Katyschka
21.05.11,16:01
Dobry den,

som nezamestnana a idem sa prihlasit na Urad prace. Kedze som odpracovala viac ako 5 rokov, mam pravo na podporu v nezamestnanosti. pracu sa mi nedari najst a preto zvazujem aj pracu ako dobrovolnik, nielen tu, ale aj v inej krajine EU. je mozne poberat podporu v nezamestnanosti a zaroven pracovat ako dobrovolnik v inej krajine EU? Dakujem za odpoved.

Katyschka
rodina1
21.05.11,14:16
Dobry den,

som nezamestnana a idem sa prihlasit na Urad prace. Kedze som odpracovala viac ako 5 rokov, mam pravo na podporu v nezamestnanosti. pracu sa mi nedari najst a preto zvazujem aj pracu ako dobrovolnik, nielen tu, ale aj v inej krajine EU. je mozne poberat podporu v nezamestnanosti a zaroven pracovat ako dobrovolnik v inej krajine EU? Dakujem za odpoved.

Katyschka
Už som ti odpovedala:
http://www.porada.sk/t139767-p4-podpora-v-nezamestnanosti.html#post1747936

Čo sa týka tej druhej časti tvojeje otázky. Myslím si, že nie je súčasne možné poberať dávku v nezamestnanosti (ak ti na ňu vznikne nárok) a zároveň pracovať ako dobrovoľník v inej krajine EÚ, pretože ako uchádzačovi o zamestnanie ti plynú voči úradu práce aj nejaké povinnosti, napr. raz za mesiac sa hlásiť (v stanovený deň) a dokladovať, že si hľadáš prácu.