smajchell
21.05.11,18:35
Chcem dovazat tovar z Rakuska, tovar bude mat hodnotu cca 4 000-5000/ mesacne zisk cca 500-1000, a predavat na SR
ako to budem mat z uctovnictvom??
dane??
DPH??
obrat?
socialna poistovna?
zdravotna poisovna?

som tu novacik tak sa ospravedlnujem za zle danu temu resp. blbe otazky
dakujem
smajchell
21.05.11,16:51
este by som chcel ozjemit pojmy
zisk?
prijem?
vynos?
obrat?
KEJKA
21.05.11,17:09
svokrina kuchyňa - daj do "hľadaj", klikni a študuj študuj.
4000 EUR?
za tri mesiace budeš mať povinnosť sa zaregistrovať podľa §7 Z-DPH, pozor na to.

základy musíš ovládať vo vlastnom záujme, Ak by si chcel dotáciu a riešil ju cez úrad práce tak aj ten vyžaduje aspoň minimum z ekonomických znalostí.
a ako z účtovníctvom? JU, ale môže byť aj PU - najdi si rýchlo účtovníčku, nech sa na teba niečo nalepí.
adulique
30.05.11,13:26
obavam sa, ze pri dovoze tovaru z krajin EU musi byt registrovany na dan z pridanej hodnoty hned od zaciatku, alebo sa mylim?
Kazdopadne moja rada na zaciatok znie:
Nastuduj si zakon o dani z pridanej hodnoty, zakon o dani z prijmu a zakon o uctovnictve.
Ked budes mat aj vlastnu uctovnicku, prehlad by si mal mat.
Treba mat takztiez ujasnene ci to chces robit na zivnost a platit vysoke odvody, alebo si radsej zalozit sro a platit odvody iba vo vyskach, ktore si urcis ako svoj zamestnavatel.
adulique
30.05.11,13:32
btw presne viem ako sa citis. Asi ako ja pred 6 rokmi. A stale sa ucime nove a nove veci. ak budes mat nejake konkretne otazky, kludne napis aj email. Rada ti ich zodpoviem. Mam nejake skusenosti aj so zivnostou aj s sro a s oboma druhmi uctovnictva.
Toto co tu pises je velmi vseobecne. Pojmy, ktore si nastudujes v googli.
Co sa tyka dani a uctovnictva, to uz je silnejsia kava. A musim uznat, ze si sa spravne obratil na poradu, pretoze je tu kopec milych ludi, ktori ti radi odpovedia.
smajchell
26.06.11,12:39
btw presne viem ako sa citis. Asi ako ja pred 6 rokmi. A stale sa ucime nove a nove veci. ak budes mat nejake konkretne otazky, kludne napis aj email. Rada ti ich zodpoviem. Mam nejake skusenosti aj so zivnostou aj s sro a s oboma druhmi uctovnictva.
Toto co tu pises je velmi vseobecne. Pojmy, ktore si nastudujes v googli.
Co sa tyka dani a uctovnictva, to uz je silnejsia kava. A musim uznat, ze si sa spravne obratil na poradu, pretoze je tu kopec milych ludi, ktori ti radi odpovedia.
Mam neake otazky date mi mail?? pisal som Vam aj na icq....
Aljok
26.06.11,13:08
obavam sa, ze pri dovoze tovaru z krajin EU musi byt registrovany na dan z pridanej hodnoty hned od zaciatku, alebo sa mylim?


Mýliš sa.

Pozri ZDPH :
§ 7

(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 13 941, 45 eura.
smajchell
30.06.11,18:02
este by som chcel danove priznanie sa posiela kazde 3 mesiace male a raz rocne velke??
ego.mc
30.06.11,18:14
Čo rozumieš pod malým a veľkým priznaním?
KEJKA
30.06.11,18:14
este by som chcel danove priznanie sa posiela kazde 3 mesiace male a raz rocne velke??
musíš upresniť ktoré DP máš na mysli. Žiadne malé, či veľké neexistuje:
Každé 3 mesiace posielaš DP DPH, ak si štrťročným platiteľom, čo možno si a možno nie si. Ročne už neposielaš nič.
Raz za rok podávaš DP k dani z príjmov
Raz za rok prípadne aj DP k DMV-daň z motorových vozidiel, ak používaš auto na podnikanie
Pokiaľ by si mal zamestnancov, tak sú ďalšie papierové povinnosti - mesačné, štvrťročné, aj ročné - to je osobitná kapitola.