dobrak800
21.05.11,18:24
Ahojte,

asi budem mať nezvyčajnú otázku, ale viete mi niekto odporučiť (najlepšie z vlastných skúseností) destináciu podobnú, pokiaľ možno lepšiu a krajšiu :cool:, ako v Brele (pláž Punta Rata)? Myslím tým kľudné prostredie, nádherná kamienková pláž, čisté more... Bol som tam minulé 2 roky, takže by som rád zmenu. Čo som videl iné lokality, bolo to horšie, až zlé. Kto tam bol, vie, o čom hovorím. Pre mňa nie je dôležitý päťhviezdičkový hotel, all inclusive strava, či bazén pri hoteli, ale krásne prostredie, pláž, more a možnosť sa aj niekam prejsť, niečo vidieť. Ďakujem za tipy.
arizona
21.05.11,16:45
Daj si do vyhladavaca "Chorvatsko"...budes prekvapeny,kolko je tam tipov .-))
greco
22.05.11,08:26
Ahojte,

asi budem mať nezvyčajnú otázku, ale viete mi niekto odporučiť (najlepšie z vlastných skúseností) destináciu podobnú, pokiaľ možno lepšiu a krajšiu :cool:, ako v Brele (pláž Punta Rata)? Myslím tým kľudné prostredie, nádherná kamienková pláž, čisté more... Bol som tam minulé 2 roky, takže by som rád zmenu. Čo som videl iné lokality, bolo to horšie, až zlé. Kto tam bol, vie, o čom hovorím. Pre mňa nie je dôležitý päťhviezdičkový hotel, all inclusive strava, či bazén pri hoteli, ale krásne prostredie, pláž, more a možnosť sa aj niekam prejsť, niečo vidieť. Ďakujem za tipy.
Ja som bol v Chorvátsku veľa krát, no z vlastnej skúsenosti môžem povedať , že celá Makarská riviéra je preplnená a ďaľšia nevýhoda je úzke pláže, preto je to preplnené. Jediné čo môžem odporučiť, inú destináciu. Ja osobne uprednostňujem Grécko, istejšie počasie, teplejšie more, lacnejšie a je tam čo pozerať.
Palo Ucnik
22.05.11,09:03
Ja osobne mam chorvatsko rad, je v nom strasne vela moznosti - more, narodne parky, jazera, divoka voda na rafting... Ak ides s rodinou, teda relativne v malom pocte, tak by som odporucil skusit niektory z campov, co ponukaju aj ubytovanie v bungalovoch. Mne osobne sa pacilo okolie mesta Trogir, z ktoreho su relativne dobre dostupne miesta ako NP Krka, rieka Cetina, kde sa da ist na pohodovy ale pre neskuseneho dost adrenalinovy rafting, atd, atd. Camp kde som bol ja sa vola Vrajnica Belvedere alebo tak volako - na google najdes...
A ak si to vies zariadit tak aby ste isli vo vacsom pocte - povedzme 10 ludi spolu, tak potom urcite skus prenajat plachetnicu aj s kapitanom, ktory vam naplanuje trasu tyzdnovej plavby. Garantujem ti, ze take miesta ako uvidis z lode si na jadrane este nezazil. Cena je celkom prijatelna aj ked o nieco vyssia ako bezna dovolenka, no urcite to stoji za to. Firiem, co ponukaju tuto moznost dovolenky na nete tiez najdes pozehnane, z tych lepsich je to napriklad bemexboot.
220870
22.05.11,11:55
Ja osobne mam chorvatsko rad, je v nom strasne vela moznosti - more, narodne parky, jazera, divoka voda na rafting... Ak ides s rodinou, teda relativne v malom pocte, tak by som odporucil skusit niektory z campov, co ponukaju aj ubytovanie v bungalovoch. Mne osobne sa pacilo okolie mesta Trogir, z ktoreho su relativne dobre dostupne miesta ako NP Krka, rieka Cetina, kde sa da ist na pohodovy ale pre neskuseneho dost adrenalinovy rafting, atd, atd. Camp kde som bol ja sa vola Vrajnica Belvedere alebo tak volako - na google najdes...
A ak si to vies zariadit tak aby ste isli vo vacsom pocte - povedzme 10 ludi spolu, tak potom urcite skus prenajat plachetnicu aj s kapitanom, ktory vam naplanuje trasu tyzdnovej plavby. Garantujem ti, ze take miesta ako uvidis z lode si na jadrane este nezazil. Cena je celkom prijatelna aj ked o nieco vyssia ako bezna dovolenka, no urcite to stoji za to. Firiem, co ponukaju tuto moznost dovolenky na nete tiez najdes pozehnane, z tych lepsich je to napriklad bemexboot.
Môžeš o tých prenájmoch jácht napísať niečo bližšie.Kde za koľko aké podn´mienky atd....ďakujem.
lujza.j
22.05.11,12:19
ja dlho o tom snívam:)
lujza.j
22.05.11,12:26
Môžeš o tých prenájmoch jácht napísať niečo bližšie.Kde za koľko aké podn´mienky atd....ďakujem.

http://www.bemexboot.eu/
pivko
22.05.11,13:12
Práve si rezervujem krajšiu lokalitu:D Tučepi;) 17.6. pijem kávu na rive ak by sa chcel niekto pridať;)
adi11
22.05.11,13:39
Práve si rezervujem krajšiu lokalitu:D Tučepi;) 17.6. pijem kávu na rive ak by sa chcel niekto pridať;)

..moje oblubene..:)..hned bych sa pridala, mozno v auguste..:confused:
..od 1.7. braazdim po francuzskej riviere..:)
Rozalka
22.05.11,13:46
Pivko, súhlas som pridala ku kráse lokality, neboj, neprídem otravovať na rivu .... ja až koncom augusta a trochu ďalej (Pelješac).
pivko
22.05.11,14:18
Keď Pelješac tak Orebič + výlet Korčula.
arizona
22.05.11,14:29
Suhlasim ! Tiez mam rada Peljesac,pre jeho atmosferu :-)
Rozalka
22.05.11,14:31
Korčulu aj Orebič mám už obchodené, pobyt je v poradí 3., ak bude dobré počasie, vychutnám si more (ja som vodník, mňa len tak ľahko z vody nevytiahnu -ak je dobrá voda), ak nie, potom plánujeme o.i. "figovňu" Lovište, potom na opačnú stranu Potomje, Borak, Potočine a nevynecháme ani Ston, doteraz bolo vždy tak teplo, že sa nám na hradby nechcelo.
Ale z 10 dní sa určite nájde čas aj na Korčulu.
JankaO
22.05.11,14:39
Jedna z tých nezabudnuteľných dovoleniek: Chorvátsko - 1 týždeň na jachte a druhý týždeň na pevnine. Na jachte sme sa plavili z ostrova na ostrov, na večer zakotvili, pokukali krásne miesta, až sa mi nechce veriť, koľko sme za ten týždeň videli a zažili. Kamarát má lodičák, kapitánske skúšky, čiže sme boli plne sebestační. Druhý týždeň na Pelješaci s výletmi napr. Dubrovník. (to som nikde inde nevidela, krásne staré mesto vydláždené s lesklým mramorom a iné ... )a chlapci si splnili potápačský sen.
GABAZ
23.05.11,05:22
My uz druhy krat ideme do dedinky Stanici - ciste teple more, klud,nepreplnena plaz- boli sme po 20.8. Dobre miesto pre kludnu dovolenku, apartman vsak treba hladat pod magistralou, mnohe su hned pri mori. Kto vsak vyzaduje rusnu promenadu, nie je to vhodne miesto. Vylety autom do Omisu - je tam vela moznosti v mestecku aj okoli. Dalsie moznosti na vylety su v Splite a Trogire.
http://www.stanici.net/
tweedle
23.05.11,05:51
Brela aj u mňa vyhráva, ale veľmi sa mi páčilo aj v Baške na ostrove Krk
Marta V
27.05.11,20:19
U mňa jednoznačne Drašnice, asi 15 km južnejšie od Makarskej smerom na Dubrovník. Krásna príroda, malé nepreplnené pláže, čisté more, príjemní domáci. Chodíme tam každý rok koncom augusta.
pivko
28.05.11,04:05
Brela , Baška voda , Stanici , Makarska , Tučepi ..... všetky tieto lokality sú nádherné nakoľko sa nachádzajú na tzv. Makarskej riviere a z každého strediska je krásny výhľad na pohorie Biokovo.;) + je to Dalmácia tak že lubavija moja:D
jess
30.05.11,10:54
A niečo na severe v okolí Rijeky ? Nie kamenisté.
pivko
30.05.11,16:50
A niečo na severe v okolí Rijeky ? Nie kamenisté.
Rovinj;)