Nandrolon
12.04.17,17:08
... Ja ked pocujem slova typu "od babicky", prirodne, slovenske, domace, kvalitne, bio, wobenzym, kozmodisk :-))))), hned ma chut prejde a spozorniem...
pavol54
12.04.17,15:22
Reštauratéri by mohli vyťažiť zo súčasnej aféry okolo mäsa z Brazílie, a nakloniť si k sebe zákazníkov, a to pridaním jedeného slova "iba" do svojich textov, nie iba "čo najviac". Takto opísanú svoju ponuku má minimum podnikov. Pre ich škodu.
Príkl. :
KVALITNÉ SUROVINY
Našou filozofiou je príprava jedál len z tých najkvalitnejších produktov. Snažíme sa podporovať regionálnych slovenských výrobcov a chovateľov, preto nakupujeme čo najviac domácich výrobkov, pretože domáce chutí najviac.
PRÍRODNÉ MÄSO
Na prípravu hydinových jedál používame mäso výlučne z fariem, kde je hydina kŕmená prírodnou stravou a kukuricou a žije vo voľnom výbehu. Naši dodávatelia zaručujú kvalitu chovu a pravidelnú veterinárnu kontrolu. Bravčové a hovädzie mäso má tiež slovenský pôvod a pochádza z prvotriednych chovov. O toto mäso sa stará náš tím kuchárov, ktorí sú v osobnom kontakte s farmármi, chovateľmi a so spracovateľmi potravín. Vyberajú len tú najvyššiu kvalitu a čerstvosť pre vás a našu reštauráciu.
http://www.posedenienarohu.sk/restauracia.html
asi ako tá farmárska predajňa v Prievidzi čo predávala brazílske ja by som pri takomto zistení ako živnostenský úrad nariadil aby si písali "Nútený výsek" Môj ročník by to mohol ešte poznať a moja mama tam nikdy nekupovala radšej navarila slíže.
Ešte keby tak povedali s ktorého chovu to mäso majú, keď sa vo väčšine na Slovensku chová a zabíja maximálne na hrebeni
lujza.j
12.04.17,15:56
Korela viem kde to je ....dovidim tam z okna:)hodim "sondu" uvidim co zistim....
Je tu mega kauza s maskom....ja by som rada vedela co to je za kuratko co kg je za 1,50e....co nedavno reklama v tv..ze v bile....lebo to je pre mna ako "nuteny vysek"....
misoft
12.04.17,15:59
Kurátko po 1,5€ - šak to napumpované kurátko....
korela
12.04.17,16:10
Nie som si istá čo znamená na hrebeni, Lui, urob sondu :).
pavol54
12.04.17,17:11
Korela viem kde to je ....dovidim tam z okna:)hodim "sondu" uvidim co zistim....
Je tu mega kauza s maskom....ja by som rada vedela co to je za kuratko co kg je za 1,50e....co nedavno reklama v tv..ze v bile....lebo to je pre mna ako "nuteny vysek"....
Jeden spolužiak odoberal plátek zemedelské noviny museli tam mať partiu dobrých novinárov lebo mali trefne príspevky a zopár krát sa v čiernej kronike objavila správička V JZD YY vypadla elektrina zaznamenali úhyn kureniec. Na to prehlásil "Aspoň bude kuracina k obedu " No neber to
pavol54
12.04.17,17:14
Nie som si istá čo znamená na hrebeni, Lui, urob sondu :).
Hovorievalo sa že chudobní nechovali domáce zvieratá a hydinu, ale vší bolo dosť tak ich pri česaní nachádzali na hrebeni tak ich tam hneď likvidovali likvidovali :)
arizona
24.04.17,19:48
lujza.j
25.04.17,06:33
Co reklama na kura v tv...zrazu kazde z sk chovu....
vicktor
25.04.17,07:21
Manzelka z roboty doniesla informaciu, ze tavene syry v crievku su velke svinstvo a uz to nebudeme kupovat (a teda jest). Aky su vase nazory?
lujza.j
25.04.17,07:22
Nekupujem roky ziadne tavene "syry" .....pre mna sajrajt...asi ako instantna kava
Tweety
25.04.17,07:51
Manzelka z roboty doniesla informaciu, ze tavene syry v crievku su velke svinstvo a uz to nebudeme kupovat (a teda jest). Aky su vase nazory?
Áno, syry v črievku: nikto nevie, aké syry sa tam skrývajú. Sú tam roztopené asi všetky syry, a to, akej sú kvality ,keď išli do toho črievka, tak to radšej ani nechci vedieť. Nikdy to nekupujem.
lujza.j
25.04.17,08:19
Nandrolon
25.04.17,08:47
Nekupujem roky ziadne tavene "syry" .....pre mna sajrajt...asi ako instantna kava
Na tu mi nesiahaj, kto má dlho čakať na prípravu normálnej?
Hodím 3-4 kopcovité lyžičky Velvetu, zalejem 1 deci vody /niekedy aj menej/ a ranná kofeinová zbraň hromadného ničenia hotová. :-)))
Nandrolon
25.04.17,08:49
Manzelka z roboty doniesla informaciu, ze tavene syry v crievku su velke svinstvo a uz to nebudeme kupovat (a teda jest). Aky su vase nazory?
Áno, syry v črievku: nikto nevie, aké syry sa tam skrývajú. Sú tam roztopené asi všetky syry, a to, akej sú kvality ,keď išli do toho črievka, tak to radšej ani nechci vedieť. Nikdy to nekupujem.
Tie syry sú plné rôznych tavných solí. To mi vadí najviac.
Dá sa vyrobiť aj doma, z tvarohu. Ale ani ten nerobím, no skúšal som.
misoft
25.04.17,08:53
Ja keď syr - tak si šmaknem na Nive..... odrezanej z bloku.....
Nandrolon
25.04.17,08:55
Ja keď syr - tak si šmaknem na Nive..... odrezanej z bloku.....
Ja mám najradšej kraj nejakého tvrdého syra alebo aj plesnivého. Riadne oschnutý a tvrdý :-)) ale nie oplesnený :-)
Som minule prišiel do mäsiarstva a hovorím, dve hentie oschnuté klobásy :-)))))))))
vicktor
25.04.17,08:58
A v tvrdych syroch (tehla) nie su soli, konzervanty a kadeco ine?
Ked vidim Eidam z Polska za 39 centov 10 deka, tak rychlo prec od neho.

Na Nive ako rozoznat ci ta plesen je primarna jedla alebo sekundarna jedovata?
Nandrolon
25.04.17,09:00
Vicktor, aj tá "dobrá pleseň" je vlastne jedovatá /zaťažujúca pečeň/. Aj preto plesnivé syry nemajú jesť tehotné ženy.
Častokrát si ľudia myslia že tá pleseň je vlastne zdravá :-)
Všetko je iba o tom, zjesť toho málo a málo často.
lujza.j
25.04.17,09:03
Nekupujem roky ziadne tavene "syry" .....pre mna sajrajt...asi ako instantna kava
Na tu mi nesiahaj, kto má dlho čakať na prípravu normálnej?
Hodím 3-4 kopcovité lyžičky Velvetu, zalejem 1 deci vody /niekedy aj menej/ a ranná kofeinová zbraň hromadného ničenia hotová. :-)))
dlho čakať:eek:nachystam šalicu šťuknem mačkátkom ... par sekúnd....a mam ozajstú kávu:---
lujza.j
25.04.17,09:05
A v tvrdych syroch (tehla) nie su soli, konzervanty a kadeco ine?
Ked vidim Eidam z Polska za 39 centov 10 deka, tak rychlo prec od neho.

Na Nive ako rozoznat ci ta plesen je primarna jedla alebo sekundarna jedovata?
isto sa dá kúpiť aj syr...ktorý nie je z PL...teda dúfam...
Nandrolon
25.04.17,09:05
Lujza, toľko kofeínu do tak malého množstva vody ale nedostaneš. To je jediný dôvod mojej rannej kávy.
pavol54
25.04.17,09:18
Manzelka z roboty doniesla informaciu, ze tavene syry v crievku su velke svinstvo a uz to nebudeme kupovat (a teda jest). Aky su vase nazory?
Áno, syry v črievku: nikto nevie, aké syry sa tam skrývajú. Sú tam roztopené asi všetky syry, a to, akej sú kvality ,keď išli do toho črievka, tak to radšej ani nechci vedieť. Nikdy to nekupujem.
a ešte máš predstavu ako sa realizuje tá zmes syrov? To je podprahové ovplyvňovanie myslenia konzumenta. Ešte zamontuj ten vtip o recyklovanom črievku a je to.
misoft
25.04.17,09:22
A v tvrdych syroch (tehla) nie su soli, konzervanty a kadeco ine?
Ked vidim Eidam z Polska za 39 centov 10 deka, tak rychlo prec od neho.

Na Nive ako rozoznat ci ta plesen je primarna jedla alebo sekundarna jedovata?
Dá sa to rozoznať..... je modrá až zelenomodrá, prípadne tmavozelená.... ta druhá je viacmenej zelenkavá, alebo smetanovobiela....
http://drozdova66.bloger.cz/obrazky/drozdova66.bloger.cz/kucharka/syry1niva.jpg
lujza.j
25.04.17,09:26
Lujza, toľko kofeínu do tak malého množstva vody ale nedostaneš. To je jediný dôvod mojej rannej kávy.
to je závislosť:D:---
tu nastavíš ristreto pridaš g na kave ...ak ti nestačí..a mas šupu:)
ok...100ludí +100chutí....kedysi dávno neska...
ja už radšej zalievanú....napr. u mamy
Nandrolon
25.04.17,09:30
... skôr je to ranný rituál, ak mám dovolenku, kávu nepijem skoro vôbec...
Zalievanú som robieval, ale to množstvo v pohári bolo srandovné, nebolo kde vodu naliať
misoft
25.04.17,09:35
to je závislosť:D:---
tu nastavíš ristreto pridaš g na kave ...ak ti nestačí..a mas šupu:)
ok...100ludí +100chutí....kedysi dávno neska...
ja už radšej zalievanú....napr. u mamy
I ja..... rôzne tie instant, presso a iné varianty.....blééé.... to u mňa káva nie je.
korela
25.04.17,12:01
Bryndza, ak sa nedá 100%, tak pančovaná, mozzarella, žervé, tvaroh, cottage, lučina, kedysi som v Prahe zn. Buko - delikatesa, ... parmezán, slovenské oštiepky a parenice neúdené, kozie žervé, bez konzervantov, nepresolené, bez éčiek.
Dávno v diskusii na SME, že tavené syry ešte odoberajú vápnik v tele, úplne nevhodné, potom mi to nejaké články aj potvrdili.
Plesňové syry, tie ma naučil otec jesť, môj obľúbený rokfort, dnes Niva, Subotič ... , čo som mala problémy, ak však neodvádzal pozornosť od niečoho iného, že som ich mohla mať práve od plesňových syrov. Takže som si vytvorila horeuvedený zoznam a držím sa ho.
pavol54
25.04.17,12:18
Bryndza, ak sa nedá 100%, tak pančovaná, mozzarella, žervé, tvaroh, cottage, lučina, kedysi som v Prahe zn. Buko - delikatesa, ... parmezán, slovenské oštiepky a parenice neúdené, kozie žervé, bez konzervantov, nepresolené, bez éčiek.
Dávno v diskusii na SME, že tavené syry ešte odoberajú vápnik v tele, úplne nevhodné, potom mi to nejaké články aj potvrdili.
Plesňové syry, tie ma naučil otec jesť, môj obľúbený rokfort, dnes Niva, Subotič ... , čo som mala problémy, ak však neodvádzal pozornosť od niečoho iného, že som ich mohla mať práve od plesňových syrov. Takže som si vytvorila horeuvedený zoznam a držím sa ho.
Od tých štúdii si držím odstup, Raz masť škodlivá, potom olej potom mlieko vajcia a čo ja viem čo, treba jesť všetko do radu z mierou a čo nám chutí najmä sa neprežierať a potom nie sú nezdravé jedlá(okrem tých čo nie sú prirodzene na svete tisícky rokov) ALKOHOL je liek že? alebo metla ľudstva?
vicktor
25.04.17,12:27
Bryndza, ak sa nedá 100%...
Pred par rokmi sme boli v Tatroch a v Smokovci natrafili na predajnicku s ovcimi vyrobkami. Na plagate lakali ze 100% ovcia bryndza, tak sme kupili v domneni ze kdesi z blizkeho salasa. No urcite! Na obale "50 na 50 zo Zazrivej".
korela
25.04.17,12:31
Tomuto obchodu verím http://www.biologika.sk/index/detail-produktu/produkt/397/kategoria/77/n/bryndza-farma-pruzina-ca-250g
Bryndza, farma Pružina, ca 250g. Pred pár rokmi stála cca 13, teraz 15.70€.
misoft
25.04.17,14:10
Bryndza, ak sa nedá 100%, tak pančovaná, mozzarella, žervé, tvaroh, cottage, lučina, kedysi som v Prahe zn. Buko - delikatesa, ... parmezán, slovenské oštiepky a parenice neúdené, kozie žervé, bez konzervantov, nepresolené, bez éčiek.
Dávno v diskusii na SME, že tavené syry ešte odoberajú vápnik v tele, úplne nevhodné, potom mi to nejaké články aj potvrdili.
Plesňové syry, tie ma naučil otec jesť, môj obľúbený rokfort, dnes Niva, Subotič ... , čo som mala problémy, ak však neodvádzal pozornosť od niečoho iného, že som ich mohla mať práve od plesňových syrov. Takže som si vytvorila horeuvedený zoznam a držím sa ho.
Hmmm.... a ja si myslím, že naškodlivejšie pre človeka je práve sám človek, ktorý takto bludy číta.
A človek nikdy nevie, kedy mu koniec bude a od čoho..... tak na čo sa vzrušovať?
pavol54
25.04.17,15:13
Tomuto obchodu verím http://www.biologika.sk/index/detail-produktu/produkt/397/kategoria/77/n/bryndza-farma-pruzina-ca-250g
Bryndza, farma Pružina, ca 250g. Pred pár rokmi stála cca 13, teraz 15.70€.
pred pár rokmi bola minimálna mzda 2,- dnes je 2,5
lujza.j
25.04.17,17:35
Korela u nas na trhu stanok so syrmi...teraz sa pani prestavovala.../trh prerabaju/keby si isla opytaj sa zeleninarov...par stankov na travniku pri ceste..
bettylou
26.04.17,09:54
Manzelka z roboty doniesla informaciu, ze tavene syry v crievku su velke svinstvo a uz to nebudeme kupovat (a teda jest). Aky su vase nazory?

príliš veľa taviacich solí a forsfátov (fosfáty odbúravajú vápnik, príp. blokujú jeho vstrebávanie- vyber si :D)
misoft
26.04.17,10:27
Pokiaľ tam nie je poľská soľ na cesty.... tak je to tak-tak OK :D:D:D
vicktor
26.04.17,10:55
A co je zdrave? Pastety nie, jogurty nie, salamy nie, med je falsovany, dzemy su uz ovocne natierky, mlieko sa uz nezmeni na kysku, pivo sa nezamuti ani za rok, keksy same Ecko, ... atd.
lujza.j
26.04.17,11:05
A co je zdrave? Pastety nie, jogurty nie, salamy nie, med je falsovany, dzemy su uz ovocne natierky, mlieko sa uz nezmeni na kysku, pivo sa nezamuti ani za rok, keksy same Ecko, ... atd.
no v podstane nič...ale vzdy sa da najsť-kupiť si mensí sajrajt....teda ja sa tak snažím:)
alebo si vyrobíš vlastne..kekse,pašteku,dzem....med kupiš od včelara..ak nepoznáš isto niekto pozna a pod.
napr.jogurt kupujem biely čistý sama si ochutím...pani čo predava...chova kurence.....čiže ak nekúpim at kura..kupim od nej....da sa len sa treba tomu povenovať:)
korela
26.04.17,13:30
Bryndza, ak sa nedá 100%, tak pančovaná, mozzarella, žervé, tvaroh, cottage, lučina, kedysi som v Prahe zn. Buko - delikatesa, ... parmezán, slovenské oštiepky a parenice neúdené, kozie žervé, bez konzervantov, nepresolené, bez éčiek.
Dávno v diskusii na SME, že tavené syry ešte odoberajú vápnik v tele, úplne nevhodné, potom mi to nejaké články aj potvrdili.
Plesňové syry, tie ma naučil otec jesť, môj obľúbený rokfort, dnes Niva, Subotič ... , čo som mala problémy, ak však neodvádzal pozornosť od niečoho iného, že som ich mohla mať práve od plesňových syrov. Takže som si vytvorila horeuvedený zoznam a držím sa ho.
Hmmm.... a ja si myslím, že naškodlivejšie pre človeka je práve sám človek, ktorý takto bludy číta.
A človek nikdy nevie, kedy mu koniec bude a od čoho..... tak na čo sa vzrušovať?


A co je zdrave? Pastety nie, jogurty nie, salamy nie, med je falsovany, dzemy su uz ovocne natierky, mlieko sa uz nezmeni na kysku, pivo sa nezamuti ani za rok, keksy same Ecko, ... atd.

Misoft, ja zasa pokladám za bludy informácie na etiketách. Ešteže vieme čítať a rozhodovať o sebe aspoň čiastočne. Ja sa až tak striktne nestravujem, ako by sa mohlo zdať. Ale keď sa dá vyhnúť ponuke, s ktorou nie som stotožnená, tak prečo nie?
Všetko čo uviedol vicktor, okrem piva a salámy, sa dá pripraviť doma. Zbytok sa dá zohnať v prvotriednej al. dobrej kvalite. Naše matky ešte mali stravu vo svojich rukách. Dnes ide iba o to, aby vstupné potraviny boli kvalitné.
Staršie bratislavské rodiny si musia pamätať, ako sa na zaváranie nosili marhule z Petržalky v prútených košoch na bielizeň, zrejme až kým nezačali stavať sídlisko. Pekne v MHD-ke, kto nemal auto.
pavol54
26.04.17,13:58
Bryndza, ak sa nedá 100%, tak pančovaná, mozzarella, žervé, tvaroh, cottage, lučina, kedysi som v Prahe zn. Buko - delikatesa, ... parmezán, slovenské oštiepky a parenice neúdené, kozie žervé, bez konzervantov, nepresolené, bez éčiek.
Dávno v diskusii na SME, že tavené syry ešte odoberajú vápnik v tele, úplne nevhodné, potom mi to nejaké články aj potvrdili.
Plesňové syry, tie ma naučil otec jesť, môj obľúbený rokfort, dnes Niva, Subotič ... , čo som mala problémy, ak však neodvádzal pozornosť od niečoho iného, že som ich mohla mať práve od plesňových syrov. Takže som si vytvorila horeuvedený zoznam a držím sa ho.
Hmmm.... a ja si myslím, že naškodlivejšie pre človeka je práve sám človek, ktorý takto bludy číta.
A človek nikdy nevie, kedy mu koniec bude a od čoho..... tak na čo sa vzrušovať?


A co je zdrave? Pastety nie, jogurty nie, salamy nie, med je falsovany, dzemy su uz ovocne natierky, mlieko sa uz nezmeni na kysku, pivo sa nezamuti ani za rok, keksy same Ecko, ... atd.

Misoft, ja zasa pokladám za bludy informácie na etiketách. Ešteže vieme čítať a rozhodovať o sebe aspoň čiastočne. Ja sa až tak striktne nestravujem, ako by sa mohlo zdať. Ale keď sa dá vyhnúť ponuke, s ktorou nie som stotožnená, tak prečo nie?
Všetko čo uviedol vicktor, okrem piva a salámy, sa dá pripraviť doma. Zbytok sa dá zohnať v prvotriednej al. dobrej kvalite. Naše matky ešte mali stravu vo svojich rukách. Dnes ide iba o to, aby vstupné potraviny boli kvalitné.
Staršie bratislavské rodiny si musia pamätať, ako sa na zaváranie nosili marhule z Petržalky v prútených košoch na bielizeň, zrejme až kým nezačali stavať sídlisko. Pekne v MHD-ke, kto nemal auto.
No vidíš minule sa mi sťažovala jedna známa že v Bernolákove mahule nikto nechcel tak ich nechali popadať. Napríklad také čalamády sa bežne robili doma, dnes je trhákom kelímková hotová čalamáda (samý konzervák) Takže možno už len nostalgické spomienky na zašlé časy,
pavol54
26.04.17,14:43
V poslednej dobe sú všetky kurence slovenské, len niektoré boli vychované v brazílskych či poľských pobočkách
korela
26.04.17,19:58
No vidíš minule sa mi sťažovala jedna známa že v Bernolákove mahule nikto nechcel tak ich nechali popadať. Napríklad také čalamády sa bežne robili doma, dnes je trhákom kelímková hotová čalamáda (samý konzervák) Takže možno už len nostalgické spomienky na zašlé časy,
Síce trochu nechápem, ako mohol niekto nechať marhule na strome, veď hodiť inzerát na internet nič nestojí.
Starne človek, nie činnosť. V čase bezdetnosti som zavárala čo sa dalo, v komore 300 fliaš, ak sa neminulo, zostalo na budúci rok. Lečo, pretlak, papriky, uhorky, tekvicu, ovocie, kupované, nie svoje. Hobby.
Ak zvládnem horúčavy, pokračujem, tiež vznikla poriadna pauza, mraziť nebudem, nemám kde, plus elektrina, zbieram recepty a pôjdem aj do cícera a iných "konzerv". Aby bolo aj na rozdávanie.
pavol54
27.04.17,06:23
No vidíš minule sa mi sťažovala jedna známa že v Bernolákove mahule nikto nechcel tak ich nechali popadať. Napríklad také čalamády sa bežne robili doma, dnes je trhákom kelímková hotová čalamáda (samý konzervák) Takže možno už len nostalgické spomienky na zašlé časy,
Síce trochu nechápem, ako mohol niekto nechať marhule na strome, veď hodiť inzerát na internet nič nestojí.
Starne človek, nie činnosť. V čase bezdetnosti som zavárala čo sa dalo, v komore 300 fliaš, ak sa neminulo, zostalo na budúci rok. Lečo, pretlak, papriky, uhorky, tekvicu, ovocie, kupované, nie svoje. Hobby.
Ak zvládnem horúčavy, pokračujem, tiež vznikla poriadna pauza, mraziť nebudem, nemám kde, plus elektrina, zbieram recepty a pôjdem aj do cícera a iných "konzerv". Aby bolo aj na rozdávanie.
Však hej pustili do záhrady nejakých samozberačov, ale vraj na prvom strome napáchali toľko škody že povedala "DOSŤ" a von zo záhrady. Myslíš že niektorí poznajú čo rastie pod stromom, a že na konároch má byť aj na rok úroda? Teraz berieme a hotovo, po nás aj potopa.
Tweety
27.04.17,07:06
misoft
27.04.17,08:59
Kupujte a papajte BIO potraviny - budete zdraví..... akurát skapete skôr....
lujza.j
27.04.17,09:21
duški ked nemajú ine banany... iba bio a ja stem banan...čo už ....kupim aj bio:Dpredsava bio plantáže na banány mi vyvolava úsmev :)aj iného....pri tolkom sajrajte v ovzduší....
misoft
27.04.17,09:22
pavol54
27.04.17,09:55
duški ked nemajú ine banany... iba bio a ja stem banan...čo už ....kupim aj bio:Dpredsava bio plantáže na banány mi vyvolava úsmev :)aj iného....pri tolkom sajrajte v ovzduší....
no však certifikát výrobcu bio zeleniny na Slovensku nedostane každý. Päť rokov je prechodné obdobie, každý rok sa kontroluje akreditovanou skúšobňou výsledok a po piatich rokoch sa bio výroba odsúhlasí alebo zamietne. Nie všade sú rovnaké spady emisií z okolitých tovární vzhľadom k prevládajúcim vetrom, niekde má pôda od večnosti nepriaznivé zloženie.
lujza.j
27.04.17,10:01
no dobre teda palino:)
pavol54
27.04.17,10:23
no dobre teda palino:)
Inak ja som písal o komplikovanosti výroby produktov danej kvality, druhá stránka veci je distribúcia a predaj. Veď aj z rumunského konského mäsa sa po "turistike" stalo francúzske hovädzie pričom distribútori tomu mäsu neukázali ani len vlakový lístok z Francúzska
korela
27.04.17,13:59
Však hej pustili do záhrady nejakých samozberačov, ale vraj na prvom strome napáchali toľko škody že povedala "DOSŤ" a von zo záhrady. Myslíš že niektorí poznajú čo rastie pod stromom, a že na konároch má byť aj na rok úroda? Teraz berieme a hotovo, po nás aj potopa.
Inú odpoveď som ani neočakávala. To by sa dalo iba pri stálych zákazníkoch, každoročných.
V BA je taká pekná záhradkárska oblasť, známa, dobré miesto, úroda obraná každý rok tesne pre plánovaným zberom majiteľa. Tak v pozemku majú iba peniaze. Údajne ani psy nepomôžu. Idú na isté.
Žabinka
27.04.17,14:13
bio..:rolleyes:
http://m.topky.sk/cl/10/1625561/Billa-stahuje-z-predaja-svoju-bio-ryzu-na-FOTO--Nasli-v-nej-jed--ktory-zabil-aj-Napoleona
pavol54
27.04.17,15:02
bio..:rolleyes:
http://m.topky.sk/cl/10/1625561/Billa-stahuje-z-predaja-svoju-bio-ryzu-na-FOTO--Nasli-v-nej-jed--ktory-zabil-aj-Napoleona
Obchodníci sú kuvy zarobia aj na podvode, nechcem písať že na omyle, lebo oni vedia čo robia, ak budú tvrdiť že nevedeli, tak tam nemajú čo robiť lebo sú diletanti , nech idú do parlamentu alebo k motyke(k motyke radšej nie lebo určite nerozoznajú plodinu od buriny)
korela
28.04.17,11:03
Manzelka z roboty doniesla informaciu, ze tavene syry v crievku su velke svinstvo a uz to nebudeme kupovat (a teda jest). Aky su vase nazory?

príliš veľa taviacich solí a forsfátov (fosfáty odbúravajú vápnik, príp. blokujú jeho vstrebávanie- vyber si :D)
Či v črievku alebo v staniole, asi jedno. Ešte pridám účinok síry, pretože to čítam po prvýkrát.
Za život sa nazbiera všetko možné, nie, že na niečo musíme zomrieť.
Srdeční potíže: Jsou z největší části způsobené předávkováním sírou. Dostává se do těla v potravě, nebo ji přijímáme z okolí kůží, celým povrchem těla. Síra je obsažena v mnoha věcech. Např. linoleum, v dece „Larisa“ tkaninách žluté barvy, v oranžové barvě, v umělých a směsových tkaninách apod. V potravě je obsažena v sýrech (nejhorší jsou tavené, poněkudd lepší jsou sýry tvrdé). U nás je nejlepší Ementál a sýry zahraniční, které jsou vyráběny jinou technologií. Síra dělá díry v srdci. Síra se váže v krvi a jak koluje, nahlodává srdeční stěnu. Síra se z těla odstraňuje pravidelným pitím čaje: ...
http://slunecnyzivot.cz/2015/09/lidove-leceni-jednotlivych-nemoci-recepty/
Tweety
28.04.17,11:30
Dáša_
28.04.17,12:22
Tweety
28.04.17,12:27
kukučka
28.04.17,20:33
Upratujem v albumoch, fotka z výletu do Zakopaného v jeseni 2007
220870
15.05.17,14:53
korela
15.05.17,15:35
toto je dobré
https://www.stream.cz/jidlo-s-r-o/10002702-ecka-1-italska-fabrika-na-prisady
Pozrela, odporúčam.
.
Keď dieťa nabehlo na potrav. alergie, poprosila som personál v zmrzlinárni, či by mi mohli objasniť obsah ručne robenej zmrzliny. Keďže nebol prítomný majiteľ, v dobrej viere mi priniesli celé vrece práškového polotovaru. Bolo tam asi 300 položiek, podobne ako v hornom videu pri majonéze. Proste samé umelé suroviny, ktoré vhodili do miešača a priliali vodu.
Ako sa tí západniari na nás pozerajú? Nemajú nás na základe týchto skúseností ani prečo mať v úcte.
Dáša_
15.05.17,16:32
toto je dobré
https://www.stream.cz/jidlo-s-r-o/10002702-ecka-1-italska-fabrika-na-prisady

tragédia je, že keď sme sa pokúšali svokrovcom vyhovoriť napríklad želatinovú ponážku na slaninu, tak nás odbili slovami, že im je to takéto lepšie na zuby....
Teda tragédia je, že to my ako spotrebitelia stále kupujeme. Keby sme nekupovali, tak to ani neskúšajú. Ale keď najobľúbenejším čítaním sú letáky a pravidelná zábavka je hľadanie, čo je kde zrovna najlacnejšie, ťažko vychovávať. A keď naviac to dostane nálepku - menej tuku, menej kalórii....
pavol54
15.05.17,18:20
toto je dobré
https://www.stream.cz/jidlo-s-r-o/10002702-ecka-1-italska-fabrika-na-prisady
Tragédia že meštiaci (nemyslel som kategóriu obyvateľ mesta) sú tak navyknutí na vylepšené potraviny, že tie normálne nemajú pre nich správnu chuť, tvar a celkove nevyhovujú ich predstavám.
korela
18.05.17,04:21
korela
18.05.17,04:25
toto je dobré
https://www.stream.cz/jidlo-s-r-o/10002702-ecka-1-italska-fabrika-na-prisady
Tragédia že meštiaci (nemyslel som kategóriu obyvateľ mesta) sú tak navyknutí na vylepšené potraviny, že tie normálne nemajú pre nich správnu chuť, tvar a celkove nevyhovujú ich predstavám.
Postačilo na to 20 r., a čo budú považovať za normálnu chuť ľudia o ďalšie jednu-dve generácie, si neviem ani predstaviť.
vicktor
18.05.17,06:15
Dovazat ovcie mlieko so Sedmohradska, to este ako tak. Ale ako moze byt surovina aj s dovozom z F lacnejsia nez domaca?
Ako moze byt flasa vina z Kalifornie, Cile, Australie lacnejsia nez z PK, NR, VK, ...?
arizona
18.05.17,07:31
taiko
18.05.17,08:11
Manzelka z roboty doniesla informaciu, ze tavene syry v crievku su velke svinstvo a uz to nebudeme kupovat (a teda jest). Aky su vase nazory?
Tavene syry v crievku nejem od doby, ked mi na vyske kamaratka popisovala, ako bola svedkom ich vyroby v mliekarni vo Zvolene.
A v principe ani nie je dovod jest nejaku tavenu hmotu, ked mame k dispoziici 1000 druhov normalneho syra
taiko
18.05.17,08:18
toto je dobré
https://www.stream.cz/jidlo-s-r-o/10002702-ecka-1-italska-fabrika-na-prisady
Pozrela, odporúčam.
.
Keď dieťa nabehlo na potrav. alergie, poprosila som personál v zmrzlinárni, či by mi mohli objasniť obsah ručne robenej zmrzliny. Keďže nebol prítomný majiteľ, v dobrej viere mi priniesli celé vrece práškového polotovaru. Bolo tam asi 300 položiek, podobne ako v hornom videu pri majonéze. Proste samé umelé suroviny, ktoré vhodili do miešača a priliali vodu.
Ako sa tí západniari na nás pozerajú? Nemajú nás na základe týchto skúseností ani prečo mať v úcte.
neukludni Ta to, ale na zapade to nie je omnho lepsie.
...a v ucte nas nemaju z uplne inych pricin. :(
taiko
18.05.17,08:19
Dovazat ovcie mlieko so Sedmohradska, to este ako tak. Ale ako moze byt surovina aj s dovozom z F lacnejsia nez domaca?
Ako moze byt flasa vina z Kalifornie, Cile, Australie lacnejsia nez z PK, NR, VK, ...?
Dotacie ? Mnozstva ? Technologie ?
taiko
18.05.17,08:26
To je az neskutocne,co vsetko sa robi s potravinami...


A co este toto ?
SIESTA HLAVA
POTRAVINY A POTRAVINOVÉ PRÍSADY OŠSETRENÉ IONIZUJÚCIM ŽŽZARENÍM
korela
18.05.17,14:32
To je az neskutocne,co vsetko sa robi s potravinami...

https://www.youtube.com/watch?v=REp0QnUxQN4
https://www.youtube.com/watch?v=YHIF2Xs24MY
https://www.stream.cz/jidlo-s-r-o/10002702-ecka-1-italska-fabrika-na-prisady
Spomenula som si, že obsah dusičnanov závisí od denného času zberu.
V článku sa o.i. dočítate aj o zmenenom prístupe vedcov k obsahu dusičnanov. Vraj už nie sú takou hrozbou, až na malé deti do jedného roka. :-)
https://primar.sme.sk/c/1626764/dusicnany-v-zelenine-uz-nemusia-byt-strasiakom.html#axzz4hRcgVFDb

http://www.m-link.sk/kategoria/vychytavky/multifunkcny-pristroj-ekotester/ predpokladám, že ho nájdem pod vianočným stromčekom ..., aj lacnejší sa hádam nájde.
pavol54
18.05.17,19:24
Manzelka z roboty doniesla informaciu, ze tavene syry v crievku su velke svinstvo a uz to nebudeme kupovat (a teda jest). Aky su vase nazory?
Tavene syry v crievku nejem od doby, ked mi na vyske kamaratka popisovala, ako bola svedkom ich vyroby v mliekarni vo Zvolene.
A v principe ani nie je dovod jest nejaku tavenu hmotu, ked mame k dispoziici 1000 druhov normalneho syra
Máš pravdu to črievko je použitá ochrana v rámci bezodpadovej výroby:) Never všetkému čo sa rozpráva
taiko
19.05.17,07:22
Manzelka z roboty doniesla informaciu, ze tavene syry v crievku su velke svinstvo a uz to nebudeme kupovat (a teda jest). Aky su vase nazory?
Tavene syry v crievku nejem od doby, ked mi na vyske kamaratka popisovala, ako bola svedkom ich vyroby v mliekarni vo Zvolene.
A v principe ani nie je dovod jest nejaku tavenu hmotu, ked mame k dispoziici 1000 druhov normalneho syra
Máš pravdu to črievko je použitá ochrana v rámci bezodpadovej výroby:) Never všetkému čo sa rozpráva
vsetkemu nie, ale nemal som dovod neverit kamaratke, ktora tam pracovala. Sam som pracoval v podobnych prevadzkach a preto niektore veci nejem :)
vicktor
19.05.17,08:40
Keby si mal kamaratky so skusenostami z masombinatu, konzervarne, ... umres hladom.
taiko
19.05.17,08:54
Keby si mal kamaratky so skusenostami z masombinatu, konzervarne, ... umres hladom.
ako hovoris, preto sa vyhybam konzervovanym vyrobkom a vyrobkom v ktorych nie je identifikovatelkna zakladna zlozka, ako napr maso v masovom vyrobku ;)
taiko
19.05.17,08:56
Manzelka z roboty doniesla informaciu, ze tavene syry v crievku su velke svinstvo a uz to nebudeme kupovat (a teda jest). Aky su vase nazory?
Tavene syry v crievku nejem od doby, ked mi na vyske kamaratka popisovala, ako bola svedkom ich vyroby v mliekarni vo Zvolene.
A v principe ani nie je dovod jest nejaku tavenu hmotu, ked mame k dispoziici 1000 druhov normalneho syra
Máš pravdu to črievko je použitá ochrana v rámci bezodpadovej výroby:) Never všetkému čo sa rozpráva
vsetkemu nie, ale nemal som dovod neverit kamaratke, ktora tam pracovala. Sam som pracoval v podobnych prevadzkach a preto niektore veci nejem :)
čo si spravil aby sa nevyrábalo vadne? Aha, prachy dostanem a druhí nech to žerú. Zlý prístup.
ja neviem, ci sa vyrabalo vadne, len viem ze sa s prepacenim stalo do kyslej kapusty a calamady, lebo sa nemalo cas prezliekat a prezuvat, ked niekto chcel ist na malu. A to na prikaz nadriadenych, ci starych harcovnikov.
Podobne ani kamaratka nemohla za vyrobny proces, pri ktorom sa takpovediac "recyklovali" stare syry a vyrobky a vyrabali sa fajne Bambina ;)
lujza.j
19.05.17,08:58
mňam:eek:
pavol54
19.05.17,09:02
Manzelka z roboty doniesla informaciu, ze tavene syry v crievku su velke svinstvo a uz to nebudeme kupovat (a teda jest). Aky su vase nazory?
Tavene syry v crievku nejem od doby, ked mi na vyske kamaratka popisovala, ako bola svedkom ich vyroby v mliekarni vo Zvolene.
A v principe ani nie je dovod jest nejaku tavenu hmotu, ked mame k dispoziici 1000 druhov normalneho syra
Máš pravdu to črievko je použitá ochrana v rámci bezodpadovej výroby:) Never všetkému čo sa rozpráva
vsetkemu nie, ale nemal som dovod neverit kamaratke, ktora tam pracovala. Sam som pracoval v podobnych prevadzkach a preto niektore veci nejem :)
čo si spravil aby sa nevyrábalo vadne? Aha, prachy dostanem a druhí nech to žerú. Zlý prístup.
ja neviem, ci sa vyrabalo vadne, len viem ze sa s prepacenim stalo do kyslej kapusty a calamady, lebo sa nemalo cas prezliekat a prezuvat, ked niekto chcel ist na malu. A to na prikaz nadriadenych, ci starych harcovnikov.
Si robíš srandu, u mňa ak si neumyje ruky po vstupe do výrobne tak má veelikýýý problém nielen on ale aj zodpovedná vedúca, a to si mohol na Wecku umyť ruky kartáčom. HaCCP každý je povinný okamžite prijímať opatrenia aby nedochádzalo k nesprávnym postupom. Takže bonznúť musí každý na každého.
lujza.j
19.05.17,09:04
no pali..a de kupim "tvoje veci"....
taiko
19.05.17,09:06
Manzelka z roboty doniesla informaciu, ze tavene syry v crievku su velke svinstvo a uz to nebudeme kupovat (a teda jest). Aky su vase nazory?
Tavene syry v crievku nejem od doby, ked mi na vyske kamaratka popisovala, ako bola svedkom ich vyroby v mliekarni vo Zvolene.
A v principe ani nie je dovod jest nejaku tavenu hmotu, ked mame k dispoziici 1000 druhov normalneho syra
Máš pravdu to črievko je použitá ochrana v rámci bezodpadovej výroby:) Never všetkému čo sa rozpráva
vsetkemu nie, ale nemal som dovod neverit kamaratke, ktora tam pracovala. Sam som pracoval v podobnych prevadzkach a preto niektore veci nejem :)
čo si spravil aby sa nevyrábalo vadne? Aha, prachy dostanem a druhí nech to žerú. Zlý prístup.
ja neviem, ci sa vyrabalo vadne, len viem ze sa s prepacenim stalo do kyslej kapusty a calamady, lebo sa nemalo cas prezliekat a prezuvat, ked niekto chcel ist na malu. A to na prikaz nadriadenych, ci starych harcovnikov.
Si robíš srandu, u mňa ak si neumyje ruky po vstupe do výrobne tak má veelikýýý problém nielen on ale aj zodpovedná vedúca, a to si mohol na Wecku umyť ruky kartáčom. HaCCP každý je povinný okamžite prijímať opatrenia aby nedochádzalo k nesprávnym postupom. Takže bonznúť musí každý na každého.
nerobim si srandu, ale to bolo este za bolsevika, tak hadam je to teraz uz lepsie. :)
Len mi ta nechut ostala az do dnes :)
pavol54
19.05.17,09:14
no pali..a de kupim "tvoje veci"....
vo veľko skladoch s potravinami robím len balenie 4 litrové tzv uhorkáče a pre vybraných klientov aj 680 g ale sú ochotní si zaplatiť za to
pavol54
19.05.17,09:16
Manzelka z roboty doniesla informaciu, ze tavene syry v crievku su velke svinstvo a uz to nebudeme kupovat (a teda jest). Aky su vase nazory?
Tavene syry v crievku nejem od doby, ked mi na vyske kamaratka popisovala, ako bola svedkom ich vyroby v mliekarni vo Zvolene.
A v principe ani nie je dovod jest nejaku tavenu hmotu, ked mame k dispoziici 1000 druhov normalneho syra
Máš pravdu to črievko je použitá ochrana v rámci bezodpadovej výroby:) Never všetkému čo sa rozpráva
vsetkemu nie, ale nemal som dovod neverit kamaratke, ktora tam pracovala. Sam som pracoval v podobnych prevadzkach a preto niektore veci nejem :)
čo si spravil aby sa nevyrábalo vadne? Aha, prachy dostanem a druhí nech to žerú. Zlý prístup.
ja neviem, ci sa vyrabalo vadne, len viem ze sa s prepacenim stalo do kyslej kapusty a calamady, lebo sa nemalo cas prezliekat a prezuvat, ked niekto chcel ist na malu. A to na prikaz nadriadenych, ci starych harcovnikov.
Si robíš srandu, u mňa ak si neumyje ruky po vstupe do výrobne tak má veelikýýý problém nielen on ale aj zodpovedná vedúca, a to si mohol na Wecku umyť ruky kartáčom. HaCCP každý je povinný okamžite prijímať opatrenia aby nedochádzalo k nesprávnym postupom. Takže bonznúť musí každý na každého.
nerobim si srandu, ale to bolo este za bolsevika, tak hadam je to teraz uz lepsie. :)
Len mi ta nechut ostala az do dnes :)
To riadili antikomunisti lebo práve za socializmu boli od nás z Československa najväčšie odbery na západ dôvod KVALITA
pavol54
19.05.17,09:39
"Blbý civilný" cyklista mal viac rozum ako vodič tatry s ľudmi na korbe. Neviem si predstaviť ako sme to robili. Zmobilizovala sa celá motostrelená divízia po mobilizačnom stmelení Veškerá technika po svojej ose z Čiech na Lešť. Z cca 12000 ľudí z toho najmenej polovička záložáci včetne vodičov a stali sa dva úrazy. Dnes má armáda 4 autá v prevádzke a už je prieser na prázdnej ceste. Vždy keď som poučoval vodičov a veliteľov vozov som hovoril "Ak si si nie istý zastav, ten čo stojí nehavaruje, pred ďalšou jazdou si obšliapni terén"
vicktor
19.05.17,11:05
A co jedli, ked sa uz bavime o potravinach? KDP a pilinove krekry?
misoft
19.05.17,12:33
Náhodou.... KDP-čko..... najlepší bol lanšmít....:D
pavol54
19.05.17,14:19
A co jedli, ked sa uz bavime o potravinach? KDP a pilinove krekry?
kto, čo jedol?
misoft
19.05.17,15:46
Náhodou.... KDP-čko..... najlepší bol lanšmít....:D
A potom bravčové vo vlastnej šťave.... hovädzie sa im akosi nevydarilo....:D
vicktor
20.05.17,05:56
A co jedli, ked sa uz bavime o potravinach? KDP a pilinove krekry?
kto, čo jedol?
Tych 12000 bojovnikov na trase Doupov - Lest.
Pretoze toto je polemika o potravinach, havaria tatrovky patri inam, tak som zasa otocil na jedlo.
misoft
20.05.17,07:31
Správne - bavíme sa o dlabancoch....:D:D:D
To len Palinko (ako vždy) zmení na niečo iné.... a ešte jar88 (ale u toho už nečítam tie jeho "bludy").
bettylou
20.05.17,09:35
keď je niekto precitlivený, tak sa u nás vraví: "Nevieš z čoho priberieš"
pavol54
20.05.17,09:38
A co jedli, ked sa uz bavime o potravinach? KDP a pilinove krekry?
kto, čo jedol?
Tych 12000 bojovnikov na trase Doupov - Lest.
Pretoze toto je polemika o potravinach, havaria tatrovky patri inam, tak som zasa otocil na jedlo.
tri dni denne teplú stravu varenú v poľných kuchyniach(voľakedy bol každý prapor vy bavený poľnou kuchyňou ktorá varila za presunu ) ALE SA OSPRAVEDLŇUJEM chcel som to o nehode napísať do "starej blažkovej"
korela
21.05.17,06:18
korela
21.05.17,06:55
Keby si mal kamaratky so skusenostami z masombinatu, konzervarne, ... umres hladom.
No u mňa za porušenie letí behom povestných troch minút a ani poslednú výplatu nedostane a je veľmi rád že mu nezosobním celú výrobnú šaržu.
Je to rôzne. Nemusí ísť práve o pracovníka na hierarchicky poslednom stupni, ale vedenie fy.
Keď som bridádovala za štud. čias vo veľkopekárni, tak som na výstupe z pece chleby v termorukaviciach prekladala na pojazdné regály. Vychádzali z linky po štyroch kusoch naraz. Ak som sa za smenu musela aspoň raz vzdialiť, nemal ma kto zastúpiť, tak ako sa pecne nahromadili, tak aj začali padať na podlahu.
WC bolo prístupné iba z dvora, ktorý bol pri daždivom počasí zablatený, pri suchom prašný. Takže klusom tam i späť. Stáli zamestnanci tiež nepoužívali návleky, pretože ich ani nemali.
Dnes by prevádzku asi už aj brigádnici nahlásili na hygienu. Ako je možné, že to nikomu vo firme neprekážalo?
Odhliadnuc od všetkých negatív zapekaných výrobkov, čo sa hygieny týka, tak sa pri nich zachováva asi najväčšia hygiena.

Za socíku vedelo veľa šikovných ľudí aj neumelo podávať tzv. zlepšovacie návrhy, z ktorých si vedeli dobre finančne prilepšiť. A na každej prevádzke sa vždy vedelo niečo nájsť. Podávali sa aj vyslovené nezmysly vytvárajúce straty, ktovie aké % z nich prešlo, aby sa splnil plán.
Komu bránilo v tej pekárni nepodložiť pod výstup z linky jednu mobilnú kaďu v prípade neprítomnosti pracovníka, nechápem. Aké som z toho mala pocity a výčitky, nemusím rozoberať.
korela
21.05.17,07:07
Zásadne nekupujem výrobky od Vinice, mrazenú zeleninu, odkedy v nej našiel syn filter z cigarety. Nevšimla som si ho ani ja. Mal 10, a bol z toho zhnusený.
V návale hnevu som im hneď zavolala, poobede, vrátnik - že tam už nikto nie je, ani majster, iba robotníci. Tak sa niet čo čudovať. Vyriešila po svojom, nechcem od nich 20 r. nič ani zadarmo.
Ale v podstate je to jedno. Istota, iba čo si doma človek pripraví sám.
pavol54
21.05.17,07:17
Zásadne nekupujem výrobky od Vinice, mrazenú zeleninu, odkedy v nej našiel syn filter z cigarety. Nevšimla som si ho ani ja. Mal 10, a bol z toho zhnusený.
V návale hnevu som im hneď zavolala, poobede, vrátnik - že tam už nikto nie je, ani majster, iba robotníci. Tak sa niet čo čudovať. Vyriešila po svojom, nechcem od nich 20 r. nič ani zadarmo.
Ale v podstate je to jedno. Istota, iba čo si doma človek pripraví sám.
keby museli odložiť cigi a mobily do skriniek v šatni to sa nestane. Ale určite to majú napísané v HaCCP ten platí najmenej 25 rokov
korela
21.05.17,07:31
No, keby, ale nikto pri nich nebol. Ešte nemá 35....
Nandrolon
22.05.17,09:13
Toto je presne ten tester z vyššie uvedeného videa potravín
https://www.gme.sk/greentest-eco
lujza.j
22.05.17,09:30
Pan z videja...si preco nepomera masinkou v markete...by usetril aj kešku aj nervy...ci o ine ide?!
Nandrolon
22.05.17,09:32
Som presvedčený, že vo všetkých "marketoch" to bude takmer to isté. Rád by som videl meranie niekde u záhradkárov. Možno detto...
taiko
22.05.17,10:01
Pan z videja...si preco nepomera masinkou v markete...by usetril aj kešku aj nervy...ci o ine ide?!
hmm, len ci by neznehodnotil tymi dierkami tovar ;)
lujza.j
22.05.17,10:09
Tai...niekedy mam pocit..ze "tovar"uz niekto pouzil...
korela
22.05.17,11:37
Som presvedčený, že vo všetkých "marketoch" to bude takmer to isté. Rád by som videl meranie niekde u záhradkárov. Možno detto...
Hodnoty sa menia v priebehu dňa, preto je dobré vedieť, čo sa má kedy zbierať.
Nandrolon
22.05.17,12:11
Možno sa menia, ale predpokladám, že veľmi nevýrazne. Ak má niečo 10 x prekročený limit, určite sa to v priebehu dňa nezmení tak, aby to bolo v limite. Možno to nebude 10 x viac, ale iba 9,5 x viac.
Link k téme: https://primar.sme.sk/c/1626764/dusicnany-v-zelenine-uz-nemusia-byt-strasiakom.html#axzz4hoShHsf3
pavol54
22.05.17,16:22
Možno sa menia, ale predpokladám, že veľmi nevýrazne. Ak má niečo 10 x prekročený limit, určite sa to v priebehu dňa nezmení tak, aby to bolo v limite. Možno to nebude 10 x viac, ale iba 9,5 x viac.
Link k téme: https://primar.sme.sk/c/1626764/dusicnany-v-zelenine-uz-nemusia-byt-strasiakom.html#axzz4hoShHsf3
Veľmi by si sa čudoval ako sa menia hodnoty v priebehu dňa. Však aj ty keď si niečo švacneš nafúkaš viac ako keď na teba začnú pôsobiť vonkajšie vplyvy.
Nandrolon
22.05.17,16:54
Nerozumiem, ake vonkajsie vplyvy?
Ked si svacnem a fuknem do dragera, tak drager napocita nezmyselne cisla. Presne ako ked niekto nafuka 5 promile a podobne kraviny. V skutocnosti iba drager zachytil pozostatky vyparov etanolu po vypiti. A nie to co ma byt v krvi priamym prepoctom z dychu...
Ked to pecen zacne odburavat, tak sa nejedna o vonkajsi vplyv.
PS: ak je nieco raz vyhnane do 2 az 3 nasobnej velkosti vdaka dusicnanovym hnojivam, tak nie je mozne dostat sa na uroven potraviny prirodzeneho vzrastu.
korela
22.05.17,17:37
Priniesli mi pred mesiacom od záhradníka planty paradajok, 5 do voľnej prírody a 4 skleníkové, tipo a parto, a neoznačili sa. Neviem ktorá, jedna je z nich v skleníku, je 2x väčšia ako ostatné. Nehnojené. Zrejme jej stačilo na väčší vzrast iba teplo. To len tak na okraj, k podmienkam.
Nandrolon
22.05.17,17:49
Toto je trosku o inom. Samozrejme ja myslim zvacsenie objemu neprirodzenou cestou...
lujza.j
22.05.17,17:51
Kurence co su este malinke a uz padaju na prsa:(
pavol54
22.05.17,18:39
Nerozumiem, ake vonkajsie vplyvy?
Ked si svacnem a fuknem do dragera, tak drager napocita nezmyselne cisla. Presne ako ked niekto nafuka 5 promile a podobne kraviny. V skutocnosti iba drager zachytil pozostatky vyparov etanolu po vypiti. A nie to co ma byt v krvi priamym prepoctom z dychu...
Ked to pecen zacne odburavat, tak sa nejedna o vonkajsi vplyv.
PS: ak je nieco raz vyhnane do 2 az 3 nasobnej velkosti vdaka dusicnanovym hnojivam, tak nie je mozne dostat sa na uroven potraviny prirodzeneho vzrastu.
Čo vplýva na rýchlosť vstrebávania alkoholu do krvi? Len vonkajší vplyv. Tak isto aj dusičnany v rastlinách. Ak máš veľa zalievaš ráno na obed a večer. Ak nechceš namerať tak meriaš ráno, Na čistej vode a piesku nič nevypestuješ.
pavol54
22.05.17,18:43
Priniesli mi pred mesiacom od záhradníka planty paradajok, 5 do voľnej prírody a 4 skleníkové, tipo a parto, a neoznačili sa. Neviem ktorá, jedna je z nich v skleníku, je 2x väčšia ako ostatné. Nehnojené. Zrejme jej stačilo na väčší vzrast iba teplo. To len tak na okraj, k podmienkam.
Rastliny nie sú žiadne mierumilovné organizmy a snažia sa na úkor ostatných prežiť. Ideálne možnosti a schopnosti rastlín čerpať živiny z pôdy sú udivujúce
korela
22.05.17,19:06
Tak predsa otvoril jedno vrece zeminy spred piatich rokov z Tesca. :-))) A vonku za skleníkom sú iba v pôvodnej pôde, po trávniku. Trávnik nehnojíme 40 r., stále má slušnú úroveň.
Nandrolon
23.05.17,03:49
Čo vplýva na rýchlosť vstrebávania alkoholu do krvi? Len vonkajší vplyv. Tak isto aj dusičnany v rastlinách. Ak máš veľa zalievaš ráno na obed a večer. Ak nechceš namerať tak meriaš ráno, Na čistej vode a piesku nič nevypestuješ.

Laik ti povie bud hmotnost, alebo fyzicka aktivita. Take "stare myty". Clovek, ktory co to vie o fyziologii cloveka ti povie pecenove enzymy, ich aktivita a "nabudenost". Ziaden vonkajsi vplyv tu nevidim.
vicktor
23.05.17,06:21
Ideálne možnosti a schopnosti rastlín čerpať živiny z pôdy sú udivujúce
Ano, spominam si este zo zakladnej skoly ze zelene rastliny dokazu premenit anorganicke mineraly na organicku hmotu.
Zial moj kedysi nadherny kobercovy travnik nechodil do skoly, nevedel ze ma mat tuto schopnost a po 2 rokoch vyzeral biedne.
misoft
23.05.17,13:52
Toto je presne ten tester z vyššie uvedeného videa potravín
https://www.gme.sk/greentest-eco
Hmmmm....
http://www.e-greentest.com/Themes/Home/energy/Public/image/report/certificate1.jpg
Made in China, certifikate authority - China......
Čo na to napísať? Sami si certifikovali svoj výrobok svojimi pravidlami.... teda - kde je potom pravda pri meraní?
pavol54
23.05.17,13:53
Ideálne možnosti a schopnosti rastlín čerpať živiny z pôdy sú udivujúce
Ano, spominam si este zo zakladnej skoly ze zelene rastliny dokazu premenit anorganicke mineraly na organicku hmotu.
Zial moj nadherny kobercovy travnik nechodil do skoly, nevedel ze ma mat tuto schopnost a po 2 rokoch vyzeral biedne.
Ak budeš mať prázdny tanier nezískaš postavu kulturistu.
Nandrolon
23.05.17,14:16
Trochu sme to tu zamotali. Vratim sa na zaciatok. Osobne to nepovazujem za problem, ja sa moc s ovocim a zeleninou aj tak nekamaratim. Podla mna ale dotycny vo videu objavil teplu vodu. To, ze zacal s Lidlom je trochu smiesne, lebo vsetko ostatne vratane slovenskych produktov bude na tom podobne.
Ak by zacal obchod predavat skutocne BIO, tak take male, skarede, chrobave a rapave ovocie by asi nikto nekupoval....
Co sa tyka toho testera, beriem ho iba orientacne. Teda ak ma mat nieco do 1000, nezaujimalo by ma, ci to ma 900 alebo 1100. Zaujimalo by ma, ci to ma 1500 alebo 9000 a na to by mohol posluzit aj tento sunt :-)))
Tak, ako sa "naturalny kulturista" nikdy nedostane na prestizne miesta, takisto by sa skutocne bio nikdy nedostalo v potrebnom mnozstve do kosikov zakaznikov. Sam si radsej kupim jedno nalestene, navoskovane jablko ako kilo skaredych ale zdravsich zmetkov.
Dáša_
23.05.17,15:19
misoft
23.05.17,16:38
arizona
24.05.17,05:18
Dáša_
24.05.17,05:21
https://www.facebook.com/lidlslovensko/posts/1346297535487016

Kde je pravda? Asi niekde uprostred....
65% percentná odchylka pri meraní, to si už rovno môžem aj korunou hádzať :D Alebo spustiť generátor náhodných čísel....
arizona
24.05.17,05:22
Vsetko zle je na nieco dobre. Mozno zacnu hygienici robievat castejsie kontroly,takze to videjko bolo aj na nieco dobre
http://www.pluska.sk/rady-tipy/videli-ste-sokujuce-videa-ovoci-aj-zelenine-nasich-obchodoch-potravinovi-inspektori-rozhodli-razny-krok.html
korela
27.05.17,13:11
Zmrazovanie nepredaného pečiva bolo doteraz možné???
https://gazduj.etrend.sk/clanky-gazduj/nepredane-pecivo-uz-retazce-nebudu-moct-zmrazovat-a-ponukat-ako-cerstve.html

Koniec miešaniu pečiva
V novele vyhlášky ministerstvo pôdohospodárstva zakazuje zmrazovanie nepredaného pečiva, chleba i výrobkov a ich následný predaj spolu s čerstvo upečeným. Nepovolené bude tiež miešanie čerstvých pekárskych a cukrárskych výrobkov s predpečenými mrazenými či chladenými polotovarmi. Nepredané rožky tak už nebudú môcť predajcovia zmraziť a na druhý deň predávať spolu s čerstvo upečenými.

Tiež v článku zaujalo - konečne.
Agrorezort taktiež zavádza nové pravidlo týkajúce sa používania konzervačných látok, a to zákaz ich používania v čerstvých pekárskych výrobkoch.
korela
28.05.17,20:35
Nevedela som, že Lidl má ...
1. Ich značky sú aj zo Slovenska

Privátne značky, ktoré sú pilierom sortimentu, si necháva vyrábať aj na Slovensku. Napríklad mliečne výrobky Pilos dodávajú mliekarne Rajo či Agro Tami, destiláty Alliance a Bylinovka vyrába východoslovenská firma Stepanow a za značkou papierenského brandu Frotto je SHP Harmanec. Tieto firmy patria zároveň k najväčším exportérom privátnych značiek do zahraničnej siete Lidla.
https://www.etrend.sk/financie/8-veci-ktore-ste-o-lidl-este-nevedeli.html
buchač
28.05.17,21:09
Nevedela som, že Lidl má ...
1. Ich značky sú aj zo Slovenska

Privátne značky, ktoré sú pilierom sortimentu, si necháva vyrábať aj na Slovensku. Napríklad mliečne výrobky Pilos dodávajú mliekarne Rajo či Agro Tami, destiláty Alliance a Bylinovka vyrába východoslovenská firma Stepanow a za značkou papierenského brandu Frotto je SHP Harmanec. Tieto firmy patria zároveň k najväčším exportérom privátnych značiek do zahraničnej siete Lidla.
https://www.etrend.sk/financie/8-veci-ktore-ste-o-lidl-este-nevedeli.html

Hm...aj automobily sa vyrábajú na Slovensku. Prečo asi ?
Maslo Rajo je nechutné !!! Bežne ho dostať aj inde, zásadne svieti v regáloch s najnižšou cenou. Niet nad maslo zo Zvolena...

...a nie je Tami ako Tami.
Nitranci zdrhli a Tatranci ostali...a je to poznať aj na chuti. ;)
arizona
29.05.17,03:38
Nevedela som, že Lidl má ...
1. Ich značky sú aj zo Slovenska

Privátne značky, ktoré sú pilierom sortimentu, si necháva vyrábať aj na Slovensku. Napríklad mliečne výrobky Pilos dodávajú mliekarne Rajo či Agro Tami, destiláty Alliance a Bylinovka vyrába východoslovenská firma Stepanow a za značkou papierenského brandu Frotto je SHP Harmanec. Tieto firmy patria zároveň k najväčším exportérom privátnych značiek do zahraničnej siete Lidla.
https://www.etrend.sk/financie/8-veci-ktore-ste-o-lidl-este-nevedeli.html

Hm...aj automobily sa vyrábajú na Slovensku. Prečo asi ?
Maslo Rajo je nechutné !!! Bežne ho dostať aj inde, zásadne svieti v regáloch s najnižšou cenou. Niet nad maslo zo Zvolena...

...a nie je Tami ako Tami.
Nitranci zdrhli a Tatranci ostali...a je to poznať aj na chuti. ;)

Maslo Rajo uz nie je to, co byvalo...zmenili sa technologie. Znacka sice zostala,ale uz davno nie je slovenske

https://ekonomika.sme.sk/c/6695153/slovenske-maslo-rajo-vyrabaju-v-nemecku.html#axzz4iRHfo0Y2
arizona
29.05.17,05:40
Minuly tyzden som kupila v Kauflande 3 ananasy.Ananasy kupujem pravidelne,takze ma potesilo, ze su v akcii krasne,velke plody za dobru cenu.

Vzdy ich nechavam na policke dlhsiu dobu dozriet.
Ale teraz,po par dnoch sa mi nejako jeden nepozdaval, tak som sa ho rozhodla rozkrajat,aj ked nebol este celkom zrely.
Katasrofa!!! Zvnutra hnily, nepouzitelny...dalsie dva uplne rovnako.

Podla etikety sa domnievam, ze boli povodne urcene na nemecky,ci rakusky trh,ale ked zistili, ze su nejedle, tak ich dodavatelia supli do akcie na Slovensko :-( Ved Slovac hadam spotrebuje...
vicktor
29.05.17,06:44
Znacku Pilos dodavaju do Lidlu aj ceske mliekarne a obavam sa ze aj polske - sladke mlieko, acidko, trvanlive mlieko, maslo, jogurty su tej istej znacky, ale z roznych mliekarni.
korela
29.05.17,07:23
Hlavne, že za Pilosom nie sú Poliaci. O to mi išlo. Proti cz mliekárňam nemám nič, práve naopak.
Osky tu svojho času spomínala, ako jej otec, v tom čase pracujúci v bánoveckých mliekarňach videl, ako sa v noci do podniku priváža mlieko z Rakúska. Aké to mlieko má vlastne pôvod?
.
Melina, tvoja mliečna krajina
http://melina.sk/o-znacke-melina/
"Hlavným a výhradným producentom výrobkov je jeden z kľúčových výrobcov na poľskom trhu."

https://potravinydomov.itesco.sk/groceries/sk-SK/search?_csrf=9jhNZqNm-aoKqmNnFPiyZnkDqVIHISMBniAI&query=melina
atď., všetky výrobky od Meliny sú poľské.
taiko
29.05.17,07:31
Minuly tyzden som kupila v Kauflande 3 ananasy.Ananasy kupujem pravidelne,takze ma potesilo, ze su v akcii krasne,velke plody za dobru cenu.

Vzdy ich nechavam na policke dlhsiu dobu dozriet.
Ale teraz,po par dnoch sa mi nejako jeden nepozdaval, tak som sa ho rozhodla rozkrajat,aj ked nebol este celkom zrely.
Katasrofa!!! Zvnutra hnily, nepouzitelny...dalsie dva uplne rovnako.

Podla etikety sa domnievam, ze boli povodne urcene na nemecky,ci rakusky trh,ale ked zistili, ze su nejedle, tak ich dodavatelia supli do akcie na Slovensko :-( Ved Slovac hadam spotrebuje...
juuuj, ale ved tie su zle uz na pohlad
buchač
29.05.17,10:55
Maslo Rajo uz nie je to, co byvalo...zmenili sa technologie. Znacka sice zostala,ale uz davno nie je slovenske

https://ekonomika.sme.sk/c/6695153/slovenske-maslo-rajo-vyrabaju-v-nemecku.html#axzz4iRHfo0Y2

Možno nemcom a či rakúšanom chutí, ale mne teda nie.
No úplný zákaz prístupu do košíka dostalo Rajo maslo od určitej doby. Svojho času som šiel robiť nejaké jedlo pripravené na masle. Mal som vtedy po ruke práve Rajo, šup s ním na panvicu, že nech sa dá do danej teploty. Kúúúúwa, len potom začalo tóčo...sporák oprskaný až do het, na ruky som tiež niečo schytal....nadával som jak pohan.
lujza.j
29.05.17,11:09
od roku 2005 sa vyraba v de....
Žabinka
29.05.17,12:06
Minuly tyzden som kupila v Kauflande 3 ananasy.Ananasy kupujem pravidelne,takze ma potesilo, ze su v akcii krasne,velke plody za dobru cenu.

Vzdy ich nechavam na policke dlhsiu dobu dozriet.
Ale teraz,po par dnoch sa mi nejako jeden nepozdaval, tak som sa ho rozhodla rozkrajat,aj ked nebol este celkom zrely.
Katasrofa!!! Zvnutra hnily, nepouzitelny...dalsie dva uplne rovnako.

Podla etikety sa domnievam, ze boli povodne urcene na nemecky,ci rakusky trh,ale ked zistili, ze su nejedle, tak ich dodavatelia supli do akcie na Slovensko :-( Ved Slovac hadam spotrebuje...
a kvôli tomuto kupujem ananás radšej rozkrojený.. ja som zase kúpila zhnitý kokosový orech.. a do toho už naozaj nemám ako vidieť, odvtedy radšej nekupujem..
misoft
29.05.17,12:52
A z toho nám vychádza, že ak náhodou kúpime niečo zdravé a nezhnité, tak je to chybný tovar....:D:D:D
pavol54
29.05.17,14:45
Minuly tyzden som kupila v Kauflande 3 ananasy.Ananasy kupujem pravidelne,takze ma potesilo, ze su v akcii krasne,velke plody za dobru cenu.

Vzdy ich nechavam na policke dlhsiu dobu dozriet.
Ale teraz,po par dnoch sa mi nejako jeden nepozdaval, tak som sa ho rozhodla rozkrajat,aj ked nebol este celkom zrely.
Katasrofa!!! Zvnutra hnily, nepouzitelny...dalsie dva uplne rovnako.

Podla etikety sa domnievam, ze boli povodne urcene na nemecky,ci rakusky trh,ale ked zistili, ze su nejedle, tak ich dodavatelia supli do akcie na Slovensko :-( Ved Slovac hadam spotrebuje...
Po revolúcii rakúšanka vozila do skladu v prístave čo sa nesmelo predávať v Rakúsku To ešte boli PS-áci tak tam asi desiati cirokovými kartáčmi šmirgľovali plesnivý ananás, a predávala ho po korune či po dve za kus, to bola dračka. Nakoniec ho predala aj plesnivý však sa ďalej predá. Ternom boli mierne bodkované banány pri odbere jednej palety(18,5 kg krabica x 45 krabíc kilo za korunu) jeden známy že na banánovicu (vraj horšie ako lavórovica)
arizona
29.05.17,15:38
Minuly tyzden som kupila v Kauflande 3 ananasy.Ananasy kupujem pravidelne,takze ma potesilo, ze su v akcii krasne,velke plody za dobru cenu.

Vzdy ich nechavam na policke dlhsiu dobu dozriet.
Ale teraz,po par dnoch sa mi nejako jeden nepozdaval, tak som sa ho rozhodla rozkrajat,aj ked nebol este celkom zrely.
Katasrofa!!! Zvnutra hnily, nepouzitelny...dalsie dva uplne rovnako.

Podla etikety sa domnievam, ze boli povodne urcene na nemecky,ci rakusky trh,ale ked zistili, ze su nejedle, tak ich dodavatelia supli do akcie na Slovensko :-( Ved Slovac hadam spotrebuje...
juuuj, ale ved tie su zle uz na pohlad
Ale pri kupe pred par dnami boli krasne,vyzerali zdravo
arizona
29.05.17,15:40
Minuly tyzden som kupila v Kauflande 3 ananasy.Ananasy kupujem pravidelne,takze ma potesilo, ze su v akcii krasne,velke plody za dobru cenu.

Vzdy ich nechavam na policke dlhsiu dobu dozriet.
Ale teraz,po par dnoch sa mi nejako jeden nepozdaval, tak som sa ho rozhodla rozkrajat,aj ked nebol este celkom zrely.
Katasrofa!!! Zvnutra hnily, nepouzitelny...dalsie dva uplne rovnako.

Podla etikety sa domnievam, ze boli povodne urcene na nemecky,ci rakusky trh,ale ked zistili, ze su nejedle, tak ich dodavatelia supli do akcie na Slovensko :-( Ved Slovac hadam spotrebuje...
a kvôli tomuto kupujem ananás radšej rozkrojený.. ja som zase kúpila zhnitý kokosový orech.. a do toho už naozaj nemám ako vidieť, odvtedy radšej nekupujem..
Ja som este v obchode rozkrojeny ani nevidela.
A keby aj,asi by ma nenapadlo taky kupit...
misoft
29.05.17,15:47
Ale pri kupe pred par dnami boli krasne,vyzerali zdravo
Zdanie klame.... alebo mali veľmô dobrú kamufláž :D:D:D
pavol54
29.05.17,16:45
Minuly tyzden som kupila v Kauflande 3 ananasy.Ananasy kupujem pravidelne,takze ma potesilo, ze su v akcii krasne,velke plody za dobru cenu.

Vzdy ich nechavam na policke dlhsiu dobu dozriet.
Ale teraz,po par dnoch sa mi nejako jeden nepozdaval, tak som sa ho rozhodla rozkrajat,aj ked nebol este celkom zrely.
Katasrofa!!! Zvnutra hnily, nepouzitelny...dalsie dva uplne rovnako.

Podla etikety sa domnievam, ze boli povodne urcene na nemecky,ci rakusky trh,ale ked zistili, ze su nejedle, tak ich dodavatelia supli do akcie na Slovensko :-( Ved Slovac hadam spotrebuje...
juuuj, ale ved tie su zle uz na pohlad
Ale pri kupe pred par dnami boli krasne,vyzerali zdravo
je to živý tovar
misoft
29.05.17,16:47
je to živý tovar
Omyl - už len dožívajúci........
Žabinka
29.05.17,16:49
Minuly tyzden som kupila v Kauflande 3 ananasy.Ananasy kupujem pravidelne,takze ma potesilo, ze su v akcii krasne,velke plody za dobru cenu.

Vzdy ich nechavam na policke dlhsiu dobu dozriet.
Ale teraz,po par dnoch sa mi nejako jeden nepozdaval, tak som sa ho rozhodla rozkrajat,aj ked nebol este celkom zrely.
Katasrofa!!! Zvnutra hnily, nepouzitelny...dalsie dva uplne rovnako.

Podla etikety sa domnievam, ze boli povodne urcene na nemecky,ci rakusky trh,ale ked zistili, ze su nejedle, tak ich dodavatelia supli do akcie na Slovensko :-( Ved Slovac hadam spotrebuje...
a kvôli tomuto kupujem ananás radšej rozkrojený.. ja som zase kúpila zhnitý kokosový orech.. a do toho už naozaj nemám ako vidieť, odvtedy radšej nekupujem..
Ja som este v obchode rozkrojeny ani nevidela.
A keby aj,asi by ma nenapadlo taky kupit...
u nás v bille predávajú rozkrojené na dve polky, a zabalené.. samozrejme že ich rozkroja len pár, keď sa predajú, rozkroja ďalšie..
buchač
29.05.17,17:46
A keby aj,asi by ma nenapadlo taky kupit...
u nás v bille predávajú rozkrojené na dve polky, a zabalené.. samozrejme že ich rozkroja len pár, keď sa predajú, rozkroja ďalšie..

No neviem, neviem, či by som takto zabalený (a ktovie, kedy prerezaný) kúpil.
Osobne ananás veľmi nemusím, ale moje ženské teda hej.
Moja 1/2 má nejaký gríf (nespomínam si), že podľa čoho vyberie ten správny. Niečo okolo tých listov pozerá...
lujza.j
29.05.17,18:42
Ja kupim a necham " dojst"....tak kupujem a necham aj melony-zlte....mnam:)
vicktor
30.05.17,05:40
No neviem, neviem, či by som takto zabalený (a ktovie, kedy prerezaný) kúpil.
"Porcovany" ananas som este nevidel, ale prekrojene polovice a stvrtky melonov sa nikomu nezdaju cudne.
buchač
30.05.17,06:04
No neviem, neviem, či by som takto zabalený (a ktovie, kedy prerezaný) kúpil.
"Porcovany" ananas som este nevidel, ale prekrojene polovice a stvrtky melonov sa nikomu nezdaju cudne.
Bratu, Ty si toho ešte veľa nevidel...;) :D

Ale šak veď hej, no vezmime príklad.
Ideš po ceste a niekde popri nej vidíš stánok s melónmi. Zastavíš s tým, že si kúpiš na osvieženie.
Sú tam celé kusy a aj poprekrájané. Ktorý kus si vyberieš v stánku, okolo ktorého prefrčí každú chvíľu auto ?
Ideš do marketu, kde je rovnaká ponuka. Ktorý kus si vyberieš, keď nevieš, koľkými rukami (a akými) prešiel.

Nemám problém kúpiť prekrojený kus v prípade, ak som melón videl pri tom rezaní.
taiko
30.05.17,07:53
Minuly tyzden som kupila v Kauflande 3 ananasy.Ananasy kupujem pravidelne,takze ma potesilo, ze su v akcii krasne,velke plody za dobru cenu.

Vzdy ich nechavam na policke dlhsiu dobu dozriet.
Ale teraz,po par dnoch sa mi nejako jeden nepozdaval, tak som sa ho rozhodla rozkrajat,aj ked nebol este celkom zrely.
Katasrofa!!! Zvnutra hnily, nepouzitelny...dalsie dva uplne rovnako.

Podla etikety sa domnievam, ze boli povodne urcene na nemecky,ci rakusky trh,ale ked zistili, ze su nejedle, tak ich dodavatelia supli do akcie na Slovensko :-( Ved Slovac hadam spotrebuje...
a kvôli tomuto kupujem ananás radšej rozkrojený.. ja som zase kúpila zhnitý kokosový orech.. a do toho už naozaj nemám ako vidieť, odvtedy radšej nekupujem..
Ak sa bavime o mladom orechovi,
1. nesmie mat makke casti zvonku, specialne nie na spodku,
2. nesmie mat nikde viditelne praskliny, ani poskodenie,
3. nesmie byt nahnednuty, alebo ruzovkasty,
4. voda v nom nesmie lockat, ergo nesmies pocut splachot :)

Ja kupujem pravidelne po 9 ks a aj tak sa niekdy stane, ze jeden, dva su zle. Tomu sa neda zabranit. Ale vzdy mi vratili peniaze naspat. Aj na SK v Metre.
Nandrolon
30.05.17,08:17
orechy kupujem pravidelne. Nepomýlil si sa s tou vodou?
Ak s ním zatrasiem, tak tú vodu musím počuť. Ak ju nepočujem, je vyschnutá, teda je narušený tvrdý obal a vo vnútri bude na 100% pleseň.
Ostatné body beriem ako samozrejmosť. Už na pohľad vidím, či sa jedná o zdravý plod alebo nejakú zoschnutú a narušenú sračku...
Edit: zaujal ma ten počet 9 ks. Prečo práve toľko?
Ja teda kupujem po 1 ks vtedy, keď mi ide na chuť...
- chodiť do obchodu so zhnitým orechom za pár centov /prípadne iba referovať že bol zlý/, a pýtať peniaze by ma teda nikdy nenapadlo...
taiko
30.05.17,10:04
orechy kupujem pravidelne. Nepomýlil si sa s tou vodou?
Ak s ním zatrasiem, tak tú vodu musím počuť. Ak ju nepočujem, je vyschnutá, teda je narušený tvrdý obal a vo vnútri bude na 100% pleseň.
Ostatné body beriem ako samozrejmosť. Už na pohľad vidím, či sa jedná o zdravý plod alebo nejakú zoschnutú a narušenú sračku...
Edit: zaujal ma ten počet 9 ks. Prečo práve toľko?
Ja teda kupujem po 1 ks vtedy, keď mi ide na chuť...
- chodiť do obchodu so zhnitým orechom za pár centov /prípadne iba referovať že bol zlý/, a pýtať peniaze by ma teda nikdy nenapadlo...
Najprv jedna otazka, kedze sa mi zda, ze Ti ako obvykle prsty pracuju rychlejsie ako vypln hlavy.
Vies Ty vobec, co je to mlady kokosovy orech ? Ak je odpoved ano, tak pokracuj v citani prispevku, ak nie tak pokracuj dalsimi prispevkami ;)

1. nepomylil. Ak vodu v mladom orechu pocujes, tak jej ubudlo, ergo unikla, ergo je tam dierka, ergo orech moze byt pokazeny
2. 9 ks preto, lebo sa tak predavaju. V krabici po 9 kusov.
3. ja po par centov nikam nechodim. Lebo
3.1 orech stoji min 2,50 EUR
3.2 v metre poruchu nahlasim telefonicky a pri najblizsej navsteve mi daju iny orech. (raz odskusane) V NL mi postou pri dalsej objednavke poslu za kazdy zly orech jeden novy.
4. Neviem ako Ty, ale ja zvyknem plati iba za bezchybny tovar, za vadny tovar pytam nahradu, alebo peniaze spat.
Nandrolon
30.05.17,10:20
- pokiaľ viem, Žabinka písala o kokosovom orechu. Ty o nejakom "mladom orechovi", toho nepoznám :-)))
Ale vydedukoval som, že sa jedná o nejakú špeciál chuťovku. Také nemusím.
Ja platím za bezchybný tovar. Mám ale určitú hranicu, pod ktorú sa tým ani nezaoberám a hodím radšej do koša /naposledy jogurt v záruke/.
Viem zákulisne ako to v obchode funguje /kedysi po škole robila moja manželka pokladníčku v hypermarkete/. Čo mi rozprávala rôzne príhody a konverzáciu ostatných predavačiek v šatni, tak ľutujem niektorých "gerojov" ktorí si myslia že ak sú teoreticky v práve, tak ich ostatní uznávajú a obdivujú.
Neraz jej kolegyňa hovorila, pozri, zas tu prišiel ten ch... :-)))
Ináč hovorím, nie som odkázaný reklamovať niečo, čo mi za to nestojí, každý ale koná podľa svojho, takže rešpektujem.
PS: a do metra už moc nechodím, obľubujem radšej to, čo skonzumujem a nie rôzne "balenia"...
taiko
30.05.17,10:31
- pokiaľ viem, Žabinka písala o kokosovom orechu. Ty o nejakom "mladom orechovi", toho nepoznám :-)))
Ale vydedukoval som, že sa jedná o nejakú špeciál chuťovku. Také nemusím.
Ja platím za bezchybný tovar. Mám ale určitú hranicu, pod ktorú sa tým ani nezaoberám a hodím radšej do koša /naposledy jogurt v záruke/.
Viem zákulisne ako to v obchode funguje /kedysi po škole robila moja manželka pokladníčku v hypermarkete/. Čo mi rozprávala rôzne príhody a konverzáciu ostatných predavačiek v šatni, tak ľutujem niektorých "gerojov" ktorí si myslia že ak sú teoreticky v práve, tak ich ostatní uznávajú a obdivujú.
Neraz jej kolegyňa hovorila, pozri, zas tu prišiel ten ch... :-)))
Ináč hovorím, nie som odkázaný reklamovať niečo, čo mi za to nestojí, každý ale koná podľa svojho, takže rešpektujem.
PS: a do metra už moc nechodím, obľubujem radšej to, čo skonzumujem a nie rôzne "balenia"...
som si myslel :D Proste nandrolon. Blabotat a pri pristihnuti, sa uchylovat k taraniu a invektivam :D
Nandrolon
30.05.17,10:55
Som si myslel, kolenovrt Taiko :-)))
buchač
30.05.17,11:08
Viem zákulisne ako to v obchode funguje /kedysi po škole robila moja manželka pokladníčku v hypermarkete/. Čo mi rozprávala rôzne príhody a konverzáciu ostatných predavačiek v šatni, tak ľutujem niektorých "gerojov" ktorí si myslia že ak sú teoreticky v práve, tak ich ostatní uznávajú a obdivujú.
Neraz jej kolegyňa hovorila, pozri, zas tu prišiel ten ch... :-)))
Ináč hovorím, nie som odkázaný reklamovať niečo, čo mi za to nestojí, každý ale koná podľa svojho, takže rešpektujem.
PS: a do metra už moc nechodím, obľubujem radšej to, čo skonzumujem a nie rôzne "balenia"...

Tvoja 1/2ka bola pokladíčka.
Moja bola managerka oddelenia.
Tým nechcem nejak zhadzovať pokladníčky, ale určite uznáš, že managerka je trochu iný level.
Managerka totiž rieši aj reklamácie...a to by si počul, čo za chudákov sa realizuje.
Malý príklad, aj keď nesúvisí s potravinami.
Raz došiel maník, že reklamuje HREBEŇ na vlasy. Maník došiel s bločkom, že je hrebeň ešte v záruke. Vada bola v pár vylámaných zuboch.
CENA hrebeňa nepresahovala 3€...
Tu už je škoda sa rozčuľovať...tu je potrebné poplakať si nad takouto činnosťou.

P.S.:
Čo je to metro ? ;)
korela
30.05.17,11:15
Niekto má tri eurá na deň.
Tiež mi raz vrátili peniaze za vodový melón, dávno.
Mng si kupuje polovičky ananásov preto, lebo vidí kvalitu.
Ja som zásadne rozkrojené melóny nikdy nekupovala kvôli hygiene, pretože nôž prechádza cez kôru, krája sa tým istým nožom zrejme melón za melónom bez priebežného umývania. Kým sa z poľa dostane k zákazníkovi, urazí kus cesty.
Nandrolon
30.05.17,12:59
Buchac, funkcie su v kazdej sieti ine... tam nebol manager ziaden, ale veduci, zastupkyne 3 ks. Reklamacie vybavovala aj moja, ked zastupovala informatorku /oproti pokladnickam bez hmot.zodp. a teda mensie naroky/. Odvtedy nekupujem urcite naradie urcitej znacky urcitej triedy :-)))))
Ale ako pisem, niektori ludia hroza. Jedna zenska chodila iba kontrolovat a cvicit dotycnych za nekvalitu tovaru niekolkokrat do tyzdna, vzdy nieco nasla. Aspon o jednu pracovnu silu zdarma naviac. akurat ju cely obchod poznal :-))
Ja uz som na mobile ale zaujimali ma tie taikove pochutiny.
Myslel som, ze sa zdravo stravuje, viac jak BUK-bukovsky, ktoremu zelene banany lezia v zaludku ale pritom gurmansky bude vychutnavat jakesi nedonosene orechy :-)))))))))))
A ak si este nebodaj aj zapali, zasluzi povraz!
:-))
A metro? To je taka krabica postavena na zemi, do ktorej chodia ludia a myslia si, ze kto nepodnika sa tam nedostane.
Ceny ako inde, tovar celkom O.K. S nakupom podnikatelov to nema ani uctovne ani pravne ani realne nic spolocne. Nevidim vobec ziaden zmysel tohto formatu. Metro v Ziline oproti Metru v Ostrave je ako bicykel Olpran a elektro Haibike. Ak to zrovnam s Tescom v Ceskom Tesine, tak tam robi zrejme mimozemstan.
Taky tovar, taka kultura, taky sortiment nedrzi ziadne tesco v SR, v PL ani v cechach. Tam az clovek pochopi, ze vsetko je o manazmente daneho obchodu, i ked je v celej sieti svojich obchodov iba nejake poradove cislo...
arizona
06.06.17,21:13
korela
06.06.17,21:28
Kedy toto šialenstvo skončí?
arizona
06.06.17,21:29
Kedy toto šialenstvo skončí?
Dokedy to ludia budu kupovat,zial...
taiko
07.06.17,04:25
Kedy toto šialenstvo skončí?
...jednoduse chybi urcite objasneni techto veci....

Ludia o tom
1. nevedia
2. nezaujima ich to
3. nerozumeju tomu

neviem, co by to mohlo byt za predmet, ale malo by sa o tom vyucovat v skolach uz od utleho veku. Deti by potom presvedcovali rodicov, ako ich presvedcuju o hrackach v McDonalde.
taiko
07.06.17,04:30
Kedy toto šialenstvo skončí?
ja si vsimam, ze sa to uz lepsi. Ludia sa uz zacinaju pytat, zacinaju premyslat, zacinaju si vyberat. Zacinaju investovat peniaze, cas a poniektori aj pracu do toho, co vkladaju do ust, lebo si uvedomuju ze sa im to vrati.
vicktor
07.06.17,05:10
Kusok od mojej roboty je "zdravy" zeleninovy fast-food.
Rano pred nim zastavila dodavka, chlap vyhodil na chodnik 5 igelitovych zvarenych vriec s obsahom listov bud salatu alebo cinskej kapusty. Vyzerali ako vechte.
Potom to ludia kupuju ako cerstvo nachystane. Cosi ako prave cerstvo upecene pecivo zo zmrazeneho polotovaru.
Nandrolon
07.06.17,05:36
Čerstvo ručne nazbieraná BIOzelenina od babičky!!!
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))
Však tak sa podniká, či nie? Zisk si treba maximalizovať a nie znižovať!
Ku každej firme by si mal otvoriť každý jeden ešte druhú firmu, ktorá by mala v registry aj marketingové služby a prieskum trhu. Som sa včera na jednom chlapíkovi z ORSR nasmial.
Dáša_
07.06.17,07:53
nuž, dokedy budeme kupovať v obchodoch paradajky v januári, domáce marhule a melony v máji, dovtedy to budú obchodníci predávať...

Ono to nie je jednoduché ani s tým zdravým stravovaním. Vsade nám cpú do hlavy, akú zázračnú potrevinu musíme jesť, aby sme boli zdraví, šťastní a spokojní. A tak napríklad som si včera v malom pekárstve prečítala o ich novinke - chlebíku s kurkumou a chia semienkami. Ako keby bolo hanbou jest iba obyčajný chlieb. S maslom. Musíme tam šupnúť niečo exotické :)
Katy a R
07.06.17,08:25
https://www.google.sk/maps/@36.7630719,-2.8107496,13983m/data=!3m1!1e3

Kedy toto šialenstvo skončí?
...jednoduse chybi urcite objasneni techto veci....

Ludia o tom
1. nevedia
2. nezaujima ich to
3. nerozumeju tomu

a "úžasne" to vyzerá, keď to pozriem na mape !

https://www.google.sk/maps/@36.7630719,-2.8107496,13983m/data=!3m1!1e3
lujza.j
07.06.17,09:10
nuž, dokedy budeme kupovať v obchodoch paradajky v januári, domáce marhule a melony v máji, dovtedy to budú obchodníci predávať...

Ono to nie je jednoduché ani s tým zdravým stravovaním. Vsade nám cpú do hlavy, akú zázračnú potrevinu musíme jesť, aby sme boli zdraví, šťastní a spokojní. A tak napríklad som si včera v malom pekárstve prečítala o ich novinke - chlebíku s kurkumou a chia semienkami. Ako keby bolo hanbou jest iba obyčajný chlieb. S maslom. Musíme tam šupnúť niečo exotické :)
sú veci-slová..ktoré predavajú-sú trendy...pre mňa chore...ale asi to funguje...pre mňa čo je hnusné nehrozí:D...ako jesť suši...aj ked mi to nechutí...ale je to trendy:D
mňam chlebík s maslom a medíkom...napr.:)
misoft
07.06.17,09:14
Abo chľeba zo šmaľcom a s cibuľu.....:D:D
lujza.j
07.06.17,09:24
kukla som si videjko a spomenula som si...ako mi včelarova žena cez víkend hovorila...že mali zakazníka...ktorý sa v novembri pýtal...že aký bude ešte med:eek:..to ma asi z tých celoročných rajčín:D....další..nemá rad agatový med...lebo steka z chlebíka...no pomoc
korela
07.06.17,09:26
sú veci-slová..ktoré predavajú-sú trendy...pre mňa chore...ale asi to funguje...pre mňa čo je hnusné nehrozí:D...ako jesť suši...aj ked mi to nechutí...ale je to trendy:D
mňam chlebík s maslom a medíkom...napr.:)
Prečo tak radikálne, nám to chutí, najmä vtedy, ak sa nestihne obed, al. z inej príčiny. Vždy väčšia záruka bezlepkovosti, ako nejaká bzl pizza. Ale zásadne bez surových rýb. Pre istotu.
http://www.sushitime.sk/sk/menu/?gclid=Cj0KEQjwyN7JBRCZn7LKgb3ki8kBEiQAaLEsqkiH4WY YJEori_wizdrfM5euR_V9drc0gVsK3HeUg_saAkdQ8P8HAQ#ka tegoria-sushi
lujza.j
07.06.17,09:28
korela...mne sa to hnusí...nemožem zato..moji doma ma terorizujú nech okoštujem...brrr
korela
07.06.17,09:31
a "úžasne" to vyzerá, keď to pozriem na mape !

https://www.google.sk/maps/@36.7630719,-2.8107496,13983m/data=!3m1!1e3
Mali by to topky dokola krútiť aspoň každý tretí deň, niečo by sa na ľudí hádam nalepilo.
korela
07.06.17,09:34
Kusok od mojej roboty je "zdravy" zeleninovy fast-food.
Rano pred nim zastavila dodavka, chlap vyhodil na chodnik 5 igelitovych zvarenych vriec s obsahom listov bud salatu alebo cinskej kapusty. Vyzerali ako vechte.
Potom to ludia kupuju ako cerstvo nachystane. Cosi ako prave cerstvo upecene pecivo zo zmrazeneho polotovaru.
Ak doma zvädne šalát, stačí ho vložiť do vrecka s trochou vody na dne, ožije. Možno aj oni majú nejakú fintu.
taiko
07.06.17,09:41
A tak napríklad som si včera v malom pekárstve prečítala o ich novinke - chlebíku s kurkumou a chia semienkami. Ako keby bolo hanbou jest iba obyčajný chlieb. S maslom. Musíme tam šupnúť niečo exotické :)
Nemusime, ale ved na kurkume ani na chii nic zle nie je. Pokial to ten obycajny chlieb nepredrazi, tak som za. Ludia si tazko zvykaju na nove veci a chute a strcit kurkumu do chleba sa mi vidi ako celkom dobry napad.
Je lurkuma prinosna ? Je. Da sa pouzit v chlebe ? Da . Viem to predat bez toho aby som to predrazil? Viem. Tak sup s nou tam. Vsak kto nechce, tak si taky chlieb nekupi.
korela
07.06.17,09:44
Dávam.
Dáša_
07.06.17,10:14
A tak napríklad som si včera v malom pekárstve prečítala o ich novinke - chlebíku s kurkumou a chia semienkami. Ako keby bolo hanbou jest iba obyčajný chlieb. S maslom. Musíme tam šupnúť niečo exotické :)
Nemusime, ale ved na kurkume ani na chii nic zle nie je. Pokial to ten obycajny chlieb nepredrazi, tak som za. Ludia si tazko zvykaju na nove veci a chute a strcit kurkumu do chleba sa mi vidi ako celkom dobry napad.
Je lurkuma prinosna ? Je. Da sa pouzit v chlebe ? Da . Viem to predat bez toho aby som to predrazil? Viem. Tak sup s nou tam. Vsak kto nechce, tak si taky chlieb nekupi.

no dve veci - samozrejme, že to chlieb predraží
no a najdôležitejšie, čím viac sa veci kombinujú, tým viac je možnosť, že sa objaví alergia. Zbytočne sa okolo toho špekuluje
vicktor
07.06.17,10:18
...mne sa to hnusí...(rozumej susi)
Aj mne. Bol som v susi bare raz na pozvanie ze jedz kolko vladzes (aj posledny).
Spociatku to bolo nieco nove, zaujimave, ale postupne sa mi to zacalo bridit - surove ryby, ryza samoyna bez chuti a vyrazne glutamanove zalievky.
Zjedol som kolko vladal a za 3 hodiny som bol hladny.
vicktor
07.06.17,10:20
Na vikendovu oslavu som o.i. kupil Igristoje - bolo v akcii. :)
Doma citam etiketu ze flaskovatel Lednice na Morave a vyrobene v Nemecku... :confused:
misoft
07.06.17,11:17
Na vikendovu oslavu som o.i. kupil Igristoje - bolo v akcii. :)
Doma citam etiketu ze flaskovatel Lednice na Morave a vyrobene v Nemecku... :confused:
Akurát tam chýba, kde vypestované.... možno Крым.....
arizona
07.06.17,11:24
Kedy toto šialenstvo skončí?
ja si vsimam, ze sa to uz lepsi. Ludia sa uz zacinaju pytat, zacinaju premyslat, zacinaju si vyberat. Zacinaju investovat peniaze, cas a poniektori aj pracu do toho, co vkladaju do ust, lebo si uvedomuju ze sa im to vrati.
Lepsi sa to,aj ked pomaly. Skor mladsie rocniky,a ludia co vedia pouzivat internet si skor davaju na vybere jedla zalezat.
Ale zial,ludia z nizsimi prijmami kupia to, co je aktualne v letakoch v akcii,ine ich nezaujima.Zaludky treba zasytit,je jedno z cim.Aj ked nezdrave,ale lacne :-(

Ja som nedavno v Kauflande obiehala stojan s paradajkymi,hladala som slovenske. Mali z roznych krajin, /ja sa napr. ovociu a zelenine zo spanielskych umelych plantazi zdaleka vyhybam/ ,ale slovenske ziadne. Tak som sa spytala predavaca...jeho odpoved znela: slovenske neobjednavame,lebo su drahe,ludia by nam to nekupovali.
Skoro ma porazilo!!! Este stastie, ze v inych obchodoch sa daju kupit. Tie chutia,aj vonaju uplne inak,nie su zberane zelene,nepestuju sa umelo ako tie spanielske
Žabinka
07.06.17,11:26
...mne sa to hnusí...(rozumej susi)
Aj mne. Bol som v susi bare raz na pozvanie ze jedz kolko vladzes (aj posledny).
Spociatku to bolo nieco nove, zaujimave, ale postupne sa mi to zacalo bridit - surove ryby, ryza samoyna bez chuti a vyrazne glutamanove zalievky.
Zjedol som kolko vladal a za 3 hodiny som bol hladny.

u mňa je suši jedno z mála jedál, ktoré, aby som to slušne napísala, nie je môj šialok kávy..:D

http://otaku.lv/uploads/20050622_282_nemofound.jpg
misoft
07.06.17,11:35
Ako sa to vezme.
Asi takto: Espaňa paradičky - Španieli nemajú také problémy v tomto ohľade s byrokraciou ako Slováci. Ak chce tam pestovať paradajky, štát si vypýta tak ako od klasického podnikateľa..... Akurát Španiel si vybaví lajstrá, že pestuje a vyváža.... A je to. Slovák chce pestovať paradajky a potrebuje lastro na to, že ide pestovať, potrebuje lajstro na to, že má odborné znalosti na pestovanie, lajstro na to, že používa náradie v súlade s nejakým beffelom, lajstro na to, že odvádza štátu hento a toto, lajstro na to, že štát mu dal lajstro na pestovanie......
A potom sa divíme, že slovenské paradajky sú 2-3x drahšie ako tie z Andalúzie, keď Slovák k tomu potrebuje ešte ďalšie lajstro, že to má na čom odviezť, lajstro od obchodu, že to môže predať, lajstro na to, že to nie je jablko, ale paradajka, lajstro na to, že tie paradajky sú "občanmi" Slovenska.....

Samotný štát - i keď vykrikuje až do neba, ako podporuje slovenskú produkciu - kladie nenormálne veľké polená, čo polená - celé 30m dlhé kmene pod nohy, aby Slovák nič nevypestoval.

Doplnenie ----- ale hlavne, 6e preceda sa v bielej košuľke promenáduje medzi pestovateľmi......ako mecenáš... až je trápny ako trapoš....
taiko
07.06.17,11:41
A tak napríklad som si včera v malom pekárstve prečítala o ich novinke - chlebíku s kurkumou a chia semienkami. Ako keby bolo hanbou jest iba obyčajný chlieb. S maslom. Musíme tam šupnúť niečo exotické :)
Nemusime, ale ved na kurkume ani na chii nic zle nie je. Pokial to ten obycajny chlieb nepredrazi, tak som za. Ludia si tazko zvykaju na nove veci a chute a strcit kurkumu do chleba sa mi vidi ako celkom dobry napad.
Je lurkuma prinosna ? Je. Da sa pouzit v chlebe ? Da . Viem to predat bez toho aby som to predrazil? Viem. Tak sup s nou tam. Vsak kto nechce, tak si taky chlieb nekupi.

no dve veci - samozrejme, že to chlieb predraží
no a najdôležitejšie, čím viac sa veci kombinujú, tým viac je možnosť, že sa objaví alergia. Zbytočne sa okolo toho špekuluje
ta suvislost kombinacii a alergie sa mi nejak nepozdava. Existuju krizove alergie, ale gluten a kurkuma ? No ja neviem.
korela
07.06.17,11:47
Vyzná sa niekto v súčasnom bulharskom poľnohospodárstve? Je nejaký dôvod, prečo k jeho trhu už neotáčame krky? Dovážala sa od nich kedysi zelenina, alebo sa mýlim? Alebo maďarskú produkciu.
Niežeby som chcela obchádzať našu, len sa pýtam.
korela
07.06.17,12:02
Výhoda sushi v našom prípade spočíva práve v tom, že ryža nie je ničím ochutená, obal z rias je vítaný, a čistá surová uhorka, avokádo, huba, to dieteticky pri bzl istí. Iné nevymýšľame. Ani na omeletu si netrúfame. Takže z núdze cnosť, lebo niet výberu. Istota, že žiadna laktóza, lepok. Pre nás je to tzv. prvá pomoc. Pizza by bola určite rýchlejšia a sýtejšia, alebo ovesné vločky, ako ja dnes v noci :-)
Ale nečakala som toľko reakcií na sushi.
vicktor
07.06.17,14:13
V noci?
Vobec nerozumiem ze niekto v noci ide doplnat kalorie - teda ak nema nocnu zmenu.
Nohavica, Dietni lednicka: Lednice promluvi jak lidskymi usty - vody se napi, ty hovado tlusty!
korela
07.06.17,14:22
Tiež nemusíš všetkému rozumieť. :-)
vicktor
07.06.17,14:27
Viem, ze nic neviem... :(
korela
07.06.17,14:34
Ale vieš, len nerozumieš. :-)
Inak, akoby sa z denného jedenia nepriberalo. Idem robiť osvetu.
pavol54
07.06.17,14:43
Vyzná sa niekto v súčasnom bulharskom poľnohospodárstve? Je nejaký dôvod, prečo k jeho trhu už neotáčame krky? Dovážala sa od nich kedysi zelenina, alebo sa mýlim? Alebo maďarskú produkciu.
Niežeby som chcela obchádzať našu, len sa pýtam.
Maďarskej máš plné trhoviská a obchody častokrát vydávanú za slovenskú
pavol54
07.06.17,14:55
Ako sa to vezme.
Asi takto: Espaňa paradičky - Španieli nemajú také problémy v tomto ohľade s byrokraciou ako Slováci. Ak chce tam pestovať paradajky, štát si vypýta tak ako od klasického podnikateľa..... Akurát Španiel si vybaví lajstrá, že pestuje a vyváža.... A je to. Slovák chce pestovať paradajky a potrebuje lastro na to, že ide pestovať, potrebuje lajstro na to, že má odborné znalosti na pestovanie, lajstro na to, že používa náradie v súlade s nejakým beffelom, lajstro na to, že odvádza štátu hento a toto, lajstro na to, že štát mu dal lajstro na pestovanie......
A potom sa divíme, že slovenské paradajky sú 2-3x drahšie ako tie z Andalúzie, keď Slovák k tomu potrebuje ešte ďalšie lajstro, že to má na čom odviezť, lajstro od obchodu, že to môže predať, lajstro na to, že to nie je jablko, ale paradajka, lajstro na to, že tie paradajky sú "občanmi" Slovenska.....

Samotný štát - i keď vykrikuje až do neba, ako podporuje slovenskú produkciu - kladie nenormálne veľké polená, čo polená - celé 30m dlhé kmene pod nohy, aby Slovák nič nevypestoval.

Doplnenie ----- ale hlavne, 6e preceda sa v bielej košuľke promenáduje medzi pestovateľmi......ako mecenáš... až je trápny ako trapoš....
Zase si to zabil s tým slovenským pestovateľom. Ale živého slovenského pestovateľa rajčín (nemyslím toho samozásobiteľa) si nevidel že? Aby si vedel vlani bola dotácia na hektár produkcie rajčín okolo 800 eur plus plus plus. Ale rozdiel medzi slovenským alebo talianskym pestovateľom rajčín je vo troch skutočnostiach: arabská pracovná sila v Španielsku cca 5 eur na deň na Slovensku minimálne 3,4 na hod. Potom existuje pojem pleseň zemiaková, a pojem vírusové vektory. Takže nič z toho čo si vypotil neplatí.
misoft
07.06.17,16:05
Zase si to zabil s tým slovenským pestovateľom. Ale živého slovenského pestovateľa rajčín (nemyslím toho samozásobiteľa) si nevidel že? Aby si vedel vlani bola dotácia na hektár produkcie rajčín okolo 800 eur plus plus plus. Ale rozdiel medzi slovenským alebo talianskym pestovateľom rajčín je vo troch skutočnostiach: arabská pracovná sila v Španielsku cca 5 eur na deň na Slovensku minimálne 3,4 na hod. Potom existuje pojem pleseň zemiaková, a pojem vírusové vektory. Takže nič z toho čo si vypotil neplatí.
Palinko.... netýka sa to len paradajok.... je aj iná zelenina, ovocie, ktorú dovážame a pritom si ju môžeme dopestovať tu - doma.....Ber to komplexne.
pavol54
07.06.17,17:07
Zase si to zabil s tým slovenským pestovateľom. Ale živého slovenského pestovateľa rajčín (nemyslím toho samozásobiteľa) si nevidel že? Aby si vedel vlani bola dotácia na hektár produkcie rajčín okolo 800 eur plus plus plus. Ale rozdiel medzi slovenským alebo talianskym pestovateľom rajčín je vo troch skutočnostiach: arabská pracovná sila v Španielsku cca 5 eur na deň na Slovensku minimálne 3,4 na hod. Potom existuje pojem pleseň zemiaková, a pojem vírusové vektory. Takže nič z toho čo si vypotil neplatí.
Palinko.... netýka sa to len paradajok.... je aj iná zelenina, ovocie, ktorú dovážame a pritom si ju môžeme dopestovať tu - doma.....Ber to komplexne.
Opakujem a ty jej koľko vieš vypestovať a za koľko? Prečo asi tam kde sa kedysi pestovala zelenina na 50 hektároch sa dnes pestuje len na piatich? Že by tí ľudia nevedeli pestovať alebo odišli tam kde sa dá zarobiť? Prečo by mala baba drieť za pár šupov na poli ak môže ísť za väčší peniaz utierať zadky dôchodcom v zahraničí, alebo v automobilke?
taiko
07.06.17,17:34
Zase si to zabil s tým slovenským pestovateľom. Ale živého slovenského pestovateľa rajčín (nemyslím toho samozásobiteľa) si nevidel že? Aby si vedel vlani bola dotácia na hektár produkcie rajčín okolo 800 eur plus plus plus. Ale rozdiel medzi slovenským alebo talianskym pestovateľom rajčín je vo troch skutočnostiach: arabská pracovná sila v Španielsku cca 5 eur na deň na Slovensku minimálne 3,4 na hod. Potom existuje pojem pleseň zemiaková, a pojem vírusové vektory. Takže nič z toho čo si vypotil neplatí.
Palinko.... netýka sa to len paradajok.... je aj iná zelenina, ovocie, ktorú dovážame a pritom si ju môžeme dopestovať tu - doma.....Ber to komplexne.
Opakujem a ty jej koľko vieš vypestovať a za koľko? Prečo asi tam kde sa kedysi pestovala zelenina na 50 hektároch sa dnes pestuje len na piatich? Že by tí ľudia nevedeli pestovať alebo odišli tam kde sa dá zarobiť? Prečo by mala baba drieť za pár šupov na poli ak môže ísť za väčší peniaz utierať zadky dôchodcom v zahraničí, alebo v automobilke?
na druhej strane ale v NL za 5 EUR na den nik nerobi aj tak su v nasich obchodoch NL paradajky a cukety a zemiaky a redkvicky a baklazany a fenikel atd atd.
pavol54
07.06.17,18:21
Zase si to zabil s tým slovenským pestovateľom. Ale živého slovenského pestovateľa rajčín (nemyslím toho samozásobiteľa) si nevidel že? Aby si vedel vlani bola dotácia na hektár produkcie rajčín okolo 800 eur plus plus plus. Ale rozdiel medzi slovenským alebo talianskym pestovateľom rajčín je vo troch skutočnostiach: arabská pracovná sila v Španielsku cca 5 eur na deň na Slovensku minimálne 3,4 na hod. Potom existuje pojem pleseň zemiaková, a pojem vírusové vektory. Takže nič z toho čo si vypotil neplatí.
Palinko.... netýka sa to len paradajok.... je aj iná zelenina, ovocie, ktorú dovážame a pritom si ju môžeme dopestovať tu - doma.....Ber to komplexne.
Opakujem a ty jej koľko vieš vypestovať a za koľko? Prečo asi tam kde sa kedysi pestovala zelenina na 50 hektároch sa dnes pestuje len na piatich? Že by tí ľudia nevedeli pestovať alebo odišli tam kde sa dá zarobiť? Prečo by mala baba drieť za pár šupov na poli ak môže ísť za väčší peniaz utierať zadky dôchodcom v zahraničí, alebo v automobilke?
na druhej strane ale v NL za 5 EUR na den nik nerobi aj tak su v nasich obchodoch NL paradajky a cukety a zemiaky a redkvicky a baklazany a fenikel atd atd.
U nás máš DNES zase plné cesty pouličných predavačov slovenských melónov. Na to mám jedno maďarské vetné spojenie : "Nem lítezig" (pre neznalých - nie je možné) Inak si vážim tvoje odpovede, ale teraz, v týchto dňoch holandské zemiaky ešte nenájdeš( skrátka sa nedajú pestovať v temperovaných objektoch pri teplote pôdy na 30oC prestávajú rásť a vonku nebolo ešte dosť primerane teplých dní) , moje cukety majú cca 5 cm a to boli predpestované v sklenníku
kukučka
07.06.17,18:28
Pytala som sa bulhara pred rokmi, kde su ich paradajky, odpoved bola: spanieli dostali dotacie, musite kupovat od nich. EU 1999 ES, 2oo7 B
tai, videla som raz dokument akehosi "svetoveho ochranara" o znecisteni pody chemikaliami, prve miesto obsadila ta vasa pod tulipanmi
ja kupujem len zrele polne paradajky, sklenikove len nase banicke, paradoxne prave preto, ze su drahsie, byvaju v nasom malomestkom tescu casto zlacnene, spolu s drahsimi syrmi tento tovar najazdom odolava
arizona
07.06.17,18:48
Pytala som sa bulhara pred rokmi, kde su ich paradajky, odpoved bola: spanieli dostali dotacie, musite kupovat od nich. EU 1999 ES, 2oo7 B
tai, videla som raz dokument akehosi "svetoveho ochranara" o znecisteni pody chemikaliami, prve miesto obsadila ta vasa pod tulipanmi
ja kupujem len zrele polne paradajky, sklenikove len nase banicke, paradoxne prave preto, ze su drahsie, byvaju v nasom malomestkom tescu casto zlacnene, spolu s rahsimi syrmi e tento tovar najazdom odolava
U nas,ani v okoli banicke nie je dostat,neviem preco.
Ja kupujem z Babindolu,alebo z Podhajskej cherry rajcinky.U nas sa jedavaju,ako inde cukriky.Vzdy su v miske na stole a jedavame len tak,bez nicoho...

A v obchodoch sa casto minaju ako prve.Tie dovozove neviem, ci castejsie doplnaju,ale tych su vzdy plne regale,na rozdiel od tych nasich,slovenskych...
pavol54
07.06.17,18:53
Pytala som sa bulhara pred rokmi, kde su ich paradajky, odpoved bola: spanieli dostali dotacie, musite kupovat od nich. EU 1999 ES, 2oo7 B
tai, videla som raz dokument akehosi "svetoveho ochranara" o znecisteni pody chemikaliami, prve miesto obsadila ta vasa pod tulipanmi
ja kupujem len zrele polne paradajky, sklenikove len nase banicke, paradoxne prave preto, ze su drahsie, byvaju v nasom malomestkom tescu casto zlacnene, spolu s rahsimi syrmi e tento tovar najazdom odolava
U nas,ani v okoli banicke nie je dostat,neviem preco.
Ja kupujem z Babindolu,alebo z Podhajskej cherry rajcinky.U nas sa jedavaju,ako inde cukriky.Vzdy su v miske na stole a jedavame len tak,bez nicoho...

A v obchodoch sa casto minaju ako prve.Tie dovozove neviem, ci castejsie doplnaju,ale tych su vzdy plne regale,na rozdiel od tych nasich,slovenskych...
Asi pred dvadsiatimi rokmi som ochutnal v marci rajčinu "NIKDY VIAC"
kukučka
07.06.17,18:55
no mozno aj my, musim pozriet etikety, nakupuje dcera, viem len, ze su nase a ze mi chutia
pavol54
07.06.17,19:00
Pytala som sa bulhara pred rokmi, kde su ich paradajky, odpoved bola: spanieli dostali dotacie, musite kupovat od nich. EU 1999 ES, 2oo7 B
tai, videla som raz dokument akehosi "svetoveho ochranara" o znecisteni pody chemikaliami, prve miesto obsadila ta vasa pod tulipanmi
ja kupujem len zrele polne paradajky, sklenikove len nase banicke, paradoxne prave preto, ze su drahsie, byvaju v nasom malomestkom tescu casto zlacnene, spolu s drahsimi syrmi tento tovar najazdom odolava
Ty si myslíš že naše poľné rajčiny sú ekologická sláva? Nové odrody sú testované na rezistenciu voči vírusovým ochoreniam (mne z troch odrôd vyšla jedna jeden test cca 500 eur len tak na okraj) Na pleseň zemiakovú sa nedá vyšľachtiť rezistencia stačí jedna ranná hmla v súčinnosti s teplotou - buď postriekaš alebo máš po rajčinách. Rajčiny pod krytom nie sú napadané tými potvorkami
pavol54
07.06.17,19:03
no mozno aj my, musim pozriet etikety, nakupuje dcera, viem len, ze su nase a ze mi chutia
množstvo hodín slnečného svitu v kombinácii s teplom je rozhodujúce a je to jedno či na rovníku či severnom póle
pavol54
07.06.17,19:07
Treba si prečítať článok v pravde "Banány v akcii, farmári v priepasti" platí to aj pre našich pestovateľov miesto ekvádorský doložiť slovenský a miesto banán doložiť rajčina , paprika a pod.
kukučka
07.06.17,19:21
Pali, neber mi iluziu :--- :D

Do KK ur roky chodi na trh jeden "madar", rano uz o 6-tej ho caka fronta, prides neskoro, vypredane, a to ma ceny podstatne vyssie ako vedla neho polsky tovar

Aj najkvalitnejsie sadenice kvetov, tak isto roky od madara, zrejme sa mu oplati.

Do mojho mestecka len poliak, nechodim. Minule vynimka, bola som blizko ked hlasil rozhlas, prve jahody kosik za 6€, bolo 2,2 kg
buchač
07.06.17,19:30
Pytala som sa bulhara pred rokmi, kde su ich paradajky, odpoved bola: spanieli dostali dotacie, musite kupovat od nich. EU 1999 ES, 2oo7 B
tai, videla som raz dokument akehosi "svetoveho ochranara" o znecisteni pody chemikaliami, prve miesto obsadila ta vasa pod tulipanmi

kukuč, ono si stačí dať 2 + 2 dohromady.
Takže asi takto...viď
http://www.agrobiznis.sk/index.php/agrarne-spravodajstvo/agrarna-politika-dotacie-eurofondy/698-aky-je-vyznam-ponohospodarskych-dotacii-pre-daovnikov
http://finweb.hnonline.sk/komentare-a-analyzy/283654-dotacie-patria-nielen-farmarom

Holanďan si asi zasa dal do nosa kvalitný matroš.
misoft
07.06.17,19:46
Opakujem a ty jej koľko vieš vypestovať a za koľko? Prečo asi tam kde sa kedysi pestovala zelenina na 50 hektároch sa dnes pestuje len na piatich? Že by tí ľudia nevedeli pestovať alebo odišli tam kde sa dá zarobiť? Prečo by mala baba drieť za pár šupov na poli ak môže ísť za väčší peniaz utierať zadky dôchodcom v zahraničí, alebo v automobilke?
A čo som ja pestovateľ?

A s tým ohodnotením..... na to sa spýtaj slovútneho precedu.....
taiko
07.06.17,21:43
na druhej strane ale v NL za 5 EUR na den nik nerobi aj tak su v nasich obchodoch NL paradajky a cukety a zemiaky a redkvicky a baklazany a fenikel atd atd.
U nás máš DNES zase plné cesty pouličných predavačov slovenských melónov. Na to mám jedno maďarské vetné spojenie : "Nem lítezig" (pre neznalých - nie je možné) Inak si vážim tvoje odpovede, ale teraz, v týchto dňoch holandské zemiaky ešte nenájdeš( skrátka sa nedajú pestovať v temperovaných objektoch pri teplote pôdy na 30oC prestávajú rásť a vonku nebolo ešte dosť primerane teplých dní) , moje cukety majú cca 5 cm a to boli predpestované v sklenníku
hej spominam si ze raz nieco o zemiakoch spominal. Ze oni stare nam a im nove z Egypta ak si dobre pamatam.
Len furt mi to nevysvetluje otazku, ze ako je mozne, ze vypestujem paradajku lacnejsie v NL skleniku, kde sa svieti 24hodin denne a doveziem na SK. Ci ta NL paradajka nie je z NL sklenika ale zase re-export z ES a preto lacnejsia ako u nas?
Je to proste pre mna ES dedina :) Dosial mi to nik nevysvetlil
taiko
07.06.17,21:45
Pytala som sa bulhara pred rokmi, kde su ich paradajky, odpoved bola: spanieli dostali dotacie, musite kupovat od nich. EU 1999 ES, 2oo7 B
tai, videla som raz dokument akehosi "svetoveho ochranara" o znecisteni pody chemikaliami, prve miesto obsadila ta vasa pod tulipanmi
ja kupujem len zrele polne paradajky, sklenikove len nase banicke, paradoxne prave preto, ze su drahsie, byvaju v nasom malomestkom tescu casto zlacnene, spolu s drahsimi syrmi tento tovar najazdom odolava
hej to som pocul aj ja, ze tu mame fajnu chemicko-technologicku zeleninu a ovocie. Vsak to ani inac nejde, ked slnka nieto.

Mne, ked sa chcelo a bolo casu sa aj take zadarilo u mna na piesku :) Ked preceda da a vratim sa na SK, hned idem rolu kupovat :)
taiko
07.06.17,22:01
Inac zaujimava veta z clanku, co odporucil Pavol
"Nie sú to subdodávatelia ani supermarkety, čo krivia svet. Ale ľahostajnosť."
Nandrolon
08.06.17,04:20
Pytala som sa bulhara pred rokmi, kde su ich paradajky, odpoved bola: spanieli dostali dotacie, musite kupovat od nich. EU 1999 ES, 2oo7 B
tai, videla som raz dokument akehosi "svetoveho ochranara" o znecisteni pody chemikaliami, prve miesto obsadila ta vasa pod tulipanmi

kukuč, ono si stačí dať 2 + 2 dohromady.
Takže asi takto...viď
http://www.agrobiznis.sk/index.php/agrarne-spravodajstvo/agrarna-politika-dotacie-eurofondy/698-aky-je-vyznam-ponohospodarskych-dotacii-pre-daovnikov
http://finweb.hnonline.sk/komentare-a-analyzy/283654-dotacie-patria-nielen-farmarom

Holanďan si asi zasa dal do nosa kvalitný matroš.
tipujem to na kvalitné, holandské kakao!
:-))
vicktor
08.06.17,05:33
Myslis z coffe shopu?
bettylou
09.06.17,20:11
https://www.youtube.com/watch?v=saiN-e4NpOw

Sa mi páči, že jak tým nemcom veľmi chýba karotén, keď na slnko vidia z áut, kanclov, fabrík, budov.... skoro ip. :D Okrem dovoleniek na juhu :D
bettylou
09.06.17,20:33
na druhej strane ale v NL za 5 EUR na den nik nerobi aj tak su v nasich obchodoch NL paradajky a cukety a zemiaky a redkvicky a baklazany a fenikel atd atd.
U nás máš DNES zase plné cesty pouličných predavačov slovenských melónov. Na to mám jedno maďarské vetné spojenie : "Nem lítezig" (pre neznalých - nie je možné) Inak si vážim tvoje odpovede, ale teraz, v týchto dňoch holandské zemiaky ešte nenájdeš( skrátka sa nedajú pestovať v temperovaných objektoch pri teplote pôdy na 30oC prestávajú rásť a vonku nebolo ešte dosť primerane teplých dní) , moje cukety majú cca 5 cm a to boli predpestované v sklenníku
hej spominam si ze raz nieco o zemiakoch spominal. Ze oni stare nam a im nove z Egypta ak si dobre pamatam.
Len furt mi to nevysvetluje otazku, ze ako je mozne, ze vypestujem paradajku lacnejsie v NL skleniku, kde sa svieti 24hodin denne a doveziem na SK. Ci ta NL paradajka nie je z NL sklenika ale zase re-export z ES a preto lacnejsia ako u nas?
Je to proste pre mna ES dedina :) Dosial mi to nik nevysvetlil

To sú tie odveké záhady sveta :D
korela
09.06.17,21:23
na druhej strane ale v NL za 5 EUR na den nik nerobi aj tak su v nasich obchodoch NL paradajky a cukety a zemiaky a redkvicky a baklazany a fenikel atd atd.
U nás máš DNES zase plné cesty pouličných predavačov slovenských melónov. Na to mám jedno maďarské vetné spojenie : "Nem lítezig" (pre neznalých - nie je možné) Inak si vážim tvoje odpovede, ale teraz, v týchto dňoch holandské zemiaky ešte nenájdeš( skrátka sa nedajú pestovať v temperovaných objektoch pri teplote pôdy na 30oC prestávajú rásť a vonku nebolo ešte dosť primerane teplých dní) , moje cukety majú cca 5 cm a to boli predpestované v sklenníku
hej spominam si ze raz nieco o zemiakoch spominal. Ze oni stare nam a im nove z Egypta ak si dobre pamatam.
Len furt mi to nevysvetluje otazku, ze ako je mozne, ze vypestujem paradajku lacnejsie v NL skleniku, kde sa svieti 24hodin denne a doveziem na SK. Ci ta NL paradajka nie je z NL sklenika ale zase re-export z ES a preto lacnejsia ako u nas?
Je to proste pre mna ES dedina :) Dosial mi to nik nevysvetlil
Tiež si to tak pamätám, no nič.
Za socíku prvé nové zemiaky boli z Egypta. Už v detstve. Som zvedavá, čo na to riekne Pavol.
pavol54
10.06.17,03:52
na druhej strane ale v NL za 5 EUR na den nik nerobi aj tak su v nasich obchodoch NL paradajky a cukety a zemiaky a redkvicky a baklazany a fenikel atd atd.
U nás máš DNES zase plné cesty pouličných predavačov slovenských melónov. Na to mám jedno maďarské vetné spojenie : "Nem lítezig" (pre neznalých - nie je možné) Inak si vážim tvoje odpovede, ale teraz, v týchto dňoch holandské zemiaky ešte nenájdeš( skrátka sa nedajú pestovať v temperovaných objektoch pri teplote pôdy na 30oC prestávajú rásť a vonku nebolo ešte dosť primerane teplých dní) , moje cukety majú cca 5 cm a to boli predpestované v sklenníku
hej spominam si ze raz nieco o zemiakoch spominal. Ze oni stare nam a im nove z Egypta ak si dobre pamatam.
Len furt mi to nevysvetluje otazku, ze ako je mozne, ze vypestujem paradajku lacnejsie v NL skleniku, kde sa svieti 24hodin denne a doveziem na SK. Ci ta NL paradajka nie je z NL sklenika ale zase re-export z ES a preto lacnejsia ako u nas?
Je to proste pre mna ES dedina :) Dosial mi to nik nevysvetlil
Tiež si to tak pamätám, no nič.
Za socíku prvé nové zemiaky boli z Egypta. Už v detstve. Som zvedavá, čo na to riekne Pavol.
Za socíku si pamätám, na záhrade asi 20 kopiek zemiakov odroda čo špajza dala, na zimné zásobovanie sme si museli nanosiť zo zelovocu, najprv asi po 30 halierov, neskôr asi po 80 hal, vrecia 50 kg vratné, najmä si pamätám že ich nikto nechcel pestovať lebo pásavka a vraj na horniakoch ich toľko nebolo.
buchač
10.06.17,04:16
Tiež si to tak pamätám, no nič.
Za socíku prvé nové zemiaky boli z Egypta. Už v detstve. Som zvedavá, čo na to riekne Pavol.
Hm...za socíku, za socíku...
Čo si pamätám, tak socík trval od 1948 do 1989. Takže sa pýtam, na ktoré obdobie myslíš ?

I Pavol riekol :
"Nik nechcel pestovať a Horniakoch ich toľko nebolo."
Počuli sme slovo Pavlovo.
Ááááámen.

Pavol nie je Boh, takže nie vždy má pravdu.
Ale keďže ich nik nechcel pestovať, a na Horniakoch (presnejšie pod Tatrami, na Spiši...) bolo v rokoch 70tych zemiakov jak nadrbaných, že nestíhali zber.
Takže nastúpil brigáda študentov. Týždne sme tam trávili, týždne...a nie po jednej-dvoch triedach, ALE celé stredné školy sa realizovali na zbere. Školy - ZRPŠ mali vtedy solídne príjmy do kasičky...dokonca aj my sme si prišli na svoje, nejaký zárobok sme mali tiež do vrecka.
babka - ježibabka
10.06.17,07:03
Práve čítam mail:
Posielam všetkým tým, na ktorých zdraví mi záleží.....;

Pozrite až do konca .........!!!

Tak rád som mal bravčové vo vlastnej šťave z Mäsokombinátu Nové Zámky.

a k tomu kmínový chlieb.
Kokoukej až přes závěrečné titulky!

https://www.stream.cz/peklonataliri/769554-veprove-konzervy (https://www.stream.cz/peklonataliri/769554-veprove-konzervy)
korela
10.06.17,09:05
Ja si iba spomínam, že prvé nové zemiaky boli z dovozu, a egyptské. Mama sa vytešovala, majú predsa inú chuť a sú čerstvé, neuskladňované, s petržlenom jedna báseň.
Roky? Možno aj 60, 70., aj 80. Čo ma vie prekvapiť, že dnes dostanem kúpiť nové zemiaky navädnuté, mäkké. Za tú cenu ma to znechutí.
Pred pár rokmi v krechtoch došli marhule, odchytila som s nimi chlapíka čo práve priniesol do výkupu, zobral ma domov do druhej, tretej obce, ... pol záhrady zemiakov. Tak mi za vedro vykopal. Ten rozdiel nemusím opisovať.
Katy a R
10.06.17,09:18
https://www.stream.cz/peklonataliri/769554-veprove-konzervy (https://www.stream.cz/peklonataliri/769554-veprove-konzervy)





[/FONT]
.. keby to ľudia nekupovali - tak to ani nevyrábajú (v takej kvalite) ... ale povedia si - slovač zbodne všetko (a hlavne, ak tam napíšu, že "akcia" ;)
ale želám dobrú chuť k nedeľnému obedu - tí čo nepozreli, tak radšej neskôr
lujza.j
10.06.17,10:14
Mozno by stacilo...aby sme stale -mozno niekto aj kazdy den nechcel hadzat do seba maso a vela..vela....a najlacnejsie....takze za malo penazi mala muzika-kvalita.....
pavol54
10.06.17,18:00
na druhej strane ale v NL za 5 EUR na den nik nerobi aj tak su v nasich obchodoch NL paradajky a cukety a zemiaky a redkvicky a baklazany a fenikel atd atd.
U nás máš DNES zase plné cesty pouličných predavačov slovenských melónov. Na to mám jedno maďarské vetné spojenie : "Nem lítezig" (pre neznalých - nie je možné) Inak si vážim tvoje odpovede, ale teraz, v týchto dňoch holandské zemiaky ešte nenájdeš( skrátka sa nedajú pestovať v temperovaných objektoch pri teplote pôdy na 30oC prestávajú rásť a vonku nebolo ešte dosť primerane teplých dní) , moje cukety majú cca 5 cm a to boli predpestované v sklenníku
hej spominam si ze raz nieco o zemiakoch spominal. Ze oni stare nam a im nove z Egypta ak si dobre pamatam.
Len furt mi to nevysvetluje otazku, ze ako je mozne, ze vypestujem paradajku lacnejsie v NL skleniku, kde sa svieti 24hodin denne a doveziem na SK. Ci ta NL paradajka nie je z NL sklenika ale zase re-export z ES a preto lacnejsia ako u nas?
Je to proste pre mna ES dedina :) Dosial mi to nik nevysvetlil
Tiež si to tak pamätám, no nič.
Za socíku prvé nové zemiaky boli z Egypta. Už v detstve. Som zvedavá, čo na to riekne Pavol.
Za socíku si pamätám, na záhrade asi 20 kopiek zemiakov odroda čo špajza dala, na zimné zásobovanie sme si museli nanosiť zo zelovocu, najprv asi po 30 halierov, neskôr asi po 80 hal, vrecia 50 kg vratné, najmä si pamätám že ich nikto nechcel pestovať lebo pásavka a vraj na horniakoch ich toľko nebolo.
Nedorozumenie Nik nechcel pestovať lebo na horniakoch nebolo toľko (pásaviek)
pavol54
11.06.17,13:46
Tiež si to tak pamätám, no nič.
Za socíku prvé nové zemiaky boli z Egypta. Už v detstve. Som zvedavá, čo na to riekne Pavol.
Hm...za socíku, za socíku...
Čo si pamätám, tak socík trval od 1948 do 1989. Takže sa pýtam, na ktoré obdobie myslíš ?

I Pavol riekol :
"Nik nechcel pestovať a Horniakoch ich toľko nebolo."
Počuli sme slovo Pavlovo.
Ááááámen.

Pavol nie je Boh, takže nie vždy má pravdu.
Ale keďže ich nik nechcel pestovať, a na Horniakoch (presnejšie pod Tatrami, na Spiši...) bolo v rokoch 70tych zemiakov jak nadrbaných, že nestíhali zber.
Takže nastúpil brigáda študentov. Týždne sme tam trávili, týždne...a nie po jednej-dvoch triedach, ALE celé stredné školy sa realizovali na zbere. Školy - ZRPŠ mali vtedy solídne príjmy do kasičky...dokonca aj my sme si prišli na svoje, nejaký zárobok sme mali tiež do vrecka.
si klamár a podvodník, ani len celý text nedokážeš prekopírovať ako dislektik každé druhé slovo
lujza.j
19.06.17,11:05
korela
19.06.17,13:05
Dáša_
19.06.17,13:37
ja chápem tie články, ale len tak pre srandu - mixované superzdravé smooties, napríklad 1 banán, 1 marhuľa, 1 hruška. Spolu sú to 4 sacharidové jednotky, čo je ekvivalent 40 g cukru. V članku boli použité 4g kocky cukru, teda bolo s nimi počítané. To znamená, že takýto pohár - to je poctivých 10 kociek cukru.
korela
19.06.17,14:44
Túto zn. odjakživa obchádzam, stačí pohľad na ich obsah. Všetkému, čo dodávajú, nielen aktuálne semienka, o ktorých je reč.
http://www.info.sk/sprava/131003/na-trhu-sa-objavili-nebezpecne-slnecnicove-semienka-od-slovenskeho-vyrobcu/
korela
19.06.17,14:47
ja chápem tie články, ale len tak pre srandu - mixované superzdravé smooties, napríklad 1 banán, 1 marhuľa, 1 hruška. Spolu sú to 4 sacharidové jednotky, čo je ekvivalent 40 g cukru. V članku boli použité 4g kocky cukru, teda bolo s nimi počítané. To znamená, že takýto pohár - to je poctivých 10 kociek cukru.
To možno áno, ale čo ti dodá to ovocie a čo cukrovinky?
trisestri
22.06.17,10:01
korela
22.06.17,12:26
korela
07.07.17,11:04
Test kvality surovín na prípravu jedla, môžete ho urobiť sami, ide o svalový test.
13 minút, ktoré úplne zmenia váš pohľad na "zdravé" potraviny. Úvodné video seriálu, v ktorom testujeme pre vás potraviny, hotové menu, prílohy či jednotlivé ingrediencie...
Peter Planieta

Pre toto neustále brojím proti gastrolístkom a "nútenému" spoločnému stravovaniu. Každý zákon sa dá novelizovať.

https://www.facebook.com/zivafood/videos/vb.152236401836932/301589176901653/?type=2&theater
https://www.facebook.com/zivafood/videos/vb.152236401836932/306112613115976/?type=2&theater
https://www.facebook.com/zivafood/videos/vb.152236401836932/309669612760276/?type=2&theater
arizona
14.07.17,07:55
Ja osobne parky,masove pomazanky,ci rozne narezy nekupujem vyse 20 rokov. Ked vidim niekde v zlozeni slovo "separat", tak mi je spatne! Ani pre moje macky by som to nekupila, nieto este pre ludi, brrr

sortiment mäsových výrobkov a ich zloženie nemenovaného obchodného reťazca...
https://www.farmfoods.sk/blog/bezne-zlozenie-vyrobkov-v-obchodnych-retazcoch/
lujza.j
14.07.17,08:47
Ja som v zivote nekupila mlete maso:eek: pre mna je to hnus ako separat..aj ked ten je teda riadny "suteren"....ked vidim v at...v kosikoch niekolko balikov tejto mnamky...viem,ze isto slovak...mlete maso musi byt:D
Terezia13
14.07.17,15:22
najnovší hit - na modro svietiaca tlačenka, žiaľ neviem pridať video
trisestri
14.07.17,17:02
Test kvality surovín na prípravu jedla, môžete ho urobiť sami, ide o svalový test.
13 minút, ktoré úplne zmenia váš pohľad na "zdravé" potraviny. Úvodné video seriálu, v ktorom testujeme pre vás potraviny, hotové menu, prílohy či jednotlivé ingrediencie...
Peter Planieta

Pre toto neustále brojím proti gastrolístkom a "nútenému" spoločnému stravovaniu. Každý zákon sa dá novelizovať.

https://www.facebook.com/zivafood/videos/vb.152236401836932/301589176901653/?type=2&theater
https://www.facebook.com/zivafood/videos/vb.152236401836932/306112613115976/?type=2&theater
https://www.facebook.com/zivafood/videos/vb.152236401836932/309669612760276/?type=2&theater
cista hovadina,chlapik chce byt originalny ale je to skorej traposina-cim vetsi odbornik,tym vetsiu figu vie---zaklad bude vzdy prirodzene vypestovane,vychovane podla moznosti co najblizsie blizko miesta konzumuv pestrej a vyvazenej skladbe v rovnovahe vydaja prijmu a vydaja kalorii
buchač
14.07.17,17:22
cista hovadina,chlapik chce byt originalny ale je to skorej traposina-cim vetsi odbornik,tym vetsiu figu vie---zaklad bude vzdy prirodzene vypestovane,vychovane podla moznosti co najblizsie blizko miesta konzumuv pestrej a vyvazenej skladbe v rovnovahe vydaja prijmu a vydaja kalorii
Hovadina slabý výraz.

Ale pri tých komentároch k úvodnému videu som sa vcelku solídne zabavil.
Buď sú zaslepenci v negatívnom zmysle alebo aj kladnom.
Strednú cestu nepoznajú...
Mne je jedno, ja papkám podľa svojho...čiže bodová diéta = zbodnem všetko...ALE s mierou.

Peter Planieta ?
Kde sa len dá, pri každom jeho rozhovore, článku, atď ...je okamžite link na jeho stránku s jeho produktami, reklamou.
Prirovnal by som Bukovskému alebo Badatelovi....holt, biznys je bizňys.
pavol54
15.07.17,11:30
Zákazníci sú nespokojní s tým čo sa dováža do sietí a čo musia (môžu) kupovať. Dokonca aj ministerstvo sa tu hrá na to spravodlivejšie a zástancu spotrebiteľov. obyčajný pí-ár. Keby chceli niečo tak veľmi riešiť je to jednoduché. Ak u mňa veterinári niečo zistia (rozdiel medzi údajom na etikete, skutočnosťou a výrobnou receptúrou, OD 13.decembra 2016 sú údaje povinne overované skúšobnou stanicou) tak to neriešia s vedúcou čo zodpovedá za výrobu, ale so mnou. Prečo nepostupujú rovnako aj u sietí, nech generálny riaditeľ vysvetľuje prečo je to inak, ak o tom nevedel, či nákupca už našiel v budove dieru čo tam nechali stavbári a bolo by po probléme do 24 hodín. Dodávateľ by si vadnú výrobu rád odviezol na vlastné náklady
pavol54
04.08.17,15:46
Ako asi bude naložené s asi niekoľkými miliónmi vajec Nemecka Holandska a iných našich vzorov a etalónov kvality potravín
Dáša_
04.08.17,16:26
Ako asi bude naložené s asi niekoľkými miliónmi vajec Nemecka Holandska a iných našich vzorov a etalónov kvality potravín
usušia sa a budú sa predávať ako prášok - len je otázka, či to bude do pečenia alebo na ničenie vší :D
bettylou
05.08.17,05:10
reku preštemplujú a pošlú nám, ale s tým práškom je to geniálne :D
pavol54
06.08.17,12:37
reku preštemplujú a pošlú nám, ale s tým práškom je to geniálne :D
Všetky siete hrdo hlásia splnenie záväzku: Že na Slovensku vďaka výpredajnej akcii takéto vajcia (UŽ) nie sú a nikto nedokáže že tu niekedy boli. Pretože holanďania to vedeli už dávno ale to tajili.
korela
06.08.17,13:48
Test kvality surovín na prípravu jedla, môžete ho urobiť sami, ide o svalový test.
13 minút, ktoré úplne zmenia váš pohľad na "zdravé" potraviny. Úvodné video seriálu, v ktorom testujeme pre vás potraviny, hotové menu, prílohy či jednotlivé ingrediencie...
Peter Planieta

Pre toto neustále brojím proti gastrolístkom a "nútenému" spoločnému stravovaniu. Každý zákon sa dá novelizovať.

https://www.facebook.com/zivafood/videos/vb.152236401836932/301589176901653/?type=2&theater
https://www.facebook.com/zivafood/videos/vb.152236401836932/306112613115976/?type=2&theater
https://www.facebook.com/zivafood/videos/vb.152236401836932/309669612760276/?type=2&theater
cista hovadina,chlapik chce byt originalny ale je to skorej traposina-cim vetsi odbornik,tym vetsiu figu vie---zaklad bude vzdy prirodzene vypestovane,vychovane podla moznosti co najblizsie blizko miesta konzumuv pestrej a vyvazenej skladbe v rovnovahe vydaja prijmu a vydaja kalorii
Zaujímalo by ma, či si si skôr, ako si chytil pero do ruky, tie videá aj pozrel. Ako môžeš tvrdiť, že niečo nefunguje, ak si si to sám nevyskúšal. Absolvuj a potom vypisuj.
Stále môžeš.
http://www.elementyzdravia.sk/produkt/osobna-konzultacia-komplexna/
https://www.slovenskypacient.sk/peter-planieta-o-sile-zdravych-potravin/

Poznám ho iba z médií, k tejto práci sa dostal cez svoje zdravotné problémy. A keďže sa zo svojich zdrav. problémov dostal cez stravu, prečo by som mu nemohla veriť?
korela
06.08.17,13:54
cista hovadina,chlapik chce byt originalny ale je to skorej traposina-cim vetsi odbornik,tym vetsiu figu vie---zaklad bude vzdy prirodzene vypestovane,vychovane podla moznosti co najblizsie blizko miesta konzumuv pestrej a vyvazenej skladbe v rovnovahe vydaja prijmu a vydaja kalorii
Hovadina slabý výraz.

Ale pri tých komentároch k úvodnému videu som sa vcelku solídne zabavil.
Buď sú zaslepenci v negatívnom zmysle alebo aj kladnom.
Strednú cestu nepoznajú...
Mne je jedno, ja papkám podľa svojho...čiže bodová diéta = zbodnem všetko...ALE s mierou.

Peter Planieta ?
Kde sa len dá, pri každom jeho rozhovore, článku, atď ...je okamžite link na jeho stránku s jeho produktami, reklamou.
Prirovnal by som Bukovskému alebo Badatelovi....holt, biznys je bizňys.

Ak tu pridám linky na niektorých ľudí, tak sa niekto z toho ide pomaly zmyšiť. Ja si tiež rada pozriem priložené linky na Porade z akejkoľvek oblasti a nikoho z ničoho bezdôvodne neobviňujem a nepodozrievam.
Vôbec nechápem, o akom biznise je tu reč. To je už na dg. Vôbec nechápem súvis, a ako by som sa k tomu aj dostala.
misoft
06.08.17,14:33
Môj názor na týchto "odborníkov":
Kvôli "popularite, reklame, dobrému zaplateniu sa za zviditeľnenie, budú trieskať píchoviny od A do Z.
Veď len nedávno bolo - "odborník" na zdravú výživu - Bukovský - predtým tvrdil niečo o tukoch, aké sú škodlivé, ako pôsobia negatívne na telo a zdravie, ale keď iní odborníci - vyštudovaní a po niekoľkoročných pozorovaniach, zistile, že to s tými tukmi až taká "pravda" nebude, a že nie sú až také škodlivé - tak "odborník" Bukovský to OKAMŽITE prezentoval, že tuky sú niekedy prospešné a zdravé!
Takýto je to on odborník!
A spolu s ním všetci tí, čo v telke, časopisoch, blogoch, weboch toto píšu.
Sú to (pre mňa stále) len ODPAD a podvodníci....
kukučka
06.08.17,15:06
a sa stavím, že ani ty si si neprečítal/nevypočul nič od neho atď...

ži a nechaj žiť... čo vy viete, koľkým ľuďom ich rady pomohli?
buchač
06.08.17,15:17
a sa stavím, že ani ty si si neprečítal/nevypočul nič od neho atď...

ži a nechaj žiť... čo vy viete, koľkým ľuďom ich rady pomohli?
Hm...Keďže ani misoft....takže myslíš aj na mňa ?

Lenže ja si AJ prečítam a potom reagujem. ;)
Badatel je jasný jak facka....obsadzuje pravidelne vrchné priečky konširačných zoznamov-stránok.
Bukovský je premenlivý jak jarné počasie ... furt hudie to, čo mu pasuje. Je to taký trendový dietelóg...
Planieta ? Veľa sa o ňom nedozvieš...a na jeho stránku sa musí registrovať, aby si sa dostala ďalej...a mne Ti už chodí do mailu teda dosť balastu.


Ži a nechaj žiť....veľmi správne. Mne je jedno, kto, čo a ako.
Čo my ale nevieme, koľkým ľuďom ich rady poškodili !
kukučka
06.08.17,15:38
Planieta má pravidelnú reláciu, môžeš mu svoj názor zavolať priamo do vysielania na SV :---

nájdeš aj v archíve, nezaškodí vypočuť aj Maratón zdravia
buchač
06.08.17,16:22
korela
06.08.17,16:26
Bukovský nepôsobí, že by chradol. A domnievam sa, že sa v čase kvalitatívne posunul.
Jeho bývalá priateľka Soňa Mullerová mala veľké problémy s trávením, mrákoty, na odpadávanie, niečo s cukrom, ale neišlo o diabetes. No podávaj v práci normálny výkon v takomto stave. Sama o tom podávala svedectvo vo svojich rozhovoroch. Zrejme ju Bukovský nastavil na špeciálnu stravu šitú pre ňu, pretože už o svojich stavoch nerozpráva, a ona v každom prípade prekvitá. Je možné, že ju jedno nemilé obdobie života zrejme rozhádzalo a organizmus si to odniesol.

Lekári človeku bežne s takýmito problémami nepomôžu, pacient keď odchádza od lekára podpíše papier so súhlasom, že sa bude racionálne stravovať, u hypertonikov možno menej soliť, nepiť alkohol a tým sa okrem predpísaných liekov celé odporúčanie končí.
V tom vidím ten podstatný rozdiel.

Už som tu sama písala, že obdivujem každého výživára za odvahu, ktorý dokáže človeku naordinovať určitý druh stravovania. Je ich dnes veľa. Ale nájdu sa medzi nimi aj takí, ktorým by som na dvere zaklopala.
To pochopí iba človek, ktorý tieto problémy má, a nielen stravovacie, strava ovplyvňuje celý organizmus, zdravý sotva.
korela
06.08.17,16:31
Planieta má pravidelnú reláciu, môžeš mu svoj názor zavolať priamo do vysielania na SV :---
Asi by nerozchodil...;)

Ale šak si prečítaj...
https://www.google.sk/search?q=slobodn%C3%BD+vysiela%C4%8D+recenzie&client=opera&hs=H56&channel=suggest&oq=slobodn%C3%BD+vysiela%C4%8D+recenzie&gs_l=heirloom-serp.3..0i22i30.19432.31872.0.32606.9.9.0.0.0.0.14 26.2630.0j5j0j1j7-1.7.0....0...1.1.34.heirloom-serp..2.7.2629.mY2ORebToFE

Vieš, ktoré by som ja označila v prvom rade za konšpiračné? Predovšetkým všetky cenzurované.
SV má široké spektrum relácií, tak by som tam všetkých účinkujúcich nehádzala do jedného vreca, vrátane najlepšieho právnika podľa teba.
Dáša_
06.08.17,17:09
Ja len, že vyššiespomínaný pán doktor - také reči sa šíria v našich luhoch a hájoch, že keď sa odsťahovával od svojej už expartnerky, tak v oblečení v skriniach bolo dosť veľa horaliek zašitých. Možno práve vtedy prišiel na to, že občas sú dobré aj tuky. A cukry :D :D
taiko
06.08.17,17:18
reku preštemplujú a pošlú nám, ale s tým práškom je to geniálne :D
Všetky siete hrdo hlásia splnenie záväzku: Že na Slovensku vďaka výpredajnej akcii takéto vajcia (UŽ) nie sú a nikto nedokáže že tu niekedy boli. Pretože holanďania to vedeli už dávno ale to tajili.
cital som teraz v novinach, ze indicie ukazuju, ze sa o tom vedelo uz pred 1,5 rokom.
Julia Cizova
06.08.17,17:21
U nás som to zatiaľ ešte nevidela, ale v Holandsku môžete kúpiť vaječnú hmotu vo fľaši, teda vraj vajcia, ale ja myslím, že lepšie je napísať vaječná hmota, vôbec nechápem, ako to niekto môže kúpiť?
kukučka
06.08.17,17:23
aby ste sa z tých konšpirácií nepototo...všetko ofrflať...stále dookola to isté, už je to trápne...všetko je to peniazoch, reklame...tiež to nepíšem prvýkrát...pýtala som sa misofta čo číta on, doteraz neodpovedal, buchy, a ty čo?...
každý má možnosť výberu, či sú to potraviny, či noviny, relácie, doktori, či alternatíva.
Viem, čo pomohlo mne a budem v tom duchu radiť, bodaj by to pomohlo aspoň jednému človeku
taiko
06.08.17,17:25
U nás som to zatiaľ ešte nevidela, ale v Holandsku môžete kúpiť vaječnú hmotu vo fľaši, teda vraj vajcia, ale ja myslím, že lepšie je napísať vaječná hmota, vôbec nechápem, ako to niekto môže kúpiť?
no vsak v hoteloch ti z toho fajnu prazenicu na rano uvaria :)
myslela si toto ?
lujza.j
06.08.17,17:25
Ako je to...tie kody na vajcach dava "fabrika"kde ich slepice vrhli...ci..vajcova turistika...a pôvod vajca nezisti ani diva svyna...