taiko
06.08.17,19:29
Ako je to...tie kody na vajcach dava "fabrika"kde ich slepice vrhli...ci..vajcova turistika...a pôvod vajca nezisti ani diva svyna...
to musi dat fabrika, kde sa vajce narodilo. Aspon teda tu v NL. Ale v NL v Aldi objavili vajcia ktore mali kody, co sa neshodovali so ziadnou krajinou v EU :)
misoft
06.08.17,17:32
Ako je to...tie kody na vajcach dava "fabrika"kde ich slepice vrhli...ci..vajcova turistika...a pôvod vajca nezisti ani diva svyna...
to musi dat fabrika, kde sa vajce narodilo. Aspon teda tu v NL. Ale v NL v Aldi objavili vajcia ktore mali kody, co sa neshodovali so ziadnou krajinou v EU :)
No poznáme aj fabriky, kde sa jajco narodilo, ale iná fabrika ho "adoptovala" a drbla rodný kód.....
korela
06.08.17,17:40
Nejde o nič iné, ako o zachovanie resp., zvyšovanie zamestnanosti. EU, a nielen ona, vymýšľa aktivity kde sa len dá, najviac podporujú kreatívny smer, veď kreativita nemá dno a ľudia sa ženú za in. To čítam roky.
Načo, iba sa brakuje planéta. Veď aj ten tetrapack s etiketami niečo stojí a niekto vyrába, vrátane výrobnej linky. Nehovoriac o ďalšom zbytočnom odpade.
Aj tu sa to už malo predávať, bolo info, dúfam, že sa to tak zavčasu neuchytí.
lujza.j
06.08.17,17:45
Ako je to...tie kody na vajcach dava "fabrika"kde ich slepice vrhli...ci..vajcova turistika...a pôvod vajca nezisti ani diva svyna...
to musi dat fabrika, kde sa vajce narodilo. Aspon teda tu v NL. Ale v NL v Aldi objavili vajcia ktore mali kody, co sa neshodovali so ziadnou krajinou v EU :)
Aldi su nemci...v at je to hofer...
Vajca kupujem iba v at...a kod maju tiez at.....ja som tam napr. prestala kupovat kuracie casti ...ktore tam docestuju z de v ramci akcie.....maso zjavne ine vzhladovo-farba..take mdle..ako tu co kurence predavaju.....kupujem iba at kuracinu ak "musim" :Djasne,ze ma inu cenu ako henta akciova z de...
Nandrolon
06.08.17,17:57
Vajcia nakupujem v kurniku na zahrade :-)))
lujza.j
06.08.17,18:01
Vajcia nakupujem v kurniku na zahrade :-)))
Uplna parada...ja som vcera zbierala....mala som sobotu na vidieckom dvore..moje dectvo...milujem to tam...."vyfasovala"som 60 vajčisk..dvoch zajkov...domace rajciny...diky za tie dary:)
pavol54
06.08.17,19:57
Vajcia nakupujem v kurniku na zahrade :-)))
A si presvedčený že sú zdravotne menej závadné ako tie čo sa znášajú vo veľkochovoch?
korela
06.08.17,20:04
Tvoja mama kde nakupovala, nemali ste domáce? My celý život nie, ale domáce sliepky vidia aspoň slnko.
kukučka
06.08.17,20:11
Na dobrú noc sa dcéra pochválila marhuľami kúpenými na džem, myslíte, že u nás?
Nandrolon
07.08.17,04:02
Vajcia nakupujem v kurniku na zahrade :-)))
A si presvedčený že sú zdravotne menej závadné ako tie čo sa znášajú vo veľkochovoch?
Ja som človek, ktorý tieto veci nerieši. Ale môžem napísať, že kury sú v záhrade, kde sú celú jeseň pustené vo veľkej záhrade vzadu za domom a teraz v lete a na jar sú zatvorené vo veľkom výbehu, kde sa im každý deň dáva pokosená tráva zo záhrady + obilie + chleby a nedojedené odpadky a 2-3 x do týždňa im aj varíme zemiaky, šlupy, chleby v osobitnom tlakovom hrnci. Vypadajú jak bombardéry, lenže to je štýl chovu. Keď sme ich chovali spolu s moriakmi, tak žrali z jednej misy a moriak musí žrať stále, kury vláčili bruchá skoro až po zemi ako buldozéry. No a teraz síce moriaky už nechováme, ale kury majú vždy plné misy varených zemiakov, šrotu a tak.
Nikdy sme nechovali kury tak, ako susedia, že sme im 1-2 x denne nasypali na zem pohár pšenice... Preto dedukujem, že naše gigantické vajcia majú dostatočný obsah všetkých živín.
pavol54
07.08.17,04:59
Vajcia nakupujem v kurniku na zahrade :-)))
A si presvedčený že sú zdravotne menej závadné ako tie čo sa znášajú vo veľkochovoch?
Ja som človek, ktorý tieto veci nerieši. Ale môžem napísať, že kury sú v záhrade, kde sú celú jeseň pustené vo veľkej záhrade vzadu za domom a teraz v lete a na jar sú zatvorené vo veľkom výbehu, kde sa im každý deň dáva pokosená tráva zo záhrady + obilie + chleby a nedojedené odpadky a 2-3 x do týždňa im aj varíme zemiaky, šlupy, chleby v osobitnom tlakovom hrnci. Vypadajú jak bombardéry, lenže to je štýl chovu. Keď sme ich chovali spolu s moriakmi, tak žrali z jednej misy a moriak musí žrať stále, kury vláčili bruchá skoro až po zemi ako buldozéry. No a teraz síce moriaky už nechováme, ale kury majú vždy plné misy varených zemiakov, šrotu a tak.
Nikdy sme nechovali kury tak, ako susedia, že sme im 1-2 x denne nasypali na zem pohár pšenice... Preto dedukujem, že naše gigantické vajcia majú dostatočný obsah všetkých živín.
Nespochybňujem tvoje presvedčenie a zdravom chove. Tak ako si to myslela jedna babička že jej vajíčka sú zdravé tak študenti v rámci nejakej svojej práce urobili výskum babičkiných vajec (bývala 30 km od veľkej chemičky) a porovnali ich s kvalitou vajec z veľkochovu.- Kto myslíš že vyšiel z testov lepšie? A to ešte neuvažujem o tom že proti všiam mohla mať doma starý osvedčený prášok (už desiatky rokov zakázaný)
pavol54
07.08.17,05:02
Na dobrú noc sa dcéra pochválila marhuľami kúpenými na džem, myslíte, že u nás?
U nás (na Slovensku) ich najprv nie je pre koho oberať, potom je výhovorka že nemá kto, tak zhnijú.
Nandrolon
07.08.17,05:08
Vajcia nakupujem v kurniku na zahrade :-)))
A si presvedčený že sú zdravotne menej závadné ako tie čo sa znášajú vo veľkochovoch?
Ja som človek, ktorý tieto veci nerieši. Ale môžem napísať, že kury sú v záhrade, kde sú celú jeseň pustené vo veľkej záhrade vzadu za domom a teraz v lete a na jar sú zatvorené vo veľkom výbehu, kde sa im každý deň dáva pokosená tráva zo záhrady + obilie + chleby a nedojedené odpadky a 2-3 x do týždňa im aj varíme zemiaky, šlupy, chleby v osobitnom tlakovom hrnci. Vypadajú jak bombardéry, lenže to je štýl chovu. Keď sme ich chovali spolu s moriakmi, tak žrali z jednej misy a moriak musí žrať stále, kury vláčili bruchá skoro až po zemi ako buldozéry. No a teraz síce moriaky už nechováme, ale kury majú vždy plné misy varených zemiakov, šrotu a tak.
Nikdy sme nechovali kury tak, ako susedia, že sme im 1-2 x denne nasypali na zem pohár pšenice... Preto dedukujem, že naše gigantické vajcia majú dostatočný obsah všetkých živín.
Nespochybňujem tvoje presvedčenie a zdravom chove. Tak ako si to myslela jedna babička že jej vajíčka sú zdravé tak študenti v rámci nejakej svojej práce urobili výskum babičkiných vajec (bývala 30 km od veľkej chemičky) a porovnali ich s kvalitou vajec z veľkochovu.- Kto myslíš že vyšiel z testov lepšie? A to ešte neuvažujem o tom že proti všiam mohla mať doma starý osvedčený prášok (už desiatky rokov zakázaný)
Som to trochu rozpísal, lebo nedokážem to napísať stručne v jednej vete.
Ale ako píšem, ja to až tak striktne neriešim.
Dokonca ti môžem povedať, že mne vadí tá "silno žltá" farba žĺtka na tých domácich vajčiskách. Praženica z tých bledých mi chutí lepšie. Ďalšia vec je, že domáce vyšportované moriaky behajúce po záhrade majú tak tuhé mäso, že s kúpeným, jemným sa to nedá porovnať. Pritom to domáce, tuhé mäso, žilovaté je určite zdravšie ako to "jemné kúpené".
Ale zase deťom by som nejaké kúpené poľské nedal, to je pravda. Na kysuciach chvála bohu je trošku iný vzduch aj kvalita vody, ako niekde na rovinách na juhu. Stačí sa pozrieť v okolí podhájskej, kde skoro v každej rodine je rakovina. Sami sme sa tomu čudovali, ale domáci tvrdia, že je tam "zlá voda". Proste nemajú hory, všade rovina, všade družstvá, ktoré hnoja, zavlažujú deň noc. Niekde sa to prejaviť musí...
misoft
07.08.17,17:10
Som to trochu rozpísal, lebo nedokážem to napísať stručne v jednej vete.
Ale ako píšem, ja to až tak striktne neriešim.
Dokonca ti môžem povedať, že mne vadí tá "silno žltá" farba žĺtka na tých domácich vajčiskách. Praženica z tých bledých mi chutí lepšie. Neriešim! Pokiaľ je praženica chutná - farba je irelevantná - žalúdku je to jedno. Ďalšia vec je, že domáce vyšportované moriaky behajúce po záhrade majú tak tuhé mäso, že s kúpeným, jemným sa to nedá porovnať. Pritom to domáce, tuhé mäso, žilovaté je určite zdravšie ako to "jemné kúpené". Lebo to jemne kúpené je napumpované vodou.
Ale zase deťom by som nejaké kúpené poľské nedal, to je pravda. Na kysuciach chvála bohu je trošku iný vzduch aj kvalita vody, ako niekde na rovinách na juhu. Stačí sa pozrieť v okolí podhájskej, kde skoro v každej rodine je rakovina. Sami sme sa tomu čudovali, ale domáci tvrdia, že je tam "zlá voda". Proste nemajú hory, všade rovina, všade družstvá, ktoré hnoja, zavlažujú deň noc. Niekde sa to prejaviť musí...

Len podžub.....:D;)
Tweety
09.08.17,12:38
korela
09.08.17,13:01
https://www.aktuality.sk/clanok/511866/nebezpecne-holandske-vajcia-su-aj-na-slovensku/?utm_source=cas.sk&utm_medium=zona-hp&utm_content=box-aktuality-hp&utm_campaign=cross
Keď sa nedali minúť cez obchody, fukli ich do kuchýň.
Však tam sa stratia z očí.
Vždy budem proti gastráčom, nech si každý kupuje potraviny, ktoré mu vyhovujú. Kedy na to štát príde? Nikto nevie, čo je v tým obedoch.
Pochybujem, že by si niekto normálny u nás kúpil uvarené olúpané vajcia len tak.
Obchodníci sa môžu hanbiť. Aj to je slabý výraz. Hnus.
lujza.j
09.08.17,13:59
.....vždy je to o majitelovi nakolko sa da "kupiť"cenou....a nie len pri vajciach....
korela
09.08.17,14:02
na jednej strane sa propaguju bio vyrobky a zdrava strava,

Vyrobky pod BIO znackou kde mas zarucene, ze to naozaj bude bio vyrobok!!! Na tomto svete uz nic nie je zarucene! Vzdy a vsade sa najdu odrbavaci...

Môj priateľ robí roky vo Švajčiarsku, každá zelenina a ovocie, ktoré príde na pult má svoj životopis, kedy,kde,kým a odroda, kedy postrekovaná, čím (presné zloženie) až po zber. Vieš čo je bio? Bio je zelenina, ktorá sa prestane striekať 14 dní pred zberom. A myslíš si, že keď toto je bio vo Švajčiarsku aj v Nemecku Slovenské bio je iné .Určite tieto dokumenty majú aj markety na Slovensku
Bioproduky sú aj tie, ktoré nie sú GMO. Preto radšej ryžu, strukoviny a pod, aspoň niečo mať v strave, kde je táto záruka. Že či je striekané, či nie, to nevie ani človek na svojej záhradke, lebo sused...
korela
09.08.17,14:05
http://www.24hod.sk/video-piestanski-aktivisti-odhaluju-cinnost-firmy-monsanto-na-slovensku-cl241728.html
http://www.youtube.com/watch?v=rtSyNDTssIU
Dovolila som si posunúť tento príspevok ešte raz z roku 2013, rovnako ako predchádzajúci.






...
bettylou
10.08.17,04:41
cista hovadina,chlapik chce byt originalny ale je to skorej traposina-cim vetsi odbornik,tym vetsiu figu vie---zaklad bude vzdy prirodzene vypestovane,vychovane podla moznosti co najblizsie blizko miesta konzumuv pestrej a vyvazenej skladbe v rovnovahe vydaja prijmu a vydaja kalorii
Hovadina slabý výraz.

Ale pri tých komentároch k úvodnému videu som sa vcelku solídne zabavil.
Buď sú zaslepenci v negatívnom zmysle alebo aj kladnom.
Strednú cestu nepoznajú...
Mne je jedno, ja papkám podľa svojho...čiže bodová diéta = zbodnem všetko...ALE s mierou.

Peter Planieta ?
Kde sa len dá, pri každom jeho rozhovore, článku, atď ...je okamžite link na jeho stránku s jeho produktami, reklamou.
Prirovnal by som Bukovskému alebo Badatelovi....holt, biznys je bizňys.

Na toho Planieta len kuknem, plus hlas... noo život z neho len tak srší, šak vyzerá jak polozdechlý
arizona
12.08.17,08:22
Este pred par dnami nas uistovali, ze jedovate vajcia na Slovensku nie su.
No, uz pomaly prichadzaju...http://www.pluska.sk/rady-tipy/otravene-vajcia-cestovali-k-nam-cez-3-staty-preco-varia-supu-cudzine.html
buchač
12.08.17,08:28
Este pred par dnami nas uistovali, ze jedovate vajcia na Slovensku nie su.
No, uz pomaly prichadzaju...http://www.pluska.sk/rady-tipy/otravene-vajcia-cestovali-k-nam-cez-3-staty-preco-varia-supu-cudzine.html

Slušne alebo po slovensky ?
Len čisto-čistý a korunovaný oný (doplniť podľa svojej fantázie) si kúpi takéto vajcá...
lujza.j
12.08.17,08:44
Mnam....vajickovy šalat a ine druhy.... kam idu varene vajciská....
korela
12.08.17,09:44
Mnam....vajickovy šalat a ine druhy.... kam idu varene vajciská....
Mne napadli ako prvé bagety, ale je fakt, že pri príprave takého množstva malá produktivita. Takže uvarené a olúpané majú svoju výhodu, ale prečo cez tri cudzie krajiny, to je nad chápanie. Nakoniec bude ich pôvod aj tak čínsky.

Boiled and Peeled Eggs - 32.000eggs/hr[/SIZE]
https://www.youtube.com/watch?v=4siyJs12gEI
lujza.j
12.08.17,10:44
Ja ked som to prvy..krat pocula,ze uvar.a ošup.vajcá....ze kto to moze kupovat....chlap hned,ze tí co salaty a pod.
korela
12.08.17,15:31
Ako to pomaly ale isto postupne klesá.
Změny receptur některých výrobků

Výroba piškotů Opavia se v roce 2015 přesunula do Polska, což spolu se zásadní změnou chuti a vzhledu vyvolalo velice negativní ohlasy.[4] Podle facebookové stránky spotřebitelského pořadu A DOSTǃ, který na změnu receptury upozornil, zrušila firma Mondelez následně svůj český facebookový profil.[5] Stejný pořad už počátkem roku 2015 upozornil na změnu receptury Tatranek firmy Opavia, kdy továrna nahradila arašídy arašídovou příchutí [6] a u sušenek Club, kde jejich složku máslo nahradila máslová příchuť.

Všetko to boli fajn výrobky.
arizona
12.08.17,18:21
Ako to pomaly ale isto postupne klesá.
Změny receptur některých výrobků

Výroba piškotů Opavia se v roce 2015 přesunula do Polska, což spolu se zásadní změnou chuti a vzhledu vyvolalo velice negativní ohlasy.[4] Podle facebookové stránky spotřebitelského pořadu A DOSTǃ, který na změnu receptury upozornil, zrušila firma Mondelez následně svůj český facebookový profil.[5] Stejný pořad už počátkem roku 2015 upozornil na změnu receptury Tatranek firmy Opavia, kdy továrna nahradila arašídy arašídovou příchutí [6] a u sušenek Club, kde jejich složku máslo nahradila máslová příchuť.

Všetko to boli fajn výrobky.
Ja tie piskoty od vtedy nekupujem.Nechutili mi,boli tvrde a mali taky divoky tvar :-P
V obchodoch je viacero druhov piskot a ovela,ovela lacnejsie a chutnejsie...
arizona
12.08.17,18:25
Ako to pomaly ale isto postupne klesá.
Změny receptur některých výrobků

Výroba piškotů Opavia se v roce 2015 přesunula do Polska, což spolu se zásadní změnou chuti a vzhledu vyvolalo velice negativní ohlasy.[4] Podle facebookové stránky spotřebitelského pořadu A DOSTǃ, který na změnu receptury upozornil, zrušila firma Mondelez následně svůj český facebookový profil.[5] Stejný pořad už počátkem roku 2015 upozornil na změnu receptury Tatranek firmy Opavia, kdy továrna nahradila arašídy arašídovou příchutí [6] a u sušenek Club, kde jejich složku máslo nahradila máslová příchuť.

Všetko to boli fajn výrobky.
Ja tie piskoty od vtedy nekupujem.Nechutili mi,boli tvrde a mali taky divoky tvar :-P
V obchodoch je viacero druhov piskot a ovela,ovela lacnejsie a chutnejsie...

Pamatam si,ako som sla robit nepecenu smotanovu tortu,ktora sa robi z piskot.Ukladala som na dno pekaca piskoty,najskor prv kupene.Asi od polovice som otvorila novy sacok a to uz boli viditelne nepodarky! Bolo to hned vidiet,ked boli naukladane vedla seba. Vtedy som este netusila,ze zmenili recepturu,ani ze vyrobu presunulu do Polska.
To sa prevalilo o par tyzdnov neskor,ked sa moc ludi zacalo ozyvat. Spociatku to firma tajila,ale nakoniec museli priznat,preco su tie piskoty ine...
KoxXxo
12.08.17,20:54
korela
13.08.17,07:30
http://www.pluska.sk/rady-tipy/otravene-vajcia-cestovali-k-nam-cez-3-staty-preco-varia-supu-cudzine.html
Ja sa domnievam, že odporúčanie čo je v článku, je úplne zbytočné:

No pôvod vajec v hotovom majonézovom šaláte alebo na tanieri v jedálni nezistíte. „Vyzývam všetkých slovenských spotrebiteľov, aby sa nielen v obchodoch, ale aj v reštauráciách a hoteloch pýtali na pôvod surovín,“ zdôraznila ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná.

Akú odpoveď môže zákazník očakávať a akú inú môže v takomto prípade podať majiteľ reštaurácie. Ministerka to odporúčala aj pri poslednom škandále s kuracím mäsom z Juž. Ameriky.
lujza.j
13.08.17,07:47
U plne super.....vajcia neboli toxicke...len po zakure...no konec japonec.....potom sa v salatoch asi aj ine lahko po zaruke strati...
kukučka
13.08.17,08:25
Kupujem jediný šalát žilinský Treska exclusive a zloženie ani /radšej/ nečítam.
lujza.j
13.08.17,08:30
Ano aj ja....presne tuto....ale to je speci den speci chut...natlacim a fertik na dlho:D
buchač
13.08.17,08:36
Kupujem jediný šalát žilinský Treska exclusive a zloženie ani /radšej/ nečítam.
Proti gustu žiaden oný....
Ale vyskúšaj Treskací šalát z Ryba Košice...

Od toho žilinského mám okamžite rýchle štarty na krátku trať a grgá sa mi jak fras.
lujza.j
13.08.17,08:47
Treskaci salat? Treska v majoneze..exkluzive....ryba kosice
Nandrolon
13.08.17,09:23
Nepochopim, preco ziaden vyrobca nevyraba taku tresku ako bola v 90. rokoch. Taka masova, sucha az taka chlpata. Teraz tam nadrbu majonezy a hotovo. Ani ta exklusiv nie je taka. Vsak vyrobit to predsa nemoze byt problem.
Žabinka
13.08.17,09:37
Ano aj ja....presne tuto....ale to je speci den speci chut...natlacim a fertik na dlho:D
tiež tak isto.. ale žilina má dve ryby, jedna je ryba žilina, druhá ryba sk žilina.. ja kupujem občas to prvé..
lujza.j
13.08.17,09:47
Nepochopim, preco ziaden vyrobca nevyraba taku tresku ako bola v 90. rokoch. Taka masova, sucha az taka chlpata. Teraz tam nadrbu majonezy a hotovo. Ani ta exklusiv nie je taka. Vsak vyrobit to predsa nemoze byt problem.
Taku kupis v HR...od Trentonu...
buchač
13.08.17,09:50
Nepochopim, preco ziaden vyrobca nevyraba taku tresku ako bola v 90. rokoch. Taka masova, sucha az taka chlpata. Teraz tam nadrbu majonezy a hotovo. Ani ta exklusiv nie je taka. Vsak vyrobit to predsa nemoze byt problem.
Taku kupis v HR...od Trentonu...
Takú kúpiš v KE a okolí...alebo proste všade tam, kde zásobuje Ryba KE.
Nandrolon
13.08.17,10:17
Neviete ci ju maju v kauflande bille alebo tescu? Vyskusal by som...
lujza.j
13.08.17,10:30
No najviac masa je 45-46% ....viac som tu nevidela....ak mam treska den...
pavol54
13.08.17,10:48
Nepochopim, preco ziaden vyrobca nevyraba taku tresku ako bola v 90. rokoch. Taka masova, sucha az taka chlpata. Teraz tam nadrbu majonezy a hotovo. Ani ta exklusiv nie je taka. Vsak vyrobit to predsa nemoze byt problem.
No to záleží v prvom rade na tom, akú tresčiu hmotu dajú do šalátu, výrobňa(šalátovňa) je dosť závislá na dovozcovi. Potom aj majonéza nie je od každého jej výrobcu taká ako by mala byť.Ak sa stretnú dva nepodarky tak z toho sa ktovie čo nedá namiešať.
vicktor
14.08.17,07:23
Nedavno som kupil tresci "ostry" salat, nepamatam vyrobcu, ale navrchu bol modry alobal. Myslel som ze bude ostry od fereronok, ale bolo v nom viac cibule a kecupu nez ryby, takze viac nekupim.
korela
14.08.17,08:09
Nie je problém vyrobiť šalát z tresky aj doma, budete vedieť čo jete, a určite ho neofrflete.
50 rokov stačilo na to, že chodíme do regálov na hotové. Ako to tie naše matky predtým všetko zvládali?
Takisto aj ostatné obľúbené.
pavol54
15.08.17,14:44
Ak niečo nedopadne dobre vo východných guberniách tak reakcia bruselského zväzu gubernií je odobrať dotácie a eurofondy, keby sa správcovia našej gubernie snažili presadiť nech prídu za znehodnotené vajcia belgičania či holanďania o dotácie na päť rokov, tak ako naši netransparentní podnikatelia. Ale naši žabomyší bojovníci takýto nápad nedostanú
Julia Cizova
16.08.17,07:13
Nie je problém vyrobiť šalát z tresky aj doma, budete vedieť čo jete, a určite ho neofrflete.
50 rokov stačilo na to, že chodíme do regálov na hotové. Ako to tie naše matky predtým všetko zvládali?
Takisto aj ostatné obľúbené.
Poraď recept, mám v mrazáku tresky z Nórska, urobím si šalátik, v tých kupovaných ma hnevá, že tam ptidávajú cukor alebo umelé sladidlá, fuj.
taiko
16.08.17,08:56
Ak niečo nedopadne dobre vo východných guberniách tak reakcia bruselského zväzu gubernií je odobrať dotácie a eurofondy, keby sa správcovia našej gubernie snažili presadiť nech prídu za znehodnotené vajcia belgičania či holanďania o dotácie na päť rokov, tak ako naši netransparentní podnikatelia. Ale naši žabomyší bojovníci takýto nápad nedostanú
no to by som chcel vidiet, ako by niekto chcel NL vziat dotacie :D Prispievaju skoro 2x tolko ako minaju a SK mina skoro 3x toho co prispieva.
Ale v zasade mas pravdu, mal by sa pouzit rovnaky meter, ked niekto nieco takpovediac " spacka".
Nandrolon
16.08.17,09:06
Ucinna latka identicka-mala by tyt....len "nosiče"ine...
presne tak a ak sa tym nosicom u generickeho lieku stane napr. laktoza, alebo ked sa podiel laktozy zvysi, tak to cloveku s laktozovou intoleranciou moze sposobovat problemy. Ergo, nie zeby mu liek ako taky nezaberal, ale moze sa citit horsie, kvoli laktoze
Taiko, neviem či vôbec čítaš po sebe, ale ty si myslíš že malú tabletku nemôže užiť človek s laktózovou intoleranciou? Veď to sú takpovediac iba stopové množstvá. Iné by to bolo, ak by sa jednalo o liečivo, ktoré musí užívať 20-30 x denne, napr. nejaké enzýmy s laktózovým nosičom. Mal som na mysli skôr nosič ako príčinu horšej vstrebateľnosti účinnej látky.
pocuj nestastny clovece. Skus sa vyjadrovat k veciam, o ktorych mas aspon chabe info. Okrem toho, ja som nereagoval na Teba ale na lui, takze je pre mna irelevantne, co si mal na mysli.
Čo si mal týždenný ganja-maratón, keď reaguješ tak oneskorene?
Ale vidím, že ty by si sa mal držať toho, čomu rozumieš, lebo ty reaguješ asi aj na laktózu vo vzduchu, keď si niekto userie :-))))))))))))
pavol54
16.08.17,09:45
Ak niečo nedopadne dobre vo východných guberniách tak reakcia bruselského zväzu gubernií je odobrať dotácie a eurofondy, keby sa správcovia našej gubernie snažili presadiť nech prídu za znehodnotené vajcia belgičania či holanďania o dotácie na päť rokov, tak ako naši netransparentní podnikatelia. Ale naši žabomyší bojovníci takýto nápad nedostanú
no to by som chcel vidiet, ako by niekto chcel NL vziat dotacie :D Prispievaju skoro 2x tolko ako minaju a SK mina skoro 3x toho co prispieva.
Ale v zasade mas pravdu, mal by sa pouzit rovnaky meter, ked niekto nieco takpovediac " spacka".
No ak ja niečo objednám netrasparentne tak sa môžem rozlúčiť s dotáciou, v priamych platbách automaticky 20% dole (spravíš chybu za 100 euro a krátenie predstavuje 20% teda aj 1000 eur ) To nech mi niekto chvíľu spieva o chybe deratizérov kurínov, chovateľ musí mať také referencie o nich že sa taká chyba nemôže stať, podobná bola aféra s dioxínom vo vajciach, kde použili holanďania do krmných zmesí odpad ktorý vzniká pri prepracovaní použitého jedlého oleja na palivo. čo sa im stalo nič. pestovanie a jeho podpora nie ani na polovine toho čo v NL a to že sme čistí poberatelia, sa vhodných nastavením kritérií zmeníme na čistých prispievateľov lebo nie je šanca ich splniť.
korela
18.08.17,16:55
"„Vajcia boli vyrobené v Holandsku, spracované boli v Nemecku a cez Rakúsko sa dostali do luxusných hotelov v Bratislave. Vo vaječnej zmesi bol päťnásobne prekročený povolený limit pesticídu,“ povedala na tlačovej besede ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná."

https://www.etrend.sk/ekonomika/vajecna-zmes-s-pesticidmi-sa-nasla-v-styroch-bratislavskych-hoteloch.html
Tweety
22.08.17,14:04
arizona
22.08.17,18:15
Nandrolon
23.08.17,14:49
Nepochopim, preco ziaden vyrobca nevyraba taku tresku ako bola v 90. rokoch. Taka masova, sucha az taka chlpata. Teraz tam nadrbu majonezy a hotovo. Ani ta exklusiv nie je taka. Vsak vyrobit to predsa nemoze byt problem.
Taku kupis v HR...od Trentonu...
Takú kúpiš v KE a okolí...alebo proste všade tam, kde zásobuje Ryba KE.
Dnes som tu exclisiv tresku od Ryby Kosice kupil...
Presne taka sucha a chlpata ako som hladal. Najlepsia treska na Slovensku. Na Exclusiv od Ryby Zilina sa nechyta ani nahodou. Ak si dobre pamatam, tak obsah "ryby" je iba o 1% viac, rozdiel poriadny!
arizona
08.09.17,19:11
Myslíte si, že na trhu kupujete domácu zeleninu? Tieto zábery vás vyvedú z omylu...
http://www.tvnoviny.sk/ekonomika/1885253_myslite-si-ze-na-trhu-kupujete-domacu-zeleninu-tieto-zabery-vas-vyvedu-z-omylu
lujza.j
08.09.17,19:26
Nepochopim, preco ziaden vyrobca nevyraba taku tresku ako bola v 90. rokoch. Taka masova, sucha az taka chlpata. Teraz tam nadrbu majonezy a hotovo. Ani ta exklusiv nie je taka. Vsak vyrobit to predsa nemoze byt problem.
Taku kupis v HR...od Trentonu...
Takú kúpiš v KE a okolí...alebo proste všade tam, kde zásobuje Ryba KE.
Dnes som tu exclisiv tresku od Ryby Kosice kupil...
Presne taka sucha a chlpata ako som hladal. Najlepsia treska na Slovensku. Na Exclusiv od Ryby Zilina sa nechyta ani nahodou. Ak si dobre pamatam, tak obsah "ryby" je iba o 1% viac, rozdiel poriadny!
Tu co som spominala ja 54% ryb.masa...
Žabinka
08.09.17,19:40
Myslíte si, že na trhu kupujete domácu zeleninu? Tieto zábery vás vyvedú z omylu...
http://www.tvnoviny.sk/ekonomika/1885253_myslite-si-ze-na-trhu-kupujete-domacu-zeleninu-tieto-zabery-vas-vyvedu-z-omylu
ja si to nemyslím už dávno.. naši zv "trhovníci" sú aspoň natoľko seriózni, že zákazníci podľa označenia názvu predajcu vedia, že nepredávajú doma vypestované produkty.. veď to by asi aj hlupák zistil, že nemôžu toľkí vedľa seba predávať navlas rovnaký tovar..;) kupujem na trhu len v lete, kedy chodia predávať pestovatelia od "maďarov", a tí sa dajú rozoznať, aj podľa prízvuku..;) kde sú tie časy, keď som ako dieťa chodila so starými rodičmi na trh, tam bola úplne iná vôňa, iná atmosféra.. bola to veľká sobotná udalosť, starká si popri nakupovaní podebatila so známymi po maďarsky, starký zase po nemecky, ja som nerozumela prečo nevravia po slovensky..:D škoda tých čias.. že sa to takto zopsulo..:rolleyes:
bettylou
09.09.17,06:39
ja si to nemyslím už dávno.. naši zv "trhovníci" sú aspoň natoľko seriózni, že zákazníci podľa označenia názvu predajcu vedia, že nepredávajú doma vypestované produkty.. veď to by asi aj hlupák zistil, že nemôžu toľkí vedľa seba predávať navlas rovnaký tovar..;) kupujem na trhu len v lete, kedy chodia predávať pestovatelia od "maďarov", a tí sa dajú rozoznať, aj podľa prízvuku..;) kde sú tie časy, keď som ako dieťa chodila so starými rodičmi na trh, tam bola úplne iná vôňa, iná atmosféra.. bola to veľká sobotná udalosť, starká si popri nakupovaní podebatila so známymi po maďarsky, starký zase po nemecky, ja som nerozumela prečo nevravia po slovensky..:D škoda tých čias.. že sa to takto zopsulo..:rolleyes:[/QUOTE]

Aj tí búdkári z maďarska (nie všetci), ale je to sieť a ráno vozia tovar z veľkoskladov.
Hoci klobúk dole, čerstvý voňavý, fajný a drahý. :)
arizona
11.09.17,05:10
Tweety
18.09.17,09:42
Dáša_
18.09.17,12:06
v reflexe bola reportáž o tom, odkiaľ pochádza zelenina na našich trhoch. Chcem veriť, že sa nájdu aj normálni pestovatelia, len sa obávam, že si to nechávajú pre seba :(

cez fb (https://www.facebook.com/TVReflex/videos/1534402389953401/?hc_ref=ARS6kHAl7HHpmyRDIFLLGGa4AnhkIc0gVS9GvSjofm Aua-pNlUmK7fsRiDkjgo59xIU)


http://reflex.markiza.sk/aktualne/1885304_zelenina-na-trhoch
lujza.j
27.09.17,13:57
http://www.mojakravicka.sk/
zase som od nich zakysanku....doma dala med a kakavo...mňamka
maju aj ochutene jogurtove mlieka....ja si ochutím sama ...
korela
27.09.17,17:00
Koľko stojí?
lujza.j
27.09.17,18:41
Koľko stojí?
1,25+-... Uplne presne neviem...skusim aj mlieko...ale to tak na vikend...ak by si chlap chcel dat
Kupujem u mna na sidlisku....ten stanok co na trhu pri fantoci...je kusok prestahovany..v panelaku dole...kym iich prestahuju naspat do novych stankov..ak by si....opytaj sa v stanku so zeleninou..kde sa prestahovali syry..povedia ti:)
kopretinka
28.09.17,05:34
toto je téma o jedle,neviem prečo ste to tu zaspamovali liekami
taiko
28.09.17,06:16
toto je téma o jedle,neviem prečo ste to tu zaspamovali liekami
pravda je, vytvoril som temu genericke lieky a vsetky prispevky som presunul tam.
Ing. Ľubomír Janoška
28.09.17,06:25
toto je téma o jedle,neviem prečo ste to tu zaspamovali liekami
niektorí si to žiaľ pletú :(
taiko
28.09.17,06:29
toto je téma o jedle,neviem prečo ste to tu zaspamovali liekami
niektorí si to žiaľ pletú :(
uz je to vyriesene ;)
Dáša_
07.10.17,07:43
arizona
12.10.17,06:02
taiko
12.10.17,10:48
Bojom proti dvojakej kvalite potravín si kopeme vlastný hrobhttps://www.aktuality.sk/clanok/528331/byvaly-manazer-tesca-bojom-proti-dvojakej-kvalite-potravin-si-kopeme-vlastny-hrob/Podla mna nam manager vysvetli aj to, ze tukova nahrada syra, je lepsia ako syr samotny :Dhttps://ekonomika.sme.sk/c/20670564/cesi-objavili-dalsie-dvojake-potraviny-v-pizzi-bola-namiesto-syra-tukova-nahrada.html?ref=trz

... ale zase nasinca mozno potesi, ze aj inde prisposobuju chute domacim obyvatelom :Dhttp://www.mirror.co.uk/news/uk-news/19-20-pizzas-contain-fake-3789462
... a dokonca sa ten prepytujem "syr" da objednat vo viacerych prichutiachhttp://ostatni.inzertplus.cz/inz/analogovy-syr-mozzarella-cedar-gouda-edam--79202.html
arizona
12.10.17,11:07
Bojom proti dvojakej kvalite potravín si kopeme vlastný hrobhttps://www.aktuality.sk/clanok/528331/byvaly-manazer-tesca-bojom-proti-dvojakej-kvalite-potravin-si-kopeme-vlastny-hrob/Podla mna nam manager vysvetli aj to, ze tukova nahrada syra, je lepsia ako syr samotny :Dhttps://ekonomika.sme.sk/c/20670564/cesi-objavili-dalsie-dvojake-potraviny-v-pizzi-bola-namiesto-syra-tukova-nahrada.html?ref=trz

... ale zase nasinca mozno potesi, ze aj inde prisposobuju chute domacim obyvatelom :Dhttp://www.mirror.co.uk/news/uk-news/19-20-pizzas-contain-fake-3789462
... a dokonca sa ten prepytujem "syr" da objednat vo viacerych prichutiachhttp://ostatni.inzertplus.cz/inz/analogovy-syr-mozzarella-cedar-gouda-edam--79202.html
To je,ako ked nejaka managerka z firmy vyrabajucej prasky na pranie /ariel,persil/ vysvetlovala, ze rozdiel v rakuskom a slovenskom prasku je preto,lebo slovenske gazdinky maju ine naroky na pranie...to si asi myslela, ze slovenske zienky sa uspokoja so spinavsim, ci zasednutejsim pradlom,alebo ako :-/
Inak, tie ich argumenty su niekedy fakt trapne

Ale suhlasim s tym, ze "vlada"si moze pravidla pre kvalitu potravin upravit sama.Len asi sa nikto z nich znepacit Bruselu
vicktor
12.10.17,12:33
Neuspokoja sa so spinavsim, ale udajne nase skvrny su inaksie nez rakuske.
taiko
12.10.17,16:37
Neuspokoja sa so spinavsim, ale udajne nase skvrny su inaksie nez rakuske.
:mimotemy nuz, ked je iny kecup, cokolada, sladidla a tuky, tym padom aj tela a ich vylucky, suma sumarum, teda mozno aj skvrny. Na tom veru nieco byt moze :)
lujza.j
31.10.17,16:24
http://www.mojakravicka.sk/
zase som od nich zakysanku....doma dala med a kakavo...mňamka
maju aj ochutene jogurtove mlieka....ja si ochutím sama ...
Dnes som chlapovi toto mlieko...
https://potravinydomov.itesco.sk/groceries/sk-SK/products/2002020034245
Od moja kravicka..mu kupujem 3,7% tuku....ze neda sa porovnat....s tymto 5% ... tak zajtra pojde do polefky:D
alaya1
31.10.17,17:13
http://www.mojakravicka.sk/
zase som od nich zakysanku....doma dala med a kakavo...mňamka
maju aj ochutene jogurtove mlieka....ja si ochutím sama ...
Dnes som chlapovi toto mlieko...
https://potravinydomov.itesco.sk/groceries/sk-SK/products/2002020034245
Od moja kravicka..mu kupujem 3,7% tuku....ze neda sa porovnat....s tymto 5% ... tak zajtra pojde do polefky:D

Ja by som si tak dala normalne mlieko, ale potom trpim, to bezlaktozove je zvlastne a sojove je nechutne.
korela
31.10.17,20:38
Ja keď mám chuť na kakao, dám si ho do šľahačky. Nevyšla mi síce intolerancia na laktózu, ale sladké mlieko som nepila tak 15 rokov.
Keď otec prišiel na to, že nemôže sladké mlieko, a vtedy sa o intoleranciách ešte ani nehovorilo, nepísalo, tak si ho dával skysnúť a robil si kokteily s ovocím, ktoré v záhrade práve bolo, ríbezle a pod. Vtedy ešte každé mlieko normálne skyslo, a bolo výlučne v skle. Aj jogurty.
Dcéra pije mandľové z prášku (myslím, že toto http://www.biologika.sk/index/detail-produktu/produkt/1996/n/mandlove-mlieko-susene, dajú sa vyrobiť veľ rôznych druhov.
.
Pri tejto príležitosti som objavila CZ zn. Nemléko, nedávno som o nich písala, že chcú expandovať na SK, a už sú tu. Robia aj makové a tuším ešte jedno. Rýchlo sa rozbehli.
Toho sa tu na Sk nevie nikto chytiť?
http://www.biologika.sk/index/vyhladavanie?search=mand%C4%BEov%C3%A9+mlieko
alaya1
31.10.17,20:44
Korela, ale ja niekedy dostanem taku chut na vianocku s masielkom, mlieko, ci kakao a nemozem. Je mi zle. Bezlaktozove davam len do kavy, co som zacala pit pred rokom,dovtedy som nepila, kvoli tlaku, odporucal lekar, Mam ho cca 90/60- to je idealny :) Ale inak mlieko nepijem, bezlaktozove ma divnu chut.
kukučka
31.10.17,20:55
Vyskúšaj kakao s vodou a sladené medom
alaya1
31.10.17,20:56
Vyskúšaj kakao s vodou a sladené medom

Tak neviem, vyrobim a dam ochutnat muzovi :) :)
lujza.j
14.11.17,08:55
http://m.topky.sk/cl/10/1669719/Europu-zasiahla-vajickova-kriza--Vieme--dokedy-bude-trvat--Vianoce-v-ohrozeni-
Hmmm....v at vajca..ziadny problem....stale kupujem za rovnaku cenu 15ks ..1,99...
buchač
14.11.17,09:41
http://m.topky.sk/cl/10/1669719/Europu-zasiahla-vajickova-kriza--Vieme--dokedy-bude-trvat--Vianoce-v-ohrozeni-
Hmmm....v at vajca..ziadny problem....stale kupujem za rovnaku cenu 15ks ..1,99...
Uja do celej EU...

Kuwa...jedna farma drbne, lebo nie iba majitelia si šľahajú...ale ešte aj sliepkam dávajú poriadne zabrať.
Jedna farma drbne a kľakne celá Európa....a tak je to aj s mliekom, maslom, mäsom....
alaya1
14.11.17,10:31
http://m.topky.sk/cl/10/1669719/Europu-zasiahla-vajickova-kriza--Vieme--dokedy-bude-trvat--Vianoce-v-ohrozeni-
Hmmm....v at vajca..ziadny problem....stale kupujem za rovnaku cenu 15ks ..1,99...

V Jednote maju viac druhov
lujza.j
14.11.17,10:51
....preco tu u nas robia paniku...lebo sa tu da trhnut na cene.....neviem kolko tu stali vajca pred "vajco krizou" lebo ich tu dlho nekupujem....v at lidl...10ks alebo 15ks...ked je nejaka kampan 18ks..vynimocne 30ks..ceny rovnake kriza nekriza......at vajca bez gmo....
misoft
14.11.17,13:48
....preco tu u nas robia paniku...lebo sa tu da trhnut na cene.....neviem kolko tu stali vajca pred "vajco krizou" lebo ich tu dlho nekupujem....v at lidl...10ks alebo 15ks...ked je nejaka kampan 18ks..vynimocne 30ks..ceny rovnake kriza nekriza......at vajca bez gmo....
Pred "krízou" jedno jajkó stálo cca 0,06-0,08€, potom skočilo na 0,1€...... a teraz? 1 jajko = 0,19-0,2€ - niekde dokonca 0,22-0,25€!
pavol54
15.11.17,15:03
http://m.topky.sk/cl/10/1669719/Europu-zasiahla-vajickova-kriza--Vieme--dokedy-bude-trvat--Vianoce-v-ohrozeni-
Hmmm....v at vajca..ziadny problem....stale kupujem za rovnaku cenu 15ks ..1,99...
Uja do celej EU...

Kuwa...jedna farma drbne, lebo nie iba majitelia si šľahajú...ale ešte aj sliepkam dávajú poriadne zabrať.
Jedna farma drbne a kľakne celá Európa....a tak je to aj s mliekom, maslom, mäsom....
to nie je o farmách ale o obchodníkoch
buchač
15.11.17,15:16
http://m.topky.sk/cl/10/1669719/Europu-zasiahla-vajickova-kriza--Vieme--dokedy-bude-trvat--Vianoce-v-ohrozeni-
Hmmm....v at vajca..ziadny problem....stale kupujem za rovnaku cenu 15ks ..1,99...
Uja do celej EU...

Kuwa...jedna farma drbne, lebo nie iba majitelia si šľahajú...ale ešte aj sliepkam dávajú poriadne zabrať.
Jedna farma drbne a kľakne celá Európa....a tak je to aj s mliekom, maslom, mäsom....
to nie je o farmách ale o obchodníkoch
...a majiteľ farmy je čo, ak nie obchodník ?

Ale ak bazíruješ na slovenčine ?
Tak to nie je na obchodníkoch -obchodoch, ale o obchodníkoch - priekupníkov.
Kuwa...ale keď sa tak zamyslím ? Tí nemeckí obchodníci - priekupníci musia byť solídne o trte, keď maslo a vajcá slovenskej produkcie sú lacnejšie ako u nás.
...a nejakými kontraktami dlhodobejšieho rázu na mňa nechoď. Nepochodíš !
pavol54
15.11.17,18:58
http://m.topky.sk/cl/10/1669719/Europu-zasiahla-vajickova-kriza--Vieme--dokedy-bude-trvat--Vianoce-v-ohrozeni-
Hmmm....v at vajca..ziadny problem....stale kupujem za rovnaku cenu 15ks ..1,99...
Uja do celej EU...

Kuwa...jedna farma drbne, lebo nie iba majitelia si šľahajú...ale ešte aj sliepkam dávajú poriadne zabrať.
Jedna farma drbne a kľakne celá Európa....a tak je to aj s mliekom, maslom, mäsom....
to nie je o farmách ale o obchodníkoch
...a majiteľ farmy je čo, ak nie obchodník ?

Ale ak bazíruješ na slovenčine ?
Tak to nie je na obchodníkoch -obchodoch, ale o obchodníkoch - priekupníkov.
Kuwa...ale keď sa tak zamyslím ? Tí nemeckí obchodníci - priekupníci musia byť solídne o trte, keď maslo a vajcá slovenskej produkcie sú lacnejšie ako u nás.
...a nejakými kontraktami dlhodobejšieho rázu na mňa nechoď. Nepochodíš !
majiteľ farmy je v prvom rade výrobca ktorý dodáva do distribučnej siete a tej sa hovorí obchod a tá určuje za čo kúpi a za čo predá sprostému spotrebiteľovi ak nemôže predávať s veľkým ziskom fipronilové vajcia tak ak chce predávať s tým istým ziskom kvalitné slovenské, tie potom musia byť drahšie ako v cudzine
vicktor
16.11.17,06:54
Este nedostatok toaletaku a bude to zasa ako za sociku.
pavol54
16.11.17,08:27
Pred pár rokmi prišiel ku mne obchodník, chcel momentálne úzkoprofilový tovar ktorý som mal ale bol zmluvne zaistený pre stáleho odberateľa (je to výhoda aj nevýhoda) silou mocou chcel aby som mu z neho predal. Tak som prirátal možnú pokutu za nedodanie zmluvnému odberateľovi a tento jednorázový ho zobral, o rok som ponúkal v štandardných cenách zmluvnú dodávku - že ďakuje nechce.
lujza.j
25.11.17,11:33
220870
26.11.17,09:54
http://www.svssr.sk/potraviny/info_76_1_2017.asp
Ja mäso vôbec nejem .ale výrobky z mecomu kupujú asi len posledný zúfalci a sebevrahovia.Mecom vlastní Penta. Premýšlajte. Ktorý kontrolór pôde kontrolovať do Penty a rozdávať tam pokuty? Niečo podobné sú už takmer všetci veľkovýrobcovia.
lujza.j
26.11.17,10:15
Ja tu maso nekupujem.....nechcem kg maska za 3 koruny plne vody....ale to je moja volba..
misoft
26.11.17,10:20
http://www.svssr.sk/potraviny/info_76_1_2017.asp
Ja mäso vôbec nejem .ale výrobky z mecomu kupujú asi len posledný zúfalci a sebevrahovia.Mecom vlastní Penta. Premýšlajte. Ktorý kontrolór pôde kontrolovať do Penty a rozdávať tam pokuty? Niečo podobné sú už takmer všetci veľkovýrobcovia.
No to máš podobné, ako keby si povedal, že ktorý daňovák pôjde kontrolovať podnik nejakého "našeho" podnikateľa, keď nad ním drží "ochrannú" ruku sám najvyšší a najmúdrejší hranatý birmovaný bezstavovec....
pavol54
26.11.17,11:05
http://www.svssr.sk/potraviny/info_76_1_2017.asp
Ja mäso vôbec nejem .ale výrobky z mecomu kupujú asi len posledný zúfalci a sebevrahovia.Mecom vlastní Penta. Premýšlajte. Ktorý kontrolór pôde kontrolovať do Penty a rozdávať tam pokuty? Niečo podobné sú už takmer všetci veľkovýrobcovia.
Veterinár sedí v podstate stále v každom mäsokombináte alebo vo veľkom zariadení spracúvajúce mäso. A kontravzorky uložené v vo výrobnom podniku boli zdravotne nezávadné a nikto nevie ktorý kus bude odobraný ako kontravzorka. Takto bola zlikvidovaná martinská mliekáreň v ktorej výrobkoch sa našlo niečo čo sa tam v rámci procesu nemohlo dostať ale stála asi mesiac čo ju položilo.
misoft
26.11.17,17:33
Ohľadom Mekom-u - majú tam nejaké spory s Ukrajinou - z Ukrajiny požadujú 4 mil. € za čosi, na čo asi nemajú nárok, predložili (z Ukrajiny) nejaké nezrozumiteľné a falošné papiere, ohovárali a v tlači a kde sa dalo, uvádzali HOAXy, že z Mekomu su distribuované výrobky, vyrobené zo zdochlín a pod.
Takže by som sa ani nedivil, ak by v tých dvoch výrobkoch nebola "cudzia" ruka zahrabaná - rozumej sabotáž.
vicktor
04.12.17,15:08
Z deviatich slovenských výrobcov Spišských párkov ... neprešiel testom ani jeden producent.

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/450188-test-spisskych-parkov-vzor-2017-nepresiel-ani-jeden-vyrobca/
Tweety
04.12.17,18:29
Z deviatich slovenských výrobcov Spišských párkov ... neprešiel testom ani jeden producent.

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/450188-test-spisskych-parkov-vzor-2017-nepresiel-ani-jeden-vyrobca/
Len škoda, že kontrolóri na to prišli omnoho neskôr ako spotrebitelia.
bettylou
15.12.17,06:17
Neviem, či to tu už náhodou nebolo:

https://www.youtube.com/watch?v=TQAZLtxh0ww
arizona
15.12.17,12:05
DESIVÉ odhalenie testu: Ryžové chlebíčky a kaše pre bábätká sú plné nebezpečného jedu!

https://www1.pluska.sk/Rady-a-tipy/Velky-test-potravin-pre-babaetka-Ryzove-chlebicky-a-kase-su-plne-nebezpecneho-arzenu
bettylou
19.12.17,06:45
korela
27.12.17,17:45
V Německu spočítali, že průměrný zákazník supermarketu si v každém košíku odváží asi osmačtyřicet jedů, od barviv přes konzervanty po dochucovadla a stabilizátory, které jsou obsaženy v pochutinách, jako jsou uzeniny, cukrovinky a další, nikoli v základních potravinách!
https://www.ceskaordinace.cz/mudr-jan-sula-ckr-955-9864.html
KoxXxo
13.01.18,22:09
220870
14.01.18,11:33
Tweety
16.01.18,08:38
vicktor
16.01.18,09:31
V supermarketoch sa da kupit "med" s popisom "zmes medov z krajin EU a mimo krajin EU" - ja to chapem ze je pancovany.
KoxXxo
16.01.18,10:32
V supermarketoch sa da kupit "med" s popisom "zmes medov z krajin EU a mimo krajin EU" - ja to chapem ze je pancovany.
chápeš to správne!
pavol54
17.01.18,17:29
V supermarketoch sa da kupit "med" s popisom "zmes medov z krajin EU a mimo krajin EU" - ja to chapem ze je pancovany.
a vieš ako sa dá zistiť že je med pančovaný?
Pri rôznych potravinových podvodoch si spomeniem na film "Sladké starosti".
a čašníka Andyho Hrica pri výrobe originálneho koňaku.
Každý med raz zcukornatie laik vidí, počet peľových zŕn spočíta odborník a IZOSWEET z kukurice je lacnejší a najmä nikdy nezcukornatie
pavol54
17.01.18,17:46
posledné kontroly SLOVENSKÝCH POTRAVÍN
trdelník, mal to čo nemal mať
žitavská paprika nefarbí ako žitavská, asi naopak nemala to čo mala mať
lujza.j
17.01.18,18:04
Citala som diskusiu...tiez som nazoru....ze aky vyrobca trdla.....trdlo je moja srdcofka....
vicktor
18.01.18,06:42
O mede som kedysi davno pocul ine - med skukornatie ak vcelar pridava do medu cukor, ak je med "origomed", ten scukornatiet nema.
Zitavska paprika bola malo farebna ... no mozno menej svietilo slnko, tak sa nevyfarbila ... no boooze.
pavol54
18.01.18,07:14
O mede som kedysi davno pocul ine - med skukornatie ak vcelar pridava do medu cukor, ak je med "origomed", ten scukornatiet nema.
Zitavska paprika bola malo farebna ... no mozno menej svietilo slnko, tak sa nevyfarbila ... no boooze.
tomu sa hovorí "FAKE NEWS"
lepšie je raz vedieť ako stokrát počuť. Môj med určite nebol cukrovaný, všetok scukornatel najdlhšie vydrží čistý agát A ešte máš predstavu ako by sa mal miešať cukor s medom? Ak to mám robiť, to si môžem rovno kúpiť izosweet 210 ktorý má aj po rokoch konzistenciu ako čerstvý med. A ešte tá technológia miešania cukru s medom dáš predstavu ako to vykonať?
K tej paprike - nie každá odroda papriky vytvorí dostatok červeného farbiva aj keby na ňu slnko svietilo na rovníku
vicktor
18.01.18,11:19
Pred cca 45 rokmi slova este FAKE a FAK neboli, tak som pocul.
Neslo o to ze spekulant sypal cukor do medu, ale cukrom prikrmoval vcely.
lujza.j
18.01.18,11:31
Viktor..ked ukradnes vcelam ich jedlo-med.....oni to nevyrabaju pre nas...niektori im zoberu vsetko a tocia med stale..tak co asi papaju
http://www.pv.sk/vcely/prax_clanky045.asp
pavol54
18.01.18,12:08
Pred cca 45 rokmi slova este FAKE a FAK neboli, tak som pocul.
Neslo o to ze spekulant sypal cukor do medu, ale cukrom prikrmoval vcely.
Ak v dobe produkcie medu začne prikrmovať tak automaticky sa uspokoja a znižuje sa dodávka zo zberu na rastlinách takže nie že získa ale stratí, lebo to čo je na poli nemusí kupovať. Treba vždy rozlíšiť medzi správnymi info a nesprávnymi.
bettylou
28.01.18,09:49
V supermarketoch sa da kupit "med" s popisom "zmes medov z krajin EU a mimo krajin EU" - ja to chapem ze je pancovany.

šak ked sa včely pesticídmi hubia, šak okrasné rastliny treba striekať, bez rozuma, bez ohľadu na znášku včiel... veď však na to máme, a sprej má hociktorá/ý hlupák v ruke, včela zanesie do úľa, roje kapú, ale med by chcel každý, tak samozrejme, že sa pančuje, keby včely neboli otrávené, tak je poriadny med. Čo komu na tom nie je jasné
lujza.j
28.01.18,09:59
Taku vcelu stražkine do ula nevpustia...
bettylou
28.01.18,11:28
Taku vcelu stražkine do ula nevpustia...

Tak potom je problém inde :) trebárs v imunite strážkiň... nemusí byť..
Tweety
28.01.18,11:53
lujza.j
28.01.18,13:28
Keby tu lacnu kuracinu nik nekupoval...nebola by....takze asi tak.....a tak je to aj pri inych potravinach....
pavol54
28.01.18,13:45
pavol54
28.01.18,13:47
Keby tu lacnu kuracinu nik nekupoval...nebola by....takze asi tak.....a tak je to aj pri inych potravinach....
No nekúp ak je v akcii, ak by nebola lacná naša, potom aj poľská môže zdražieť A teraz sa v tom vyznaj
lujza.j
28.01.18,14:34
neviem kolko stojí ked nie je v akcii....v akcii podla tv za korunku pade....
"moja" je za 3,99...kura max kilo 30-40...koža žltučka...
pavol54
28.01.18,16:08
neviem kolko stojí ked nie je v akcii....v akcii podla tv za korunku pade....
"moja" je za 3,99...kura max kilo 30-40...koža žltučka...
Inak minule jedni ponúkli kurča že z volného chovu, hovorím že dobre, verím lebo malo aj hrabáky (neočistené) a vypitvané malo takmer 3 kg zobral som ale že pre budúcnosť ďakujem. tá koža obelie aj pri strojovom čistení
korela
29.01.18,17:47
misoft
30.01.18,11:08
Čo poviete na toto:
http://api.traq.li/story/viewall3/20527/75546506:90723156,90708467,90715475,90733153,90735 978,90733218,90704110,90348845,90346467?sig=ea374b 5eab1db2d8b5f12c174852b2e957d7fb28863017c70183134c c3fd77a0&order=0
Čo na to? Niekde ani vodu nemajú, ak majú, nemajú ostatné.... a to mlieko by sa tam pekne zúžitkovalo. Lenže niekto by o prachy prišiel....... a to sa predsa "nesmie"....
korela
30.01.18,11:13
Čo poviete na toto:
http://api.traq.li/story/viewall3/20527/75546506:90723156,90708467,90715475,90733153,90735 978,90733218,90704110,90348845,90346467?sig=ea374b 5eab1db2d8b5f12c174852b2e957d7fb28863017c70183134c c3fd77a0&order=0
Čo na to? Niekde ani vodu nemajú, ak majú, nemajú ostatné.... a to mlieko by sa tam pekne zúžitkovalo. Lenže niekto by o prachy prišiel....... a to sa predsa "nesmie"....
No jednak to, ale mne to pripomína zásoby pre vojnové časy. A aj pre štáty, kde to majú umiestnené.
arizona
30.01.18,11:35
pavol54
30.01.18,17:26
Clanok sice z CR,ale u nas je to asi rovnako zle...http://www.ceskatelevize.cz/ct24/veda/2376595-ceska-zemedelska-puda-je-plna-pesticidu-vcetne-10-let-zakazaneho-toxickeho-simazinu


U nas sa to nepise tak otvorene http://api.traq.li/story/viewall3/20527/75546506:90723156,90708467,90715475,90733153,90735 978,90733218,90704110,90348845,90346467?sig=ea374b 5eab1db2d8b5f12c174852b2e957d7fb28863017c70183134c c3fd77a0&order=0
U nás ak nepoužíva pesticídy vyfasuje pestovateľ sankciu prvý raz 20% druhý raz 40% opakovane až 80% dotácie poskytovanej na agroeko pestovanie ale je to požiadavka plnenie noriem EU. zdroj Nariadenie vlády 75/2015
korela
31.01.18,01:07
V 80. rokoch som čítala v nejakom slov. ekologickom časopise, že v tom čase sa na Slovensku nachádzali až tri zachované "panenské" pôdne plochy, spomínam si už iba na jednu z nich, a síce niekde pri Trenčíne. Ale boli od seba riadne vzdialené.
arizona
31.01.18,06:20
Clanok sice z CR,ale u nas je to asi rovnako zle...http://www.ceskatelevize.cz/ct24/veda/2376595-ceska-zemedelska-puda-je-plna-pesticidu-vcetne-10-let-zakazaneho-toxickeho-simazinu


U nas sa to nepise tak otvorene http://api.traq.li/story/viewall3/20527/75546506:90723156,90708467,90715475,90733153,90735 978,90733218,90704110,90348845,90346467?sig=ea374b 5eab1db2d8b5f12c174852b2e957d7fb28863017c70183134c c3fd77a0&order=0
U nás ak nepoužíva pesticídy vyfasuje pestovateľ sankciu prvý raz 20% druhý raz 40% opakovane až 80% dotácie poskytovanej na agroeko pestovanie ale je to požiadavka plnenie noriem EU. zdroj Nariadenie vlády 75/2015
Dobre to chapem???
To akoze nam EU nariadila,ze pesticidy MUSIME pouzivat?Ak nie, tak pestovatelia dostanu pokutu?
korela
31.01.18,07:28
V 80. rokoch som čítala v nejakom slov. ekologickom časopise, že v tom čase sa na Slovensku nachádzali až tri zachované "panenské" pôdne plochy, spomínam si už iba na jednu z nich, a síce niekde pri Trenčíne. Ale boli od seba riadne vzdialené.
Neprekáža mi mínuska, nech ju dal ktokoľvek, ale zaujímalo by ma, v čom je info nepresné. Dokázať to nemôžem, pretože všetky staré materiály vyhadzujem. Aleže išlo iba o tri lokality, na to dám krk. Nespomínam si na názov toho odborného periodika, mala som ho najskôr z Min. les. a vod. hospodárstva.
Ale oni ho nemuseli vydávať.
pavol54
31.01.18,07:43
Clanok sice z CR,ale u nas je to asi rovnako zle...http://www.ceskatelevize.cz/ct24/veda/2376595-ceska-zemedelska-puda-je-plna-pesticidu-vcetne-10-let-zakazaneho-toxickeho-simazinu


U nas sa to nepise tak otvorene http://api.traq.li/story/viewall3/20527/75546506:90723156,90708467,90715475,90733153,90735 978,90733218,90704110,90348845,90346467?sig=ea374b 5eab1db2d8b5f12c174852b2e957d7fb28863017c70183134c c3fd77a0&order=0
U nás ak nepoužíva pesticídy vyfasuje pestovateľ sankciu prvý raz 20% druhý raz 40% opakovane až 80% dotácie poskytovanej na agroeko pestovanie ale je to požiadavka plnenie noriem EU. zdroj Nariadenie vlády 75/2015
Dobre to chapem???
To akoze nam EU nariadila,ze pesticidy MUSIME pouzivat?Ak nie, tak pestovatelia dostanu pokutu?
V princípe áno, lebo musíš doložiť rozbory reziduí pesticídov. Ak neboli rozbory doložené pretože neboli použité (paradox ani nie sú žiadne povolené aplikovať takže nemáš čo použiť) tak 20% DOLE
lujza.j
31.01.18,07:46
:eek: fasa
pavol54
31.01.18,08:43
:eek: fasa
som si predstavil,že policajti ma budú kontrolovať na alkohol tak, že im pri kontrole doložim od doktora rozbor krvi na alkohol vykonaný pred jazdou, inak by to bolo hodnotené ako jazda pod vplyvom alkoholu. Darmo by som im tvrdil že som abstinent.
Dáša_
31.01.18,10:08
počkaj, nemiešaš to? Ty musíš doložiť rozbor. Bez ohľadu na to, či ich používaš alebo nie. To predsa neznamená, že keď ich nepoužívaš, tak máš znížené peniaze. To podľa mňa len znamená, že si ten rozbor nedal urobiť. Je jedno, z akého dôvodu.
Alebo mi chceš povedať, že keď ten rozbor ukáže, že máš malé, minimálne, podnormové zvyšky pesticídov, vtedy ti dajú "pokutu"?
pavol54
31.01.18,10:29
počkaj, nemiešaš to? Ty musíš doložiť rozbor. Bez ohľadu na to, či ich používaš alebo nie. To predsa neznamená, že keď ich nepoužívaš, tak máš znížené peniaze. To podľa mňa len znamená, že si ten rozbor nedal urobiť. Je jedno, z akého dôvodu.
Alebo mi chceš povedať, že keď ten rozbor ukáže, že máš malé, minimálne, podnormové zvyšky pesticídov, vtedy ti dajú "pokutu"?
Nie sú povolené prípravky(ani neexistujú) ALE NARIADENIE požaduje predložiť rozbor na reziduá pesticídov ale na akú účinnú látku ak žiadna nie je povolená? ak nie je povolená tak nemôže byť reziduum v plode alebo by som musel dať nechať preveriť všetky možné povolené prípravky na Slovensku Napríklad na likvidáciu buriny v uhorke neexistuje ani v EU chemický prípravok ale treba predložiť rozbor že v uhorke nie je reziduum použitého prípravku. AKÉHO?? Nie je predložený rozbor (NEEXISTUJÚCEJ LÁTKY) 20 % dole I.rok, II rok 20+ 20
Tweety
14.02.18,06:28
lujza.j
14.02.18,06:30
Lajt:D
buchač
14.02.18,07:04
podvodnícke párky

Ujovina na kvadrát....a nie podvod.
Veď tu ide o výrobnú vadu jedného kúska - vzduchová bublina a nie o nejaký úmysel.
Prečo nie je narezaný a odfotený aj ten druhý kus ? Lebo niet dôvodu ?
Ale prečo by sme si nekopli ?
Vždy lepší leight, ako nejaký plný sajrajt...
Dáša_
14.02.18,08:25
podvodnícke párky

Ujovina na kvadrát....a nie podvod.
Veď tu ide o výrobnú vadu jedného kúska - vzduchová bublina a nie o nejaký úmysel.
Prečo nie je narezaný a odfotený aj ten druhý kus ? Lebo niet dôvodu ?
Ale prečo by sme si nekopli ?
Vždy lepší leight, ako nejaký plný sajrajt...

mne sa nejak zdá, že pýrky sa kupujú na váhu. A tak myslím, že sa tá diera v merateľných číslach neprejaví :D
Tweety
14.02.18,08:28
NIe, neprejaví ale ak si kúpiš napr. jeden pár takýchto, tak sa asi veľmi nenaješ. :---
vicktor
14.02.18,08:40
To nie je podvod, ale podnikatelsky napad - do dutiny si das horcicu. :D
Tweety
14.02.18,08:43
To nie je podvod, ale podnikatelsky napad - do dutiny si das horcicu. :D
Taký horúci pes.
vicktor
19.02.18,13:04
arizona
22.02.18,07:53
V bylinkových čajoch si lúhujeme aj pestrý koktejl pesticídov a zvyškov nevytriedených jedovatých rastlín. Kontaminovanú zmes objavil český test až v tretine skúmaných výrobkov. Výnimkou nie sú ani čaje určené pre malé deti.

https://gazduj.etrend.sk/clanky-gazduj/smrdia-pesticidmi-v-teste-cajov-vybuchla-tretina-vyrobkov.html?utm_source=FB
arizona
22.02.18,07:57
Naraziť v obchodoch na kyslú kapustu vo vrecúškach s pravým nálevom bez konzervačných látok, primeranou dávkou vitamínu C a probiotík je vzácne. Niektoré značky môžu konkurovať sterilizovanej kapuste v pohároch
https://gazduj.etrend.sk/clanky-gazduj/test-kyslej-kapusty-od-vitaminovej-bomby-maju-niektore-znacky-daleko.html
lujza.j
22.02.18,10:59
Minuly rok na šutaku debata o kapuste....niekto dal recept na nakladanu kapustu do poharov....robila som....bola vinivini...nepotrebujem ani stupavsku....lebo ani ta uz nemusi byt origoš ...
.aj surova aj v kapustnici vyborna
vicktor
22.02.18,11:48
Stupavska ... pocul som od jedneho mladeho muza ze jeho babka ma dva recepty - jeden pre seba a rodinu, druhy do trznice v BA.
Inak v Stupave su akurat tak Dni zela, ale ono sa pestuje a predava v Maste, nie v Stupave.
kukučka
26.02.18,15:04
Naraziť v obchodoch na kyslú kapustu vo vrecúškach s pravým nálevom bez konzervačných látok, primeranou dávkou vitamínu C a probiotík je vzácne. Niektoré značky môžu konkurovať sterilizovanej kapuste v pohároch
https://gazduj.etrend.sk/clanky-gazduj/test-kyslej-kapusty-od-vitaminovej-bomby-maju-niektore-znacky-daleko.html

To sa ani nedá, je to logický nezmysel. Kapusta kvasí stále, tie vrecúška by roztrhala.
buchač
26.02.18,15:11
Fanatizmus v jedálničku, choroba . ..
25. februára 2018 08:16, Prečítané 808x

… v očiach. Prišlo mi video, v ktorom akýsi vychudnutý fanatik bledej tváre, prepadnutých líc, s kruhmi pod očami mi vysvetľoval, aké nebezpečné sú rôzne nezdravé jedlá, napríklad údeniny, bravčová masť, či rôzne vyprážané pochúťky.

Pri pohľade do jeho tváre ma napadlo – priateľu, radšej budem jesť nezdravé jedlá, než by som mal vyzerať tak „zdravo“, ako ty. Človek je, aby žil, ale nežije, aby jedol. No rozhodne nežije ani preto, aby sa hral na niečo, čím nie je … alebo dokonca sám sebe škodil odmietaním toho, čo mu chutí a konzumovaním toho, čo sa tak fatálne podpisuje na „zdravom“ vzhľade … fanatika.

Ale, ak už chce pomáhať ľuďom, možno by sa mohol realizovať v inej oblasti – napríklad kontroly toho, čo sa dnes môže ocitnúť na pultoch obchodov … tam sa nájde toxického odpadu požehnane …
pavol54
26.02.18,15:22
Naraziť v obchodoch na kyslú kapustu vo vrecúškach s pravým nálevom bez konzervačných látok, primeranou dávkou vitamínu C a probiotík je vzácne. Niektoré značky môžu konkurovať sterilizovanej kapuste v pohároch
https://gazduj.etrend.sk/clanky-gazduj/test-kyslej-kapusty-od-vitaminovej-bomby-maju-niektore-znacky-daleko.html

To sa ani nedá, je to logický nezmysel. Kapusta kvasí stále, tie vrecúška by roztrhala.
KECÁŠ Viem čo hovorím mal som jej 5 ton ani deko konzerváku ešte mi ostala paleta 100 pohárov nič sa nedeje
nehnevaj sa ale inak som to nemohol napísať. Kvasný proces končí cca do týždňa potom už prebieha fermentácia. Je to anaeróbny proces t.j. bez prístupu kyslíka. Ak sa k nej dostane kyslík začne prírodný proces hnitie, aby sa tomu zamedzilo tak tam moderní debili dávajú konzervačnú látku. Ak nemám možnosť kúpiť nabratú zo suda, to by som kúpil radšej sterilizovanú kvasenú kapustu v pohári , tá neobsahuje ani Ečka ani ftaláty(sú vo väčšine plastov)
pavol54
26.02.18,15:24
Minuly rok na šutaku debata o kapuste....niekto dal recept na nakladanu kapustu do poharov....robila som....bola vinivini...nepotrebujem ani stupavsku....lebo ani ta uz nemusi byt origoš ...
.aj surova aj v kapustnici vyborna
asi aj nechcem sa chváliť , len je trocha suchšia lebo kvasný plyn vytlačí kapustnicu
pavol54
26.02.18,15:57
Stupavska ... pocul som od jedneho mladeho muza ze jeho babka ma dva recepty - jeden pre seba a rodinu, druhy do trznice v BA.
Inak v Stupave su akurat tak Dni zela, ale ono sa pestuje a predava v Maste, nie v Stupave.
2% soli, jediný recept a potom môžeš hádzať do nej čo chceš, uvažuješ prečo by si robila starosti podradnou výrobou?
korela
26.02.18,15:59
https://secure.ce-tescoassets.com/assets/SK/254/8588000954254/ShotType1_328x328.jpg
VlastnostiBez konzervačných látok, Bez tepelnej úpravy
Zloženie
Kapusta biela rezaná, Cibuľa, Jedlá soľ, Rasca celá, Čierne korenie celé, Nové korenie celé, Bobkový list


Asi by sa našlo na trhu aj viac vo vrecku.
korela
26.02.18,16:10
Keď kupujem zo suda, už nemám tú istotu ako pred cca 30 rokmi. V tržnici som si kupovala, mala dva sudy, ktorú chcem ...aký je v nich rozdiel? ... v jednej je aspartam, pre diabetikov. V kapuste z Tesca nie je uvedený žiadny cukor, tak ako je to s cukrom v kyslej kapuste? Je nutný? Alebo sa už cukor pridáva všade iba z princípu?
misoft
26.02.18,16:12
Cukor do nakladanej kapusty? :eek:
Ja NIKDY žiadny cukor nepridávam.
lujza.j
26.02.18,16:29
Minuly rok na šutaku debata o kapuste....niekto dal recept na nakladanu kapustu do poharov....robila som....bola vinivini...nepotrebujem ani stupavsku....lebo ani ta uz nemusi byt origoš ...
.aj surova aj v kapustnici vyborna
asi aj nechcem sa chváliť , len je trocha suchšia lebo kvasný plyn vytlačí kapustnicu
Ano je suchsia-malo štavy....ale keby som ju niekomu na kostovku...isto by nevedel,ze doma z pohara a kvasila v obyvacke:Dna jesen urobim zas...
kukučka
26.02.18,16:48
No dobre, Pali, nie som odborník, kapustu sme držali v pivnici, zaťaženú v drevenom sude. V sobotu sme umyli, odobrali do hrnca na varenie, doliali vodou. O týždeň bola znovu kyslá, to bolo čo, ak nie kvasenie? A nemôžeš porovnávať kapustu v sáčku s kapustou kvasenou rovno v pohári. Popíš nám postup v konzervárni.
pavol54
26.02.18,18:30
https://secure.ce-tescoassets.com/assets/SK/254/8588000954254/ShotType1_328x328.jpg
VlastnostiBez konzervačných látok, Bez tepelnej úpravy
Zloženie
Kapusta biela rezaná, Cibuľa, Jedlá soľ, Rasca celá, Čierne korenie celé, Nové korenie celé, Bobkový list


Asi by sa našlo na trhu aj viac vo vrecku.


No dobre, Pali, nie som odborník, kapustu sme držali v pivnici, zaťaženú v drevenom sude. V sobotu sme umyli, odobrali do hrnca na varenie, doliali vodou. O týždeň bola znovu kyslá, to bolo čo, ak nie kvasenie? A nemôžeš porovnávať kapustu v sáčku s kapustou kvasenou rovno v pohári. Popíš nám postup v konzervárni.
veď práve bola zaťažená pod doskami a kameňom, ale kvasný proces prestal len tam ležala bez prístupu kyslíku tomu sa hovorí v anaeróbnom prostredí.
buchač
26.02.18,19:01
Keď kupujem

V kapuste z Tesca nie je uvedený žiadny cukor, tak ako je to s cukrom v kyslej kapuste?

Keď kupuješ, tak aj čítaj...


Ďalšie informácie

1 porcia (100 g) priemerne obsahuje: Energia 73kJ 17kcal <1%, Tuky <0,1g <1%, Nasýtené mastné kyseliny 0,1g <1%, Cukry 1,6g 2%, Soľ 2,2g 37% referenčného príjmu priemerného dospelého.*

https://potravinydomov.itesco.sk/groceries/sk-SK/products/2002013381365










...a Tesco ?...pche...
pavol54
26.02.18,19:52
Keď kupujem zo suda, už nemám tú istotu ako pred cca 30 rokmi. V tržnici som si kupovala, mala dva sudy, ktorú chcem ...aký je v nich rozdiel? ... v jednej je aspartam, pre diabetikov. V kapuste z Tesca nie je uvedený žiadny cukor, tak ako je to s cukrom v kyslej kapuste? Je nutný? Alebo sa už cukor pridáva všade iba z princípu?
Každý výrobca musí podľa zákona nechať urobiť atest výrobku na energetickú hodnotu (157EUR) kde sa uvádza okrem iného aj zloženie, soli, cukry, pevný podiel, atď. cukor v kvasenej kapuste vzniká štiepenim škrobov počas kvasenia. sú odrody kvasiarenských kapúst(s dlhou dobou rastu nad 150 dní kde sa vytvára dostatok škrobu, preto sú tieto kapusty po vykvasení sladkasté) Naopak, pri skorých kapustách 55 dňových síce prebehne kvasenie ale chýba táto sladkastá chuť.
Žabinka
26.02.18,20:06
mne chutí z kúpených sáčkových kvasená kapusta horti premium.. možno nie je parametrovo úplne kóšer, ale chuťovo ma najviac oslovila..
buchač
26.02.18,20:11
mne chutí z kúpených sáčkových kvasená kapusta horti premium.. možno nie je parametrovo úplne kóšer, ale chuťovo ma najviac oslovila..
Ty si môj človek...;) :)
Len túto kupujeme...odkedy sme prestali nakladať vlastnú.

Sú dva druhy - obaly. Jedna je v červenom a druhá v čiernom.
Červená nám chutí viac.
http://www.horti.sk/-vyroba-kapusty
vicktor
27.02.18,08:37
veď práve bola zaťažená pod doskami a kameňom, ale kvasný proces prestal len tam ležala bez prístupu kyslíku tomu sa hovorí v anaeróbnom prostredí.
Ponorena a zatazena bola hned od zaciatku Raz kvasi a inokedy nie?
Proces pokracuje, len uz nie tak burlivo.
Ked vyberam kapustu, tak odcerpam aj kapustnicu a dolejem cistou vodou. Zaujimave, ze aj po polroku je tekutina stale rovnako kysla kapustnica a nie vodicka. A kapusta je kysla ze ju treba premyvat, nie je ako rozmocena handra.
Ked sa na jar otepli a kapusta este ostane neminuta, manzelka ju natlaci do poharov a zasterelizuje. Nestaci ze pohare su naplnene az po vrch bez kyslika.

Aky je rozdiel medzi kvasenim, kysnutim a fermentaciou?
http://www.2012rok.sk/wp/umenie-zivota/27525-co-je-kysnutie-a-co-je-fermentovanie
Kvasenie je teda to, čo mnohí označujú ako fermentácia. Hovoríme teda o kvasenej zelenine (fermentovanej zelenine), či kvasenej kapuste, prípadne o kyslom mlieku (kyškanec, kyška), v týchto prípadoch je zbytočné zavádzať cudzie slovo „fermentácia“.
vicktor
27.02.18,08:41
Nasýtené mastné kyseliny 0,1g <1%, Cukry 1,6g 2%,
To este neznamena ze v konzervarni nasypali cukru.
Cukor je aj v plodinach. V kyslom jablku menej, v sladnej hruske viac. Bez pridavania.
Alebo tam pridali aj nasytene mastne kyseliny?
buchač
27.02.18,09:42
Nasýtené mastné kyseliny 0,1g <1%, Cukry 1,6g 2%,
To este neznamena ze v konzervarni nasypali cukru.
Cukor je aj v plodinach. V kyslom jablku menej, v sladnej hruske viac. Bez pridavania.
Alebo tam pridali aj nasytene mastne kyseliny?

Ta sme sa pobavili....;)
Teraz ešte daj info, prípadne skúsenosť, či si videl v nejakej kapuste (balená v IGELITOVOM vrecúšku) jablčko alebo nebodaj hruštičku.
Lebo ja veru nie....a v tej šmejďáckej od Tesca ani nevravím, tam skoro ani kapusta nie je.
;) :D

...apropó, osobne som ešte nepočul a ani nevidel recept, aby sa do kyslej (domácej produkcie) kapusty dávala niekedy hruška..bižalmy áno.
Ale šak kľudne beriem, každý má svoje chute, čiže môže byť, že niekto si urve aj hrušku do kapusty (a aj do seba pri nakladaní ;) ).
Nandrolon
27.02.18,10:00
Niektorí dávajú hrozno, aj strapec na spodok a aj listy viniča. Je to kvôli vyššiemu obsahu potrebných baktérií.
lujza.j
27.02.18,10:04
Ja som jablko...
misoft
27.02.18,10:13
Ja som jablko...
Aké? Červené? Zelené? Nahryznuté? :---:---:---
misoft
27.02.18,10:16
Niektorí dávajú hrozno, aj strapec na spodok a aj listy viniča. Je to kvôli vyššiemu obsahu potrebných baktérií.
A niekto i кукурузу....
lujza.j
27.02.18,10:46
Duski kápusta rakuska aj jabuko:---
korela
27.02.18,11:54
Keď kupujem

V kapuste z Tesca nie je uvedený žiadny cukor, tak ako je to s cukrom v kyslej kapuste?

Keď kupuješ, tak aj čítaj...


Ďalšie informácie

1 porcia (100 g) priemerne obsahuje: Energia 73kJ 17kcal <1%, Tuky <0,1g <1%, Nasýtené mastné kyseliny 0,1g <1%, Cukry 1,6g 2%, Soľ 2,2g 37% referenčného príjmu priemerného dospelého.*

https://potravinydomov.itesco.sk/groceries/sk-SK/products/2002013381365

...a Tesco ?...pche...
Keď si už tak sprosto odpovedal, tak ja si dovolím doplniť, aby si sa dovzdelal. Na priemyslovke ste to zrejme nepreberali, ale sčítaný človek to vie i tak.

Vicktor ti to pekne vysvetlil.
korela
27.02.18,12:03
Mne išlo o to, načo tam pridávajú diabetikom aspartam. Ten sa teda v plodinách prirodzene nenachádza určite. Pretože ak aspartam, kde mám istotu, že v druhom sude nebude rafinovaný cukor.
Išla som sa pozrieť do chladničky na kapustu z Lidla - kapusta Lidl stánok, tá obsahuje dokonca iba soľ. A keď ju uvarím, a nejem surovú, tak mi je úplne jedno, či obsahuje vit. C. A dochutím jedlo ako chcem.
Aj Horti kúpim ak ju majú (odkedy ju spomenula Žabinka na šuťáku), v našej Bille nie je vždy, Tesco má túto stále a aj Lidl stánkovú.
Ja si etikety čítam roky.
korela
27.02.18,12:07
Nasýtené mastné kyseliny 0,1g <1%, Cukry 1,6g 2%,
To este neznamena ze v konzervarni nasypali cukru.
Cukor je aj v plodinach. V kyslom jablku menej, v sladnej hruske viac. Bez pridavania.
Alebo tam pridali aj nasytene mastne kyseliny?

Ta sme sa pobavili....;)
Teraz ešte daj info, prípadne skúsenosť, či si videl v nejakej kapuste (balená v IGELITOVOM vrecúšku) jablčko alebo nebodaj hruštičku.
Lebo ja veru nie....a v tej šmejďáckej od Tesca ani nevravím, tam skoro ani kapusta nie je.
;) :D

...apropó, osobne som ešte nepočul a ani nevidel recept, aby sa do kyslej (domácej produkcie) kapusty dávala niekedy hruška..bižalmy áno.
Ale šak kľudne beriem, každý má svoje chute, čiže môže byť, že niekto si urve aj hrušku do kapusty (a aj do seba pri nakladaní ;) ).

Veľmi pochybujem, že si sa pobavil. Nedokážeš si uznať prehru, ani žiadny argument. A okamžite si prepol na druhú koľaj, snaha sa rýchlo odkloniť od témy ako vždy dlhým traktátom od veci, proste zahovoriť.
buchač
27.02.18,12:14
ako vždy dlhým traktátom od veci, proste zahovoriť.
Na tvojich sprostostiach sa VŽDY pobavím...VŽDY !!!

Môj jeden traktát o dvoch odsekoch nemajú šancu na TRI (niekedy aj viac) príspevky ničom (zameň za iné slovo).


Badatel alebo Dušek dnes nebude...žiadne videjko na tému kyslá kapousta ?
korela
27.02.18,12:24
Výsledky z dTestu nemám, iba pohľad Žideka.
http://www.pluska.sk/spravy/ekonomika/jaroslav-zidek-testoval-kvasenu-kapustu-ktora-je-najlepsia-do-vianocnej-kapustnice.html a že tam trčí práve aj tá z Tesca, výrobca výrobca: H plus H kvasiareň Mária Hájasová, Komárno.
.

"Hľadajte bezéčkovú
„Ja dávam prednosť kvasenej kapuste bez konzervačných látok. Už aj v supermarketoch dostať kapustu, čo nemá éčka,“ hovorí Ing. Suhaj."
No a o to presne ide aj mne.
.
V tomto malom teste redakcie vyhrala kapusta z Tesca, mohli uviesť uchutnávačov, veľmi objektívne to zrejme nebude, málo vzoriek. Ale i tak zaujímavý pohľad, takže sa výrobkyňa nemusela prepadnúť od hanby, keďže je jej výrobok na 1. mieste.
http://www.pluska.sk/spravy/ekonomika/redakcia-testovala-ktora-kvasena-kapusta-chuti-najlepsie.html
korela
27.02.18,12:29
ako vždy dlhým traktátom od veci, proste zahovoriť.
Na tvojich sprostostiach sa VŽDY pobavím...VŽDY !!!

Môj jeden traktát o dvoch odsekoch nemajú šancu na TRI (niekedy aj viac) príspevky ničom (zameň za iné slovo).


Badatel alebo Dušek dnes nebude...žiadne videjko na tému kyslá kapousta ?

Vševedko, prečo ma teda čítaš? :-)))
vicktor
27.02.18,13:23
Ta sme sa pobavili....;)
Teraz ešte daj info, prípadne skúsenosť, či si videl v nejakej kapuste (balená v IGELITOVOM vrecúšku) jablčko alebo nebodaj hruštičku.
Dvakrat citaj, 5x rozmyslaj, az potom raz odpovedaj. Odpisal si mimo.
Žabinka
27.02.18,13:30
zdravé, chemicky neošetrované citróny, priamo zo stromu.. už sa na ne teším.. dúfam že to nevyhodia z batožiny pri letiskovej kontrole..
vicktor
27.02.18,14:30
Budes ich musiet pozut priamo pred nimi.
Žabinka
27.02.18,14:57
Budes ich musiet pozut priamo pred nimi.
kamarátova mamka musela odjesť z mandarínok.. už začali padať zo stromu, tak ako riadna gazdiná ich nechcela nechať tak, a obrala si za tašku, no do lietadla jej povolili zobrať len 1kg.. bolo jej to ľúto vyhodiť, tak ich pred odletom jedla..:D zlatá..
pavol54
27.02.18,15:34
Budes ich musiet pozut priamo pred nimi.
kamarátova mamka musela odjesť z mandarínok.. už začali padať zo stromu, tak ako riadna gazdiná ich nechcela nechať tak, a obrala si za tašku, no do lietadla jej povolili zobrať len 1kg.. bolo jej to ľúto vyhodiť, tak ich pred odletom jedla..:D zlatá..
mandarínky hej, ale citróny ani pred dychovkou (vieš ako naštveš dychovú kapelu? začneš pred nimi jesť citrón a je po hudobnej produkcii)
korela
13.03.18,23:10
kukučka
17.03.18,14:35
práve naživo na Slobodnom vysielači
korela
19.03.18,13:12
Ak si v supermarkete kupujete balenú vodu, zbystrite pozornosť! Neuveríte, čo obsahuje a čo do tela prijímate
https://www.babskeveci.sk/balena-voda-obsahuje-ciastocky-mikroplastov-potvrdilo-who/?utm_campaign=958382&utm_source=SendPulse&utm_medium=push
.
Ľudia, ktorí prichádzajú denne do styku s kontrolnými vzorkami vody zo studní z verejných vodovodov, sa kupovaným vyhýbajú. Ak je vo vode veľa chlóru, treba je nechať chvíľu odstáť, vyprchá. Dnes majú už asi všetky naše vodárne automatické chlorátory, nemalo by dochádzať k menšiemu riedeniu ako ešte v 70. r.
Vraj na Lucku sa nedá tiež spoľahnúť.
pavol54
19.03.18,17:29
Ak si v supermarkete kupujete balenú vodu, zbystrite pozornosť! Neuveríte, čo obsahuje a čo do tela prijímate
https://www.babskeveci.sk/balena-voda-obsahuje-ciastocky-mikroplastov-potvrdilo-who/?utm_campaign=958382&utm_source=SendPulse&utm_medium=push
.
Ľudia, ktorí prichádzajú denne do styku s kontrolnými vzorkami vody zo studní z verejných vodovodov, sa kupovaným vyhýbajú. Ak je vo vode veľa chlóru, treba je nechať chvíľu odstáť, vyprchá. Dnes majú už asi všetky naše vodárne automatické chlorátory, nemalo by dochádzať k menšiemu riedeniu ako ešte v 70. r.
Vraj na Lucku sa nedá tiež spoľahnúť.
Teraz si predstav tú kampaň proti oblečeniu z prírodných materiálov (konkrétne koža), a je ich vraj lepšie nahradiť umelými. záver koža, vlna, rastlinné vlákna sa časom sami rozložia, ale plasty sú nezničiteľné, niektoré živočíchy rozdrobia na mikročastice ktoré sa im dostanú do organizmu, alebo ich vylúčia a zostanú vo vode podobný cyklus je aj z hormonálnou antikoncepciou, ktorá sa vylučuje močom a ani čističky ju nedokážu eliminovať, tak si ju s pitnou vodou dajú aj muži a neplodnosť je na svete, však sa ubijeme sami ani vojny nepotrebujeme. To všetko len preto, že do ceny výrobku nie je zarátaná aj cena na jeho likvidáciu
korela
19.03.18,20:10
Hej. Najlepšie začať tu. Dobrá zostava bola pre deti 28.2. t.r.
https://www.olo.sk/najlepsie-triedenie-je-netvorba-odpadu/
korela
31.03.18,08:36
pavol54
31.03.18,11:03
https://fitastyl.sk/clanky/vyziva/chovany-losos-zial-nema-vela-spolocneho-s-originalom-ktory-plava-volne-vo-vodach-oceanu

Čiže rastové hormóny.
radšej, ako telo plné mikroplastov a rôznych hormonálnych výlučkov po ľuďoch. (rybacinu takmer vôbec nejem a morskú kvôli plastom v mori už vôbec )
korela
31.03.18,11:14
https://fitastyl.sk/clanky/vyziva/chovany-losos-zial-nema-vela-spolocneho-s-originalom-ktory-plava-volne-vo-vodach-oceanu

Čiže rastové hormóny.
radšej, ako telo plné mikroplastov a rôznych hormonálnych výlučkov po ľuďoch. (rybacinu takmer vôbec nejem a morskú kvôli plastom v mori už vôbec )
Nechce sa mi veriť, až je to až také zlé, aj keď je voda kvapalina, nezáleží aj od oblasti výlovu? Býva to označené na baleniach. Zrejme vieš, čo píšeš.
V čom prijímaš D vit., ak to nie príliš osobné? Iba slnko?
pavol54
31.03.18,11:40
https://fitastyl.sk/clanky/vyziva/chovany-losos-zial-nema-vela-spolocneho-s-originalom-ktory-plava-volne-vo-vodach-oceanu

Čiže rastové hormóny.
radšej, ako telo plné mikroplastov a rôznych hormonálnych výlučkov po ľuďoch. (rybacinu takmer vôbec nejem a morskú kvôli plastom v mori už vôbec )
Nechce sa mi veriť, až je to až také zlé, aj keď je voda kvapalina, nezáleží aj od oblasti výlovu? Býva to označené na baleniach. Zrejme vieš, čo píšeš.
V čom prijímaš D vit., ak to nie príliš osobné? Iba slnko?
tie ryby migrujú ako vtáci, Moja stará mama nikdy nejedla ani ryby ani hríby a do do 88 rokov nebola u lekára, dožila sa 93 rokov fyzicky, psychicky, aj myslením bola svieža. Takže takmer celý deň vonku
korela
31.03.18,12:15
https://fitastyl.sk/clanky/vyziva/chovany-losos-zial-nema-vela-spolocneho-s-originalom-ktory-plava-volne-vo-vodach-oceanu

Čiže rastové hormóny.
radšej, ako telo plné mikroplastov a rôznych hormonálnych výlučkov po ľuďoch. (rybacinu takmer vôbec nejem a morskú kvôli plastom v mori už vôbec )
Nechce sa mi veriť, až je to až také zlé, aj keď je voda kvapalina, nezáleží aj od oblasti výlovu? Býva to označené na baleniach. Zrejme vieš, čo píšeš.
V čom prijímaš D vit., ak to nie príliš osobné? Iba slnko?
tie ryby migrujú ako vtáci, Moja stará mama nikdy nejedla ani ryby ani hríby a do do 88 rokov nebola u lekára, dožila sa 93 rokov fyzicky, psychicky, aj myslením bola svieža. Takže takmer celý deň vonku
Krásny vek. Neďaleko máme záhradníka, poznáme sa 40 rokov, celý deň je vonku, vidno na ňom, zdravý človek, vek sa mu zastavil.
Na YT cz veterinár Staněk propagoval veterinárny D vit., vraj je vhodnejší aj pre ľudí.
bettylou
31.03.18,12:40
[QUOTE="korela"]Ak si v supermarkete kupujete balenú vodu, zbystrite pozornosť! Neuveríte, čo obsahuje a čo do tela prijímate
https://www.babskeveci.sk/balena-voda-obsahuje-ciastocky-mikroplastov-potvrdilo-who/?utm_campaign=958382&utm_source=SendPulse&utm_medium=push
.
..., však sa ubijeme sami ani vojny nepotrebujeme. To všetko len preto, že do ceny výrobku nie je zarátaná aj cena na jeho likvidáciu

A to je to, nehasí sa príčina, ale dôsledok. Lebo zarátavanie ceny problém nevyrieši.
kukučka
25.04.18,19:17
ja to síce kúpim len výnimočne, kuk jogurty
http://weeks.cz/vsimli-jste-si-ze-prestala-reklama-na-jogurty-vime-proc/
vicktor
26.04.18,06:09
Aku mate skusenost s pozltovym olejom? :)
Dokazete prelozit ako to bolo v nemcine?
buchač
26.04.18,06:18
Aku mate skusenost s pozltovym olejom? :)
Dokazete prelozit ako to bolo v nemcine?
Predsa dedukciou by som dal - púpavový...alebo čo za kvet to tam je
buchač
26.04.18,06:19
vicktor
26.04.18,06:46
Dedukcia sa spravne zamerala na obrazok, ale netrafila dobre.
lujza.j
26.04.18,08:38
Svetlicovy olej...mam v nom macerovany zeleny caj
vicktor
26.04.18,09:10
Neuhadla.
Mimochodom, svetlica moze byt strela na osvetlenie terenu alebo izbica.
lujza.j
26.04.18,09:20
Ja ho kupujem ako požltovy....je to z bodliaku...este ma aj iny nazov....
vicktor
26.04.18,09:25
Ano, z bodliaku. :)
Ale co je to za slovo "pozltovy"? Preco nie je bodliakovy???
Žabinka
26.04.18,09:32
Ano, z bodliaku. :)
Ale co je to za slovo "pozltovy"? Preco nie je bodliakovy???
lebo to nie je bodliak, ale rastlina podobná bodliaku, nepravý šafrán..;)
požlt farbiarsky..
vicktor
26.04.18,10:29
Distel = bodliak
Žabinka
26.04.18,11:06
Distel = bodliak
to je síce pekné, že si to nemci takto preložili, ale nie je to pravda.. papier znesie veľa.. nemyslím preklad, ten je možno ok, neviem nemecky.. ale obrázok kvetu sa nerovná bodliak..
požlt farbiarsky - Carthamus tinctorius
https://www.exoflora.sk/kvety/pozlt-farbiarsky/
bodliak - Carduus
https://sk.wikipedia.org/wiki/Bodliak
Tweety
03.05.18,09:09
korela
06.05.18,08:55
https://www.babskeveci.sk/budte-opatrni-ked-kupujete-banany-citajte-pozorne-co-znamenaju-tieto-nalepky-na-nich/

A práve uprednostňujem Dole a Chiquity kvôli chuti. Zbytok je bez chuti. Bukovský odporúča aj kg denne, mne jeden raz týždeň, ak vôbec, nie ním.
vicktor
07.05.18,05:48
Prave som vytiahol z kabele desiatovy banan a je bez nalepky ... clanok nehovori co mam s nim urobit...
lujza.j
07.05.18,09:54
Čikiti minuly tyden v penny..zelene ako fras..asi nie....kupujem banana v lidli stale rovnaka znacka...myslim,ze tri druhy maju bio,ferovy obchod a tieto.....ci je pod jednou znackou a rovnaka sorta netusim....ale chut byva odlisna...moc to neprezivam:) lebo skutocne banana ma sused na costa rice...co si odfakli v zahrade zo stromu:D
pavol54
07.05.18,15:52
https://www.babskeveci.sk/budte-opatrni-ked-kupujete-banany-citajte-pozorne-co-znamenaju-tieto-nalepky-na-nich/

A práve uprednostňujem Dole a Chiquity kvôli chuti. Zbytok je bez chuti. Bukovský odporúča aj kg denne, mne jeden raz týždeň, ak vôbec, nie ním.
a o tom mlieku čo bolo prebaľované x krát a poznalo sa to podľa čísla nič? Dnes akcia na banány žiadne čiarové kódy na nálepkách neboli
korela
07.05.18,16:06
Ja som si nevšimla zatiaľ nikdy čiarové kódy, ale zato bežne v jednej krabici výskyt banánov dvoch značiek. A nie každý banán tú nálepku na sebe má, alebo aj trs.
Ak nemajú tieto moje dva obľúbené druhy, iné nekupujem. Bez chuti, vždy si pomyslím, či to nie sú tie na varenie a nie na priamy konzum (po týždni).
kopretinka
07.05.18,17:43
Ja som si nevšimla zatiaľ nikdy čiarové kódy, ale zato bežne v jednej krabici výskyt banánov dvoch značiek. A nie každý banán tú nálepku na sebe má, alebo aj trs.
Ak nemajú tieto moje dva obľúbené druhy, iné nekupujem. Bez chuti, vždy si pomyslím, či to nie sú tie na varenie a nie na priamy konzum (po týždni).
banány na varenie sa dajú surové konzumovať až keď sú úplne čierne
http://www.evomotion.sk/plantain-banan-na-varenie/

https://mnamky-recepty.webnoviny.sk/ake-druhy-bananov-si-u-nas-mozete-bezne-kupit-co-s-nimi/
korela
07.05.18,18:53
Ja som si nevšimla zatiaľ nikdy čiarové kódy, ale zato bežne v jednej krabici výskyt banánov dvoch značiek. A nie každý banán tú nálepku na sebe má, alebo aj trs.
Ak nemajú tieto moje dva obľúbené druhy, iné nekupujem. Bez chuti, vždy si pomyslím, či to nie sú tie na varenie a nie na priamy konzum (po týždni).
banány na varenie sa dajú surové konzumovať až keď sú úplne čierne
http://www.evomotion.sk/plantain-banan-na-varenie/

https://mnamky-recepty.webnoviny.sk/ake-druhy-bananov-si-u-nas-mozete-bezne-kupit-co-s-nimi/
Ďakujem za info, ešte som sa s nimi nestretla, tie bez chuti som k nim obrazne prirovnala. Lebo niektoré druhy sú fakt bez chuti.
Prestala som kupovať zemiaky, nejako som prešla na batáty, jeden k obedu stačí, je rýchlejšie uvarený a zdá sa, že je výživnejší. A je vhodný aj do eintopfov.
misoft
07.05.18,19:21
a o tom mlieku čo bolo prebaľované x krát a poznalo sa to podľa čísla nič? Dnes akcia na banány žiadne čiarové kódy na nálepkách neboli
Pali, Pali..... :eek:

HOAX

Predávajú sa na kilá, váži sa to na váhe - kusovky ako také sa nepredávajú.

Nešír paniku, stačí, že ju udržuješ v obehu.

:---
kopretinka
07.05.18,20:46
ja som veru iné banány ako tie klasické ešte nevidela,a o červených som ani nechyrovala.
S batátami sa dá všeličo.....ja som zatiaľ iba tak klasicky ako zemiaky.
kukučka
07.05.18,21:48
Ja sadím ako kvietok - svetlozelený, sú aj tmavé. Málokde majú, kamarátka mi kúpila v PL, ešte som nestihla vyzdvihnúť. Nesadí sa hľúza, ale zakorenené kely.
kopretinka
08.05.18,09:40
Ja sadím ako kvietok - svetlozelený, sú aj tmavé. Málokde majú, kamarátka mi kúpila v PL, ešte som nestihla vyzdvihnúť. Nesadí sa hľúza, ale zakorenené kely.
kely? :confused:
vicktor
25.06.18,14:19
korela
25.06.18,14:39
misoft
25.06.18,16:07
Ja sadím ako kvietok - svetlozelený, sú aj tmavé. Málokde majú, kamarátka mi kúpila v PL, ešte som nestihla vyzdvihnúť. Nesadí sa hľúza, ale zakorenené kely.
kely? :confused:
:D:D:
Možno zlá interpretácia.
Kely? Koly. Kaly. Kuly. Koaly.... :---:---:---
buchač
25.06.18,17:08
https://style.hnonline.sk/gastro/1768653-milujete-morske-potraviny-dve-tretiny-z-nich-obsahuju-plasty-v-europe-najhorsie-dopadla-morska-sol
Plus jednorazové plienky, to je mor pre ŽP.

Pche...a už vidím, jak mladá korela perie každý deň plienky.
Povídali, že mu hráli...
Neverím - neuverím !!!
kukučka
25.06.18,21:17
Ja sadím ako kvietok - svetlozelený, sú aj tmavé. Málokde majú, kamarátka mi kúpila v PL, ešte som nestihla vyzdvihnúť. Nesadí sa hľúza, ale zakorenené kely.
kely? :confused:
:D:D:
Možno zlá interpretácia.
Kely? Koly. Kaly. Kuly. Koaly.... :---:---:---
U nás majú grule kely, a u vás? A nemrníkujte. :---
korela
25.06.18,22:36
U nás majú zemiaky klíčky, z klíčenia zemiakov. Grule už poznám, ostávajú https://www.narecie.sk/zemiaky, ešteže nemáme územie ako FR, DE.
Takto sadí kukučka.
http://www.pestovanie.eu/ako-vypestovat-sladke-zemiaky/ Pekný návod, už sme pochopili.
korela
25.06.18,22:39
https://style.hnonline.sk/gastro/1768653-milujete-morske-potraviny-dve-tretiny-z-nich-obsahuju-plasty-v-europe-najhorsie-dopadla-morska-sol
Plus jednorazové plienky, to je mor pre ŽP.

Pche...a už vidím, jak mladá korela perie každý deň plienky.
Povídali, že mu hráli...
Neverím - neuverím !!!

Asi tak, ako mladé buchačky.
arizona
26.06.18,10:31
misoft
26.06.18,16:23
U nás majú grule kely, a u vás? A nemrníkujte. :---
Mrník sem, mrník tam.... všade je nejaký mrník.....:D
Terezia13
01.07.18,17:54
:eek:ja ho kupujem
Chcete si pochutnať na skvelom masle vyrobenom z mlieka slovenských kravičiek pasúcich sa na horských lúkach??? Tak na Rajo zabudnite!!!!! Balia do svojich obalov nemecky šunt
ps: v Dojčlande je legálne kŕmiť hovädzí statok GMO, tak asi preto je toto maslo na našich pultoch - Nemec by ho nekúpil
pavol54
02.07.18,04:29
:eek:ja ho kupujem
Chcete si pochutnať na skvelom masle vyrobenom z mlieka slovenských kravičiek pasúcich sa na horských lúkach??? Tak na Rajo zabudnite!!!!! Balia do svojich obalov nemecky šunt
ps: v Dojčlande je legálne kŕmiť hovädzí statok GMO, tak asi preto je toto maslo na našich pultoch - Nemec by ho nekúpil
Na tých horských lúkach je doletený bordel podľa prevažných smerov vetra. ryby sú plné plastov, dvororvý chov sliepok na vajcia tiež nemusí byť ekologická výhra, takže nejaké GMO ktoré prichádza v sóji z ameriky nás už nespasí
lujza.j
02.07.18,12:18
Rajo maslo vyroba v De...ziadna novinka...ved sa tam robi roky...
korela
02.07.18,12:20
Čo prišlo na trh, iné mng nekonzumuje. V jeho rodine max. medicin. prehľad, tiež ho kupujú.





https://ekonomika.sme.sk/c/6695153/s...#ixzz5K6KAMnqD (https://ekonomika.sme.sk/c/6695153/slovenske-maslo-rajo-vyrabaju-v-nemecku.html#ixzz5K6KAMnqD)..."Dodala, že sa stále vyrába aj zo slovenskej smotany." ... "Riaditeľ sekcie obchodu obchodného systému COOP Jednota Slovensko Ján Bilinský hovorí, že v Nemecku má Rajo lepšie technológie na spracovanie na výrobu masla z trvanlivej smotany: „Takéto maslo má dlhšiu trvanlivosť.“
https://hnporadna.hnonline.sk/podnik...maslam-natreli (https://hnporadna.hnonline.sk/podnikanie/497542-nemecke-rajo-a-ceska-tatra-to-ostatnym-maslam-natreli)


Ja maslá striedam
http://www.agrofarma.sk/gazdovske-maslo/
http://kolibamilk.sk/produkt/tradicne-maslo-100g/
http://www.levmilk.sk/sk/ziskane-oce...kou-kvality-sk (http://www.levmilk.sk/sk/ziskane-ocenenia/314-vyrobky-ocenene-znackou-kvality-sk)
aj Kežmarok, BILLA zn., 84% mliečneho tuku
Melina je u mňa na indexe
pavol54
27.07.18,03:52
Potešilo ma že sa otvorila cesta GMO potravinám dúfam že to dopadne ako s plastami (tiež boli hodnotené ako absolútne neškodné) ani s tými si príroda nevie poradiť.
220870
04.11.18,09:55
korela
04.11.18,18:46
https://www.facebook.com/patrick.linhart.potravinovy.kritik/videos/10215870067656569/UzpfSTYzNTQ3NjIzNjYzMzg5NToxMDc0MTEzMDEyNzcwMjEz/
Tak mi z toho všetkého vychádza, že iba citrusy a iné južné ovocie nemôžu vydávať ako slovenské. Ale ani tam nebude zrejme istota, čo sa týka krajín pôvodu.
korela
04.11.18,18:53
Potešilo ma že sa otvorila cesta GMO potravinám dúfam že to dopadne ako s plastami (tiež boli hodnotené ako absolútne neškodné) ani s tými si príroda nevie poradiť.
Áno, napr. paradajka krížená s lososom, s jej molekulami nebude mať ľudské telo problém ich rozlíšiť a niekde ich v organizme nakoniec uložiť.
Len prečo si to Maďarsko zatiaľ vie údajne ustrážiť?
Všimla som si, že mrazená zelenina Bonduelle sa balí už v Rumunsku, tak predpokladám, že už nepôjde o HU zeleninu, ak vôbec išlo, ale o rumunskú.
pavol54
04.11.18,19:24
Potešilo ma že sa otvorila cesta GMO potravinám dúfam že to dopadne ako s plastami (tiež boli hodnotené ako absolútne neškodné) ani s tými si príroda nevie poradiť.
Áno, napr. paradajka krížená s lososom, s jej molekulami nebude mať ľudské telo problém ich rozlíšiť a niekde ich v organizme nakoniec uložiť.
Len prečo si to Maďarsko zatiaľ vie údajne ustrážiť?
Všimla som si, že mrazená zelenina Bonduelle sa balí už v Rumunsku, tak predpokladám, že už nepôjde o HU zeleninu, ak vôbec išlo, ale o rumunskú.
Prečo toľko vzruša, u nás sa nedala kúpiť kvalitná kápia, tak sme doviezli kamióny zo španielska už vyjadrincovanú len do pračky a rezačky a pohárov. Uváž 2200 km a príde kvalitná, u nás prejde 50 km a polovička osliznutá nezrelá no na vyhodenie. Čím to bude že by lepšie technologické vybavenie priamo u pestovateľa? Za čo? no za dotácie.
Čo sa týka GMO ešte sa nedokázalo čo kde zablokujú genetické patvary, jeden známy sa mi sťažoval že keď jedol niečo s konzervantmi mal bolesti hlavy, keď ich vylúčil z jedla tak po pár dňoch pominuli, Je to psychika alebo fakt?
buchač
04.11.18,19:31
https://www.facebook.com/patrick.linhart.potravinovy.kritik/videos/10215870067656569/UzpfSTYzNTQ3NjIzNjYzMzg5NToxMDc0MTEzMDEyNzcwMjEz/
Tak mi z toho všetkého vychádza, že iba citrusy a iné južné ovocie nemôžu vydávať ako slovenské. Ale ani tam nebude zrejme istota, čo sa týka krajín pôvodu.

Mne to akože celé vyznieva akože za akože strašnú akože onačinu...

Akože výpoveď nejakého akože zamestnanca, ktorý niečo akože tvrdí ?
To akože čo je za dôkaz ? Akože nech sa nik nehnevá, ale ak sú náležité infa znečitateľnené...a podobne ?

Ale čo už...remeselník a stavbár je liečiteľ ?
Kuwa...svet sa zbláznil.

P.S.
Slovo akože som použil schválne x-krát...napodobňoval som dotyčného z videa.
korela
07.11.18,14:46
https://www.facebook.com/patrick.linhart.potravinovy.kritik/videos/10215870067656569/UzpfSTYzNTQ3NjIzNjYzMzg5NToxMDc0MTEzMDEyNzcwMjEz/
Tak mi z toho všetkého vychádza, že iba citrusy a iné južné ovocie nemôžu vydávať ako slovenské. Ale ani tam nebude zrejme istota, čo sa týka krajín pôvodu.

Mne to akože celé vyznieva akože za akože strašnú akože onačinu...

Akože výpoveď nejakého akože zamestnanca, ktorý niečo akože tvrdí ?
To akože čo je za dôkaz ? Akože nech sa nik nehnevá, ale ak sú náležité infa znečitateľnené...a podobne ?

Ale čo už...remeselník a stavbár je liečiteľ ?
Kuwa...svet sa zbláznil.

P.S.
Slovo akože som použil schválne x-krát...napodobňoval som dotyčného z videa.
Máš nejaké predsudky voči ľuďom? Prečo by sa nemohol zaujímať o stravu? Skôr je chybou, ak sa o ňu začne človek zaujímať až pri nejakej dg v rodine, lebo vtedy už musí.

Tiež som kedysi mávala info zo skladov Tesca, aj upozornenia, čo nemám kupovať. Kto iní, ak zamestnanci by nemali vidieť a vedieť?
korela
07.11.18,15:22
Potešilo ma že sa otvorila cesta GMO potravinám dúfam že to dopadne ako s plastami (tiež boli hodnotené ako absolútne neškodné) ani s tými si príroda nevie poradiť.
Áno, napr. paradajka krížená s lososom, s jej molekulami nebude mať ľudské telo problém ich rozlíšiť a niekde ich v organizme nakoniec uložiť.
Len prečo si to Maďarsko zatiaľ vie údajne ustrážiť?
Všimla som si, že mrazená zelenina Bonduelle sa balí už v Rumunsku, tak predpokladám, že už nepôjde o HU zeleninu, ak vôbec išlo, ale o rumunskú.
Prečo toľko vzruša, u nás sa nedala kúpiť kvalitná kápia, tak sme doviezli kamióny zo španielska už vyjadrincovanú len do pračky a rezačky a pohárov. Uváž 2200 km a príde kvalitná, u nás prejde 50 km a polovička osliznutá nezrelá no na vyhodenie. Čím to bude že by lepšie technologické vybavenie priamo u pestovateľa? Za čo? no za dotácie.
Čo sa týka GMO ešte sa nedokázalo čo kde zablokujú genetické patvary, jeden známy sa mi sťažoval že keď jedol niečo s konzervantmi mal bolesti hlavy, keď ich vylúčil z jedla tak po pár dňoch pominuli, Je to psychika alebo fakt?

Asi každý uzná, že by boli pre nás najvhodnejšie lokálne potraviny.
Raz som sa nechala nachytať na morčacie prsia v dobrej cene, kúpila viac kg, čerstvé, za sklom krásne. Vyberal ich pred mojimi očami.
Doma som ich išla rozporcovať, už som to tu raz popisovala, piliny, v ktorých boli naložené sa nedali z mäsa vymyť, reklamovala telefonicky, mohla som ich vrátiť. Osobne mi povedal, že boli španielske a aby neboli v mraziacom aute, tak sem cestovali v nejakom roztoku. Dnes to masiarstvo má pod palcom BA kraj na mäsodomov.sk, takže si nerobím žiadne ilúzie ani o tejto stránke.
.
Čo sa týka prídavných látok, každý na ne môže zareagovať.
Ja som takto zistila reakciu v tele po požití aspartamu, mávala som po ňom rozvrátené vnútro min. 6 hod., je mi nevoľno, takže nikdy žiadne umelé sladidlo. Kupovávala som si v lete vonku 2 dl ovocné šťavy Fruika v tetrapakoch.
Sám si tu o tom už písal, prečo sa pridáva do konzervovaných výrobkov, vychádza násobne lacnejšie ako cukor.To bolo poučné.
A je fakt problém nájsť ešte klasicky spracovanú zeleninu, konkr. neviem nájsť strúhaný chren a keď nájdem, tak je tam 50% chrenu. A vyberám si aspoň z piatich druhov, nenájdem žiadny vhodný. Načo je to dobré? Čím viac ľudí si bude čítať etikety komplet, tým budú mať spracovatelia menší odber. Okrem toho, že podporujú chorobnosť obyvateľstva vedome.
.
Ešte som dosť dávno čítala, že nejaký alternatívec išiel robiť niečo s klientom a nedalo sa z neznámych príčin, tak sa ho nakoniec spýtal, čo predtým jedol. Že si skočil na čínu. Takže o tých reakciách na organizmus, môže to byť fakt.
buchač
07.11.18,15:41
Ale čo už...remeselník a stavbár je liečiteľ ?
Kuwa...svet sa zbláznil.

Máš nejaké predsudky voči ľuďom? Prečo by sa nemohol zaujímať o stravu? Skôr je chybou, ak sa o ňu začne človek zaujímať až pri nejakej dg v rodine, lebo vtedy už musí.

Tiež som kedysi mávala info zo skladov Tesca, aj upozornenia, čo nemám kupovať. Kto iní, ak zamestnanci by nemali vidieť a vedieť?

Nie nemám.

220870 o sebe píše, že je "Remeselník,stavbár".
Čo píše v odborných - stavebných témach, tak nemám proti tomu ani slovka.

Mňa skôr zaráža, že sa vyjadruje na prácu lekárov (dáva ich pod zem) a jedným vrzom doporučuje tie alternatívne spôsoby liečby.

Že sa niekto zaujíma o stravu a aplikuje na sebe, to je predsa jeho vec.
Aj ja som sa začal až po tých problémoch...veď načo predtým ? Na druhej strane ale musím podotknúť, že pri vzniku problémov bol internet ešte v plienkach.
...a Slovensko nemalo ešte Bukiho. ;)
pavol54
07.11.18,16:00
Potešilo ma že sa otvorila cesta GMO potravinám dúfam že to dopadne ako s plastami (tiež boli hodnotené ako absolútne neškodné) ani s tými si príroda nevie poradiť.
Áno, napr. paradajka krížená s lososom, s jej molekulami nebude mať ľudské telo problém ich rozlíšiť a niekde ich v organizme nakoniec uložiť.
Len prečo si to Maďarsko zatiaľ vie údajne ustrážiť?
Všimla som si, že mrazená zelenina Bonduelle sa balí už v Rumunsku, tak predpokladám, že už nepôjde o HU zeleninu, ak vôbec išlo, ale o rumunskú.
Prečo toľko vzruša, u nás sa nedala kúpiť kvalitná kápia, tak sme doviezli kamióny zo španielska už vyjadrincovanú len do pračky a rezačky a pohárov. Uváž 2200 km a príde kvalitná, u nás prejde 50 km a polovička osliznutá nezrelá no na vyhodenie. Čím to bude že by lepšie technologické vybavenie priamo u pestovateľa? Za čo? no za dotácie.
Čo sa týka GMO ešte sa nedokázalo čo kde zablokujú genetické patvary, jeden známy sa mi sťažoval že keď jedol niečo s konzervantmi mal bolesti hlavy, keď ich vylúčil z jedla tak po pár dňoch pominuli, Je to psychika alebo fakt?

Asi každý uzná, že by boli pre nás najvhodnejšie lokálne potraviny.
Raz som sa nechala nachytať na morčacie prsia v dobrej cene, kúpila viac kg, čerstvé, za sklom krásne. Vyberal ich pred mojimi očami.
Doma som ich išla rozporcovať, už som to tu raz popisovala, piliny, v ktorých boli naložené sa nedali z mäsa vymyť, reklamovala telefonicky, mohla som ich vrátiť. Osobne mi povedal, že boli španielske a aby neboli v mraziacom aute, tak sem cestovali v nejakom roztoku. Dnes to masiarstvo má pod palcom BA kraj na mäsodomov.sk, takže si nerobím žiadne ilúzie ani o tejto stránke.
.
Čo sa týka prídavných látok, každý na ne môže zareagovať.
Ja som takto zistila reakciu v tele po požití aspartamu, mávala som po ňom rozvrátené vnútro min. 6 hod., je mi nevoľno, takže nikdy žiadne umelé sladidlo. Kupovávala som si v lete vonku 2 dl ovocné šťavy Fruika v tetrapakoch.
Sám si tu o tom už písal, prečo sa pridáva do konzervovaných výrobkov, vychádza násobne lacnejšie ako cukor.To bolo poučné.
A je fakt problém nájsť ešte klasicky spracovanú zeleninu, konkr. neviem nájsť strúhaný chren a keď nájdem, tak je tam 50% chrenu. A vyberám si aspoň z piatich druhov, nenájdem žiadny vhodný. Načo je to dobré? Čím viac ľudí si bude čítať etikety komplet, tým budú mať spracovatelia menší odber. Okrem toho, že podporujú chorobnosť obyvateľstva vedome.
.
Ešte som dosť dávno čítala, že nejaký alternatívec išiel robiť niečo s klientom a nedalo sa z neznámych príčin, tak sa ho nakoniec spýtal, čo predtým jedol. Že si skočil na čínu. Takže o tých reakciách na organizmus, môže to byť fakt.
Vieš v čom spočíva najväčší problém spracovateľov?
Takto mi to vysvetlil jeden známy riaditeľ mäsokombinátu od ktorého som odoberal konzervy štátnych hmotných rezerv. "My máme nejakú technologickú normu, ŠHR požiadali s cenovú špecifikáciu danej konzervy. bola vyhotovená podľa technologickej normy bolo bravčové stehno. Po nejakom času nás navštívil obchodný zástupca siete a stanovil nám svoju nákupnú cenu, ak sme sa mali do nej vojsť tak miesto stehna sme dali bravčový bok. Kvalita zachovaná, len sa to nedá jesť"
korela
07.11.18,16:56
Takéto podmienky sa vždy musia odraziť na kvalite. Logické.
Preto netreba kupovať žiadne konzervy, akurát tak na vytváranie domácich potrav. rezerv v prípade nejakej pohromy, ktorá by sa dala ešte nejako zvládnuť. Ale aj tie si môžu ľudia zavárať doma.
Variť z čerstvého. V zime upraviť jedálniček spred troch generácií.
kukučka
07.11.18,19:06
Chren jedine domáci, žiadny kupovaný sa mu nevyrovná a hotový raz dva.
https://www.labuznik.cz/recept/plzensky-kren-pro-esme/
alaya1
07.11.18,19:10
Chren jedine domáci, žiadny kupovaný sa mu nevyrovná a hotový raz dva.
https://www.labuznik.cz/recept/plzensky-kren-pro-esme/
mne sa nedari ho vypestovat a to nechapem preco
korela
07.11.18,19:12
Ročne som roky robila 300 pohárov, rôzne, skutočne, mrazničky boli iba malé. Teraz by som skôr iba mrazila. Dnes mi prekáža cukor v zaváraninách, aj preto nezaváram.
Ale chren som nerobila nikdy, ani moja mama, neviem prečo, svokra iba svoj.
kukučka
07.11.18,20:08
Chrenu bolo dosť a dobré pivnice, nezaváral sa. Potom sme boli leniví strúhať, kupovali sme, málokedy bol ostrý, ten v recepte je naozaj ostrý. Tuším idem vybrať klobásu z mrazničky!
pavol54
08.11.18,04:00
Chren jedine domáci, žiadny kupovaný sa mu nevyrovná a hotový raz dva.
https://www.labuznik.cz/recept/plzensky-kren-pro-esme/
Najväčšia hlúposť je pridávať olej do výrobkov pred sterilizáciou.
bettylou
08.11.18,05:11
Chren jedine domáci, žiadny kupovaný sa mu nevyrovná a hotový raz dva.
https://www.labuznik.cz/recept/plzensky-kren-pro-esme/
Najväčšia hlúposť je pridávať olej do výrobkov pred sterilizáciou.

Prečo?
lubko6394
08.11.18,06:34
Ja som sa zase napálil v Kauflande. Cesnaková pasta. Očakával som cesnak a soľ. Aj trochu cesnaku tam je - sušeného zarobeného s vodou soľou+ ani neviem čo.
Dáša_
08.11.18,06:41
Teda, už som to dlhšie nekupovala, lebo jedma malá fľaška vydrží celkom dlho - v lidli je dosť ostrý chren. Len majú dva druhy, jeden je tuším so smotanou a druhý je sám. Malá fľaštička. u nás sa tradišne robil chren s jablkami a zalieval sa hovädzím vývarom. Aj som skúšala mamu, že prečo takto, nevedela. Neskôr som niekde našla, že by to malo byť tradičné židovské jedlo. Tak možno takto prišlo do našich kuchýň. Podobne ako cvikľa
vicktor
08.11.18,07:24
Skoda ze nevidno cenovky / napisy - je to akcia na sprchovacie sampony. :)