake zmrzliny sa to jednalo, ale napr. Magnum je Magnum :D
erik555
31.07.13,17:50
kukučka
31.07.13,18:28
On sa totiž rovnako správa v Rakúsku, ako na Slovensku a že konečný výsledok je iný, je zásluhou prostredia v ktorom operuje. No a že to jeho prostredie vytvárajú hlavne kupujúci, to je snáď naozaj nesporné. Alebo sa zase mýlim?
Necital som to tu dopodrobna, ale je rec o tych istych vyrobkoch, len s tym rozdielom, ze na Slovensku sa to "odrbkava" oproti Rakusku? To odrbkavanie pri tej istej znacek, pri tom istom vyrobku sa clovek dozvie iba s podobnych testov, inak nema sancu to porovnavat. A slovak je v domneni, ze ten "znackovy" vyrobok, ktory poznal davno za hranicami, je v tej svojej kvalite, ako na zapade. Tak ho nema preco nekupovat!!!


No veď kúpi, zje a čo ďalej? Ja by som druhýkrát nekúpila a ty?
A co dalej? To ze je to znackove (zo zapadu) a drahsie, tak to bude kupovat dalej, pretoze si nebude kupovat lacnejsie, podradnejsie Ale, ze to ma trosku pozmenene suroviny, nez to maju na zapade, tak o tom nevie!
Neviem, o ake zmrzliny sa to jednalo, ale napr. Magnum je Magnum

Hlavná vec, že píšeš a píšeš...To je jedno, či je to zmrzlina, alebo iný tovar, podstata je inde.
buchač
31.07.13,19:37
Hlavná vec, že píšeš a píšeš...To je jedno, či je to zmrzlina, alebo iný tovar, podstata je inde.
Toto som už dávno chcel napísať ( ver - never ) ...
Čistý verklík ...točí a točí ......:confused:
jar88
31.07.13,20:40
Hlavná vec, že píšeš a píšeš...To je jedno, či je to zmrzlina, alebo iný tovar, podstata je inde.
Toto som už dávno chcel napísať ( ver - never ) ...
Čistý verklík ...točí a točí ......:confused:
Ver never, ale verklíkuje presne to, čo aj ty.
jar88
31.07.13,20:56
ale z článku vyplýva a aj z tvojho prvšieho príspevku som pochopil, že tu nejde -v úvodzovkách - o prevádzku jar 88, alo o konkrétnu zmrzlinu jar 88...
a tá by mala byť všade rovnaká...či ju kupíš tam, či tam...
A z čoho ti to vyplýva. Máme na to nejakú záväznú výrobnú normu, či dokonca zákon, alebo odporúčanie EU? Máme aspoň nejaké verejné prehlásenie výrobcu o jeho štandardách, či nejakých výrobných tradíciách. ?
Nie nemáme nič, máme len spomienky na socialistickú veľkovýrobu. Tá skutočne musela dodržiavať to, na čom sa zhodla strana a štatistický úrad. Ľudia majú vžité, že o kvalite a ponuke rozhoduje niekto za nich. Oni aj svoje deti ďalej učia, že rozhodujú tí hore a nie oni sami.


z čoho mi to vyplýva ...,
no pravdupovediac neviem, nesledujem a ani ma nezaujíma ma, či je na to nejaká norma, alebo zákon.

je to moja osobná požiadavka a podmienka, aby som tú potravinu kupoval..

ked chcem mať prekvapenie, tak sú kúpim na kolotoči mačku vo vreci...
Tak že konečne sme doma a máme v tom jasno.
Keďže nič konkrétne od výrobcu, alebo predajcu nepožaduješ, logicky ti ponúkne to, čo on považuje za vhodné ti ponúknuť. No a on samozrejme považuje za najvhodnejšie to, čo ľahko zrealizuje a zároveň na tom čo najlepšie zarobí. On sa totiž rovnako správa v Rakúsku, ako na Slovensku a že konečný výsledok je iný, je zásluhou prostredia v ktorom operuje. No a že to jeho prostredie vytvárajú hlavne kupujúci, to je snáď naozaj nesporné. Alebo sa zase mýlim?

no to zas nie...

ja požadujem určitú kvalitu, za ktorú som ochotný dať určitú sumu...
a požadujem, aby tá kvalita bola dodržaná vždy, keď si daný výrobok kúpim.

je v poriadku, ak výrobca ponúkne napr. zmrzlinu od šmejdu za 10 centov po čistú smotanu za 1 evri...
ale nech tam je to, čo deklaruje..

v tom závere sa určite nemýliš...
Len musíš uznať, že ty v skutočnosti nič osobne nepožaduješ, ty len prijímaš výrobcovu ponuku. On skúša a navrhuje a ty buďto berieš, alebo neberieš. Naviac platí, že tvoje samostatné rozhodnutie nemá bez ostatných doslova žiadnu váhu.
------------------------------
Jediný spôsob, ako by si mohol skutočne ovplyvniť stav na trhu, je tvoja konkrétna účasť na trhu, formou konkurencie. Jednoducho dať na trh to, o čom si myslíš, alebo si dokonca presvedčený, že súčasná ponuka nespĺňa a spĺňať by mala.
bjuty smis
31.07.13,21:26
myslím, že výraz požadujem bol správny, ale s tvojím príspevkom súhlasím...

ale čo sa týka potravín, kedže téma je potraviny -robím, čo môžem

známy mi každý rok vychová svinu...chová iba 4 .
3 pre seba a rodinu, 1 pre mňa, nekšeftuje s nimi...bio chov, žiadne zmesky,mäso mám teda na celý rok +
ešte teraz mám v mrazáku posledné klobásy, hurky, jaternice...
je mi jedno, čo dokáže najnovšia štúdia nejakej americkej univerzity-čo je zdravšie, olej, alebo masť....masti mám na rozdávanie...kupujem akurát olivový olej extra virgin na zeleninové šaláty
mám len 625m pozemok, ale cca50 m som nechal na zeleninu,...trávnika je na kosenie aj tak dosť......, namiesto tují som sa od suseda " oddelil" jablonami -tvar vreteno a černicami.....medzeru na výmenu pohárov -na "cezplotové" som samozrejme nechal...
kurence ,kupujem takisto domáce, sliepky, vajíčka.....

preto si myslím, že ja to požadujem, nie prijímam to, čo mi ponúka trh....

sám som si to vyžadoval a mám to..


a k tomu ovplyvneniu stavu trhu-

bohužial, tebou uvádzaný spôsob skutočného ovplyvnenia stavu na trhu je asi tak reálny -alebo majú z neho výrobcovia taký strach-ako z mojho samostatného rozhodnutia o kúpe - nekúpe produktu..
erik555
01.08.13,06:40
Hlavná vec, že píšeš a píšeš...To je jedno, či je to zmrzlina, alebo iný tovar, podstata je inde.
Aka podstata? Podstata, ze tovar/vyrobok rovnakej znacky moze byt u nas v "horsej" kvalite? Ale ludia kupuju, pretoze znacka je znacka! :D
pavol54
02.08.13,13:06
Hlavná vec, že píšeš a píšeš...To je jedno, či je to zmrzlina, alebo iný tovar, podstata je inde.
Aka podstata? Podstata, ze tovar/vyrobok rovnakej znacky moze byt u nas v "horsej" kvalite? Ale ludia kupuju, pretoze znacka je znacka! :D
jeden slovenský výrobca(z juhu Slovenska) dodáva rovnaký tovar v dvoch kvalitách: príklad Múka polohrubá pod vlastnou značkou dvojjazyčnou výborná kvalita cesto na koláče nakysne, múka polohrubá balená pod značkou obchodnej siete cesto nekysne. Tak a teraz sa treba brániť a nekupovať najmä ak sú vedľa seba v regáloch
erik555
02.08.13,13:21
Hlavná vec, že píšeš a píšeš...To je jedno, či je to zmrzlina, alebo iný tovar, podstata je inde.
Aka podstata? Podstata, ze tovar/vyrobok rovnakej znacky moze byt u nas v "horsej" kvalite? Ale ludia kupuju, pretoze znacka je znacka! :D
jeden slovenský výrobca(z juhu Slovenska) dodáva rovnaký tovar v dvoch kvalitách: príklad Múka polohrubá pod vlastnou značkou dvojjazyčnou výborná kvalita cesto na koláče nakysne, múka polohrubá balená pod značkou obchodnej siete cesto nekysne. Tak a teraz sa treba brániť a nekupovať najmä ak sú vedľa seba v regáloch
To ano, uz to nie je rovnaka znacka/nazov vyrobku. Obal je iny...Tu sme rozoberali rovnake vyrobky, lenze na zapade s kvalitnejsimi surovinami nez tu pre nas ;)
pavol54
02.08.13,17:08
Hlavná vec, že píšeš a píšeš...To je jedno, či je to zmrzlina, alebo iný tovar, podstata je inde.
Aka podstata? Podstata, ze tovar/vyrobok rovnakej znacky moze byt u nas v "horsej" kvalite? Ale ludia kupuju, pretoze znacka je znacka! :D
jeden slovenský výrobca(z juhu Slovenska) dodáva rovnaký tovar v dvoch kvalitách: príklad Múka polohrubá pod vlastnou značkou dvojjazyčnou výborná kvalita cesto na koláče nakysne, múka polohrubá balená pod značkou obchodnej siete cesto nekysne. Tak a teraz sa treba brániť a nekupovať najmä ak sú vedľa seba v regáloch
To ano, uz to nie je rovnaka znacka/nazov vyrobku. Obal je iny...Tu sme rozoberali rovnake vyrobky, lenze na zapade s kvalitnejsimi surovinami nez tu pre nas ;)
Ale výrobca je napísaný ten istý, takže to považujem za jeho veľký podvod, pretože ak poznáš výrobcu tak ten výrobok by mal mať stále rovnakú kvalitu, tomu sa hovorí "prehlásenie o zhode" aspoň moje výrobky ho majú a sú stále rovnakej kvality
erik555
03.08.13,07:55
Ale výrobca je napísaný ten istý, takže to považujem za jeho veľký podvod, pretože ak poznáš výrobcu tak ten výrobok by mal mať stále rovnakú kvalitu, tomu sa hovorí "prehlásenie o zhode" aspoň moje výrobky ho majú a sú stále rovnakej kvality
tazko mi je na to odpovedat, pretoze neviem presne o ake muky sa jedna. Vies, nejaka a.s. moze mat aj inde baliarne, kde melu ine zrna, z ineho dovozu. Zvykne byt uvedene, ze je a.s. to a to, a prevadzka ina adresa. Neviem, ci to je tento pripad, alebo nie.
To mas podobne, ako napr. RAJO normalne maslo 250g. Pod tym svetlym/striebornym obalom a znackou RAJO, ako ju pozname velmi davno sa na obale dozvies, ze to maslo bolo vyrobene v Nemecku (aj ta ovalna znacka DE). Ale aspon je to uvedene. Co na to povedat? U nas uz asi tolko mlieka nie je, ze RAJO si dava vyrabat maslo pod svojou znackou v Nemecku :D
pavol54
03.08.13,12:08
Ale výrobca je napísaný ten istý, takže to považujem za jeho veľký podvod, pretože ak poznáš výrobcu tak ten výrobok by mal mať stále rovnakú kvalitu, tomu sa hovorí "prehlásenie o zhode" aspoň moje výrobky ho majú a sú stále rovnakej kvality
tazko mi je na to odpovedat, pretoze neviem presne o ake muky sa jedna. Vies, nejaka a.s. moze mat aj inde baliarne, kde melu ine zrna, z ineho dovozu. Zvykne byt uvedene, ze je a.s. to a to, a prevadzka ina adresa. Neviem, ci to je tento pripad, alebo nie.
To mas podobne, ako napr. RAJO normalne maslo 250g. Pod tym svetlym/striebornym obalom a znackou RAJO, ako ju pozname velmi davno sa na obale dozvies, ze to maslo bolo vyrobene v Nemecku (aj ta ovalna znacka DE). Ale aspon je to uvedene. Co na to povedat? U nas uz asi tolko mlieka nie je, ze RAJO si dava vyrabat maslo pod svojou znackou v Nemecku :D
Preberanie zrna na múku sa vykonáva podľa platnej STN môže mať lepok alebo nemusí ak nemá je to kŕmna pšenica a to je iná cena pri nákupe a z toho môže vyplývať aj obchodníkom požadovaná výrobná cena múky.
jar88
04.08.13,03:46
Hlavná vec, že píšeš a píšeš...To je jedno, či je to zmrzlina, alebo iný tovar, podstata je inde.
Aka podstata? Podstata, ze tovar/vyrobok rovnakej znacky moze byt u nas v "horsej" kvalite? Ale ludia kupuju, pretoze znacka je znacka! :D
jeden slovenský výrobca(z juhu Slovenska) dodáva rovnaký tovar v dvoch kvalitách: príklad Múka polohrubá pod vlastnou značkou dvojjazyčnou výborná kvalita cesto na koláče nakysne, múka polohrubá balená pod značkou obchodnej siete cesto nekysne. Tak a teraz sa treba brániť a nekupovať najmä ak sú vedľa seba v regáloch
To ano, uz to nie je rovnaka znacka/nazov vyrobku. Obal je iny...Tu sme rozoberali rovnake vyrobky, lenze na zapade s kvalitnejsimi surovinami nez tu pre nas ;)
Ale výrobca je napísaný ten istý, takže to považujem za jeho veľký podvod, pretože ak poznáš výrobcu tak ten výrobok by mal mať stále rovnakú kvalitu, tomu sa hovorí "prehlásenie o zhode" aspoň moje výrobky ho majú a sú stále rovnakej kvality
Verím, že nezavádzaš úmyselne, skôr asi z nevedomosti.
Prehlásenie o zhode totiž nehovorí o tom, že tvoj produkt má stále rovnakú kvalitu. Ono totiž preukazuje len zhodu s určitou normou STN EN a tá je na viacero druhov produktov. Kŕmna pšenica nemá rovnakú normu, ako napríklad tvrdá pšenica. Sú to dve odlišné komodity a každá z nich môže mať "prehlásenie o zhode" s určitou normou STN EN.
-----------------------
Tým som chcel povedať, že prehlásenie o zhode sa nerovná prehláseniu o vynikajúcej kvalite, ako to z tvojho príspevku vyznelo.
jar88
04.08.13,03:51
Hlavná vec, že píšeš a píšeš...To je jedno, či je to zmrzlina, alebo iný tovar, podstata je inde.
Aka podstata? Podstata, ze tovar/vyrobok rovnakej znacky moze byt u nas v "horsej" kvalite? Ale ludia kupuju, pretoze znacka je znacka! :D
jeden slovenský výrobca(z juhu Slovenska) dodáva rovnaký tovar v dvoch kvalitách: príklad Múka polohrubá pod vlastnou značkou dvojjazyčnou výborná kvalita cesto na koláče nakysne, múka polohrubá balená pod značkou obchodnej siete cesto nekysne. Tak a teraz sa treba brániť a nekupovať najmä ak sú vedľa seba v regáloch

To snáď nemyslíš vážne, že nekvalitná múka nekysne.
Kysnutie nezabezpečuje lepok, ale kvasnice.:)
pavol54
04.08.13,03:57
Hlavná vec, že píšeš a píšeš...To je jedno, či je to zmrzlina, alebo iný tovar, podstata je inde.
Aka podstata? Podstata, ze tovar/vyrobok rovnakej znacky moze byt u nas v "horsej" kvalite? Ale ludia kupuju, pretoze znacka je znacka! :D
jeden slovenský výrobca(z juhu Slovenska) dodáva rovnaký tovar v dvoch kvalitách: príklad Múka polohrubá pod vlastnou značkou dvojjazyčnou výborná kvalita cesto na koláče nakysne, múka polohrubá balená pod značkou obchodnej siete cesto nekysne. Tak a teraz sa treba brániť a nekupovať najmä ak sú vedľa seba v regáloch

To snáď nemyslíš vážne, že nekvalitná múka nekysne.
Kysnutie nezabezpečuje lepok, ale kvasnice.:)
Och Bože kde sa berie v tebe toľko inteligencie ak vrtaš do tém kde chceš robiť machra a každý sadne ohúrený na zadok tak aspoň do tejto témy sa nepleť tu sa prejavila tvoja plytkosť myslenia, každá gazdinka ktorá sem chodí a pečie sa nad tvojim hlúpym výrokom musí škeriť od ucha k uchu. Tak prečo sa pšenica delí na potravinársku a kŕmnu a pritom je s tej istej parcely z tej istej odrody a z toho istého kombajna vysypaná?
jar88
04.08.13,05:10
myslím, že výraz požadujem bol správny, ale s tvojím príspevkom súhlasím...

ale čo sa týka potravín, kedže téma je potraviny -robím, čo môžem

známy mi každý rok vychová svinu...chová iba 4 .
3 pre seba a rodinu, 1 pre mňa, nekšeftuje s nimi...bio chov, žiadne zmesky,mäso mám teda na celý rok +
ešte teraz mám v mrazáku posledné klobásy, hurky, jaternice...
je mi jedno, čo dokáže najnovšia štúdia nejakej americkej univerzity-čo je zdravšie, olej, alebo masť....masti mám na rozdávanie...kupujem akurát olivový olej extra virgin na zeleninové šaláty
mám len 625m pozemok, ale cca50 m som nechal na zeleninu,...trávnika je na kosenie aj tak dosť......, namiesto tují som sa od suseda " oddelil" jablonami -tvar vreteno a černicami.....medzeru na výmenu pohárov -na "cezplotové" som samozrejme nechal...
kurence ,kupujem takisto domáce, sliepky, vajíčka.....

preto si myslím, že ja to požadujem, nie prijímam to, čo mi ponúka trh....

sám som si to vyžadoval a mám to..


a k tomu ovplyvneniu stavu trhu-

bohužial, tebou uvádzaný spôsob skutočného ovplyvnenia stavu na trhu je asi tak reálny -alebo majú z neho výrobcovia taký strach-ako z mojho samostatného rozhodnutia o kúpe - nekúpe produktu..
Len pre správne pochopenie toho skutočne účinného ovplyvnenia trhu.
Napísal som, že len konkurenciou môžeš ovplyvniť trh. To však neznamená, že práve ty, alebo ja osobne to máme robiť.
V každej ľudskej spoločnosti je dostatok jedincov, ktorí majú prirodzený záujem sa týmito vecami zaoberať - podnikať. Dôležité je to prajné, alebo neprajné prostredie. Tu v únii je všetko tak zošnurované, že sa už neoplatí ani kvalitné potraviny pestovať. Neoplatí sa napríklad zavlažovať obilie, lebo vraj je drahá voda. To čo je za nezmysel, že voda je drahá a nafta, stroje, osivá, hnojenie a chemická ochrana a ľudia už nie?
--------------------
To všetko majú na svedomí hlúpe zásahy sociálne orientovaného štátu do hospodárskych vzťahov. Práve tomu sa s prehľadom môže hovoriť deformovanie cien a trhu ako takého. Vedel by si si predstaviť, že vynaložíš kopu prostriedkov (peňazí) na založenie úrody a následne by si nemal peniaze na polievanie, či dokonca na zber úrody? To čo sa tu deje, je nenormálne a že to má dokonca všeobecnú podporu relatívne vzdelaného obyvateľstva, je doslova prejavom ich degenerovaného myslenia.
pavol54
04.08.13,05:21
myslím, že výraz požadujem bol správny, ale s tvojím príspevkom súhlasím...

ale čo sa týka potravín, kedže téma je potraviny -robím, čo môžem

známy mi každý rok vychová svinu...chová iba 4 .
3 pre seba a rodinu, 1 pre mňa, nekšeftuje s nimi...bio chov, žiadne zmesky,mäso mám teda na celý rok +
ešte teraz mám v mrazáku posledné klobásy, hurky, jaternice...
je mi jedno, čo dokáže najnovšia štúdia nejakej americkej univerzity-čo je zdravšie, olej, alebo masť....masti mám na rozdávanie...kupujem akurát olivový olej extra virgin na zeleninové šaláty
mám len 625m pozemok, ale cca50 m som nechal na zeleninu,...trávnika je na kosenie aj tak dosť......, namiesto tují som sa od suseda " oddelil" jablonami -tvar vreteno a černicami.....medzeru na výmenu pohárov -na "cezplotové" som samozrejme nechal...
kurence ,kupujem takisto domáce, sliepky, vajíčka.....

preto si myslím, že ja to požadujem, nie prijímam to, čo mi ponúka trh....

sám som si to vyžadoval a mám to..


a k tomu ovplyvneniu stavu trhu-

bohužial, tebou uvádzaný spôsob skutočného ovplyvnenia stavu na trhu je asi tak reálny -alebo majú z neho výrobcovia taký strach-ako z mojho samostatného rozhodnutia o kúpe - nekúpe produktu..
Len pre správne pochopenie toho skutočne účinného ovplyvnenia trhu.
Napísal som, že len konkurenciou môžeš ovplyvniť trh. To však neznamená, že práve ty, alebo ja osobne to máme robiť.
V každej ľudskej spoločnosti je dostatok jedincov, ktorí majú prirodzený záujem sa týmito vecami zaoberať - podnikať. Dôležité je to prajné, alebo neprajné prostredie. Tu v únii je všetko tak zošnurované, že sa už neoplatí ani kvalitné potraviny pestovať. Neoplatí sa napríklad zavlažovať obilie, lebo vraj je drahá voda. To čo je za nezmysel, že voda je drahá a nafta, stroje, osivá, hnojenie a chemická ochrana a ľudia už nie?
--------------------
To všetko majú na svedomí hlúpe zásahy sociálne orientovaného štátu do hospodárskych vzťahov. Práve tomu sa s prehľadom môže hovoriť deformovanie cien a trhu ako takého. Vedel by si si predstaviť, že vynaložíš kopu prostriedkov (peňazí) na založenie úrody a následne by si nemal peniaze na polievanie, či dokonca na zber úrody? To čo sa tu deje, je nenormálne a že to má dokonca všeobecnú podporu relatívne vzdelaného obyvateľstva, je doslova prejavom ich degenerovaného myslenia.
na čom fičíš od rána prezraď
jar88
04.08.13,05:26
Hlavná vec, že píšeš a píšeš...To je jedno, či je to zmrzlina, alebo iný tovar, podstata je inde.
Aka podstata? Podstata, ze tovar/vyrobok rovnakej znacky moze byt u nas v "horsej" kvalite? Ale ludia kupuju, pretoze znacka je znacka! :D
jeden slovenský výrobca(z juhu Slovenska) dodáva rovnaký tovar v dvoch kvalitách: príklad Múka polohrubá pod vlastnou značkou dvojjazyčnou výborná kvalita cesto na koláče nakysne, múka polohrubá balená pod značkou obchodnej siete cesto nekysne. Tak a teraz sa treba brániť a nekupovať najmä ak sú vedľa seba v regáloch

To snáď nemyslíš vážne, že nekvalitná múka nekysne.
Kysnutie nezabezpečuje lepok, ale kvasnice.:)
Och Bože kde sa berie v tebe toľko inteligencie ak vrtaš do tém kde chceš robiť machra a každý sadne ohúrený na zadok tak aspoň do tejto témy sa nepleť tu sa prejavila tvoja plytkosť myslenia, každá gazdinka ktorá sem chodí a pečie sa nad tvojim hlúpym výrokom musí škeriť od ucha k uchu. Tak prečo sa pšenica delí na potravinársku a kŕmnu a pritom je s tej istej parcely z tej istej odrody a z toho istého kombajna vysypaná?
Neboj sa, nebudú sa škeriť, lebo oni dobre vedia, že kvalita koláčov závisí od dobre vymieseného a nakysnutého cesta. No a ta vláčnosť cesta závisí práve od obsahu lepku v použitej múke.
No a čo sa týka toho, že si myslíš, že z jednej parcely, odrody, kombajna a možno aj roku sa delí pšenica na potravinársku a kŕmnu, k tomu niet čo napísať. Hlavne ak sa jedná o poľnohospodára tvojich kvalít. To čo si napísal nemá obdobu.:---
-------------------
Kvalita pšenice závisí od odrody a podmienok v ktorých vyrástla a dozrela.( Ide hlavne o kvalitu pôdy, obsah živín, vlahu a teplotu.) Nie od toho, aké prehlásenie o zhode napíšeš. Hlavne ak to nikto nekontroluje.
PS
Ale zas mi nepíš, že pri odovzdávaní do výkupu (do sila - polnonákupu) sa každá fúra váži a zároveň aj odoberá vzorka. To všetci vieme.
pavol54
04.08.13,05:29
Hlavná vec, že píšeš a píšeš...To je jedno, či je to zmrzlina, alebo iný tovar, podstata je inde.
Aka podstata? Podstata, ze tovar/vyrobok rovnakej znacky moze byt u nas v "horsej" kvalite? Ale ludia kupuju, pretoze znacka je znacka! :D
jeden slovenský výrobca(z juhu Slovenska) dodáva rovnaký tovar v dvoch kvalitách: príklad Múka polohrubá pod vlastnou značkou dvojjazyčnou výborná kvalita cesto na koláče nakysne, múka polohrubá balená pod značkou obchodnej siete cesto nekysne. Tak a teraz sa treba brániť a nekupovať najmä ak sú vedľa seba v regáloch
To ano, uz to nie je rovnaka znacka/nazov vyrobku. Obal je iny...Tu sme rozoberali rovnake vyrobky, lenze na zapade s kvalitnejsimi surovinami nez tu pre nas ;)
Ale výrobca je napísaný ten istý, takže to považujem za jeho veľký podvod, pretože ak poznáš výrobcu tak ten výrobok by mal mať stále rovnakú kvalitu, tomu sa hovorí "prehlásenie o zhode" aspoň moje výrobky ho majú a sú stále rovnakej kvality
Verím, že nezavádzaš úmyselne, skôr asi z nevedomosti.
Prehlásenie o zhode totiž nehovorí o tom, že tvoj produkt má stále rovnakú kvalitu. Ono totiž preukazuje len zhodu s určitou normou STN EN a tá je na viacero druhov produktov. Kŕmna pšenica nemá rovnakú normu, ako napríklad tvrdá pšenica. Sú to dve odlišné komodity a každá z nich môže mať "prehlásenie o zhode" s určitou normou STN EN.
-----------------------
Tým som chcel povedať, že prehlásenie o zhode sa nerovná prehláseniu o vynikajúcej kvalite, ako to z tvojho príspevku vyznelo.
Ak by si náhodou nevedel existujú aj podnikové normy ktoré si ja robím aké chcem, a to prehlásenie o zhode sa týka môjho výrobku a kto ti nakukal do paličky že som písal o prehlásení o zhode pšenice prehlásenie o zhode musí byť na múku a to znamená ak vytvorí múku s názvom polohrubá mesiačiková tak od prvého až po posledný balík to musí byť platné ale to platí len pre nás socanov vy môžete odrbávať na každom balíčku s iným zložením. Inak gazdinkám môžeš tvrdiť že podľa tvojej receptúry na chlieb im stačia kvasnice voda a trebárs aj mletá kôra zo stromov a budú mať výborný chlieb. Lebo čo počúvam pekárov tí vždy soptia že nebudú dobré výrobky lebo múka má málo lepku len v rodine najchytrejších jarkovcov to neplatí
jar88
04.08.13,05:42
Zas sa snažíš, ako obyčajne (obvykle), zavádzať. Prehlásenie o zhode sa vyžaduje v súvislosti s povolením uvedenia tovaru na trh.
jar88
04.08.13,05:59
Z príspevku 54pavla:
Och Bože kde sa berie v tebe toľko inteligencie ak vrtaš do tém kde chceš robiť machra a každý sadne ohúrený na zadok tak aspoň do tejto témy sa nepleť tu sa prejavila tvoja plytkosť myslenia, každá gazdinka ktorá sem chodí a pečie sa nad tvojim hlúpym výrokom musí škeriť od ucha k uchu. Tak prečo sa pšenica delí na potravinársku a kŕmnu a pritom je s tej istej parcely z tej istej odrody a z toho istého kombajna vysypaná?jar88: možno sa delí preto, že ju predávaš ty. K ostatným, čo tomu rozumejú si to nedovolia. Je to neobhájitelné[/QUOTE]
Tebe sa stáva, že ti v poľnonákupe ohodnotia predávanú pšenicu privezenú z jednej parcely z jedného kombajna raz za jednu cenu (súvisiacu s kvalitou) a následne za inú cenu (súvisiacu s nekvalitou). Tebe tvrdia, že jedna fúra bola fajn a iné fúry nie? A ty im to zožerieš?
pavol54
04.08.13,06:04
Zas sa snažíš, ako obyčajne (obvykle), zavádzať. Prehlásenie o zhode sa vyžaduje v súvislosti s povolením uvedenia tovaru na trh.
a múka nie je tovar uvádzaný na trh? NEROZUMIEš TOMU
pavol54
04.08.13,06:12
Z príspevku 54pavla:
Och Bože kde sa berie v tebe toľko inteligencie ak vrtaš do tém kde chceš robiť machra a každý sadne ohúrený na zadok tak aspoň do tejto témy sa nepleť tu sa prejavila tvoja plytkosť myslenia, každá gazdinka ktorá sem chodí a pečie sa nad tvojim hlúpym výrokom musí škeriť od ucha k uchu. Tak prečo sa pšenica delí na potravinársku a kŕmnu a pritom je s tej istej parcely z tej istej odrody a z toho istého kombajna vysypaná?jar88: možno sa delí preto, že ju predávaš ty. K ostatným, čo tomu rozumejú si to nedovolia. Je to neobhájitelné
Tebe sa stáva, že ti v poľnonákupe ohodnotia predávanú pšenicu privezenú z jednej parcely z jedného kombajna raz za jednu cenu (súvisiacu s kvalitou) a následne za inú cenu (súvisiacu s nekvalitou). Tebe tvrdia, že jedna fúra bola fajn a iné fúry nie? A ty im to zožerieš?[/QUOTE]
To taký ako ty nemôžu vedieť( ale odpúšťam ti, lebo malým duchom sa má) že kým sa neurobí laboratórny rozbor odobranej vzorky z vozidla tak to ani cez bránu neprejde. A inak ja obilie nepestujem na predaj. A po druhé v mlynoch sa uskladňuje len vyčistené a dovtedy to majú pestovatelia vo svojich skladoch opakovane sa pýtam prečo sa vŕtaš do vecí ktorým nerozumieš. Existujú aj také zariadenia ako triedičky čističky a sušičky ale ty o tom nemôžeš vedieť.
jar88
04.08.13,06:19
Z príspevku 54pavla:
Och Bože kde sa berie v tebe toľko inteligencie ak vrtaš do tém kde chceš robiť machra a každý sadne ohúrený na zadok tak aspoň do tejto témy sa nepleť tu sa prejavila tvoja plytkosť myslenia, každá gazdinka ktorá sem chodí a pečie sa nad tvojim hlúpym výrokom musí škeriť od ucha k uchu. Tak prečo sa pšenica delí na potravinársku a kŕmnu a pritom je s tej istej parcely z tej istej odrody a z toho istého kombajna vysypaná?jar88: možno sa delí preto, že ju predávaš ty. K ostatným, čo tomu rozumejú si to nedovolia. Je to neobhájitelné
Tebe sa stáva, že ti v poľnonákupe ohodnotia predávanú pšenicu privezenú z jednej parcely z jedného kombajna raz za jednu cenu (súvisiacu s kvalitou) a následne za inú cenu (súvisiacu s nekvalitou). Tebe tvrdia, že jedna fúra bola fajn a iné fúry nie? A ty im to zožerieš?
To taký ako ty nemôžu vedieť( ale odpúšťam ti, lebo malým duchom sa má) že kým sa neurobí laboratórny rozbor odobranej vzorky z vozidla tak to ani cez bránu neprejde. A inak ja obilie nepestujem na predaj. A po druhé v mlynoch sa uskladňuje len vyčistené a dovtedy to majú pestovatelia vo svojich skladoch opakovane sa pýtam prečo sa vŕtaš do vecí ktorým nerozumieš. Existujú aj také zariadenia ako triedičky čističky a sušičky ale ty o tom nemôžeš vedieť.[/QUOTE]
Ty nazývaš polnonákup mlynom?
Ja som totiž nikde nespomínal predaj pšenice do mlyna.
No a ako by som mohol vedieť, že sú aj čističky a sušičky obilnín, keď som na jednej takej cez prázdniny brigádoval?
PS:
Nepíš mi tu prosím, že aj polnonákup môže mať mlyn. Áno v niektorých majú aj mlyn, ale melú len obilniny do kŕmnych zmesí. To znamená, že nemelú múku, ale šrot. Vieme, poznáme - nie každý je bez prehľadu.
jar88
04.08.13,06:31
Takže ešte raz hlavne pre pavla54,
Kvalita potraviny nieje daná prehlásením o zhode.
Prehlásenie o zhode je o zhode s určitou normou.
----------------------------------
A ešte jedna maličkosť:
Už ako chlapci na brigáde sme sa dozvedeli a sami si vyskúšali, ako môžeme určiť kvalitu pšenice. Stačilo ju požuť a buď nám vznikla v ústach z neho žuvačka, alebo nevznikla. To je všetko.
pavol54
04.08.13,06:35
Z príspevku 54pavla:
Och Bože kde sa berie v tebe toľko inteligencie ak vrtaš do tém kde chceš robiť machra a každý sadne ohúrený na zadok tak aspoň do tejto témy sa nepleť tu sa prejavila tvoja plytkosť myslenia, každá gazdinka ktorá sem chodí a pečie sa nad tvojim hlúpym výrokom musí škeriť od ucha k uchu. Tak prečo sa pšenica delí na potravinársku a kŕmnu a pritom je s tej istej parcely z tej istej odrody a z toho istého kombajna vysypaná?jar88: možno sa delí preto, že ju predávaš ty. K ostatným, čo tomu rozumejú si to nedovolia. Je to neobhájitelné
Tebe sa stáva, že ti v poľnonákupe ohodnotia predávanú pšenicu privezenú z jednej parcely z jedného kombajna raz za jednu cenu (súvisiacu s kvalitou) a následne za inú cenu (súvisiacu s nekvalitou). Tebe tvrdia, že jedna fúra bola fajn a iné fúry nie? A ty im to zožerieš?
To taký ako ty nemôžu vedieť( ale odpúšťam ti, lebo malým duchom sa má) že kým sa neurobí laboratórny rozbor odobranej vzorky z vozidla tak to ani cez bránu neprejde. A inak ja obilie nepestujem na predaj. A po druhé v mlynoch sa uskladňuje len vyčistené a dovtedy to majú pestovatelia vo svojich skladoch opakovane sa pýtam prečo sa vŕtaš do vecí ktorým nerozumieš. Existujú aj také zariadenia ako triedičky čističky a sušičky ale ty o tom nemôžeš vedieť.
Ty nazývaš polnonákup mlynom?
Ja som totiž nikde nespomínal predaj pšenice do mlyna.
No a ako by som mohol vedieť, že sú aj čističky a sušičky obilnín, keď som na jednej takej cez prázdniny brigádoval?
PS:
Nepíš mi tu prosím, že aj polnonákup môže mať mlyn. Áno v niektorých majú aj mlyn, ale melú len obilniny do kŕmnych zmesí. To znamená, že nemelú múku, ale šrot. Vieme, poznáme - nie každý je bez prehľadu.[/QUOTE]
čo to je poľnonákup čítaj po sebe ja som na teba reagoval ty si tvrdil niečo o poľnonákupe poľnonákup múku nevyrába Múku vyrába mlyn to už vedia deti v škôlke tak čo tu zase splietaš za hlúposti. zase ti musím tvoju nevedomosť odpustiť máš ešte nejakú hlúposť ale si sa už vydostil?
jar88
04.08.13,07:02
Takže ešte raz hlavne pre pavla54,
Kvalita potraviny nieje daná prehlásením o zhode.
Prehlásenie o zhode je o zhode s určitou normou.
----------------------------------
A ešte jedna maličkosť:
Už ako chlapci na brigáde sme sa dozvedeli a sami si vyskúšali, ako môžeme určiť kvalitu pšenice. Stačilo ju požuť a buď nám vznikla v ústach z neho žuvačka, alebo nevznikla. To je všetko.
Nuž ešte raz pavol54.
Zabiehaš do vecí o ktorých si myslíš, že im rozumieš a asi si neuvedomuješ, že tým (dúfam, že nevedome) zavádzaš iných. Následne, ak ťa niekto, ako napríklad ja opravím, začneš hlúpučko skákať, urážať a následne odvádzať debatu niekam inam.
Je to fuj.
je to naozaj fujavé, ver mi.
pavol54
04.08.13,09:50
Česi mali niekedy humoristický časopis DIKOBRAZ a keď podarilo nájsť nejakú hlúposť tak tam mali rubriku pod názvom "Kýho výra" tak by tam boli niektoré príspevky umiestniteľné aj by bodovali. Inak vy desiati čo píšete pod jedným nickom (lebo sme sa zhodli že jeden toľko ťažko vyplodí) ste vyhrali na celej čiare na našom posedení. a naokraj koľko bolo lepku v tej žuvačke? to sa hodilo niekam a lepilo? inak "lepok" nie odvodené od slova "lepiť"
jar88
04.08.13,10:51
Takže ešte raz hlavne pre pavla54,
Kvalita potraviny nieje daná prehlásením o zhode.
Prehlásenie o zhode je o zhode s určitou normou.
----------------------------------
A ešte jedna maličkosť:
Už ako chlapci na brigáde sme sa dozvedeli a sami si vyskúšali, ako môžeme určiť kvalitu pšenice. Stačilo ju požuť a buď nám vznikla v ústach z neho žuvačka, alebo nevznikla. To je všetko.
Nuž ešte raz pavol54.
Zabiehaš do vecí o ktorých si myslíš, že im rozumieš a asi si neuvedomuješ, že tým (dúfam, že nevedome) zavádzaš iných. Následne, ak ťa niekto, ako napríklad ja opravím, začneš hlúpučko skákať, urážať a následne odvádzať debatu niekam inam.
Je to fuj.
je to naozaj fujavé, ver mi.
Stále nič?
Stále ti to nezapína? Bol si na posedení a stále si na tom rovnako. To bude asi tými tvojimi priateľmi. Jeden číta, druhý píše a tretí počíta. Ty si ktorý? Štvrtý? To je ten čo vie kde je záchod, alebo ten piaty, čo vie že si ho treba aj vytiahnuť, aby to pekne žblnkalo?
--------------------------------
Nuž a keď ste dospeli k záveru, že to môže byť aj desať ľudí, nechýba vám niekto, kto by vám poradil ako nato, aby ste si nemuseli denne obracať gaťušky tým hnedým von?